آلوئه ورا ( صبر زرد ) گياه معجزه آسا
ساعت ٦:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۱/٩/۱۱ : توسط : دکتر کریمی


بنام او
در حيرتم از مـــرام اين مــــــردم پست ...................اين طايـفه زنـده کــش و مرده پرست
تا هسـت به ذلت بکشـــندش به جــفا.....................چون مرد به عزت ببرندش سر دست
( اين شعری بود که يکي از دوستان فرستاده بود اگر اشتباهي نوشتم معذرت )
آلوئه ورا گياهي است از گونه لاله دارای برگي پهن و حاوی ژل . اين گياه از نواحي آفريقا منشاء گرفته و گونه هاي متفاوتي دارد که در دارا بودن مقدار ترکيبات از هم جدا ميشوند.
اين گياه داروئي از دوران قديم و نخستين مصرف داشته و مدتي به فراموشي سپرده شده بود ولي جديداً دوباره به آن توجه شده است. اين گياه داراي خواص متعددي است و از آن جمله ميتوان به موارد : ضد حساسيت - ضد باکتري - ضد قارچي - ترميم زخم - ترميم نواحي سرما زده - مسهل و موارد ديگر اشاره کرد.
از برگ و ژل اين گياه ميتوان استفاده کرد .
موارد استفاده اين دارو با نتايج خوب در بيماريهای پوستي و داخلي شامل :
بيماري پوستي داءصدف - درماتيت سبوره ( پوسته ريزي سر و در موارد شديد سينه ِ زير بغل و کشاله ران )- سوختگيها - ترميم زخم بستر - ترميم نواحی سرما زده - سوختگي پاي کودکان بعلت قنداق و مشما ( ادرار سوختگي ) و غيره ...
در بيماران با زخم معده نيز موثر بوده و در بيماران ديابتي ( قند خون بالا ) قند خون را کاهش ميدهد و ّهمچنين در بيماريهاي روماتيسمی نيز با موفقيت استفاده شده است... اين قسمتي از خواص اين دارو بود که اثبات شده ولي موارد ديگري نيز وجود دارد که هنوز به اثبات نرسيده است ؛ مثلاً اينجانب در بيماران پيسی اين گياه را استفاده کرده ام و نتايج رضايت بخشي بدست آورده ام انشاءالله با ادامه کار نتايج آن را گزارش خواهم داد .
اين مشتي بود از نمونه خروار از اثرات اين دارو......چون مطلب در باره اين دارو زياد ميباشد بقيه را بعهده دوستدران و علاقه مندان اين دارو ميگذارم تا از طريق مطالعه به معجزه آسايي آن پي ببرند...
سئوالي شده بود که آيا اين گياه دارويي در محصولات آرايشي و بهداشتي داخلي استفاده شده است ؟ بله هم در شامپو و هم در صابون و همچنين به صورت کرم در محصولات ايراني ديده ميشود چون نام بردن آن جنبه تبليغي پيدا ميکند از گفتن آن صرف نظر ميکنم..
حق يارتان تا بعد.........