خطوط پوستي يا استريا
ساعت ٢:٤۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٥ آذر ،۱۳۸۱ : توسط : دکتر کریمی

بنام خالق باران
در آن هنگام که عطر بهار نارنج
در آن کلام مقدس پيچيد
من تو را از پشت چشمان بسته ام ديدم
خوبيهای تو را ، و لطف تو را
بهار نارنج را به نسيم بسپار ....

استريا يا خطوط پوستي
ايجاد خطـوط تقـريبا" فـرو رفـته پوستـي که بيشـتر در نواحـي تحـت کشـش بوجـود مي آيـد. اين عـارضه بسيار شايع ميباشد و بيشـتر در زنان در سنين جوانـي و در حاملـگي ديده ميشود . بآ شروع بلوغ جنسي در بدن تحت تاثير افزايش هورمونهاي جنسي تغييراتي بوجود مي آيد . اين تغييرات در پسرها شامل : رشد مو در صـورت ، زير بغـل و ناحيه عانه و بم شدن صدا و نيز بزرگ شدن آلت تناسلي ميباشد.
و در دخترها شامل : بزرگ شدن سـينه ها و شروع عادت ماهيانه و همچنين بزرگ شدن باسن ميباشد .
عـلاوه بر اين تغييرات ، تغييرات ديگـري نيز بوقـوع ميپـوند که از اين گـروه ميـتوان به ايجـاد خطـوط پوستي اشاره کرد .
با شروع بلوغ جثه افراد بطور سريع رشد ميکند و اين رشد در دخترها بارزتر ميباشد چون رشد سـريع ميباشـد پوسـت توانائـي وفـق دادن خـود با اين تغيير جثـه نميباشـد و در نتـيجه - بعلت شکسـتگي در فيبرهاي الاسـتين که مسـئول کشـش پوسـت ميباشند- پوست در نواحـي تحت کشش دچار خطوطهایي ميشود و معمولا" به رنگ نقره اي در مي آيد .
اين خـطوط در پسـرها بيشتر در نواحـي ران و بالاي باسـن و در دخـترها در نواحـي ران باسـن و سينه ها ميباشد. البته در جاههاي ديگري نيز ميتواند ديده شود از جمله بازوها.
در ابتدا اين خطـوط برجسـته و تحـريک پذير ميباشند و به مرور زمان صـاف شده و رنگ آن از قرمز به ارغواني و در نهايت سفيد يا نقره اي ميشوند .
چه افرادي شانس بيشتری در ايجاد خطوط پوستي دارند؟
افراد با استعداد چاقي .
افراد با رشد جسمي سريع بويژه در بلوغ .
افراد با بيماري غدد درون ريز مانند : سندرم کوشينگ ( پر کاري غده فوق کليوي ) .
افرادي که به دلايلي از پماد يا کرمهاي کورتون بمدت طولاني مصرف ميکنند.
و در نهـايت خانمـهاي حامـله که بيشتر اين خطـوط در روي شکم ، رانها ، باسن و سينه ها ديده ميشود .
بعد از بلوغ و پايان حاملگي ممکن است اين خطوط کم واضح تر شوند ولي از بين نمي روند و تا آخر عمرباقي ميمانند .
براي پيشگيري از اين عـارضه ميتوان از آماده کردن پوست براي افزايش وسعت آن با چرب کردن و مـاسـاژ دادن مکـرر سـود جسـت .البته در مـواردي ميـتوان از ويتـامـين اي E و کرمـهاي موضـعي آمـونيـوم لاکـتات با در صـد هاي متـفاوت و تره تينوئن برای پيشـگيري اسـتفاده کرد که بايد تحـت نظر پزشـک تجـويز شود و نياز به پيگـيري و مراقبـت پزشـک مربوطـه دارد . در ضمن چون هر نوع دارو در دوران حاملـگي ميتـواند اثـر سـو ء بر روي جنيـن داشـته باشـد بايـد حتـما" تحـت نظر يک پزشک متخصص پوست و يک پزشک متخصص زنان و زايمان اين داروها تجويز شود.
از الطاف خود ما را بي نصيب نکنيد ..حق يارتان

 
ناخن و تغييرات آن
ساعت ۸:٥٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٩ آذر ،۱۳۸۱ : توسط : دکتر کریمی

بنام حق

گــلـعـذاری ز گلسـتان جــهان ما را بـس ............... زِِِِِِِِيـن چـمن سايه آن سرو چمان ما را بس
من و همـــصحبتـي اهـل ريـا ، دورم باد ................از گــرانـان جــهان ، رطـل گــران مـا را بـس
قصر فردوس به پاداش عمل می بخشند ...............ما که رنـديــم و گـدا ديــر مـغان مـا را بـس
بنــشيـن بر لب جوی و گـذر عـمر ببــيـن ............... ويـن اشـارت ز جـهان گـــذران مـا را بــس
...........

ناخن و تغييرات آن :
ناخن از يک صفحه کراتيني ( از کراتين يک نوع پروتئين ) تشکيل شده و در انتهای انگشتان جهت محافظت و زيبايي آنها وجود دارد و دارای يک لايه زاينده در قسمت بالای آن است و مرتبا" در حال رشد ميباشد . رشد ناخنهای دست سريعتر از انگشتان پا ميباشد

هر گونه نقصي که باعث اختلال در رشد ناخن شود ميتواند باعث تغييراتي در آن شود.
جدا از تغييراتي که زمينه آن در خود ناخن است ، بسياری از بيماريهای داخلي و پوستي باعث تغييراتي در ناخنها ميشوند.
علل تغييرات ناخن :
1 ) هر گونه تغيير در خونرساني به ناخن باعث تغيير در شکل آن ميشود مانند بيماريهای قلبي و تنفسي ، بيماريهای عروقي ( در افراد مسن تغييرات ناخن به اين دليل زياد ديده ميشود ) و بيماريهای خوني ( کم خونيها به هر دليل )
2 ) ضربه ناخن در اثر يک سانحه و يا افرادی که مرتبا" با ناخنهای خود بازی ميکنند . هر چند اين ضربه ها اندک است چون بطور مکرر صورت ميگيرد باعث تغيير ميشود .
3 ) کمبود غذايي چه سوء تغـذيه و چه رژيم غـذايي و يا بيماريهايي که باعث سوء تغـذيه ميشوند ( کمبود پروتئين خون مثلا" در بيماری کبدی و يا کليوی و غيره ... کمبود ويتامينها و املاح خوني از جمله فقر آهن و يا روی )
4 ) عفونتهای قارچي و ميکروبي ( بخصوص اگر يک ناخن درگير باشد )
5 ) از آنجايي که ناخن جزء ضمائم پوست به شمار ميرود هر گونه تغيير و بيماری پوستي ميتواند ناخن را نيز درگير کند .
شکنندگي ناخن :
وقتي قوام ناخن محکم نباشد باعث سريع شکسته شدن آن ميشود. از شايعترين علل آن کمبود آهن ميباشد که اين کمبود در بين خانمها بعلت پريود بيشتر ديده ميشود. از علل ديگر علاوه بر موارد فوق ميتوان به بيماری غده تيروئيد ( کم کاری و پر کاری ) اشاره کرد.
از عـلل مـهم ديگر شکــنندگي ناخن که در خانمـها بخـصوص و گاهـي در آقايان بسـته به شغل، وجود دارد شستشوي مکرر دستان ميباشد . با شستن مکرر دست بويژه با صابون و بخصوص با صـابونـهاي مايـع چربـي ناخن و حاشـيه آن از بين ميـرود و باعث شکـسته شدن سريع ناخن ميـشود .در درمـاتـولـوژي يک بيــماري وجـود دارد بنـام housewife dermatitis يعنـي اکـزمـاي خانمــهاي خانه دار ‌‌‌‌؛ در اين بيـماري بعـلت هـمان شسـتشوي مکـرر پوست دست دچـار ترک و پوسته ريزي و قرمزي ميشود .
در اين مـوارد براي پيشـگيـري و درمـان نـياز است شســتشوي دستـها را به حد آقل رساند و در مـواقـع نـياز با صـابونـهاي حـاوي گليــسرين استــفاده شود . در ضـمن آين افراد براي کمـتر کردن شسـتشوي دست از دستـکش ( دستکش نخي در زير و دستکش لاستيکي روي آن ) براي کار در خـانه و بخــصوص در آشـپزخانه استـفاده کنند . بعـد از هر شسـتشو بايد از کرمـهاي مرطـوب کننده و چرب کننده استفاده شود .
البته اينها را که گفتم درست ولی به پزشک نيز مراجعه کنيد چون در صورت عدم مراجعه شما به پزشک و فهميدن پزشکان از محتويات اين وبلاگ آنوقت ديگر کلاه من پشت معرکه است .lol

خداوندا تو ميداني که انسان بودن و ماندن در اين دنيا چه دشوار است ؛ چه رنجي ميکشد آنکس که انسان است و از احساس سرشار است . ( دکتر علي شريعتي )

پايدار و پيروز باشيد


 
روزنه های پوست
ساعت ۱٢:۳٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٧ آذر ،۱۳۸۱ : توسط : دکتر کریمی


بنام هستي بخش هستي
از منزل کفر تا به دين يک نفس است ...................... و ز عـالم شـک تا يقــين يک نفــس است
اين يک نفــس عــزيـز را خوش ميــدار ......................چون حاصل عمر ما همين يک نفس است

روزنه پوستی چيست؟
روزنه يا همان منافذ پوستـي در حقيقت محل خـروج چربـي از غدد چربي ميباشد . در افرادي که تا حدودي اين غدد فعال ميباشند و پوست چربي دارند اين منافذ ديده ميشود ( در همه افراد اين منافذ وجود دارد ) .
نبايد هيچوقت به فکر بستن اين منافذ بود ؛ چون با بستن اين منافذ محل خروجي اين غدد بسته شده و باعث جوش صورت ميشوند. البته به اشتباه در جامعه مرسوم است که اين منافذ را ميبندند. ولی در حقيقت اينگونه نيست .
روشهايي وجود دارد که ميتوان اين منافذ را غير رويت کرد يعني ديده نشوند .
وقتي ترشحات چربي در اين منافذ وجود داشته باشند بعلت اکسيده شدن مواد چربي در اين منافذ برنگ تيره ديده ميشوند . راحترين روش اين است که اين ترشحات چربي را بوسيله شستشو از بين برد . شستشوي مکرر با صابونهاي ضد جوش به اين امر کمک ميکنند.
روش بعدي : با استفاده از کرم و ژلهاي حاوی AHA که مقداری لايه برداري ميکنند ميتوان اين منافذ را غير رويت کرد ..روشهاي ديگري نيز وجود دارد که احتياج به پزشک مجرب دارد و از ذکر آنها خودداری ميکنم.......
حق يارتان

 
حساسيت پوستي
ساعت ٧:٥٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٤ آذر ،۱۳۸۱ : توسط : دکتر کریمی


بنام تنها

دلا خــو کن به تنـهايـي که از تنـها بلا خيزد ..........سـعادت آن کســي دارد که از تنـها بـپرهــيزد


حساسيت پوستي چيست؟
هر گونه تغييری که در پوست افراد در تـماس با مـاده خاصــي ايجاد شود را ميـتوان ساده ترين تعريف برای اين عنوان کرد.
انواع و اقسام مواد که در محيط وجود دارند و انسان روزانه با آنها در تماس است ميتواند در افراد خاص از نظر ژنتيکي ايجاد حساسيت کند .
شايعترين حساسيت زاها شامل :
۱ ) گـرده گـياهان ( با گردافـشانـي گــياهان در فـصل بهار اين نوع حساسـيت بيشــتر ديده ميشود که ميتواند همراه با عطسه و آبريزش از بيني و ريزش اشک باشد ).
۲ ) پوشاک و پوشيدنيها ( انواع لباسهايي که از در آنها نايلون ، چرم و غيره..بجز پوشاک نخي...
استفاده شده باشد ميتواند در افراد مستعد ايجاد حساسيت کند ؛ در اين افراد ضايعات بيشتر در نواحي که بيشتر با لباس در تماسند ديده ميشود )
۳ ) غذاها ( انواع غذاهابي که بيشتر در مظان اتهام هستند شامل : غذاهاي دريايي ، گوجه ،
بادمجان و خوراکيهايي که مواد رنگي در آن استفاده شده است و....... )
۴ ) تنقلات
۵ ) نيکل: در انواع فلـزات ناخالـص و خاک اين فلز ديده ميــشود و شايعــترين عـلت حساسيت از بين حساسيت زاهاست ( در افرادي که حساسيت به اين فلز دارند با در دست کردن ساعتهايي که بند آنها فلزي است و يا عايق پشت ساعت پاک شده باشد ، پوشيدن بدل
و طلا با عيار پايين دچار ضايعات پوستي در ناحيه تماس ميشوند )
۶ ) ...............
موارد زيادي در محـيط وجود دارند که باعث حساسـيت پوستــي ميـشوند که ذکر تـمام مـوارد مقدور نميباشد .
البـته ذکر اين نکته الـزامي است که موارد گفـته شده فقـط در افراد مستعد ايـجاد حـساسـيت ميکنند .
پايدار و برقرار باشيد..منتظر نظرات و سئوالات شما هستم........

 
آلوئه ورا ( صبر زرد ) گياه معجزه آسا
ساعت ٦:٥۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۱ آذر ،۱۳۸۱ : توسط : دکتر کریمی


بنام او
در حيرتم از مـــرام اين مــــــردم پست ...................اين طايـفه زنـده کــش و مرده پرست
تا هسـت به ذلت بکشـــندش به جــفا.....................چون مرد به عزت ببرندش سر دست
( اين شعری بود که يکي از دوستان فرستاده بود اگر اشتباهي نوشتم معذرت )
آلوئه ورا گياهي است از گونه لاله دارای برگي پهن و حاوی ژل . اين گياه از نواحي آفريقا منشاء گرفته و گونه هاي متفاوتي دارد که در دارا بودن مقدار ترکيبات از هم جدا ميشوند.
اين گياه داروئي از دوران قديم و نخستين مصرف داشته و مدتي به فراموشي سپرده شده بود ولي جديداً دوباره به آن توجه شده است. اين گياه داراي خواص متعددي است و از آن جمله ميتوان به موارد : ضد حساسيت - ضد باکتري - ضد قارچي - ترميم زخم - ترميم نواحي سرما زده - مسهل و موارد ديگر اشاره کرد.
از برگ و ژل اين گياه ميتوان استفاده کرد .
موارد استفاده اين دارو با نتايج خوب در بيماريهای پوستي و داخلي شامل :
بيماري پوستي داءصدف - درماتيت سبوره ( پوسته ريزي سر و در موارد شديد سينه ِ زير بغل و کشاله ران )- سوختگيها - ترميم زخم بستر - ترميم نواحی سرما زده - سوختگي پاي کودکان بعلت قنداق و مشما ( ادرار سوختگي ) و غيره ...
در بيماران با زخم معده نيز موثر بوده و در بيماران ديابتي ( قند خون بالا ) قند خون را کاهش ميدهد و ّهمچنين در بيماريهاي روماتيسمی نيز با موفقيت استفاده شده است... اين قسمتي از خواص اين دارو بود که اثبات شده ولي موارد ديگري نيز وجود دارد که هنوز به اثبات نرسيده است ؛ مثلاً اينجانب در بيماران پيسی اين گياه را استفاده کرده ام و نتايج رضايت بخشي بدست آورده ام انشاءالله با ادامه کار نتايج آن را گزارش خواهم داد .
اين مشتي بود از نمونه خروار از اثرات اين دارو......چون مطلب در باره اين دارو زياد ميباشد بقيه را بعهده دوستدران و علاقه مندان اين دارو ميگذارم تا از طريق مطالعه به معجزه آسايي آن پي ببرند...
سئوالي شده بود که آيا اين گياه دارويي در محصولات آرايشي و بهداشتي داخلي استفاده شده است ؟ بله هم در شامپو و هم در صابون و همچنين به صورت کرم در محصولات ايراني ديده ميشود چون نام بردن آن جنبه تبليغي پيدا ميکند از گفتن آن صرف نظر ميکنم..
حق يارتان تا بعد.........

 
مـــــــــــــــژده به کسانی که جوش صورت دارند
ساعت ٤:٢٧ ‎ق.ظ روز جمعه ۸ آذر ،۱۳۸۱ : توسط : دکتر کریمی
بنام او
مژده ای دل که مسيحا نفسی ميايد
وز انفاس خوشش بوی کسی ميايد

و اما مژده....طبق مطالعات و بررسی های انجام شده افرادی که جوش صورت دارند کمتر دچار سرطان پوست از نوع بازال سل ميشوند.....البته اين به آن معنا نيست که برای درمان جوش پيگير نباشند.
پايدار باشيد
 
تاثير غذا در ايجاد جوش صورت ( جواب يک سئوال )
ساعت ٧:۳۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٦ آذر ،۱۳۸۱ : توسط : دکتر کریمی


بنام او

چـــرا پــشـت ديــوار پنــــــهان شــدن ........... چــرا از هــــياهـــو هـــراســـان شـــدن
چـرا مثل چاهي که از خود تهي ست .......... به يــک ضــربه در خويش ويران شــدن
چـــــرا خـــوي در يــــوزگــي داشـــتن ............ به دنــــــبال دونـــان پــي نـان شــــدن
چـــــرا روزي از مصــــلـحت خواســتن .......... به ظــاهـر فـريبــــي مســلمان شــدن
چـــــــــرا دل به آلـــــودگــــي باخــــتن ........... ز آييـــــــنه هـا روي گـــــــردان شــــدن
تـو آن گـونـه مي کـوشـي از بهـر چاه ........... که مــوري بــراي سـليــــمان شـــــدن
بـــيا تا بـکــوشـيم انســان شــويـــم ........... که زيباست ، زيباست ، انسان شدن .

و اما جواب :
از نظر علمي و آنچه در کتب علمي - پزشکي موجود است هيچ نوع غذا و خوراکي در ايجاد و تشديد جوش صورت دخيل نيستند ؛ ولي بر اساس طب قديم و گفته افرادي که جـوش صورت دارند بعضـي از خوراکيـها در بدتر کردن جـوش صورت دخيل ميـباشند و پرهـيز از اين خوراکيها باعث بهبودي در جوش ميشود .
از جمله غذا و خوراکيهايي که باعث اين علت ميشوند شامل : غذاهای چرب - شيرينيجات - خرما - کشمش - محصولات دريايي ( ماهي و ميگو ) - بعضي از ميوه جات ( موز - کيوي - خرمالو ) و غيره......
اينکه آيا واقعاً اينها تاثيرِ در ايجاد يا تشديد جوش صورت دارند از نظر علمي هنوز تابت نشده است و اين ميتواند نقص علمي باشد .. البته در همه افراد اين موارد صادق نميباشد و شايد پايه ژنتيک در اين موارد دخيل باشد .....بهترين راهکار پرهيز از مواد غذايي و خوراکيهايي است که فرد اظهار ميکند با خوردن آنها جوش صورتش بدتر ميشود ؛ که اين از نظر روحي ميتواند در بهبودي جوش صورت کمک کننده باشــد . ( البته از نظر علمي )

فرصت مناسب نردبان سعادت عقلاست ( مثل يوناني )
مويد و پايدار باشيد

 
خشکی مو و مهاجرت ( پاسخ يک سئوال )
ساعت ٦:٤٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٤ آذر ،۱۳۸۱ : توسط : دکتر کریمی


بنام او
آن تــرک پريچــــهره که دوش از بر ما رفت
يا رب چه خــطا ديـد که از راه خــــطا رفت
تا رفت مـرا از نظــر آن چــــشم خــطا بين
کس واقف ما نيست که از ديده چها رفـت
چرا بعد از مهاجرت به ................ موها دچار خشکی شده و موج برداشته اند ؟
محيط زندگی يکی از فاکتورهای مهم در حالت دادن به پوست و مو ميباشد . در محيطهای که از نظـر آب و هـوا سرد باشند چون تعـريق و ترشـحات ديگر پوست به حداقل ميرسد ، پوست و مـو دچار خشکی و ترک ميشوند و بر عکس در محيطهای گرم پوست و مو مرطوب ميشوند ولی در اين محيطها بيماريهای قارچی پوست نيز زياد ميباشد.
در جايی که شما زندگی ميکنيد چون آب و هوای سردی دارد هــمانگونه که گفته شد ترشحات پوست از جمله چربــی کم است و به همين دليل پوست و مو خــشک به نظر مــيرسند. شايد
حالا بپرسيد چرا بقـيه اينـطور نيستند..سازگاری با محـيط در تمام جانوران و انسان بخوبــی رخ ميدهد يعنی با ماندن و سکونت در يک مکان بمرور سازگاری با آن محيط بوجود ميايد ؛ در ضمن فاکتور ديگر در حالت داشتن پوست و مو فاکتور ژنتيک و سرشت افراد ميباشد ، يعنی ذاتاً اين افراد دارای پوست و موی خشک هستند و اگر در محيطهای ديگر قرار گيرند سريعاً به آن محيط واکنش نشان ميدهند و بايد زمان بگذرد تا سازگاری با آن محيط بدست آيد.
موج دار شدن موها نيز بعلت خشکی آن است و با چرب کردن مسئله حل ميگردد.( ميتوانيد از روغن بادام برای چرب کردن موها بعد از حمام استفاده کنيد ).
اميدوارم جواب خود را گرفته باشيد...باميد ديدار شما در اين وبلاگ..........

 
لکه های ناشی از جوش صورت ( پاسخ يک سئوال )
ساعت ۱:۳٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳ آذر ،۱۳۸۱ : توسط : دکتر کریمی
بنـــام او
يکـــی از عارضـــه های جــــــوش صــــــورت باقـــی ماندن لکه در آن ناحيه بعلت التهاب و فــعال بودن سيستم دفاعـی بدن در آنجا ميباشد
. جوشهايی که بيشتر دستـــکاری شـوند احتمال بوجود آمدن لکه بيشتر است . در ضمن افراد با رنگ پوست تيره تر لکه ناشی از جوش در آنها بيشتر است .
درمان اين عارضه در حقــيقت درمــان جوش ميباشد . يعنــی با درمان جوش بعلت کم شدن التهاب احتمال بوجود آمدن لکه کم ميشود . درمان قاطعی برای از بين بردن اين نوع لکه وجود ندارد و در طـول زمان بسته به نوع پوست اين لــکه ها از بين ميروند . البته بعضــی از داروهای موضعی اين طول زمان را کاهش ميدهند که از آن جمله ميتوان از ژل های حاوی AHA نام برد اين ژل حاوی اسيدهای ميوه ميباشد و باعث تسهيل در پوسته ريزی طبيعی پوست ميشوند
و به اين خاطر پوست جوان و شاداب ميماند .
داروهای موضــعی ديگر که کمک کننده ميــباشند : کرم و ژلــهای حاوی ويتامين ث و مشتقات ويتامين آ ( کرم و ژل تره تينوئن ) .
موفق و پايدار باشيد...اميدوارم جوابتان را گرفته باشيد..باميد ديدار شما در اين وبلاگ.
 
جواب يک سئوال در مورد درمان لک صورت با پيلينگ و ليزر
ساعت ۳:٢٤ ‎ب.ظ روز شنبه ٢ آذر ،۱۳۸۱ : توسط : دکتر کریمی
بنام او
مرا فرمـــــــــود استادي خردمـــــــــــــند
که روحـــــش در جنان پوسته خرســند
اگر روزی رســــــــد مــادر بمـــــــــــــيرد
مَــــلک هــــم جاي مــادر را نگـــــــــيرد

يکی از درمانهاي لک صورت همچنان که قبلاُ نيز گفته شد استفاده از پيلينگ ميباشد . ولي اين روش مناسب همه افراد نميباشد . چون افراد با رنگ پوست تيره اصلاْ مناسب پيلينگ نميباشند.
چون يکی از عوارض پيلينگ خود لک ميباشد و شانس ايجاد لک در افراد با پوست تيره خيلی بالا است .
درمان ديگر لک صورت ليزر درماني ميباشد .
هيچکدام از روشهاي درمانی لک صورت دائمي نيست و در يک جلسه نيز انجام نميگيرد و نياز به تجـديد درمان دارد و ادامه درمان دارد ، زيرا استـعداد افراد براي ايجاد لک که با اين روشــهاي درمانــی برطرف نميگردد.............مصرف ضد آفتاب در افراد مستعد يک نياز حياتي در درمان و پيشگيری از لک ميباشد.......
باعرض معذرت اگر جواب کامل نيست...منتظر سئوالات شما هستم..ممنون از تمام دوستان که از وبلاگ من ديدن ميکنند...حق نگهدار