بنام خداوند جان و خرد

۱- لطفا داروی موضعی که برای زايده هايی که بر روی آرنج و زانو که همراه با خارش هست معرفی بفرماييد.
اين ضايعات بيشتر در موارد خشکی پوست ديده ميشود و با چرب کردن مرتب و گاهی استفاده از کورتونهای موضعی قابل درمان است. گاهی اين ضايعات بدليل حساسيت خشک و گاهی بدليل داءصدف می باشند.
۲- من 28 سالمه و مشکل کم مویی صورت دارم اخیرا به یک موسسه ترمیم مو مراجعه کردم که ادعا میکند کاشت موی طبیعی بر روی صورت بدون هیچ عوارضی انجام میدهد.میخواستم بدونم در این عمل احتمال آسیب به صورت وجود دارد یا نه.
هر عملی در هر جای بدن دارای عوارض است و عمل بدون عارضه وجود ندارد ولی گاهی اين عوارض ناچيزند که قابل چشم پوشی می باشند. اگر اين پيوند ظريف انجام گيرد عوارض ناچيزی دارد. ولی اين موهای پيوندی را می خواهند از کدام ناحيه برداشت کنند؟
۳- شما هميشه گفتيد تبليغات ممنوع اما واقعا گفتن اينکه فلان مدل شامپو برای ريز مو حداقل ضرر نداره ، تبليع نيست . قسمتی از پزشکيه . برای موی چربی که ريزش ارثی داره و روزانه یکبار باید با شامپو شسته بشه ، شما ترجيح ميداديد شامپوی آنتی شوت ايوروشه مصرف بشه يا شامپوی ماينوکسيديل ؟ کلا توصيه خودتون چيه ؟ نگيد تبليغ ممنوع که ميام شیراز می کشمتون ( شوخی )
حالا که جونم در خطره باشه ميگم هر دو نوع شامپو برای ريزش ارثی مو خوب هستند ولی اگر همراه با داروهای ديگر ريزش مو مثل فنستريد باشد من ماينوکسيديل را ترجيح ميدهم. چون خود دارو چربی را کم ميکند و اين شامپو مناسب است ولی برای موهای چرب بتنهائی خوب نيست. شامپوی ايورشه را نيز بهتر است همراه داروهای ديگر استفاده کرد تا اثر تقويت مو بيشتر شود.
۴- آقای دکتر این نواربهداشتی هایی که ادعا می کنند ضد درد پریود هستند واقعی هستند یا شعر و ور هستند و اثری ندارند ؟
البته هر ادعائی را نمی توان رد کرد يا تائيد. اين نوارها دارای دارو هستند که مقداری جذب موضعی دارد و در دردهای پريود تا حدی البته در بعضی افراد در کاهش درد موثر هستند. البته تقلبی هر چيزی هم وجود دارد. اين نوارها کمی کمک کننده هستند نه اينکه واقعاْ درد را به کلی از بين می برند.
۵- من زنی ۲۳ ساله هستم که به علت استفاده از تيغ در سنين کم زير بغلهايم سياه شده اند. من به دکتر مراجعه کرده ام و حتی از کرمهای ترکیبی نیز استفاده نمودهام ولی تاثیری نداشته است. آيا راهی برای سفيد کردن آن وجود دارد؟ با استفاده از ليزر چطور؟
بهتر است از داروهای موضعی ضد قارچ مثل کلوتريمازول استفاده کنيد در افرادی که تا حدی سبزه هستند. بدليل فعاليت زياد سلولهای رنگدانه ساز اگر التهابی در ناحيه ای ايجاد شود لکه بوجود می آيد و چون اين نواحی حامل مقداری قارچ و ميکروب هستند و تا حدی يک التهاب خفيف در ناحيه وجود دارد همين التهاب خفيف تحريک ملانين سازی ميکند و تيره ميشود. ليزر هيچ کمکی نمی کند.
۶- فرق ماینوکسیدیل کامپند با ماینوکسیدیل معمولی چیست ؟ بین کامپند و ۲٪ و ۵٪ کدام موثر تر است ؟ کسی که ۵٪مصرف میکرده برای ۱ سال می تواند به ۲٪ یا کامپند رو بیاورد ؟ اگر ماینوکسیدیل کامپند علاوه بر ماینوکسیدیل ۵٪ شامل تریتینوئین هم هست چرا قیمتش تقریبا نصف قیمت ماینوکسیدیل ۵٪ است ؟
نوع کامپاند علاوه بر نيم درصد ماينوکسيديل حاوی تره تينوئين هم هست که اين تره تينوئين هم جذب ماينوکسيديل را بيشتر ميکند و هم خود تره تينوئين اثرات تحريک رشد مو دارد. ولی در بعضی افراد اين تره تينوئين تحريک کننده است و باعث خارش و سوزش ميشود و اثرات درمانی آن از بين می رود. بيشترين اثر را در طولانی مدت نوع دو درصد دارد. از هر نوعی که مصرف کرده ايد ميتوانيد تغيير دهيد. همانطور که گفتم نوع کامپاند نيم درصد ماينوکسيديل دارد نه پنج درصد.
۷-  اول اينکه هاله تيره رنگ نوک سينه ی من خيلی روشن است به طوری که تقريبا همرنگ خود سينه ام است ميشود با دارويی تيره ترش کرد ؟ دوم اينکه همسر ۳۰ ساله من ۱ سال است از پروفشيا استفاده می کند و ريزش موهايش تقريبا قطع شده - بشدت ريزش موهايش کم شده - اما موها رشد مجدد ندارند . تا چه مدت بايد ادامه بدهد ؟ ممکن است اصلا رشد مجدد نکند ؟ يکسال ديگر مصرف کند يا فايده ای ندارد ؟
همانگونه که در افراد سبزه ملانين سازی زياد است و نوک سينه تيره دارند در افرادی که کمی روشن هستند ملانين سازی کمتر صورت ميگيرد و اين افراد ميتوانند با کرمهای اتوبرنزه تا حدی اين ناحيه را تيره تر کنند. حداقل مصرف داروی پروپيشيا يک سال است معمولاْ برای رشد مجدد موها نياز است بيش از يک سال اين دارو استفاده شود پس دارو را ادامه دهد.
۸- 35 سال سن دارم و تقریبا 20 ساله که عادت به کندن موی سر دارم ،اوایل یک نقطه سر رو خالی می کردم ولی الان بیش از 3 نقطه از سرم داره خالی میشه ، هر کاری کردم نتونستم این عادت بد رو ترک کنم ،جای خالی شده موی سفید رشد میکنه
اين عادت کندن مو جنبه روانی دارد و بنام تريکوتيلومانيا می باشد. شما بايد علاوه بر متخصص پوست به يک روانپزشک و روان کاو مراجعه فرمائيد.
۹- آقای دکتر من از قرص فين پشيا و ماينوکسيديل استفاده می کنم آيا قرص35 diane نيز می تواند کمکی به جلوگيری از ريزش موی مردانه من بکند ؟ قطره پروژسترون ۲٪ چطور ؟ همراه کردن اين دوتا با فين پشيا و ماينوکسيديل موردی ندارد ؟ راستی اين قطره پروژسترون را بايد ماليد رو سر يا خورد ؟
قرص ديان برای خانمهاست و /آقايان نمی توانند از آن استفاده کنند. همين فين پيشيا و ماينوکسيديل برای شما کافی است ولی بايد مرتب و طولانی مدت مصرف شود تا نتيجه بگيريد. البته مصرف پروژسترون موردی ندارد و بايد موضعی استفاده شود نه خوراکی.
۱۰- ریزش موی من ارثی است و ۳-۴ سال است که از ماینوکسیدیل استفاده می کنم . ابتدا ۲ درصد بود الان دوسالی هست که ۵٪ استفاده می کنم . رویش مجدد نداشتم . فقط می تونم بگم که موهام ضخیم تر و ریزششون کندتر شده است .یعنی هنوز هم ریزش دارم اما با سرعت کمتری موهایم خالی می شود . کف سرم دیده می شود اما احساس می کنم اگر ماینوکسیدل مصرف نمی کردم تا الان تاس شده بودم . می خواستم بپرسم من ماینوکسیدیل را ادامه بدهم یا نه ؟ یا با داروی دیگری همراه کنم یا نه ؟ من روزی دوبار و هر بار در جدود ۴۰ قطره استفاده می کنم آیا این مضر است یا فقط فایده ای ندارد ؟ بتدریج به هربار ۲۰ قطره تقلیلش دهم یا دفعتا ؟ در ضمن ۲۶ سال دارم
دارو را ادامه بده و داروهای ديگر مثل فين پيشيا يا فنستريد و کپسول سولفات روی را نيز اضافه کن. مقدار مصرف ماينوکسيديل دو سی سی يک يا دوبار در روز است.
 
۱۱- اگه ميشه بفرماييد کرم املا رو در تهران از کجا می شه تهيه کرد هر داروخانه ای مراجعه کردم اصلا نميدونستنچيه؟
داروخانه هائی که نزديک مراکز ليزر هستند معمولاْ اين کرم را دارند. 

۱۲- آقای دکتر حل کردن قرص ضد حاملگی که حاوی استروژن باشد ( نه پروژسترون ) در شامپو می تواند در جلوگیری از ریزش موی ارثی مردانه موثر باشد ؟ میدانید که بعضی از این قرضها فقط حاوی استروژن است . من منظورم این نوعش هست . با تشکر میشه لیستی از داروها و مکمل های جلوگیری از ریزش مو ی ارثی را به من معرفی کنید ؟
در ريزش مو بيشتر پروژسترون موضعی کمک کننده است. و بايد از پودر استفاده شود نه قرص. بهترين داروی موضعی ماينوکسيديل است.
۱۳- من با استفاده از پروفشيا ريزش موهايم را بعد از حدود يکسال متوقف کردم . با استفاده از زينک پلاس و ويتامين ای و چند قرص ديگر رويش مژه هايم بطور واضحی چند برابر شده بصورتی که من حالا مژه هايی بلند و پر پشت دارم منظورم اینست که موهای دیگر تقویت شده اند بجز موهای سرم که البته ریزششان قطع شده . ريزش موی من ارثی هست و بصورتی هست که توی موهای قسمت فوقانی سرم خالی شده . عقب نشينی خاصی در جلوی موها ندارم اما توی موها خصوصا سمت راست من بشدت خالی شده . سمت راست اوضاع بدتره. علت اينکه سمت راستم مو بيشتر ريخته چی می تونه باشه ؟ الان ريزش موی من تقريبا قطع شده اما هيچ نشونه ای از تجديد رشد و در اومدن موهای ريخته نيست . آيا درمان دارويی ديگر لازم است ؟ اصولا آيا می توان به رشد مجدد اميدوار بود ؟ در ضمن من ماینوکسیدیل ۵٪ هم استفاده می کنم . لازم نیست که به ماینوکسیدیل کامپند روی بیاورم ؟ ۲۷ ساله هستم . دوستم می گفت همکارش بعد از حدود ۲ سال مصرف کردن پروفشيا کم کم رشد مجدد داشته و در طول سال سوم اوضاع موهای بهتر شده است . يعنی ممکن است تا ۲-۳ سال طول بکشد و بعد رشد کند ؟ يا حتما ظرف يکسال بايد نشانه های رويش مجدد را ديد ؟
معمولاْ بعد از يک سال رويش موها را داريم شما درمان را ادامه دهيد با نظم و حوصله نتيجه خواهيد گرفت. اينکه يک قسمت بيشتر از قسمتهای ديگر خالی شده برميگردد به فعاليت هورمون و آنزيم های فعال ناحيه نگران اين موضوع نباشيد. 
۱۴- سلام و خسته نباشيد ۱- روی بينی من دانه های خيلی ريز سياه رنگ وجود داره برای ازبين بردنش ميشه از اسکراپ استفاده کنم ؟ يا درمان ديگری دارد .۲- پوست صورت من بدليل چرب بودن و جوش زدن در دوران بلوغ و در نهايت جوشهای زير پوستی که الان می زند ( منظور جوشهايی است که سر باز نمی کند فقط زير پوست کمی برآمده می شود و حاوی ماده ی سفيد رنگی مثل چربی است ) بهرحال پوست من ناصاف است و روزنه های باز دارد . البته خيلی پستی و بلندی و سوراخ سوارخ نيست فقط صاف نيست و روزنه دار است . برای صاف شدن پوست صورت من بغير از ليزر چه راههايی هست و اصولا چقدر بهبود حاصل می شود ؟
برای از بين بردن . پاک کردن اين دانه های سياه بهتر است از اسکراب و همچنين کرمهای لايه بردار استفاده کنيد و برای درمان جوشهای زير پوستی علاوه بر لايه بردار بهتر است از صابونهای ضد جوش بطور مرتب استفاده کنيد. اگر جوشها متورم و قرمز هستند بهتر است از ژل يا کرم ضد جوش استفاده شود و اگر اين جوشها چرکی ميشوند از داروی خوراکی آنتی بيوتيک نيز بايد استفاده کنيد.
۱۵- پسری هستم ۲۲ ساله...مشکل من کوچک بودن بيش از حد آلت مردانگی منه به حدی که من رو دچار نگرانی کرده....خواهش ميکنم در مورد درمان اون من رو راهنمايی کنيد.....البته فکر ميکنم مشکل من بر ميگرده به بيماری استمنا که تو دوران نوجوانی داشتم
مشکل شما به احتمال زياد هورمونی و يا عدم رشد کافی بيضه هاست بهتر است با يک متخصص مجاری ادراری مشاوره فرمائيد.
۱۶- اينجا هميشه پر رونقه.يه فکر جديد دارم. نميدونم تا چه اندازه بتونم اجراش کنم و تا چه اندازه شما ازش استقبال کنين. من ميخوام پيامها و حرفهای شما را برای کسی که دوستش دارين..باهاش قهرين...حرفی دارين که نميتونين بزنين.......و يا هر حرف ديگه ای رو که می خوايين به کسی بگين تو وبلاگم بنويسم برای اون شخص ايميل بزنم و ازش بخوام اينجا رو بخونه. هرکسی هم دوست داشت نظرشو بگه تا اون شخص بخونه. ببينم اولين نفر کيه. از امروز منتظرم.
ليلا خانم من که منظور شما را نفهميدم . ولی چون به شما اعتماد کامل دارم هر کاری باشد استقبال ميکنم. ميدونم منظور کل بازديد کنندگان است. خوب من هم حاضر به همکاری هستم. اگرچه اصلاْ خودم عادت ندارم قهر کنم ولی حاضر به آشتی دادن ديگران هستم. دنيا ارزش قهر کردن ندارد.
۱۷- اقای دکتر من مشکل عروق خونی مشخص داشتم از شما پرسيدم و ليزر کردم الان بعد از چند ماه دوباره يه رگهايی زیر چشمم داره ظاهر ميشه البته مثل قبل اول کم رنگه و بعضی روزها کاملا ديده ميشه و بعضی روزها نيست .ميترسم دوباره اينها هم ثابت بشن ..شبها صورتم رو با صابون ميشورم و چيزی روی صورتم نيست .صبحها اگه نخوام برم بيرون کرم روشن کننده ميزنم تا ساعت ۴ بعد از ظهر با صابون ميشورم و تا ساعت ۷ چيزی روی پوستم نيست .از ساعت ۷ کرمAHA ميزنم و اگر بيرون برم ضد آفتاب ميزنم ..چه طور ميشه از زياد شدن اين رگهای ريز جلوگيری کرد
اگر پوست نازک باشد عروق خود را نشان ميدهند. از ضد آفتاب بطور مرتب استفاده کنيد و از کرم آلفا هيدروکسی اسيد و تره تينوئين يک شب در ميان از هر کدام استفاده کنيد. البته اگر هر کدام از اين کرمها ايجاد سوزش و قرمزی در صورت کردند بلافاصله بايد آنها را بشوئيد و شب ديگر استفاده کنيد. اگر عروق واضح داريد هنوز نياز به عمل ليزر وجود دارد.
۱۸- در مورد ژل کوچک کننده سینه میخواستم این بار اسم ژل را حتماً بگید چون هر بار که این سوال پرسیده شده شما اسم و یا مارک معروف را نگفتید ممنون می شم این بار بگید
مارکهای متفاوتی در بازار وجود دارد و اثر آنها نيز متفاوت است. اثر آنها حل کردن چربی و افزايش توليد کلاژن است. البته مصرف  اين کرمها بايد در يک دوره حد اقل ۶ ماهه استفاده شود. برای تعيين نوع کرم بهتر است حضوری با يک متخصص پوست مشورت کنيد.
۱۹- mohaye man rizesh dare va kam toop shode ama hich kojaye sare man khali nashode va halate tonok peyda karde yani mohaye jeloye sare man vojod dare ba sharayete 50% sharayete avaliyeh yani hanooz halate 8 bodan peyda nakarde va dar estelah KHATE SARAM hanooz vojood dareh che bayad bekonam? omid be bazgasht hast ya kheyr ؟
اميد به بازگشت وجود دارد ولی با حوصله و منظم استفاده کردن داروهای ريزش مو از نوع هورمونی. به يک متخصص پوست و مو مراجعه فرمائيد.
۲۰- soali az khedmate shoma doctore mohtaram dashteam ke mikhaham sadeghane be an javab bedahin pesari 21 sale daraye rizeshe moye ersi (ehtemalan) hastam daroye peropecia estefadeh mikonam. soale man in ast ke aya vaghean shoma dar teye in chan ke be marizhaye mokhtalefi manandeh man robero shodein aya kasanibodand ke ba masrafe darohaye tajviz shode tavasote jenabe ali mohaye anha behbood peyda karde bashand. akhar man fekr mikonam ke tashvighe akasare doctorha be estefadeye in daro va mashabehatash vaseye delgarmi dadan be man va amsale man bashe aya nazare man doroste?
اگر واقعيت را بخواهيد بايد بگويم کسانی که داروهای تجويزی را بطور منظم و پيگير مصرف کرده و می کنند و به توصيه ها گوش داده و عمل می کنند نتيجه خوبی داشته ولی افرادی که دارو را گاه بگاهی مصرف می کنند نتيجه رضايت بخش نيست. اگر واقعاْ قابل درمان نبود مطمئن باشيد ما به شما الکی اميدواری نمی داديم. سرفراز باشيد.
۲۱- لطفا بفرماييد که رگهای خونی اطراف بينی با پيلينگ از بين ميرود؟
با پيلينک خير ولی با ليزر از بين ميرود.
۲۲-جهت اطلاع دوستان و خوانندگان مسئوليتش بعهده پگاه خانم:
 میخواستم به اون خانمهایی که مشکل کوچک بودن سینه رو دارن بگم که من این مشکلو داشتم اما از کرمBeaute Buste استفاده کردم و بعد از 2 ماه مشکلم حل شده.این کرم گیاهی هست و برای من که هیچ عوارضی نداشته. محصول آزمایشگاه PAB پاریس هست.2 نوع بزرگ کننده(D) و سفت کننده(R) داره.قیمتش هم حدودآ 12000 تومانه که البته مقدارش خیلی زیاده.  pegah_15@yahoo.com
۲۳- man baraye modate 2 mahe ke propecia amrikaee be hamrahe minoxidil masraf mikonam be doctor moraje,e kardam goft ke rizeshe mo edame darad soale man in ast ke ta chan mah bayad be masrafe in ghorsha edame daham ta rizeshe mo motavaghef shavad yani sikle darmane in daro baraye motavaghef kardan rizesh chan mahe ast.2 inke aya in daroo alave bar motavaghef kardan rizesh baese royesh moye az dast rafte ham mikonad.ba in tafasirva dashtan omid be khoda aya omidi be moalejeye darmane man ast ya kheyr؟
حدا قل سه ماه نياز است دارو مصرف شود تا ريزش مو کم شده و قطع گردد. با ادامه درمان بعد از حد اقل نه ماه رويش مجدد مو داريم. دوباره تاکيد ميکنم استفاده منظم دارو نياز است.
۲۴- خانمی هستم ۳۲ ساله که يکبار بارداری را پشت سر گذاشته ام ( فرزندم ۴ ساله است) بيشترين افزايش وزن را در دوران بارداری داشته ام ... تا يک ماه پيش هم روی وزن ۶۹ کيلو گرم بودم ( با قد ۱۵۵) که تصميم به لاغری از طريق رژيم عذايی همراه با ورزش گرفته ام تا اينجا حدود ۳ کيلو گرم وزن کم کرده ام و ۱۲ کيلو ديگر بايد وزن کم کنم ... از حالا به فکر از بين بردن ترکهای ناشی از چاقی بارداری افتاده ام اين ترکها در پشت ران - زير بازو و روی شکم و کمی هم رگه روی سينه ام دارم آيا می توانم باورزش اينها را از بين ببرم يا درمان خاصی نياز دارد؟
علاوه بر رژيم درمانی و ورزش که برای لاغر شدن نيلز است اين ترکها اگر کم باشند با دارو و اگر زياد و وسيع باشند با ليزر و يا ميکرودرم ابرشن تا حدودی از بين ميروند ولی اينکه کامل از بين بروند نه. حداکثر تا هفتاد درصد بهبودی داريم.
۲۵- برام واقعآجالب بود ...خیلی چیزهای جالب و قابل توجه ای تو پاسخاتتون یاد گرفتم فقط اگه امکان داشته باشه در مورد روش جديد لیپوساکشن: که به طريق اثرات اشعه چربی را برميدارند بيشتر توضيح بدين يعنی ديگه عمل اونجوری صورت نميگيره ؟خطر آمبولی چطور کاهش پيدا کرده يا نه؟
اين روش از بين بردن چربی با کشيدن پروب دستگاه به نواحی که چربی وجود دارد بمرور باعث آب شدن چربی شده و چربی آب شده جذب و از بين ميرود. خطر آمبولی و عفونت در اين مورد وجود ندارد.
۲۶- mikhastam bedanam ke daroye peropecia tasiri baroye esperm migozarad ya kheyr?
بله تاثير آن بيشتر روی رشد اسپرم است ولی قابل برگشت است يعنی با قطع دارو اين اثر برداشته ميشود ولی در توليد اسپرم اثری ندارد.
۲۷- من پسری ۱۹ ساله هستم مشکلی داشتم و آن اينکه موهای بدن من زياد و زبر است و چون من شناگر هستم به اين خاطر ۳ باری است که من موهای پاهایم را با تيغ زده ام اين امر هم باعث شده که موهای پايم زبر و زياد شود من از شما در خواستی داشتم و آن اين است که من را راهنمايی کنيد که چگونه ميتوانم اين موهای پايم را نازک و کم پشت کنم يعنی اگر قرصی است که بايد بخورم يا وسيله ای است که بايد استفاده کنم اين را برای من توضيح دهيد من فقط ميخواهم موهای پاييم نازک و کم پشت شود يعنی نمی خواهم کلآ از بين برود اگر هم قرصی وجود دارد که باعث ميشود اين موهای پا به صورت موضعی کم پشت و نازک شود خواهشآ به من بگوييد چون این راه به نظره من بهتر است چون دردسر کمتری دارد.
با کرمهائی که در بازار وجود دارد مثل موبرها و يک نوع خارجی اپيل اکتيو مخصوص بدن شما می توانيد موها را نازک کنيد.
۲۸- man mohaye saram be shedat rikhteh va halat parakandeh rikhteh.vali joloye saram kheyli bishtar az poshte saram dochare kam mo boodan ast.man dar iran nistam.vali doktorhaye ziyadi raftam va darmanhaye ziyadi anjam dadam ke dar akhar nazare doktorha ba kasht moye man mibashad.mikhastam az shoma beporsam ke aya kasht va peyvande mo baraye in rizeshe mo javab mideh va mano az in sharayeta sakht nejat khahad dad.
بله پيوند مو در اين موارد خوب جواب ميدهد و موهای پيوندی ديگر ريزش ندارند و مانند موهای خودتان ميشود. البته اين عمل در خارج از کشور خيلی گران است از آنجا که من می دانم مثلاْ در آلمان هزينه در حد پانزده ميليون تومان ميشود.ولی در ايران خيلی کمتر است.
۲۹- می خواستم بدونم حل کردن قرص ضد بارداری و يا پروفشيا در شامپو و ماليدن آن روی پوست سر تاثيری روی ريزش موی مردانه داره يا نه ؟ آيا تزريق آمپولهای ب ۵ و بيوتين تاثيری داره يا نه ؟ و اينکه ريزش موهای من با فين پشيا و چند داروی ديگر تحت کنترل در آمده آيا اميدی به رويش مجدد مو ها هست ؟ من شنيدم که تا يکسال و حتی دوسال بايد اين فين پشيا رو مصرف کرذ تا جواب بده ( برای رويش مجدد ) من حدودا ۹ ماهه استفاده می کنم . اميدی هست يا اصلا درمان دارويی ديگری وجود داره ؟ سوال ديگه اينکه برای رفع موهای زايد آلت تناسلی مردان چه چيزی پيشنهاد ميشه . اسپری مو بر ميشه استفاده کرد ؟
حل کردن هر قرصی مفيد نيست و برای اثر بخشيدن داروهايی که استفاده ميشود بايد از پودر آن استفاده کرد. مثلاْ پودر پروژسترون وقتی بصورت محلول استفاده شود موثر است ولی بهترين محلول موضعی از نظر اثر و قيمت همان ماينوکسيديل می باشد. درمان خوراکی و موضعی را ادامه دهيد و بيش از يک سال بايد استفاده شود تا رويش مجدد مو داشته باشيم. کرمهای موبر و همچنين نازک کننده مو مثل اپيل اکتيو بدن در اين مورد موثر است.
۳۰- اقای دکتر سر شوهر من خيلی چربه و هميشه شوره داشته که با زدن کلتار البته از نوع خارجی و ۴ درصد و داروئهای ديگه کنترل شده ولی مشکلی که هست اينه که موهاش هم ميريزه هر چی بهش ميگم ماینوکسدیل برات بخرم و خودم هم برات هر روز میزنم میگه نه برادرم ۳ سال این کارو کرد پشت هم و همون موقع استفاده کچل شد ..از قسمت شقیقه ریزش داره ولی کم بیشتر از وسط سرش میریزه اين موضوع توی روحيه اش اثر گذاشته فکر ميکنه اگر کچل بشه چی ميشه ..خيلی دلم ميخواد کمکش کنم .براش هارد کور (بناول موهای چرب )گرفتم که بجای شامپو ميزنه البته مدت کميه .خوبه ؟ميخواستم ببينم نظر شما چيه برای کمک بهش ..اينو هم بگم که برادر و پدرش طاس نيستن موهاشون خيلی کم پشت شده .الان هم موهاش بد نیست ولی توی حمام که دست میزنیم یک عالمه مو میاد پایین خودش میگه کم شده.
کول تار و اين قبيل شامپوها نبايد بطور مداوم مصرف شوند. چون هم باعث ريزش و شکنندگی مو می شوند. اين نوع ريزشی که شما ميفرمائيد از نوع هورمونی است و شامپوهای ذکر شده باعث شدت بخشيدن به ريزش مو ميشوند. ماينوکسيديل به تنهائی خيلی کمک کننده نيست و همراه آن بايد از داروهای خوراکی ضد هورمون و سولفات روی استفاده شود. بناول هم بتنهائی خيلی کمک کننده نيست. مهمترين مسئله روحيه است اگر دلواپس و نگرانی زياد داشته باشد شدت ريزش مو بيشتر ميشود.
۳۱-  من پسری ۲۳ ساله هستم. بدنم چربه و موهای بدنم هم ضخيمه. با اينکه مرتب حمام می کنم بدنم خارش داره. با اين وجود چند بار موهای پا و سينم رو با مو کن برقی کندم که ديگه اون مساله خارش و سوزش از بين رفت. ولی الان موقع رشد مجدد موها بدنم جوش می زنه و يک سری موها هم به سطح پوستم ی چسبن(که باعث سوزش و خارش می شه)‌می خواستم بدمنم با توجه به اينکه موها ضخيمه و پوستم هم حساس و روشنه آيا راهی برای جلوگيری از چسبندگی موها به پوست و التهاب پوست وجود داره؟
بايد از شامپوهای موهای چرب برای بدن استفاده کنيد و سعی کنيد روزانه يک بار استحمام کنيد. علت جوش زدن هم فرو رفتن موهای در حال رشد در داخل پوست است و در نواحی که جوش ميزند بهتر است موها بطور کامل با الکتروليز و يا ليزر از بين برده شود و ميتوانيد اين نواحی را با کرمهای موبر استفاده کنيد و بعد از اصلاح هم از کرم بعد از اصلاح استفاده کنيد.
۳۲- من 1 سال و چند ماه هست که پیش دکتر پوست برای جوش صورت میرم ولی هنوز خوب نشدم و در این مدت از کپسولهای تترا سایکلین و پماد ترتینویین استفاده کرده ام لطفا راهنمایی کنید و یک مشکلی دیگر هم اینکه من حدود 2 سال صورتم را با تیغ می زدم ولی الان حدود 5 ماه است با ماشین می زنم و بعد از اصلاح صورتم خارش و سوزش میگیره و همراه با سوزش جوش می زنه وقتی به دکتر گفتم گفت به خاطر عرق جوش هست و گفت بعد از اصلاح اریتومایسن بزنم ولی باز هم با شدت کمتری جوش میزند لطفا در مورد ایزو ترتینویین هم توضیح دهید؟
برای جوشهای صورت بسته به شدت آن بايد از صابئن برای شستشو- محلول ضد عفونی کننده و داروی خوراکی مصرف کنيد و با کم شدن جوشها داروها تقليل پيدا کنند که اثرات جانبی دارو کم شود. تره تينوئين برای پو.ستهای ايرانی خيلی کمک کننده نيست و بايد برای جوشهای ريزی که هنوز قرمز نشده اند استفاده شود و فقط روی جوش بايد زده شود. بعد از اصلاح از کرم بعد از اصلاح استفاده کنيد. هر سه ساعت و فقط برای همان روز که اصلاح ميکنيد.
۳۳-ميخواستم بينم ماينوكسديل براي رشد مو روي صورت مناسب است؟
بله موثر است.
۳۴- در مورد خالهای مولد وراه درمان انها سوال داشتم درمان گياهی ام داره؟
اصطلاح خال مولد صحيح نمی باشد و هر خال بدون اثر خال ديگر در می آيد و بيشتر حالت ژنتيکی دارد. فقط در نواحی که در معرض آفتاب هستند اگر ضد آفتاب استفاده شود احتمال کمتر خال زدن وجود دارد ولی خالهايی که وجود دارند فقط با برداشتن بهر طريقی از بين ميرود و داروی از بين برنده خال وجود ندارد.
تا بعد حق يارتان

/ 47 نظر / 149 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ديبا

من مدت ۱۰ سال است ريزش مو دارم بطور گسترده است تمامی سرم کم موست بويژه جلوی سر چه داروهايی را برای من پيشنهاد ميکنيد

ديبا

من دختری ۲۳ ساله هستم و مدت ۱۰ سال است ريزش مو دارم آيا از داروی فيناسترايد و پروپشيا می توانم استفاده کنم

رژيا

سلام دختری ۲۸ ساله هستم.اخيرا تارهای سفيد در بين موهايم می بینم که ناراحتم می کنن.می خواستم بدونم که کندن يا قيچی کردن اين موها باعث افزايش اونا ميشه؟آيا راهی هست که جلوی ازدياد اين موهای سفيد رو گرفت؟ايا مويی که سفيد شده ممکنه دوباره تغييير رنگ بده(يعنی بعد از کنده شدن به رنگ تيره رشد کنه)

با سلام وعرض ادب من ۴۰ سال دارم و جلو و پشت سرم تاس شده است آيا با دارو موهايم به حالت اول برميگردد و يا با پيوند مو و شما چه روشی را توسيه ميفرماييد

باران

دکتر جان اولين باره که به سايتتون سر زدم بسيار عالی بود فقط... تورو خدا فُرم و رنگ صفحه رو عوض کنيد مـــــــــرسی

فریده

سلام . من ۲۲ ساله هستم ريزش موهام خيلی زياد شده می خواستم بدون مزوتراژی چاره ی درد من هست يانه؟ ديگه اينگه آلت تناسلی من تيره تر از بدنم هست برای اين لطفا ی درمان موثر پيشنهاد بدين. خيلی ممنون

تابان

شنیدن کی بود مانند دیدن دوستان عزیز یکی از دوستان من رفته بوده پیش مدعی دروغی انرژی درمانی و اون بهش گفته بود باید 300000 هزار تومن بدی تا خوبت کنم!!!!!!!!!!!!!! با هم بخندیم(میگن اگه به بعضی ها پول ندی قوه ی تفکرشون راه نمی افته.ولی فکر کنم باز هم در مورد ایشون این مطلب صدق نکنه؟؟؟!! چون پول هم که میگرفته شفایی صورت نگرفته بوده)

سارا

سلام من دختری ۲۳ ساله هستم موهای سرم بسيار کم ونازک است عاجزانه التماس می کنم راه درمانی به من بگوييد من از شامپو سير -ماينوکسيديل -رزماری -قرص سیپرو و.......... استفاده کردهام ولی هيچ نتيجه ای نگرفته ام ۶ ماه ديگر ميخواهم ازدواج کنم وشوهرم از اين مشکل من بيخبر است .لطفا کمکم کنيد درضمن من توان مالی درمان سنگين را ندارم .

با سلام من دختری هستم ۲۲ساله که دو مشکل اساسی در پوست ومو دارم ۱- من تا ۱۶ سالگلی دارا ي موهای بسيار پرپشت بودم خيلی پرپشت اما متاسفانه از ۱۶ سالگلی تا الان به مرور کم پشت شده به اندازه ای که حتی اندازه نصف قبل نيست و ۲- من پوستم هم جوش ميزند وهم پوست پوست می شود ؛واقعا نمی دانم چه بايد بکنم به طوری که دچار استرس شده ام و ناراحتم ميکند با توجه بر اينکه داراری منافذ پوستی ريزی هستم وصورتم خوشبختانه زياد درگير نيست وزيبايی خود را حفظ کرده ولی روی کتف - سينه و پشتم وحتی باسنم دائما جوشی وحتی دمل می زند.(قدم ۱۷۰ ووزنم ۶۸ کيلو می باشد.)

اکرم

سلام خانمی 42 ساله هستم پیشانی ام و گونه هایم چند سالی است که لک قهوهای آورده چی کار کنم در ضمن مدت 15 سال است قرص LD استفاده میکنم دلیلش این است یا چیز دیگه چیکار کنم این لکه ها بری همیشه برود.ممنون