ساعت ٢:۱٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۸ خرداد ،۱۳۸٤ : توسط : دکتر کریمی

بنام خداوند

يارب آن نو گل خندان که سپردی به منش

می سپارم به تو از دست حسود چمنش

۱- من يه مشکلی که دارم اينه که نوک سينه های خيلی کوچيکی دارم وبا توجه به داشتن سينه های بزرگ(سايز ۸۰) نوک سينه هام فقط به اندازه ی يک عدس برجسته ست ... در ضمن من ۱۸ سالمه و ازدواج نکردم ميشه منو راهنمايی کنيد برای بزرگ کردن نوک سينه هام؟

با اولين حاملگی و ترشح هورمونهای حاملگی نوک سينه ها بزرگ خواهند شد. نگران اين موضوع نباشيد.

۲- راهی برای از بين بردن غبغب وجود داره؟اين موسسه های زيبايی و دکترايی که نوشتن رفع غبغب ميکنن آيا راسته يا بی اثره؟تنها راهش لیپو ساکشنه يا دارو و روش خاص ديگه ای هم هست؟ هزينه اش چقدره؟اين برای من خيلی مهمه خيلی.

روشهای از بين بردن غبغب زير گلو لیپوساکشن به طريق بيرون آوردن چربی و يا روش جديد لیپوساکشن که به طريق اثرات اشعه چربی را از بين ميبرد. هزينه آن مربوط به موسسه يا مرکزی که اين عمل را انجام ميدهد می باشد.

۳- من روزی يک عدد فين پشيا بعد از صبحانه ميخورم ( برای موهام ) ببينم روز و شب که نداره ؟ من درست استفاده می کنم ديگه ؟ بعد از خوردن صبحانه خوبه يا يه وقت ديگه بخورم ؟

زمان خوردن قرص زياد فرقی نمی کند. بعد از صبحانه خوبه.

۴- برای سفت کردن سينه ها شما چه روشي رو پيشنهاد ميکنين؟ روشي هست که تو کوتاه مدت جواب بده هست؟

هم از طريق کرم و هم از طريق دستگاه با اثر اشعه (ويبره کننده) که مانند سينه بند هستند ميتوان سينه ها را سفت کرد. با دستگاه سريعتر جواب می دهد.

۵- من برای منافذ و لک های صورتم به دکتر پوست مراجعه کردم و به من آ.اچ.آ 15% دادند و پيشنهاد کردن که در زمستان با ليزر پيلينگ انجام بدم. ميخواستم بدونم آيا شما ميتونين روشي رو پيشنهاد کنين که الان بشه انجام داد و هزينه اش چقدر ميشه؟

راههای از بين بردن منافذ پوست لايه برداری است که بروش شيميائی- فيزيکی(ميکرودرم ابرشن) و ليزر انجام ميشود. تمام اين روشها در هر فصلی قابل انجام است ولی در فصولی که آفتاب کمتر است احتمال عوارض لايه برداری آن کمتر است.

۶- من پسری ۱۹ ساله هستم.متاسفانه هنوز ريشهايم در نيامده.البته تعداد کم و پراکنده ای روی چانه ام درآمده.می خواستم بدانم مشکل چیست؟ و آیا راهی بی ضرر برای در آمدن کامل آنها وجود دارد يا نه؟ا. تيغ هم استفاده کرده ام ولی بی تاثير بوده.

در آمدن ريش مربوط به اثرات هورمون می باشد ولی در بيشتر موارد در نيامدن ريش ارثی است و در صورتی که مشکل از هورمون باشد ميتوان با هورمون درمانی مشکل را برطرف کرد ولی در صورتی که ارثی باشد معمولاْ به اين روش جواب نمی دهد.

۷- من کنارهای بینیم همیشه پوسته های سفیدی مانند شوره سر میاندازه که گاهی هم با خارش همراهه البته اکثر اوقات هم داخل ابروهام هم همان مشکل رو دارم البته با کرم های مرطوب کنند خوب میشه ولی زیاد دوام نداره از شما تقاضا دارم در صورت امکان دارویی رو که به طور کامل اینبیماری رو قطع کنه معرفی نمایید ویا اگر داروی قطعیی نیست یه دارویی ویا صابونی معرفی کنید که من بتوانم به طور متناوب از اون استفاده کنم.

شما دچار يک نوع اکزما از نوع سبوره هستيد که بيشتر علت آن يک نوع مخمر است. با مصرف صابون سولفور و کرم و شامپوهای ضد قارچ برطرف ميشود ولی بعد از چند مدتی که از آن استفاده نکنيد بيماری برميگردد . پس بطور متناوب می توانيد از آن استفاده کنيد.

۸- ميشه از اين ژلهای بزرگ کردن سینه ، گلاب به روتون برای بزرگ تر کردن آلت تناسلی مردا هم استفاده کرد ؟

خير عزير. برای بزرگ کردن آلت بايد از نوع مخصوص خودش استفاده کرد.

۹- من پسری 19 ساله هستم موهایم پر پشت است و ریزش مو هم ندارم چگونه میتوانم موهای خود را لخت و خوش حالت عین موهای آلمانیها وانگلیسیها کنم

با استفاده از کرمهای نرم کننده و حالت دهنده . به اين صورت که اين کرم را بمدت ۵ دقيقه روی سرتان قرار دهيد و بعد آب بکشيد.

۱۰- پسري 17 ساله هستم و مشكل كم مويي صورت دارم در اطراف دهان و زير چانه مو رشد كرده اما روي صورتم بسيار كم است.

همانگونه که قبلاْ گفتم رشد موی صورت می تواند بعلت تغييرات هورمونی باشد که در صورت اثبات ميتوان با هورمون درمانی مشکل را حل نمود ولی در بيشتر موارد ارثی است که با دارو گاهی جواب می دهد و گاهی نه. البته سن شما هم هنوز به حدی نرسيده که بتوان در مورد رشد موی صورت قضاوت کرد ولی در خيلی از موارد افرادی مانند شما بعداْ ريش در می آورند. نگران نباشيد.

۱۱- من دختری ۲۴ ساله هستم و به دليل تغییر وزن دچار ترکهای پوستی شدم.راه چاره چيست؟

بايد نگذاريد سريع وزن شما بالا برود چون باعث شدت اين ترکها ميشود. با دارو- ليزر و ميکرودرم ابرشن ميتوان تا حد زيادی اين ترکها را برطرف نمود.

۱۲- مي خواستم بپرسم كه من دختري 2 ساله دارم كه موهايش را از ته كوتاه نكرده ام فقط با قيچي مرتب كرده ام آيا كوتاه نكردن از ته تاثيري در رشد و پرپشتي مو در بزرگسالي دارد يا خير؟ سوال ديگرم در خصوص جاي جوشهاي خوب شده در صورت است كه آيا با استفاده از كرم لايه برداري آلفا هيدروكسي اسيد روزي يك بار خوب مي شود يا بايد اول به پزشك مراجعه شود ؟ آيا مصرف نرم كننده براي مو ضرر دارد يا خير؟ يك شامپوي خوب ويتامينه معرفي فرمائيد يا اينكه بايد چه خصوصياتي داشته باشد؟

کوتاه کردن مو تاثيری در رشد موها در آينده ندارد. جای جوش را گرچه ميشود با کرمهای آلفا هيدروکسی اسيد تا حد ناچيزی برطرف نمود ولی اگر جای جوش زياد باشد و عمقش زياد باشد بهتر است از روشهای ديگر استفاده نمود مانند: لبزر و يا ميکرودرم ابرشن. نرم کننده برای مو ضرری ندارد. شامپو بايد برای مو مناسب باشد يعنی نوع آن مهم است. موهای چرب بايد از شامپوهايی که برای موهای چرب است استفاده نمود و برای موهای خشک نيز از شامپو برای موی خشک.

۱۳- دختری هستم 23 ساله میخواستم بپرسم برای بزرگ شدن سینه از دارو های دارای استروزن میتوان استفاده کرد ؟ مانند HD

اين داروها ميتوانند در بعضی افراد سينه ها را بزرگ کنند ولی مصرف طولانی مدت نياز است و چون عوارض خاص خودشان را دارند توصيه نميشود. ميتوان از کرمهايی که برای اين منظور ساخته شده اند استفاده کرد.

۱۴- اطلاعاتی در مورد محصولات صاف کننده مو می خواستم و اينکه آيا محصولی هست که مو رو به صورت دايم صاف کنه؟

کرمهای نرم کننده تا حدی و با سشوار و کرمهای مخصوصی که آرايشگرها استفاده ميکنند ميتوان موها را تا مدتی صاف کرد ولی با هيچ روشی نميتوان بطور دائم آنها را صاف نمود.

۱۵- زنی 37 ساله هستم از کرج که حدود 7 ماه پیش در ناحیه دو طرف پیشانی و دو طرف صورتم در ناحیه فک ها به شدت به خارش می افتاد و گاهی اوقات در زیر پوستم جوشهای زیر پوستی و قرمز نمایان می شد ، در ضمن پوست صورتم هم به شدت خشک شده و حالت چروکیدگی در آن به وجود می آمد . (باید بگویم که قبلا پوست خشکی داشتم ولی پوستم حساس و جوشی نبود چون از سن نوجوانی از صابون nobacter استفاده می کردم و تمام چربی نوجوانی را می گرفت و به پوستم خیلی می ساخت در ضمن تا الان هم از کرم پودر استفاده نکرده ام و فقط پودر استفاده می کنم با مارک های خیلی خوب . ) احساس کردم پوستم حشک و حساس شده است برای همین رفتم سراغ مارکی که کمترین حساسیت را ایجاد می کند یعنی Roc و کرم Enydrial Extra Emollient را همراه با صابون Enydrial dermatologic pain را استفاده کردم که خیلی خوب و آرامش بخش بود و تا الان که حدود 7 ماه است استفاده کردم ولی حدود 4 -3 هفته است که به صورت شدیدتر برگشته و حالا پوستم هم به خصوص در ناحبه پیشانی غیر خارش پوسته پوسته هم می شود طوری که تمام وقت در حال خاراندن صورتم هستم.

يکی از دلايل خارش و پوسته پوسته شدن پوست حساسيت است و به هر چيزی ميتوان حساسيت نشان داد. به دارو - کرم مصرفی- محيط زندگی و گرده گياهان- خوردن بعضی غذاها- گرد و غبار منزل و همه موادی که انسان با آن تماس دارد. خشکی پوست يکی از علل تشديد حساسيت است و پوستهای خشک بيشتر مستعد حساسيت هستند. در اين سنين نبايد بيماری روزاسه در از نظر دور داشت و اين بيماری در اين سنين شايع تر از سنين ديگر است و با قرمزی و خارش پوست با قرار گرفتن در معرض آفتاب- گرما - سرما - باد و خوردن بعضی ادويه جات شروع ميشود و در بعضی افراد همراه با قرمزی چشم و گاهی همراه با ناراحتی معده است. توصيه من: از کرم ضد آفتاب برای پوستهای خشک استفاده کنيد. از صابونهايی که خشک کننده هستند استفاده نکنيد و صابونی که استفاده ميکنيد برای پوستهای حساس باشد. از کرمهای مرطوب کننده بوپژه از ويتامين ايی استفاده کنيد. در معرض حرارت و سرما و يا باد بويژه پنکه و کولر قرار نگيريد.

۱۶- روي پاهاي من در قسمت ران و ساق پا محل رويش مو دانه ها قرمز هست .. براي برطرف شدن آنها و صاف شدن پوست پاهايم چكار بايد بكنم؟

آيا شما از اپيليدی استفاده ميکنيد و يا از موم و يا از تيغ برای تراشيدن موها استفاده ميکنيد؟ با مصرف اين وسايل برای از بين بردن موها در افرادی که پوستشان حساس است در همين نواحی جوشهای قرمز رنگی ميزند که در بيشتر مواقع بدون علائمی چون خارش است. برای اصلاح شدن اين مسئله بعد از برداشتن موها به هر طريقی از کرمهای بعد از اصلاح استفاده کنيد.

۱۷- ميخواستم بدانم برای رشد و تقويت ريش و سبيل صورت دارويی وجود دارد ؟

رشد موهای ناحيه ريش و سبيل وابسته به هورمون هستند ولی اين هورمون ميتواند عوارضی چند روی بدن داشته باشد. ماينوکسيديل برای تقويت رشد مو در تمام بدن مفيد است.

۱۸- من خانمي سي ساله هستم كه به دليل بزرگي و سنگيني سينه هايم ماموپلاستي كرده ام .اما حالا باز هم ميبينم كه سينه هايم در حال بزرگ شدن هستند من مشكل موي زائد هم دارم لطفا مرا راهنمائي بفرمائيد .

احتمالاْ شما دچار کيست تخمدان هستيد و اثرات زيادی هورمونهای جنسی و ديگر هورمونها مسبب اين اثرات هستند. به يک متخصص پوست و يا زنان مراجعه فرمائيد.

۱۹- من اول موهايم خيلي قابل رشد بود و الان نيز رشد خوبي دارد ولي ريزش خيلي زياد دارد و بسيار چرب مي شود و شوره زياد مي گيرد و من دكتر نيز رفتم و شامپو هايي را معرفي نموده اند ولي تاثيري نكرده است و سرم نيز همراه با خارش و بعضي مواقع جوش دارد .

سن و جنس خوتان را بيان نکرديد. در سنين جوانی ريزش موی سر در آقايان نوع هورمونی و در خانم ها کمبود آهن مهمترين عامل هستند. چرب بودن سر هم مربوط به ترشحات چربی که آن هم بدليل مسائل هورمونی می باشد و شوره سر بدليل حساسيت پوست سر به يک نوع مخمر است که در سطح پوست قرار دارد. حال با همه اين تواصيف بايد شما را از نزديک معاينه نمود تا درمان هر کدام از مسائل را تجويز نمود.

۲۰- می خواستم بدونم به غير از عمل جراحی پلاستيک و تزريق ژل راه ديگری (استفاده از دارو) برای پر کردن صورت هست يا نه؟ اگه امکان داره اسم دارو يا هر راهنمايی ديگه ای که می شه رو به من بديد

راه ديگر تزريق چربی در زيز پوست است. بعضی کرمها حالتی به پوست ميدهند که تا حدی پوست متورم ديده شده و پر ميشود. البته موقتی است. از نظر عوارض هم ميتواند حساسيت شديد پوستی ايجاد کند. بهترين روش تزريق ژل کلاژن است.

۲۱- من روي آلتم مو هاي زائد در آمده است و موجب ناراحتي من شده است آيا راهي براي از بين بردن آنها است .

با ليزر ميتوان اين موها را از بين برد.

۲۲- لطفا در خصوص جراحي درم ابريشن كمي توضيح دهيد. آيا با يكبار انجام اين عمل اسكار جوشها از بين مي رود .بعد از عمل چه مدت طول مي كشد تا التهاب صورت خوب شود و پوست عادي شود.آيا درست است كه تا شش ماه پوست صورت قرمز و ملتهب خواهد بود؟

الان ديگر درم ابرشن کنار ميرود و جای آن ميکرودرمابرشن ميگيرد. اين عمل با تراشيدن سطح پوست و در حقيقت لايه برداری از نوع مکانيکی است. جوشگاه و اسکارهای جوش و چروک را ميتوان با اين روش از بين برد. همچنين کک و مک و گاهی لک نيز با اين روش از بين می روند. قرمزی و خراشيدگی پوست با اين روش بسته به نوع پوست از يک هفته تا معمولاْ يک ماه از بين ميرود. ولی بعد از اين عمل بايد بطور دقيق و مرتب از ضدآفتاب استفاده نمود.

۲۳-aya kharesh va sorkhi e albateh khafif bad az 2 hafteh estefadeh az clindamaisin 1% va alfahidroxi 15 tabiieh?/ merc

خارش نشانه حساسيت است و نبايد از ماده ای که حساسيت نشان ميدهد استفاده نمود. ولی قرمزی بدليل استفاده از آلفا هيدروکسی اسيد است و کم آن عيبی ندارد ولی اگر شديد است بهتر است زمان استفاده آن را کم کنيد چون ميتواند بعداْ لک در ناحيه ايجاد کند.

۲۴- دقيقا قسمت زير بغلم زگيل دراومده بدون اينکه از چيزی که آلوده باشه استفاده کرده باشم. چه کاری ميتونم بکنم تا بيشتر نشه و از بين بره؟

بايد با دارو و يا سوزاندن زگيل ها را از بين برد. به هيچوجه دستکاری نکنيد. 

تا بعد حق يارتان