جوابها
ساعت ٢:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٢/۳/۱ : توسط : دکتر کریمی
بنام خدا

خوش باش که غصه بيکران خواهد بود
در چرخ قران اختران خواهد بود
خشتی که ز خاک تو بخواهند زدن
ديوار سرای دگران خواهد بود
خيام

برای ما از رفع چين و چروک صورت بگو
اگر به مطالب قبلی نگاه کنيد در قسمت چروک صورت بطور مفصل گفته شده است.

برای چروک صورت که نه بلکه دورچشم چيکاربايدکرد؟
چروکهای دور چشم بيشتر در افرادی که خشکی پوست دارند يا آنهائی که حساسيت فصلی دارند ديده ميشود و در سنين پايين تر بوجود ميايد. برای جلوگيری کردن از کرمهای دور چشم ميتوان استفاده کرد و برای درمان هم از اين کرمها ميتوان سود جست که تا حدودی اين چروکها را از بين ميبرند . در صورت شديد بودن ميتوان از تزريق کلاژن و يک آمپولی که باعث ضعيف شدن عضلات دور چشم ميشود (botox ) استفاده کرد. و همچنين توشط عمل جراحی نيز ميتوان اين چروکها را از بين برد.

مشکله کمی مو که ارثی باشه يعنی مو از همون بچگی کم باشه در واقع يعنی مويی نباشه که بريزه (نه اينکه اصلآ نباشه کم باشه) راهی برای پر کردنش هست يا نه(البته برای خانومها)؟
با کاشت مو ميتوان اين تُنکی مو را از بين برد. اگر موها نازک باشند از دارو برای ضخيم شدن آنها استفاده ميشود. در اين موارد خانمها و آقايان فرقی نميکند.

در ناحيه ی شرمگاهی من جوشهای چرکين می زند ...چرا؟
جوشهای چرکی در اين ناحيه بيشتر علت عفونی دارد بخصوص با ميکروبهای مقاوم بهتر است توسط يک پزشک متخصص نمونه برداری کشت ميکروبی از ناحيه صورت گيرد.


ايا مصرف طولانی مدت ماينوکسيديل ضرری ندارد پسر من دو سال است که استفاده می کند او ۱۸ ساله است .
تا بحال از مصرف طولانی مدت و عوارض آن حرفی به ميان نيامده است و اثر اين دارو در طولانی مدت استفاده کردن آن است.

بعضی از موهای سر من از حدود سنين بلوغ کلفت شد و به صورت دالبر درامده است به طوريکه ضخامت يک تار مو از ابتدا تا انتها مساوی نيست ودر بعضی جاها دو سه شاخه است يعنی می توان يک تار مو را به دو يا سه تار پاره کرد ! ّّّّهر چه که سنم هم بالاتر می رود تعداد اين موها بيشتر می گردد با روغن زيتون و انواع نرم کننده ها نيز هيچ بهبودی حاصل نشده شما بگوييد چه کار کنم؟
بيشتر موارد اين تغييرات مو ارثی ميباشد و در مواری هم کمبود ويتامين و املاح نيز باعث آن ميشوند. به پزشک متخصص مراجعه شود تا علت يابی صورت گيرد.

من در مجموع پوست تيرهای دارم (سبزه )ولی پوست صورتم خيلی تيره تر از بقيه پوستم هستش با پلينگ ميتونم اين اختلاف شديده رنگو بر طرف کنم ؟بعدشم چصور ميشه پوست شفافی داشت ؟منظورم اين نيست که پوسته سفيدی داشته باشم نه چون غير ممکنه به هر حال هر کسی يه رنگه پوستی داره منظورم اينه که چطور ميشه پوسته روشنی داشت ؟پوستی که تازگی ازش بباره بدون لک (البته نگين بايد پوستو ديد کلی بگين)؟
جدا از ارث آنچه باعث تيرگی پوست ميشود آفتاب است که با اشعه ماوراء بنفش خود باعث تحريک رنگدانه سازی پوست ميشود. پيلينگ برای پوست شما مفيد نيست و اگر بخواهيد انجام دهيد حتماْ زير نظر يک پزشک متخصص و مجرب صورت گيرد و توصيه های بعد از پيلينگ را جدی بگيريد.از ضد آفتاب استفاده کنيد و ميتوانيد زير نظر پزشک متخصص از کرمهای روشن کننده استفاده کنيد.

لطفا درباره خال بيشتر بنويس..خال رو جراحی کنيم بهتره ؟ با بخيه ؟ خالهای ريز چی ؟
در مورد خــــالقبلاْ هم بحث شده ولی در مورد برداشتن خالها بايد نوع خال و محل قرار گيری آن را در نظر داشت. خالهای برجسته نياز به بخيه دارند در غير اين صورت جای آنها بطور وضوح ديده ميشود ولی خالهای سطحی را ميتوان بدون بخيه برداشت با ليزر - الکترو کوتر و تراشيدن.

من حتی در دوران بلوغ هم جوشهايی به اين وحشتناکی نميزدم اما الان خيلی جوش چرکی زدم بايد چيکار کنم ؟ يه سوال ديگه : استفاده از بوناول باعث تقويت مو ميشه يا ريزش رو هم برطرف ميکنه ؟ ايا مفيد هست يا نه ؟
جوش در افراد مختلف تظاهرات متفاوتی دارد بعضی ها جوشهای کم و ريز و بعضی ها جوشهای زياد و چرکی که بيشتر بستگی به هورمونهای داخلی بدن دارد. تغيير در ميکروبهای سطحی پوست نيز در چرکی شدن جوشها نقش دارد.
داروئی که نام برديد را نميشناسم اگر ممکن است بيشتر در باره آن توضيح دهيد.ممنون

تا بعد حق يارتان