سئوالهای اين هفته
ساعت ٢:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٢/۳/۱٦ : توسط : دکتر کریمی
بنام خداوند جان و خرد

جواب های اين هفته

بدبختانه دور چشم من گود و سياه شده است//اين جريان من را به شدت رنج ميدهد اگر امكان دارد بگوييد براي چه دور چشم من اينجور ميشود و براي برگشتن به حالت عادي آن بايد چكار كنم؟سپاسگزار ميشوم/راستی من پسر هستم؟
سياهی دور چشم بيشتر بعلت ارث ميباشد و در خانواده بايد اين موضوع وجود داشته باشد. همچنين علت ديگر مربوط به حساسيت پوستی ميباشد. پوست خشک و ملتهب بيشتر دچار تيرگی و چروک ميشود. با مصرف کرم و ژلهای دور چشم تا حدودی ميتوان اين مسئله را بر طرف کرد.

سلام مي خواستم بپرسم که قرصهای پروپرشيا برای چی برای ريزش مو خوب چون به قيمتش می ارزه يا ماينوکسيدل بهتر؟
با مصرف پروپشيا از تبديل شدن هورمون آندروژن به نوع فعال آن جلوگيری ميشود
اين قرصها چون از خارج وارد ميشود گران ميباشد. البته نوع ايرانی آن هم وارد بازار شده که قيمت آن خيلی ارزانتر است ولی بمقدار کافی نيست. ماينوکسيديل باعث ضخيم شدن موهای ميشود ( در همان ناحيه که مصرف ميشود ) همچنين خونرسانی را به ناحيه مصرفی زيادتر ميکند که باعث رشد و تقويت موها ميگردد. هر دو دارو مفيد هستند و بيشتر بصورت مکمل اثر ميکنند.

برای اينکه موهای زايد کم بشه به من يک سری قرص دادن حالا ۶ ماه گذشته و به نظرم باز هم زياد شده. بايد چی کار کنم؟
اولاْ نام قرصها را نگفتيد. ثانياْ طول مصرف اين داروها زياده. ثالثاْ بعضی از اين داروها خود باعث افزايش مو ميشوند يعنی از عوارض آنهاست... به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنيد.

من دو تا سئوال از شما داشتم يك انكه زير گردن و دور سينه من موهاي زائد در ميادو من اونا رو با موچين مي كنم و جاشون سياه شده بگيد چيكار كنم ديگري من پسورياسيس يا صدف دارم آيا ميشه كلان خوب شم يا هميشه در بدنم هست؟
در مورد موهای زائد قبلاْ هم صحبت شده ولی اينکه وقتی با موچين آنها را برميداريد جايش سياه ميشود را توضيح بيشتری نداديد . اگر آسيب به پوست وارد شود ميتواند تيرگی در ناحيه بعلت التهاب ايجاد شود. شما ميتوانيد با ليزر و يا الکتروليز از شر اين موها خلاص شويد.
بيماری داءصدف يک بيماری التهابی مزمن پوست ميباشد که بطور طولانی مدت در پوست فرد ايجاد پوسته ريزی و التهاب ميکند و در بعضی موارد مانند استرس - مصرف بعضی داروها - غفونتها و غيره ...بيماری عود ميکند. علت دقيق آن معلوم نيست ولی هم ژنتيک و هم محيط در بروز آن نقش دارند. درمانهای متعددی دارد که بصورت موضعی - خوراکی و تزريقی مصرف ميشوند.

تا بعد حق يارتان