ساعت ٢:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۱٠/٢٩ : توسط : دکتر کریمی

بنام خداوند جان و خرد

عيد غدير خم به همه عزيزان مبارک باشد

۱- دکتر به من گفته که شامپوی کتوکونازول مصرف کنم . بنظر شما بهترين کارخونه و  توليد کننده شامپو ی کتوکونازول ايرانی کدومه ؟ من واقعا گيج شدم از بس زيادن ... تورو خدا به من بگيد چه مارکی ایرانی بگيرم ... سوال ديگه اينکه آيا استفاده از ماساژور مخصوص پوست و موی سر می تونه به روند بهبود ريزش مو کمک کنه؟ روزی چند دقيقه ماساژ لازمه ؟
مهم شامپوی کتوکونازول است اين که کدام مارک بهتره خيلی مشخص نيست. با استفاده از اين شامپو و بهبودی نسبی مشکلتان زياد از آن استفاده نکنيد. چون ميتواند عارضه داشته باشد يعنی با مصرف طولانی مدت آن. اين ماساژورها خوب هستند ولی بهترين ماساژور دست خود آدم است. با ياد گرفتن نحوه ماساژ صورت و سر آن را بطور مرتب انجام دهيد.
۲- بنده ريزش مو دارم ( ارثی هست ) البته با قرص پروپشيا و روگين آنرا کنترل کرده ام . الان می خواهم موهايم را بلند بکنم فرضا هر تار ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر . آيا در اين حد بلند کردن موی سر باعث می شود که ريزش مو شديد تر شود ؟ توصيه شما چيست ؟
بلند بودن و يا کوتاه بودن آن به ريزش مو مربوط نمی شود. فقط موهای بلند شکننده تر ميشوند کا با استفاده از روغن بادام و يا کرمهای مو بخصوص بعد از حمام از شکنندگی آن کم ميشود.
۳- یه موسسه ای هست میگه جلسه ای ۵ هزار تومن میگیره و لیزر می کنه موها رو و بعد از چند جلسه ریزش قطع میشه ... راست میگه ؟ جریان خون رو زیاد می کنه ؟
اين روش همان ماساژور است. ريزش مو قطع نمی شود بلکه ميتواند تا حدی کمک کننده باشد. با مصرف ماينوکسيديل جريان خون پوست سر زياد ميشود و ماساژ دادن با دست و ضربات ظريف روی سر اين اثر ديده ميشود.
۴- روی گوش من مو در اومده . ۲۷ سالمه . چکار باید بکنم ؟ غیر از لیزر چه کاری می شود کرد که از شر این موها خلاص شد ؟ خیلی نرم و نازک هستند اما بعضی شون ۱ سانت طول دارند.
بهترين کار بخصوص روی گوش ليزر است. چون با الکتروليز نيز ميتوان اين کار را انجام داد ولی خيلی دردناک است. کرمهايی وجود دارد ولی در اين زمينه زياد موثر نيستند.
۵- آیا رفع موهای زاید آلت مردانه با اسپری مو بر مجاز است ؟ و دوم اینکه بیشترین نتیجه از پروفشیا یکسال بعد از شروع ایجاد میشود یا دوسال بعد از شروع ؟
مشکلی نيست. ميتوان با هر نوع  موبر موها را از بين برد. با مصرف پروپيشيا حدود سه ماه نتيجه بصورت کم شدن ريزش مو ديده ميشود ولی برای ديدن نتيجه کامل حداقل يک سال بايد دارو مصرف شود.
۶- محلولی که بطور موضعی هورمون مردانه را در سر کاهش بدهد وجود دارد ؟ ماینوکسیدیل یا اینکار را نمی کند یا اگر می کند خیلی کم اینکار را می کند؟
محلولهای حاوی ازلائيک اسيد- پروژسترون و ماينوکسيديل ميتوانند اين کار را انجام دهند ولی چون جذب آنها زياد نيست نمی توانند بتنهائی زياد موثر باشند و بايد با داروهای خوراکی همراه باشند.
۷- استنماء چیست؟؟؟
هر عملی که فرد بدون مداخله جنس مخالف ارضا شود استمناء يا خود ارضائی گويند.
۸- پوست من منفذ باز زیادی داره...بخصوص اطراف بینی و روی گونه هام...چه جوری میشه این منافذ رو که خیلی ! بزرگند رو پر کرد؟؟/
محلولهايی هستند که علاوه بر پاک کردن اين منافذ بمرور بسته ميشوند. همچنين کرمهای حاوی آ اچ آ و مصرف ضد آفتاب در بسته شدن اين منافذ موثر هستند.
۹- مشکل من بزرگی و کلفتی بيش از حد الت تناسليم هست که خيلی نگرانم کرده و از اين ميترسم که ممکنه شب حجله با مشکل روبرو شم ميخواستم بدونم ايا راه حلی هست که التم رو کوچيکتر کنم ؟
به يک جراح مجاری ادراری مراجعه فرمائيد.
۱۰- من قصد دارم ۶ ماه از کرم لایه بردار برای صاف کردن پوست صورتم استفاده کنم . پوستم چربه و سنم ۲۶ و پسرم . بنظر شما از ۱۵٪ شروع کنم و بعد به ۲۰٪ برسونم یا اینکه همون ۱۵٪ خوبه ؟ و سوال بعدی اینکه آیا هربار که تیوپ کرم تموم شد نوع کرم رو عوض کنم و از مارک دیگر استفاده کنم یا اینکه نباید مارکش را عوض کنم ؟ در آخر می خواستم بپرسم آیا شما مارکMY مای را تاييد می کنيد ؟ آخه با اينکه خارجيه اما خيلی ارزونه ... يه خارجی خوب اگه لطف کنيد معرفی کنيد.
بالاترين آ اچ آ که ميتواند در بازار فروخته شود همان پانزده در صد است و بالاتر از اين اگر وجود داشته باشد قلابی و غير قانونی است. شما از همين درصد استفاده کنيد و در روز هم ضد آفتاب بطور منظم مصرف نمائيد. اين مارک خوبه. 
۱۱- من پروپشيا می خورم . آيا حل کردن فيناسترايد ۵ ميلی گرم در ماينوکسيديل هم می تواند کمکی به کاهش ريزش موی من بکند ؟ اگر بله چند تا قرص در يک بطری بريزم ؟ ...
مصرف موضعی اين دارو نبايد اثری داشته باشد و هيچگونه مطالعه موثر بودن اين عمل را تاييد نکرده است. فناسترايد را بخوريد ماينوکسيديل را بماليد.
۱۲- جناب دکتر تبليغ اين محصول رو در يک وبلاگ ديدم به اين صورت : جل الخالق... آدم چه چيزا که نمی بينه!....گيس سفيد دوستم که بخاطر ژنتيک در عنفوان جوانی سفيد شده بود با کرم youthair کاملا مشکی شده ومشکی هم درمياد ! youthair اسم يه کرم آمريکايی است که موهای سفيد شما را به رنگ طبيعی خودش برمی گردونه!! بدين معنا که موهای سفيدتونو رو دقيقا با موهای مشکيتون هم رنگ می کنه ! با استفاده از اين کرم پس از ۲ تا ۳ هفته موهای سفيدتان کاملا به رنگ طبيعی اول در می آيد وپس از آن کافيست هفته ای يکبار مقدار کمی از اين کرم را به سرتان بماليد. شايد بگيد رنگ مو هم همين کار رو انجام ميده!! ولی بايد بگم زرشک !!... چون اين کرم بعد از مدتی استفاده باعث مشکی شدن کامل موهاتون ميشه! بدون اينکه مجبور باشيد موهاتون وهر ماه رنگ کنيد.
اين فقط يک تبليغ است و تبليغ هم يعنی بستن چشم خريدار. اين يک رنگ مو است و شما با مصرف آن فقط موهايتان رنگ ميشود و با استفاده هفتگی موهايی که تازه در می آيند مشکی ميشود و اگر يک ماه نزنيد موهايی که تازه از زير پوست در می آيند سفيد است. تا بحال داروئی که موها را دائمی مشکی کند وجود ندارد ولی يک داروی گياهی تحت مطالعه است که اين دارو اگر به بازار بيايد ميتواند موها را دائمی مشکی کند. يعنی باعث حياط دوباره سلولهای رنگدانه ساز ميشود. خوب بايد منتظر بود که آيا اين داروی گياهی واقعاْ از زير آزمايش بطور موفقيت آميزی بيرون می آيد.
۱۳- سوالی داشتم در مورد محصولاتی که رنگدانه موهای سفید رو فعال می کنن و در عرض دو ماه موها رو به هر رنگی که قبل از سفید شدن بودن بر می گردونن . می خوام بدونم چند درصد از موهای سفید رو بر می گردونن و برای مادر من با پنجاه و هشت سال سن چقدر مفید هست و آیا مصرف اونها باید مادام العمر باشه یا با یک بار استفاده موها برای همیشه رنگی می شن .
جواب در سئوال بالا.
۱۴- این کرمهای لایه بردار که اینقدر مصرفشون مد شده اصلا چی هستند؟انگلیسی بهشون چی میگند؟
اين کرمها اگر بطور مناسب انتخاب شوند باعث صاف کردن سطح پوست و سفت شدن پوست ميشوند بعلاوه از جوش زدن جلوگيری ميکنند و از چروک نيز جلوگيری ميکنند. بايد در روز حتماْ از ضد آفتاب استفاده شود. نام انگليسی متفاوتی دارند با اثرات گوناگون ولی آنچه الان در بازار بيشتر موجود است آ اچ آ می باشد.
۱۵- خوردن منی برای پوست خوبه ؟ دوست پسرم میگه بخورم پوستم روشن میشه؟
به هيچوجه خوب نيست حتی ميتواند باعث انتقال بيماريهای عفونی شديد شود.
۱۶- man enghadr moham ziyad bood ke hamishe az ziyadish gele dashtam,vali vaghti shoro be rizesh kard tavajoh nakardam ,alan be modate 2 sale ke dige pooste sare man paydast ,doktoraye ziyadi raftam ,be elate dashtane moye zayed dar sooratam nemitonam az maynoksidil estefade konam,moham rizesh nadare dige ,vali aslan royeshe mojadad nadare,az ghorse hematenik estefade mikonam, hichki bavaresh nemishe mohaye man injoori shode .lotfan rahnamayim konin ,
بنظر ميرسد شما دچار کيست تخمدان و ممکن است مشکل هورمونی نيز داشته باشيد. نياز است از نظر تخمدان و هورمون مورد بررسی قرار گيريد. طول درمان بايد مقداری طولانی باشد که نتيجه بخش باشد. بايد با حوصله درمان را ادامه دهيد و از نظر روحی هم آرام باشيد.
۱۷- ماينوکسيديل رو بايد روی پوست خشک ماليد يا مرطوب ؟ دکتر من گفت بعد از حموم که موها رو با حوله خشک کردی بمال . وقتی هم پوست سرت خشکه کمی مرطوبش کن بعد از ۲-۳ من بمال تا خوب جذب بشه . نظر شما چيه ؟
زياد فرقی ندارد ولی نبايد زياد خيس باشد چون باعث ميشود همين مقدار رقيق شود و اثر کمتری داشته باشد.
۱۸- آيا استمنا باعث گودی زير چشم ميشود و اگر ميشود آيا قابل درمان است ؟
خير.
۱۹- من پسری ۱۶ ساله هستم که از حدود ۱ سال پیش موهام چرب میشد و میریخت همون سال هم دکتر رفتم که شاموی ضدشوره داد شوره هام قطع شد ولی ریزش و خارش تا امروز که دارم براتون این کامنتو مینویسم ادامه داره.... کم که نشده بیشتر هم شده ....( روزی ۳۰ تا میریزه ) ( البته من هر روز حمام میکنم ) دکتر بهم داروی c-ne-re رو داد که مثل همون ماینوکسیدل میمونه ....حالا من پدرم هم قسمت پشت سرش خالیه و موهای خودم هم لخت و تقریبا نازکه و حالت سیخ سیخ داره ( تا وقتی کوتاهه) و فضاهای بین موهام خیلی خالیه....میخوام بدونم این خالی بودن به خاطر ریزش این یک ساله یا کلا مدل موی من اینجوریه ...و اینکه برای جلوگیری از این ریزش چکار کنم آیا مصرف c-ne-re رو ادامه بدم ؟ من از شاموی فلفل spanish garden استفاده میکنم اما تاثیری احساس نکردم و آیا این موهایی که ریخته دوباره در میاد و همچنین ارث به من منتقل میشه از پدرم یا خیر...و آیا بلندی مو و عمل استمنا در ریزشش تاثیر بیشتری داره یا نه؟ راستی من غلضت خون هم دارم آیا این عامل ریزش موهامه ؟
ريزش موی شما ارثی- هورمونی است. يعنی از پدرتان به ارث برده ايد. اگر محلول مورد نظر موثر است استفاده کنيد وگرنه ميتوانيد از ماينوکسيديل استفاده کنيد. تعداد صد نخ مو بطور طبيعی روزانه ريزش دارد که معمولاْ غير محسوس است. موهای وسط سر شما نسبت به حاشيه نازک شده است. شامپوی ماينوکسا استفاده کنيد. غلظت خون زياد نقشی ندارد. استمناء نقشی در ريزش مو ندارد ولی کسانی که اين نوع ريزش مو دارند از نظر هورمونی ميل جنسی بيشتری دارند.
۲۰- من ریزش موی ارثی دارم که با دارو کنترل شده و الان از موهام راضی هستم اما مشکل اینه که من ۲۰ کیلو اضافه وزن دارم و قصد دارم این اضافه وزن و کم کنم اما می ترسم که دچار ریزش مو بشم . می دونید من بهرحال مستعد ریزش مو هستم دیگه . آیا میشه با قرصهای مکمل از ریزش موی ناشی از رژیم جلوگیری کرد ؟ آیا این ریزش ها برگشت پذیر هستند ؟ می دونید من ترجیح میدم اضافه وزن داشته باشم اما موهامو از دست ندم .
اگر کم کردن وزن همراه با ورزش و تغذيه مناسب باشد ريزش مو ايجاد نمی کند. با يک پزشک تغذيه مشاوره فرماييد.
۲۱-  اول ) بسته شدن روزنه های باز پوست توسط کرمهای لایه بردار و اسکراب دایمی و طولانی مدت است یا اینکه بلافاصله بعد از قطع کرم ها دوباره پوست بحال اول باز می گرده ؟ دو ) پوست چربی که توسط کرم لایه بردار به پوستی خشک و معمولی تبدیل شده تا چند وقت این خاصیت را حفظ می کند ؟ تا سالیان سال یا بلافاصله بعد از قطع شدن کرم دوباره چرب می شود ؟ سه ) بعد از حصول نتیجه دلخواه از کرم لایه بردار ، هفته ای چند بار از این کرمها استفاده کنم تا بتوانم تاثیر خوب این کرم ها را سالها همراه داشته باشم ؟ چهار ) برای ترمیم پوست چربی که توسط کرم لایه بردار نسبتا خشک شده از لوسیون مخصوص پوست معمولی استفاده کنم یا چرب ؟ توجه کنید که الان دیگه پوستم نسبتا خشکه و مثل سابق چرب نیست .
بسته شدن روزنه ها و خشک شدن صورتهای چرب با اين کرمها دائمی نيست و ممکن است بعد از مدتی اگر از اين کرمها استفاده نشود دوباره پوست به حالت قبل برسد پس بهتر است بعد از گرفتن نتيجه هفته ای دو بار از کرمها استفاده شود. در اين مواقع که پوست خشک ميشود بهتر است از لوسيونهای صرفاْ مرطوب کننده نه چرب کننده استفاده گردد.
۲۲- بوی بد عرق بدن به چه عللی می تونه باشه ؟ عرق بدن پدر من بوی خاصی داره . تمام رختخواب و لباسهای ايشون هم اين بو رو ميده . ممکنه به چه عللی باشه ؟ کلا بدنشون چرب هست .
ميکروبهايی که روی پوست مردها وجود دارد با ميکروبهايی که روی پوست خانها است متفاوت هستند. اين ميکروبها معمولاْ ترشحات سطحی پوست را تخمير ميکنند و نوع ميکروبهايی که روی پوست مردان هستند با تخمير اين محصولات بوی خاصی از خود متساعد ميکنند. با استفاده از ژل اريترومايسين در زير بغل و کشاله ران می توان اين بو را تخفيف داد.
۲۳- پسر ۳۰ ساله ای هستم . ريزش موی ارثی دارم . بنظر شما خوردن قرص ۱ ميلی گرم بيوتين بصورت روزانه می تونه در تقويت مو موثر باشه در کنار پروفشيا ؟ و نظر شما در مورد شامپوی ضد ريزش مو نول ( Nََuvell ) چيه ؟ و در آخر اين درسته که نوشيدن چای سبز بعلت داشتن هورمون زنانه برای ريزش موی مردان خوبه ؟ يک وقت عقيم نکنه ما رو ؟
خوردن اين قرص مانعی ندارد. اين شامپو را نمی شناسم. مصرف اين چای ضرری ندارد و هيچ مشکل مردانگی ايجاد نمی کند.
۲۴- طرز استفاده از کرم ضد آفتاب چطوریه ؟ لایه کلفتی از کرم لازمه یا خیلی نازک ؟ باید مالش داد یا فرقی نمی کنه ؟ اس پی اف 30 خوبه برای ایران ؟
نيم ساعت قبل از تماس با آفتاب بايد زده شود و هر سه ساعت تکرار گردد. بايد يک لايه مناسبی روی پوست قرار گيرد يک تيوپ سی ميلی گرمی برای يک ماه بايد مصرف شود. اس پی اف ۲۵ به بالا برای ايران کافيه.
۲۵- تعويض شامپو هر ۳-۴ ماه برای مو مفيد و الزاميه يا نه مفيده نه الزامی‌؟
فرقی ندارد. اگر شامپو برای مو مناسب باشد نيازی به تعويض نيست.
۲۶- بعد از یکسال و ۳ ماه استفاده از پروفشیا روی سرم موهای ریز ریز نازکی بطول ۳-۴ میل در اومده که اگر همشون به موی کلفت تبدیل بشوند موهام فوق العاده پرپشت می شوند و با توجه به تعداد این موهای کرکی اگر واقعا کلفت و بلند بشوند موهای من بر می گرده به ۷-۸ سال پیش که خوب بود . من دوسال هم هست از ماینوکسیدیل ۵/٪ و زینک پلاس بطور منظم استفاده می کنم . آیا این موهای نازک واقعا به موهای کلفت تبدیل می شوند ؟ چکار کنم که ایم موها به موهای دایمی تبدیل بشوند /؟ داروی دیگری لازم نیست ؟ می ترسم که این موهای نازک در همین حد نازک باقی بمونند.
عاليه شما نياز است که درمان را ادامه دهيد و مطمئن باشيد اين موها ضخيم خواهند شد.توصيه من اين است که از ماينوکسيديل دو درصد استفاده کنيد.
۲۷-  یک ضد آفتاب خوب ایرانی که سفید هم نکنه پوست رو و برای آقایون قابل استفاده باشه + یک کرم لایه بردار خوب ایرانی معرفی کنید . از هرکدوم یه خارجی هم معرفی کنید .
چون قسم داديد. کرم ضد آفتاب مخصوص آقايان آردن. و لايه بردار پانزده درصد آردن برای پوست چرب و پانزده درصد سی گل برای پوستهای خشک خوب هستند.
۲۸- چندين سال پيش بعلت استفاده غلط از محلول ما ينو كسيديل (روزي ۸تا ۱۰ سي سي) پوست سرم به طور شديد به خارش افتاد و اين وضعيت تا چندين ماه ادامه داشت تا اينكه كم كم به حالت عادي برگشت ولي از ان زمان تا كنون پوست سرم حساس شده .واز انجائيكه پوست سرم هم چرب است وهم شوره دارد نمي توانم بيشتر از دو يا سه بار بصورت منظم از شامپوهاي ضد شوره استفاده كنم. ايا داروئي براي از بين بردن حساسيت پوست سر وجود دارد.ايا ماليدن روغن هاي گياهي براي اين منظور مفيد است.
دارو وجود دارد ولی بايد اول تحت معاينه قرار گيريد. از حنا ميتوانيد بمدت پنج تا ده دقيقه( قبل از اينکه موها رنگ بگيرند) در حمام استفاده کنيد.
۲۹- ايا داشتن سينزيت باعث ريزش مو مي شود. گفته مي شود استفاده از انتي بيوتيك به مو وپوست ضرر مي رساند ايا استفاده از انتي بيوتيكها باعث چشمگير ريزش موها مي شود.يكي از دكتر هاي دارو ساز به من استفاده هم زمان ويتامين B1 با انتي بيوتيك را توصيه كرده. نظر شما چيست .شما براي به حداقل رساندن ضرر انتي بيوتيكها چه دارو يا روشي را پيشنهاد ميكنيد.
هر دارويی ميتواند عوارض خاص خودش را داشته باشد. خود بيماری و داروهايی که برای درمان بيماری استفاده ميشوند ميتوانند باعث ريزش مو شوند ولی اثر بيماری در ريزش مو شديدتر از داروها می باشند. بعد از قطع دارو موها دوباره رشد می کنند نگران نباشيد. هيچ درمان هم زمان را من توصيه نمی کنم.
۳۰- مطلبی که در زير امده از يکی از سايت های پزشکی است ممکن است نظر خود را در مورد اين دارو بفرمائيد. Revivogen با اينكه توسط مؤسسه FDA تاييد نشده، داراي فرمولي طبيعي است كـه مشابه با مكانيزم Propecia عمل مينمايد. Revivogen از موادي طبيعي تضعيف كنـنـده هورمون DHT تشكيل شده است و حتي بيشتر از Propecia باعث كاهش فعاليت ايــن هورمون ميگردد.
البته جديداْ من شنيده ام که ريواوژن تاييد شده است ولی اينکه اثری بيشتر از پروپيشسا دارد يک تبليغ است. و اثر آن روی اين هورمون بيشتر از سولفات روی نبايد بيشتر باشد. اثر پروپيشيا روی هورمون تستوسترون است و باعث کمتر شدن اين هورمون و در نتيجه کمتر شدن دی اچ تی ميشود. ماينوکسيديل باعث کم شدن دی اچ تی و افزليش جريان خون پوست سر ميشود. و سولفات روی اثر مغذی در رشد مو و کم شدن دی اچ تی ميشود. ريواوژن نيز دی اچ تی را کم می کند و اثر مغذی روی رشد مو دارد ولی با اين قيمت بالا اصلاْ به صرفه نيست. يعنی اثر آن نسبت به قيمت آن بسيار پايين است.
۳۱- حدود چهار سال پيش كه دچار ريزش مو شده بودم به مدت ۱.۵سال مرتب از قرص پروپشيا وهمچنين در اين مدت بصورت متناوب از قرص زينك پلاس وامپولهاي ويتامين‌ B5 , H استفاده ميکردم ريزش موهايم کاملا قطع شد . ومن با خيال راحت مصرف همه داروها را قطع کردم .ولی اين وضعيت زياد ادامه نيافت وبعد از حدود يکسال ريزش موهايم به صورت شديد شروع شد.از حدود ۲۰ ماه پيش که مصرف فين پشيا را به تنهائی شروع کرده ام هنوز ريزش موهايم قطع نشده. مي خواستم از شما بپرسم ايا مصرف هم زمان چهار داروی پروپشيا زينک و ويتامين هایH ,B5 مفيد بوده ويا اصلا مصرف فين پشيا برای من مفيد نبوده و فقط مصرف زينک و ويتامين در قطع ريزش موهايم موثر بوده. در ضمن ريزش موهای من ارثی نيست و از هرمونی بودن ان بی اطلاع ام. ايا اثر فين پشيا با پروپشيا يکسان است.
اول بايد نوع ريزش مو مشخص شود. اگر ريزش مو از نوع هورمونی باشد پروپيشيا و يا فين پيشيا موثرند. اين دو دارو اثر تقريباْ يکسانی دارند با اين تفاوت که قيمت پروپيشيا حدود ده برابر فين پيشيا می باشد.
۳۲- میخواستم بدونم تمیز کردن پوست با مواد طبیعی مثل سرکه سیب یا گلاب بجای مواد شیمیایی اشکالی نداره؟کدوم موثرتره؟استفاده از ماسکهای طبیعی مثل میوه چی؟
مشکلی ندارد ولی بعضی از اين مواد اگر مصرف شوند و فرد جلو آفتاب قرار گيرد ممکن است ايجاد لک صورت کنند. پس با استفاده از آنها بهتر است بعد از آن با يک صابون صورت تميز شسته شود. ماسکها نيز خوب هستند ولی نوع ماسک بايد با نوع پوست انتخاب شوند و حداکثر بيش از پانزده دقيقه روی پوست نمانند و بعد با صابون شسته شوند.
۳۳- بنده ۳۳ سال دارم و حدود ۱۰ سال است كه دچار ريزش مو هستم مو هايم كم پشت شده ولي جائي از سرم خالي نشده ريزش موهايم ارثي نيست ودر ازمايش خونم نتايج زير امده testosterone 3.5 psa 0.4 D.H.EA SO4 0.82 ايا علت ريزش موهايم هرمونيست.موهاي من چرب است و به هر نوع داروي موضعي حسساسيت دارم حدود ۱۸ ماه است كه فين پشيا مصرف مي كنم ولي نتيجه اي نگرفتم . ايا مصرف انرا ادامه بدهم .
شما جنس خود را مشخص نکرده ايد. اگر آقا می باشيد هورمون طبيعی است ولی اگر خانم باشيد هورمون تستوسترون بالاست. در بيشتر مواقع هورمون طبيعی است ولی مقدار تبديل تستوسترون به دی اچ تی بالاست که در نتيجه فعاليتبالای آنزيم آلفا رداکتاز می باشد. ما اين نوع را نيز هورمونی می دانيم. مهمترين افتراق در نوع هورمونی و غير هورمونی بودن اقوام با طاسی و ريزش مو فقط در جلو سر می باشد. چرب بودن سر نيز بيشتر در مواقع هورمونی ديده ميشود. بهتر است اول به يک متخصص پوست مراجعه کنيد و اگر هورمونی بود داروهای کمکی نيز مصرف کنيد.
۳۴- من ۳ ماه از آ اچ آ 15% ایرونی استفاده کردم ( سی گل ) بدک نبود اما نتیجه خیلی خوبی هم نگرفتم . الان دو هفته هست که از کرم15% آ اچ آ آلمانی با مارک مـآی استفاده می کنم . طی این دوهفته می تونم بگم نتیجه ای گرفتم که طی اون سه ماه نگرفته بودم اما مشکل اینجاست که موقع مصرف و مالیدن این کرم مآی کمی صورتم سوزش داره و گاهی قرمز میشه که بعد از 4-5 دقیقه این سوزش و قرمزی رفع میشه و صبح هم اثری از این سرخی و سوزش وجود نداره . آیا در این حد سوزش طبیعی است ؟ وقتی از کرم 15% ایرانی استفاده می کردم انگار نه انگار که کرم لایه بردار میزنم ( موقع مالیدن پوستم نمی سوخت ) الان پوست صورتم که چرب بود کاملا خشک شده و کمی پوست اندازی دارد . زمانی که از ایرانی استفاده می کردم از این خبرا نبود .
اشکال کار شما اين بوده که نوع مناسب را انتخاب نکرده بوديد. کرم ا اچ ا سی گل برای پوست خشک است در حالی که پوست شما چرب بوده. نوع ايرانی آردن برای پوست چرب است. کرم مای هم خوب است. سرخی و سوزش اگر کم باشد و موقتی اشکالی ندارد ولی اگر شديد باشد نبايد زياد روی صورت بماند.
۳۵-  سئوال من راجع به کرم های کو چک کننده سينه هست آيا باعث شل شدن سينه ميشن؟ کرمی هست که هم سفت کنه هم کوچيک؟عوارضشون چيه؟ خواهش ميکنم يه مارک هم معرفی کنيد من به زور روم ميشه برم بخرم چه بر سه به اينکه به خاطرش برم دکتر. حالا این بار بگییییییییییییید دیگه مرسی و خیلی خیلی ممنون که گفتید ..ضمنا مقدار مصرفش در روز هم بگید.
اين کرمها علاوه بر اينکه سينه را کوچک می کنند سينه را نيز تا حدی جمع می کنند. عوارض خاصی بجز در مواقعی که روی پوست بعضی افراد حساسيت ايجاد می کنند وجود ندارد. از بردن نام اين نوع کرمها معذورم. لطفاْ نان ما را آجر نفرماييد.
۳۶- نظرتون در مورد مصرف همزمان شامپو و محلول ماينوکسيديل چيه؟آيا شامپوش هم درصدهای مختلفی داره؟
اشکالی ندارد. يک نوع شامپو بيشتر در بازار نديده ام.
۳۷- mikhastam dar morede keremhaye scrub bishtar bedoonam che moghe bayad estefade kard va chegoone va che asari darand?aya mishe hamzaman ba keremhaye aha az oona estefade kard man 1 kereme scrab daram ke roosh neveshte shode :7day scrub cream rines-offformula mikhastam bedoonam ke in neveshte yani chi?
کرم اسکراب يا ساينده در آخر حمام استفاده ميشود و منافذ پوست و پوسته های مرده سطحی پوست را پاک ميکند اسکراب را بمدت پنج دقيقه روی قسمت منافذ دار پوست ماساژ دهيد. شما ميتوانيد هر شب نيز از ا اچ ا استفاده کنيد. در روز ضد افتاب يادتان نرود. معنی اين جمله يعنی شما می توانيد هر روز از آن استفاده کنيد و اين فرمول فاقد رنگ می باشد.
۳۸- در هنگام مصرف آاچ آ استفاده از کرم ضد آفتاب از واجباته . درست .1- فرض کنید من 4 ماه از لایه بردار 15% استفاده کردم و امروز آنرا قطع می کنم . تا چه مدت بعد از قطع لایه بردار ، زدن کرم ضد آفتاب همچنان از واجبات هست ؟ یکماه بعد ؟ 2- من کرم اسکراب را 5 دقیقه اواسط حمام کردنم با نک انگشتانم روی پوست صورتم ماساژ می دهم ( تقریبا با کمی فشار ) این روش درست است ؟اضافه کنم که من هفته ای ۴-۵ بار از اسکراب استفاده می کنم . مانعی ندارد ؟ پوست صورتم چرب است و کمی ناصاف .... روی تمام صورت بمالم يا فقط روی بينی و اطراف آن ؟
استفاده از ضد آفتاب تقريبلْ برای هميشه واجب است ولی در مواقع استفاده از کرمهی لايه بردار از اهم واجبات است. بعد از تا شش ماه نيز از اهم واجبات است. اسکراب را به همين روش استفاده کنيد و در نواحی پوست که منافذ دارد مصرف کنيد.
۳۹- من موهام بعضی وقتها خيلی زياده و در زمانی هم خوب کم ميشه اين ريزش ... از سمت پدرم به اون شکل ريزش ندارم از سمت مادر هم فقط داييم دچار طاسی شده! می خواستم بدونم چگونه ميشه مطمئن شد ريزش ارثی است يا بيماری؟ چون من سرم در ماتیت سبوروئیک داره و به خصوص بالای پيشانی که اکثر وقتها پوستم سرخ هستش. می خواستم بدونم اين که موهام کم پشت شده به خصوص در قسمت فرق سرم بر اثر اين بيماری پوستی بوده يا اين که ارثی است؟ آيا برای افزايش ضخامت و قطر ساقه مو راهی وجود داره و که موهايی که نازک شده اند دوباره ضخيم بشوند؟
اين نوع ريزش موی شما ارثی است ولی درماتيت سبوره باعث شدت اين ريزش ميشود. با مرجعه به متخصص درمان ريزش مو و درماتيت سبوره را شروع کنيد.
۴۰- مي شه از كرمهاي روشن كننده و لايه بردار در قسمت تناسلي خانومها استفاده كرد؟ضرري نداره؟ آيا موثر است؟
روشن کننده ملايم بله ولی لايه بردار نه. البته تيرگی ناحيه تناسلی بيشتر بعلت تيرگی بعد از التهاب است. يعنی قارچها و مخمرها موجود در ناحيه التهاب خفيفی ايجاد ميکنند و بعد از اين التهاب تيرگی ايجاد ميشود. داروهای موضعی ضد قارچ در اين مواقع اثری بهتری دارند.
۴۱- دو تا سوال داشتم که فکر منو مشغول کرده من یک پسر 18 ساله هستم حدود 5سال هست که استمنا میکنم و حدود 1سال است که جوشهایی در صورتم پدید امده است یکی از بچه ها گفت که علت به وجود امدن این جوشها استمنا کردن تو است می خواستم ببینم ایا جوش زدن صورت ربطی به استمنا دارد اگر دارد پس چرا در این 5 سالی که من استمنا می کردم فقط امسال در صورتم جوش پدید امده است.و دومین سوال اینکه تراشیدن صورت با تیغ ایا در افزایش جوشها تاثیر دارد بهترین وسیله برای تراشیدن صورت به نظر شما چیست؟
بوجود آمدن جوش با اين عمل نيست ولی اگر قطع شود بيشتر متخصصين ادعا دارند که جوشها کمتر ميشوند. يعنی جوش بيشتر بدليل حساس بودن پوست به هورمون جنسی مردانه است و با قطع استمناء مقدار اين هورمون تا حدی تعديل يافته و جوشها بهتر ميشوند. حساسيت به تيغ نيز در ايجاد جوش موثر است بهتر است با ماشين صورت اصلاح شود. و يا بعد از مصرف تيغ از کرم بعد از اصلاح صورت استفاده گردد.
۴۲- من دختری ۱۹ ساله هستم که از کم پشتی مژه رنج می برم . مژه هايم بسيار کوتاه و کمرنگ هستند.
کمتر مژه ها را دستکاری کنيد. تغذيه مناسب داشته باشيد. ميتوانيد از ژل دابل لاش ماوالا استفاده کنيد.
۴۳- دختری بيست ساله هستم در بچگی پوستی سفيد رنگ داشتم که به مرور در اثر عدم مصرف ضد افتاب و حساس بودن پوستم نسبت به افتاب در مقايسه با ۱۰-۱۲ سالگی پوستم تيره ترشده و الان گندمگون هستم البته يکی دو سالی هست که به طور مرتب از ضد افتاب استفاده ميکنم و ديگه تيره تر نشدم چند شبی هست که از کرم ا اچ ا ۱۰ درصد مارک مای استفاده ميکنم ايا به نظر شما استفاده از اين کرم در برگشتن رنگ پوستم تاثيری داره؟با توجه به اينکه زنتيکی پوستی سفيد دارم راهی هست که پوستم مانند گذشته روشن شود؟
با مراقبت صحيح از پوست ميتوان پوست سالمی در طول عمر داشت. با مصرف منظم از ضد آفتاب البته از نوعی که به پوست مناسب باشد و اس پی اف حداقل سی داشته باشد و با مصرف لايه بردار که متناسب با پوست صورت باشد ميتوانيد پوست روشنی داشته باشيد.
۴۴- من دختر ۲۴ ساله ای هستم که از بچگی یه مشکل بزرگ داشتم و اون اینه که دست و پام به طرز وحشتناکی عرق میکنه.به متخصیصن زیادی مراجعه کردم وانواع و اقسام ازمایشات رو انجام دادم،از داروهای طبی و سنتی و...استفاده کردم ولی کوچکترین کمکی به من نکردند .شدت تعرق هم خیلی خیلی زیاده بطوریکه همیشه کلافه م و از انجام خیلی از کارها عاجزم..اگر شما راه علاجی برای من دارید لطفا بگید تا من یه عمر دعاگوتون باشم...
جديدترين روش درمان برای تعريق شديد کف دست و پا و زير بغل تزريق يک نوع آمپول است که بايد در زير پوست تزريق شود. به يک متخصص پوست و مو در مورد تزريق اين دارو مراجعه فرماييد.
۴۵- aya mitavan az finax 5ml hafte yek bar be jaye finax 1ml roozi yek bar estefade kard؟
آيا ميشود بجای سه وعده در روز از يک وعده غذا ولی با حجم بيشتر استفاده کرد. نه عزيز يک ميلی روزانه موثر است.
۴۶- آيا ژلهای بزرگ کننده سينه موقتی سينه را بزرگ ميکنند يا دايمی؟ - بهترين نوع اين ژلها کدومه؟ -از کجا ميشه اين ژلهارو تهيه کرد آيا فروش اينترنتی اين محصولات امکان پذير است؟
اکثر اين کرمها موقتی عمل می کنند. انواع زيادی از اين کرمها با مارکهای متنوعی وجود دارد که همه خارجی هستند. من تجربه ای روی همه اين کرمها ندارم ولی دو مارکی که تقريباْ موثرند نوع بيوتی و برست انلارجمنت است. فروشگاههای عرضه محصولات بهداشتی آرايشی اين نوع کرمها را عرضه ميکنند. در مورد فروش اين کرمها اطلاعی ندارم.
۴۷- من خانم ۲۶ ساله هستم.پوست چربی دارم که هنوز جوش میزنم خصوصا پشتم.سوال من اینه که سن مناسب برای استفاده از کرمهای ضد چروک و کرمهای مخصوص شب و روز کی هست؟.من فقط از کرم مرطوب کننده استفاده مکنم ایا کافی است؟در ضمن نظر شما در مورد کرمهای توتال افکت اولی چیه؟؟من ایران نیستم ممکنه چند کرم خوب خارجی بهم معرفی کنید چون به نظر خودم همشون عین همند.
در هر سنی بر اساس نوع پوست و ضايعه ايجاد شده بايد از کرم و يا داروی مناسب پوست استفاده کرد. بايد از صابونهای ضد جوش برای شستشوی صورت استفاده کرد. همچنين ميتوانيد از کرمهای آلفا هيدروکسی اسيد برای پوستهای چرب استفاده کنيد. اگر جوشها شديد و يا چرکی هستند شايد نياز به مصرف آنتی بيوتيک هم داشته باشيد که بايد پزشک برای شما تجويز کنند از کرمها و ژلهای ضد جوش استفاده کنيد. اگر از مرطوب کننده استفاده ميکنيد بايد مرطوب کننده مخصوص صورتهای چرب و جوشی باشد . از ضد آفتاب فاقد چربی استفاده کنيد. محصولات کليراسيل- نئواستراتا و لوتسين برای اين منظور موثرند.
۴۸- من پوستم تقريبا مشكل خاصي كه نداره فقط كدر است و شفافيت خوبي نداره در ضمن پوست صورتم مختلط است بيني چرب ولي گونه هايم خيلي خشك است آيا براي شفافيت پوستم خوبه كه هر چند گاهي از كرم اي لايه بردار استفاده كنم - اگر خوب است چگونه بايد استفاده كنم با توجه به اين كه من در توضيحات سايتتون و پاسخ سوالات ديدم كه استفاده از كرم هاي لايه بردار يك طول درمان لازم است مثلا سه ماه - خوب اگه من مثلا بخواهم به طور ماهانه استفاده كنم بايد چگونه استفاده كنم و از چه نوعي استفاده كنم و با چه در صدي - (مثلا استفاده يك مرتبه در ماه يا بيشتر ... آيا اين روش استفاده مناسب است يا خير ) اگر لطف كنيد برايم توضيح دهيد اگر امكان دارد خواهشا با توجه اين كه پوست خشكي در روي گونه هايم دارم از چه كرم با چه درصدي استفاده كنم.
ميتوانيد از اين کرمها استفاده کنيد ولی از نوعی که برای پوستهای خشک می باشد. روی بينی از اين نوع استفاده نکنيد. از ضد آفتاب مناسب در روز استفاده کنيد. طرز استفاده اين کرمها در شب است و نحوه استفاده را ميتوانيد هفته ای دو يا سه بار استفاده کنيد. البته مصرف هر شب نيز مشکلی ندارد ولی با رسيدن به نتيجه دلخواه هر چند شب ميتوانيد از اين کرم استفاده کنيد.
۴۹-آيا قرص سيلدنافيل فقط مخصوص آقايون است؟ آيا دارويی برای سردمزاجی خانمهاوجود دارد؟
برای خانمها نيز مصرف دارد ولی نبايد در طول مصرف اين دارو حامله شود. يعنی پيشگيری از حاملگی الزامی است.
۵۰- من قبلآ غلظت خون داشتم که باعث شد روی باسنم کورک های چرکی بزنه البته الان غلظت خونم خوب شده برای برطرف کردن جای آنها بجز از طريق کرم چی پیشنهاد می کنيد در ضمن برای رفع ترک پوست مي توان از قرص ويتامين ای به صورت خارجی استفاده کرد چند بار در هفته؟
اگر چه غلظت خون عامل تشديد کننده اين جوشها بوده ولی عامل اوليه نوعی ميکروب است که اين جوشها را ايجاد ميکند. جای اين جوشها بمرور خوب مبشود ولی برای سريعتر خوب شدن آنها ميتوانيد شبانه از کرم تره تينوئين بمدت دو ساعت و بعد از آن از يک کرم مرطوب کننده استفاده کنيد.
۵۱-  ۱- کرم لایه بردار هم مخصوص پوست چرب و خشک دارد ؟ اینجوری که من دیدم هیچکدام ننوشته مخصوص پوست چرب یا پوست خشک ... ۲- یک کرم لایه بردار خوب باید حاوی چه موادی باشد ؟ ۳- هنگام استفاده از کرم مرطوب کننده فاقد چربی در روز الزامی است ؟ ۴- غیر از کرم لایه بردار و کرم اسکراب . کرم دیگری برای بستن منافذ باز پوست وجود دارد ؟ ۵- دکتر با کرم لایه بردار روزنه های باز پوست ۱۰۰٪ از بین می روند و پوست صورت صاف میشه یا در حد ۲۰-۳۰ درصد بهتر میشه ؟ ۶- این گفته درسته که اثری که کرم آ اچ آ ۳۰٪ در ۱۰ روز دارد کرم آ اچ آ ۱۵٪ در ۲۰ روز دارد ؟ ۷- من می تونم با رعایت استفاده از کرم ضد آفتاب خودم اقدام به استفاده از کرم آ اچ آ ۳۰٪ بکنم ؟ فقط کافیه در روز از مرطوب کننده فاقد چربی و ضد آفتاب استفاده کنم یا مورد دیگر هم هست ؟
کرمهای لايه بردار مخصوص پوست چرب و خشک وجود دارد و روی آن بايد ذکر کرده باشد. در روز بايد از ضدافتاب استفاده کرد. علاوه بر اسکراب و لايه بردار محلولهای پاک کننده منافذ که بمرور منافذ را می بندند نيز وجود دارد. آ اچ آ سی در صد در بازار وجود ندارد و حداکثر پانزده درصد وجود دارد. يعنی مصرف بيمار در منزل نبايد بيش از پانزده درصد باشد. تا حد قابل قبولی خوب ميشود و هيچ وقت صد در صد نمی شود.
۵۲- تونیک روبیان رو برای ریزش موی ارثی توصیه می کنید ؟ اینهمه ساله تولید میشه آیا واقعا تاثیری هم داشته ؟
ميتوان از آن استفاده کرد ولی بهمراه داروهای ديگر.
۵۳- تیرگی پایین چشم را با لیزر میشه برطرف کرد ؟ خیلی شدید نیست ... اگر میشه با لیزر رفع کرد چند جلسه لازمه و هر جلسه حدودا چند هزار تومن میشه ؟ کمپرس آب سرد میتونه این تیرگی رو برطرف کنه ؟
اين تيرگی بهتر است با کرم برطرف شود.
۵۴- برای رفع خشکی پوست لب استفاده از کرم ويتامين آ خوبه ؟ چکار کنم ؟
زبان نزنيد و مرتب از کرم ويتامين آ-د استفاده کنيد. البته کرمهای لب نيز وجود دارد.
۵۵- متاسفانه ۴ سال دوست پسری داشتم که آلت بزرگی داشت و بشدت به سکس از پشت علاقه داشت . بر اثر سکس های گاه و بیگاه عضلات مقعد من کاملا حالت شل و افتاده پیدا کرده اند بطوری که بدون هیچ مشکلی ۳-۴ انگشت در مقعدم وارد می شود و جدیدا کنترل باد شکم خود را هم از دست داده ام . آیا با جراحی می شود کاری کرد که این عضلات سفت شوند ؟ می ترسم موقع ازدواج برایم مشکل درست کند.
به يک جراح عمومی مراجعه کنيد قابل درمان است.
۵۶- راستی کسی که پروفشیا می خوره باید چند ماه قبل از تصمیم به بچه دار شدن پروفشیا شو قطع کنه ؟ اگه قطع نکنه بچه منگل میشه ؟
اگر مرد باشد هيچ مشکلی ندارد ولی اگر زن باشد يکماه قبل بايد قطع شود. منگل نميشود مشکلات ديگری ايجاد ميشود.
 
حق يارتان