ساعت ۱:٢٧ ‎ق.ظ روز شنبه ۳۱ خرداد ،۱۳۸٢ : توسط : دکتر کریمی
بنام خدا

روی خاک
هرگز آرزو نکردهام
يک ستاره در سراب آسمان شوم
يا چون روح برگزيدگان
همنشين خامش فرشتگان شوم
هرگز از زمين جدا نبوده ام
با ستاره آشنا نبوده ام
روی خاک ايستاده ام
با تنم که مثل ساقه گياه
باد و آفتاب و آب را
ميمکد که زندگی کند
بارور ز ميل
بارور ز درد
روی خاک ايستاده ام
تا ستاره ها ستايشم کنند
تا نسيم ها نوازشم کنند
فروغ فرخزاد

با سلام به تمام دوستان و کسانی که به اين وبلاگ سر ميزنند و مرا مورد لطف خود قرار ميدهند من مدتی است که ننوشتم و علت آن نيز عدم سئوال شما عزيزان در مورد بيماری های پوستی ميباشد . در مواردی که شما سئوال ميکنيد ولی من جواب نميدهم علت آن اين است که قبلاْ در مورد آن صحبت کافی شده و لينک آن در کنار وبلاگ وجود دارد.
از لطف بيکران شما که در صفحه پيامها و ايميل مينويسيد کمال تشکر دارم و خود را لايق اين هم محبت نميبينم .
اين هم يک سايت تبليغی که بيشتر به درد شيرازی ها ميخوره بريد نگاه کنيد. البته چون خيلی از دوستان اصرار داشتند اين را گذاشتم و اولين تبليغی است که در وبلاگم ميکنم و خودم هم خيلی راضی به اين کار نبودم
تا بعد حق يارتان
 
 
ساعت ۱٢:۳۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٠ خرداد ،۱۳۸٢ : توسط : دکتر کریمی
بنام خدا
تقديم به دوستان آذری خوبم

گولوم سنسن . باغيم سنسن . گلستانيم بهاريم سان
اگر بير قوش اولارسام من . خزانسيز لاله زاريم سان
منه مريم . منه عيسی . منه تورات . منه قرآن
سنين عشقينده صنعانم . منيم نازلی خوماريم سان
ديليم . آغزيم . سوزوم سنسن . گلوم . قلبيم . گوزوم سنسن
منيم جانيم . ئوزوم سنسن منيم صبر و قراريم سان
منيم درديم . منيم چاره م . هلال ابرولی مه پاره م
کدر سندن . سوينج سندن . نشاطيم سان . غباريم سان
اوره ک هر نه ديله ر . سنسن . يگانه بير ديلک سنسن
جوابيم سان . سئواليم سان . مقدس بير شعاريم سان
گوجوم . آرخام . ياخين دوستوم . ياخينيندان دا ياخين دوستوم
پولاد عزميم . اراده م سان . توکنمز اقتداريم سان
منه بيرمی دولی جام سان . ايلاهی عالی الهام سان
ائليم . طايفام . يئريم . يوردوم . شيرين دوغما دياريم سان
محبت سن . صداقت سن . ملاحت سن . سعادت سن
خزينه م . ثروتيم . واريم . منم سن هر نه واريم سان
استاد شهريار.
اميدوارم براتون جالب باشه برای من که بود. با اينکه خيلی از معانيش را بلد نبودم ولی سبک خوبی بود.
تا بعد حق يارتان 
سئوالهای اين هفته
ساعت ٢:٥٥ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٢ : توسط : دکتر کریمی
بنام خداوند جان و خرد

جواب های اين هفته

بدبختانه دور چشم من گود و سياه شده است//اين جريان من را به شدت رنج ميدهد اگر امكان دارد بگوييد براي چه دور چشم من اينجور ميشود و براي برگشتن به حالت عادي آن بايد چكار كنم؟سپاسگزار ميشوم/راستی من پسر هستم؟
سياهی دور چشم بيشتر بعلت ارث ميباشد و در خانواده بايد اين موضوع وجود داشته باشد. همچنين علت ديگر مربوط به حساسيت پوستی ميباشد. پوست خشک و ملتهب بيشتر دچار تيرگی و چروک ميشود. با مصرف کرم و ژلهای دور چشم تا حدودی ميتوان اين مسئله را بر طرف کرد.

سلام مي خواستم بپرسم که قرصهای پروپرشيا برای چی برای ريزش مو خوب چون به قيمتش می ارزه يا ماينوکسيدل بهتر؟
با مصرف پروپشيا از تبديل شدن هورمون آندروژن به نوع فعال آن جلوگيری ميشود
اين قرصها چون از خارج وارد ميشود گران ميباشد. البته نوع ايرانی آن هم وارد بازار شده که قيمت آن خيلی ارزانتر است ولی بمقدار کافی نيست. ماينوکسيديل باعث ضخيم شدن موهای ميشود ( در همان ناحيه که مصرف ميشود ) همچنين خونرسانی را به ناحيه مصرفی زيادتر ميکند که باعث رشد و تقويت موها ميگردد. هر دو دارو مفيد هستند و بيشتر بصورت مکمل اثر ميکنند.

برای اينکه موهای زايد کم بشه به من يک سری قرص دادن حالا ۶ ماه گذشته و به نظرم باز هم زياد شده. بايد چی کار کنم؟
اولاْ نام قرصها را نگفتيد. ثانياْ طول مصرف اين داروها زياده. ثالثاْ بعضی از اين داروها خود باعث افزايش مو ميشوند يعنی از عوارض آنهاست... به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنيد.

من دو تا سئوال از شما داشتم يك انكه زير گردن و دور سينه من موهاي زائد در ميادو من اونا رو با موچين مي كنم و جاشون سياه شده بگيد چيكار كنم ديگري من پسورياسيس يا صدف دارم آيا ميشه كلان خوب شم يا هميشه در بدنم هست؟
در مورد موهای زائد قبلاْ هم صحبت شده ولی اينکه وقتی با موچين آنها را برميداريد جايش سياه ميشود را توضيح بيشتری نداديد . اگر آسيب به پوست وارد شود ميتواند تيرگی در ناحيه بعلت التهاب ايجاد شود. شما ميتوانيد با ليزر و يا الکتروليز از شر اين موها خلاص شويد.
بيماری داءصدف يک بيماری التهابی مزمن پوست ميباشد که بطور طولانی مدت در پوست فرد ايجاد پوسته ريزی و التهاب ميکند و در بعضی موارد مانند استرس - مصرف بعضی داروها - غفونتها و غيره ...بيماری عود ميکند. علت دقيق آن معلوم نيست ولی هم ژنتيک و هم محيط در بروز آن نقش دارند. درمانهای متعددی دارد که بصورت موضعی - خوراکی و تزريقی مصرف ميشوند.

تا بعد حق يارتان
 
 
ساعت ٢:٠۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۱ خرداد ،۱۳۸٢ : توسط : دکتر کریمی
بنام ايزد منان

جواب

مژه هام چند وقته که ميريزه و کم پشت شده ارثی هم نيست شايد از کمبود يه چيزی تو بدنم باشه نه ؟ چطوری ميتونم دوباره کاری کنم که پرپشت بشه ؟
ريزش مو همچنان که قبلاْ بحث شده علل فراوانی دارد . اول بايد علت يابی شود سپس درمان صورت گيرد.. در ضمن من تمام لينکهای مطالب قبل را چک کردم و لااقل در پی سی من باز ميشود.

در جواب سئوال ماه ناز خانوم ( چون با فونت انگليسی نوشته)
rahi baraye az baen bordane lakehaye ghahvaeeye ijad shoode tavasote josh va zakhm hast?? va agar kamelan az baen nemire chetour mishe had'alemkan kamesh kard
در بعضی افراد لکه های جای جوش و زخم تا مدتی ميماند و خود بخود از بين ميرود ناراحت نباشيد و صبر کنيد خوب ميشه.

mikhastam bebinam emkan dare ke laye pa josh bezane?? agar na pass che bimariaee mitone bashe ke gahi kameeelan mese jooshhaye zire posty'e bozorg va gahi ham mese joshhaye bozorg'o cherkin'e to sorat bashe
منظور شما را کاملاْ نفهميدم. اگر بين انگشتان منظور شماست ميتونه علل عفونی توسط قارچ و يا ميکروب باشه و اگر کشاله ران منظور شماست علل التهابی ( حساسيتها ) - قارچی ( بيشتر با کانديدا ) و علت عفونت سطحی ميکروبی ( کورينه باکتريومها ) بيشتر مد نظر است.

من اصلاح که ميکنم خيلی زود ريشام در مياد. صبح بزنم شب در اومده. همه هم تعجب ميکنن. البته منظورم اينه سرعت رشدشون خيلی از بقيه مردم بيشتره. ايرادی در من آيا هست؟
رشد مو در افراد مختلف متفاوت است و نشانه هيچ نوع بيماری نيست ( البته اگر علائم ديگری همراه با اين وضعيت داريد ميتواند در تشخيص بيماری کمک کننده باشد ولی صرف رشد سريع مو نشانه بيماری نيست )

ميشه راجع به ليزر برای درمان مو های زايد توضيح بدين؟

قبلاْ تا حدودی در باره اين موضوع صحبت شده و در همين صفحه موجود است اگر نکات ريز تری مد نظر است بفرمائيد.

من چندين سال هست كه ويتليگو دارم و درمانهاي زيادي كردم از جمله مصرف داروهاي متوكسالين و اشعه گرفتن در ٢ بيمارستان امام خميني و رازي مصرف انواع و اقسام ويتامين ها و لي فقط براي دوره هاي كوتاه مدت بصورت ٥٠ درصد بهبودي حاصل ميشد و بعد از يك مدت همان آش و همان كاسه.ب
آيا شما راه درمان مناسبي سراغ داريد كه من را از شر اين بيماري عذاب آور نجات دهيد

در قسمت ويتيليگو در باره اين موضوع بحث شده در اينجا ياد آور ميشوم که استرس در ايجاد و عدم پاسخ به درمان اين بيماران نقش بسزائی دارد. درمان جديدی بدست نيامده و همچنان از روشهای قبلی استفاده ميشود ولی افراد مختلف به درمانهای متفاوتی جواب ميدهند . صبور باشيد و استرس را از خود دور کنيد و درمانهای قبلی را با حوصله و دور از هر گونه استرس ادامه دهيد و مطمئن باشيد جواب ميگيريد. انشاالله.

تا بعد حق يارتان
 
 
ساعت ۱٢:٥۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٦ خرداد ،۱۳۸٢ : توسط : دکتر کریمی
بنام خدا
تن در غم روزگار بيداد مده
جان را ز غم گذشتگان ياد مده
دل چون سر زلف يار بر باد مده
بی باده مباش و عمر بر باد مده
خيام

جواب سئوالات شما
بوناول يه نوع کرم مو هست که محصول شوارتسکف المانه البته ايرانی اون هم به بازار اومده برای تقويت مو هست که هفته ای يک بار بعد از حمام بايد کمی از اين کرو رو به ريشه مو بزنيم و ۵ دقيقه بمونه تا جذب بشه بعد هم خوب بشوريم ميگن موثره ... شما برای جلوگيری از جوشها و درمانش چه توصيه ای ميکنيد ؟
در مورد اين کرم اطلاعی ندارم چون بايد اول ترکيبات آن را بدانم تا بتوانم در باره آن نظر دهم..بيشتر اين نوع کرمها و آمپولها تجاری هستند در مورد خريد و مصرف آن دقت کافی صورت گيرد که لااقل اگر موثر نيستند عوارض سوئی نداشته باشند.
در مورد جوش صورت و درمان آن قبلاْ بحث شده به لينک مراجعه کنيد.

پوست صورت و پاهای پسر من دانه های ريزی زده است که بيشتر بی رنگ هستند ولی بعضی از انها که در محل منافذ مو زده شده سر سياه است دکتر اطفال صابون انتی باکتريال تجويز کرد ولی اصلا اثر نکرده نظر شما چيست؟در ضمن اين دانه ها به جز شکل ظاهری هيچ ازار ديگری ندارند.
اولاْ سن پسرتان را ذکر نکرديد در ثانی من نياز به تاريخچه بيماری و خانوادگی پسرتان بطور مفصلتری دارم . ولی با اين توصيفی که داديد بايد پوست پسر شما خشک باشد و بيشتر در نواحی بيرون پوست ( روی آرنج و بازو و قسمت جلو زانو و ساق پا ) اين جوشها ظاهر شده باشند. اگر حدسم درست باشد فرزند شما با افزايش سن اين مشکل برطرف ميشود ولی در حال حاضر شما با چرب کردن مرتب پوست بخصوص بعد از استحمام اين مشکل را ميتوانيد برطرف کنيد . در ضمن از صابونهای گليسرينه برای شستشوی بدن استفاده و از لباسهای نخی استفاده کنيد و در صورت لزوم با يک پزشک متخصص پوست و مو مشاوره کنيد .

چکار کنم که تارهای موهای من نازک شوند!
اين خواهر گرامی قبلاْ از ضخيم بودن موهای سر شاکی بودن . همانطور که قبلاْ گفتم اگر مسئله ژنتيک در ميان باشد از بين بردن کامل اين مشکل منتفی است ولی بطور موقت و با ادامه درمان ميتوان آن را برطرف کرد و در صورت وجود علل ديگر بايد علت را پيدا و در درمان آن اقدام صورت گيرد .. شما با يک متخصص پوست و مو مشاوره کنيد تا علت مشخص و درمان صورت گيرد.

پوست بدنم تو قسمت زير بيضه ها تا مقعد ، خارش پيدا کرده . حمام هم ميروم و تمييز شستشو ميدهم ولي اذيت مي کند. کمي اش را احساس مي کنم عادي باشد . ولي ميخواهم مطمئن شوم خطري ندارد؟
در اين ناحيه خارش بيشتر ميتواند بدليل پوشيدن شورتهای چسبيده که نمی گذارند هوا به پوست برسد و تهويه صورت گيرد ميباشد و شستشوی زياد نيز در بيشتر شدن شکايت نقش دارد . از لباسهای زير نخی و عرق گير استفاده کنيد و نگران نباشيد.

ميخواستم از حضور جنابعالی سوال کنم کپسولzinc sulfateبرای چه منظوری است ايا برای ريزش مو خوب است؟ و آيا عوارضی نيز دارد؟ و آيا همه موهای بدن را تقويت ميکند؟
اين کپسول حاوی روی ميباشد و روی در بدن جزء املاح فلزی کمياب است . روی در رشد و عملکرد سلولهای عصبی - سلولهای پوستی - مو و سلولهای جنسی ( اسپرم و تخمک ) نقش دارد کمبود اين فلز در بدن باعث التهاب ـ قرمزی و حتی زخم شدن پوست اطراف سوراخهای پوست ( اطراف دهان و مقعد ) و نواحی زير بغل و کشاله ران و زير زانو و....ميشود.
همچنين باعث کمبود رشد و ريزش مو و تا حدی روی عملکرد سلولهای عصبی تاثير ميگذارد و در صورت تشديد کمبود حتی ميتواند در تا باروری نقش داشته باشد.
چون اين فلز برای بدن نياز است و در غذا بمقدار کم وجود دارد خوردن اين دارو اثر سوئی ندارد .
بیشتر روی موهائی تاثير دارد که ضخيم هستند ولی باعث ضخيم شدن موها نميشود فقط در رشد مو اثر دارد.

راستش سوالی داشتم و اين بود که موهای سرم به شدت ريزش دارند . نزد دکتر پوست متخصص هم رفته ام ولی همگی لوسين ماينوکسيديل و قرصهای کوچکی که الان اسمش يادم نيست (و خيلی هم گران فيمت هستند و برای بيماريهای پروستات هم مصرفف می شود ) و شامپوهای سولفور و ... را معرفی می کنند. تا بحال در اثر مصرف اين داروها بهبودی حاصل نشده و حتی موهای اطراف (شقيه ها)زيآد خالی شده اند. در ضمن پدرم هم ريزش مو نداشته و حالا در سن ۴۵ سالگی موهايش شروع به ريختن کرده است. فقط در خانواده ما دائی بنده کاملا طاس شده ولی در سنين جوانی کاملا مو داشته است. از شما تقاضامندم بنده راهنمايی بفرماييد که آيا داروها موثرند يا نه؟ و آيا اين بيماری زمينه ژنتيکی دارد يا نه؟ چه بايد بکنم؟
ريزش مو در ناحيه جلو سر بدون ريزش در نواحی ديگر سر بعلت هورمون ميباشد و زمينه ژنتيکی دارد و برای هر کس ژنتيک تعيين ميکند که در چه سنی اين ريزش شروع شود يکی زود و ديگری ديرتر. با توصيفی که کرده ايد شما هم جزء اين افراد هستيد. از داروهای ذکر شده استفاده کنيد و در طولانی مدت جواب بگيريد . اگر در هر مرحله ای دارو را قطع کنيد دوباره ريزش شروع ميشود. البته قرصی را که گفتيد کمتر از قرص اصلی يعنی پروپشيا ( فنستريت يک ميلی گرمی ) موثر است ولی چون اين قرص گران است و در بازار بخوبی وجود ندارد ما از قرص فنستريت ۵ ميلی گرمی بصورت يک چهارم قرص روزانه توصيه ميکنيم .

تا بعد حق يارتان