جواب سئوالات
ساعت ٢:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٢/۱/٢٧ : توسط : دکتر کریمی
بنام خدا

اول از همه يک مژده بدم. بالاخره ما هم همکار پيدا کرديم . اين هم لينکش

ريزش مو در خانمها:
همانطور كه قبلاَ گفته شد ريزش مو علل فراوانی دارد که مربوط به سيستم داخلی بدن - بيماريهای داخلی و پوستی - کمبود املاح و ويتامينها - تغييرات هورمونی - مصرف داروها و هيجانات روحی و روانی و غيره...... ميشود.
شايعترين علت ريزش مو در خانمها بخصوص جوانترها کمبود آهن ميباشد. کمبود آهن قبل از اينکه روی سلولهای خونی تاثير بگذارد ميتواند باعث ريزش مو شود . در هر ماه مقدار زيادی آهن بعلت عادت ماهيانه از بدن خانمها دفع ميشود و اين گروه در معرض شديد کمبود آهن هستند. تغذيه مناسب و تامين کمبود ميتواند اين مشکل را رفع کند.البته علل ديگر نيز در ريزش مو در اين گروه ميتواند نقش داشته باشد...

علت جوش زدن بعد از اصلاح صورت در خانمها چيست و چگونه می توان آن را درمان کرد: هر گونه ضربه و تروما به پوست ميتواند باعث التهاب شود. چون با اصلاح صورت مو از ريشه کنده ميشود ميتواند در همان قسمت باعث التهاب شود و بصورت جوش خود را نشان دهد. پوست افراد به ضربه وارده واکنشهای متفاوتی نشان ميدهند. يعنی يک ضربه همانند در پوست دو نفر واکنش يکسانی ندارد که مربوط به حساس بودن پوست افراد ميباشد.
در ضمن در پوست افراد متفاوت ميکروبهای مختلفی وجود دارد که فلورای طبيعی پوست ميباشند و در مواقع طبيعی هيچ گونه مزاحمتی ايجاد نميکنند ولی در مواقعی که پوست به دلايلی آسيب ببيند اين ميکروبها تزايد پيدا کرده و باعث عفونت در همان ناحيه ميشوند. ميکروبهای خاصی از قبيل استافيلوکوک طلائی در اين مواقع بيشتر باعث عفونت ميگردند..
بهتر است قبل از اصلاح پوست صورت با محلولهای استريل کننده از قبيل الکل ۷۰ درجه تميز شود و اگر هنوز التهاب ايجاد ميشود از کرمهای ضد التهاب از قبيل هيدروکورتيزون مصرف شود..

مامان ليزر کردن برای چين وچروک. اصلاْ بهتر نشده:انواع مختلف ليزر برای اين کار با اتراث متفاوت وجود دارد . در ضمن اثرات ليزر در چين و چروک در دو مرحله ديده ميشود. اثرات زودرس که بعد از چند هفته ديده ميشود و اثرات طولانی مدت که بعد از چندين ماه خود را بروز ميدهند. اگر ممکن است نوع ليزری که عمل انجام گرفته را معرفی کنيد.


آقا ما بخوايم از شر اين پشم و پيليا خلاس بشيم کيو بايد ببينيم؟! ليزر ميزرم پيشنهاد نده که نه پولشو داريم نه رومون ميشه بريم:برای از بين بردن موهای زائد از روشهای گوناگونی ميتوان سود جست. از بين بردن ميکانيکال که شامل ليزر و الکتروليز ميباشد و کميکال که با مصرف بعضی از داروها و کرمها صورت ميگيرد.
نوع ميکانيکال اثرات سريع و قابل اطمينان تری دارند . و معمولاْ ترجيح داده ميشوند..
افرادی که ريزش مو بصورت طاسی دارند معمولاْ در روی بدن افزايش رشد مو دارند که بعلت هورمون ميباشد و با مصرف بعضی از داروها مقداری از اين موها کم ميشود. با مراجعه به يک پزشک متخصص از چند و چون اين داروها مطلع شويد.

مي‌خواستم بپرسم راهي هست (با مواد در دسترس البته) براي صاف کردن مو؟ من موهام مجعده و با سشوار کشيدن هم زياد جالب نيست. چطوري ميشه صافش کرد؟:شکل و نوع مو جنبه ارثی دارد و توسط ژن انتقال مييابد. هيچ روشی وجود ندارد که بطور دائم شکل موها را تغيير دهد( مگر اينکه ژن مسئول اين تغيير عوض شود که در آينده احتمال اين کار با تعويض ژن وجود دارد ولی در حال حاضر نه.)
بعضی از فراورده های آرايشی وجود دارد که بطور موقت موها را صاف ميکنند ......

امیدوارم توانسته باشم جواب همه را داده باشم..
موفق باشيد........ تا بعد