جواب چند سئوال
ساعت ۱:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٢/٢/۱۳ : توسط : دکتر کریمی
بنام خدا
آن تيره مردمک ها ، آه
آن صوفيان ساىه ي خلوت نشين من
در جذبه ي سماع دو چشمانش
از هوش رفته بودند
ديدم که بر سراسر من موج ميزند
چون هرم سرخگونه ی آتش
چون انعکاس آب
چون ابری از تشنج باران ها
چون آسمانی از نفس فصل های گرم
تا بينهايت
تا آن سوی حيات
گسترده بود او

فروغ فرخزاد

................................

می خواستم بپرسم آيا شامپوی وجود داره که مانع ريزش مو بشه؟
اول بايد علت ريزش مو را پيدا کرد و أن را درمان نمود. همانطور که قبلاْ گفته شد ریزش مو علل فراوانی دارد و از بين اين علل اگر ريزش مو بعلت خشکی مو و پوست و يا درماتيت سبوره و غيرو باشد شستشوی سر با بعضی از شامپوها ميتواند در پيشگيری از ريزش کمک کننده باشد.
می خواستم بپرسم که ايا محصولات جديد مقابله با ريزش مو مانندrevivogen,propecia,thymuskin,...در داروخانه های تهران در دسترس هستند يا نه ؟
در مورد اين سئوال نميتوانم جواب قاطعی بدهم چون من شيراز هستم ولی از قديم ميگفتند هر چيزی که بخواهی در ناصر خسرو پيدا ميشود.
در جواب نگار خانوم همانطور که قبلاْ هم گفته ام هر گونه آسيب به پوست باعث التهاب و اين التهاب در پوست بعضی افراد ايجاد لکه های تيره ميکند که اصطلاحاْ به آن لکه های بعد از التهاب (post inflamatory hyperpigmentation ) ميگويند. اين لکه ها بمرور زمان ( بسته به نوع پوست ) از بين ميروند و داروهای مصرفی ميتوانند تا حدودی اين زمان را کوتاه کنند .
اگه خال گوشتی را با ليزر بردارن چقدر امکان برگشتش هست ؟ بهتر است خالهای گوشتی را با ليزر بر نداريم چون احتمال اسکار در محل خال وجود دارد و همچنين احتمال برگشت آن نيز وجود دارد بخصوص اگر اين خالها روشن باشند ( يعنی مقدار ملانين در آنها کم باشد ).
از همه دوستانی که نسبت به اينجانب اظهار لطف کرده انذ بينهايت سپاسگزارم.

تا بعد حق يارتان