بنام او که هر چه داریم از اوست

۱- یک هفته است که دارم از   دکوتان  استفاده میکنم  مشکل خاصی پیدا نکردم فقط چشم هام  زمانی که پشت مانیتور میشینم سوزش شدید میگیره و حتی نمی تونم روی یک نقطه تمرکز کنم این حالت شبها بیشتر هست  علت خاصی داره و جدی هست؟ یا نباید دیگه ادامه بدم؟ یه سوال دیگه اینکه فرق دکوتان با راکوتان چی هست؟

این دارو شدیداْ پوست و مخاط را خشک میکند با این مشکل نیاز به قطع دارو نیست. خشکی پوست را با مرطوب کننده بطور مرتب استفاده کنید و خشکی لب را با نرم کننده های لب و خشکی و سوزش چشم هم با قطره اشک مصنوعی و کرمهای ساده چشمی برطرف میشود با ادامه درمان مشکل تا حدی برطرف میشود. دکوتان و راکوتان یک دارو هستند فقط شرکت سازنده فرق دارد.

۲- پسری هستم ۲۶ ساله با پوست سفید. امروز موهام رو ماشین کردم و متوجه شدم علاوه بر چند خال قدیمی که سرم داشت تعدادی (به نظر خودم زیاد) در کناره ها و پشت سرم هم خالهای ریز زده که میترسم بزرگ بشوند. روی بدنم هم خالهای ریز و چند تا هم درشت دارم. قصد درمان و مراجعه به پزشک دارم اما نمیدونم به متخصص پوست مراجعه کنم یا فوق تخصص غدد و یا داخلی.

به یک متخصص پوست و مو مراجعه فرمایید.ممکن است اصلاْ خال نباشد.

۳- میگم کرم ضد درد برای امیزش از مقعد هم هست که قوی با شه
1 چقدر تاثیر داره 2 اگه به داروخونه بگم میفهمه برای این میخوام

کرم بی حس کننده پوستی داریم ولی برای مقعد از شیاف استفاده میشود. کلاْ برای تسکین تمام دردهای استفاده میشود و داروخانه متوجه نمی شود.

۴- یه سوالی داشتم
دوست من موهاش خیلی کم بود الان یه 6.7 ماهیه که محلول بتا متازون میزنه الان موهاش به طور عجیبی ضخیم شده یعنی این قدر فایده داره

کلاْ کورتون در بعضی افراد میتواند باعث ضخیم شدن و بیشتر شدن موها شود ولی اگر طولانی مدت از یک کورتون قوی مثل بتامتازون یا کلوبتازول استفاده شود عوارض آن دیده میشود که از جمله عوارض آن جوش- نازکی پوست و در نتیجه از بین رفتن ریشه های مو میشود که با کاشت مو هم نمی توان کاری کرد.

۵- من چی به لبم بزنم که با طراوت بشه

کرمهای نرم کننده و مرطوب کننده قوی بزنید.

۶- 1.شما با تونیک ضد ریزش هگور کار کردید اثراتش واقعا همان طوری که تو بورشورش نوشته
2.دکترها امپول تقویت مو هم تجویز میکنن اصلا داریم اگه داریم موثر؟

بله در بعضی افراد خیلی موثره ولی در بعضی افراد چندان موثر نیست باید تست شود. هر دارویی میتواند در بعضی افراد موثرتر از دیگری باشد این تونیک هم مثل دیگر داروها می باشد. آمپولهای تزریقی بصورت مزوتراپی استفاده میشود و باید بصورت خیلی ظریف در داخل پوست سر تزریق شود. ولی تونیکهایی هم بشکل آمپول داریم که موضعی استفاده میشود.

۷- شما با چه محلول یا تونیکی کار میکنید واثرات خوب تر از ماینوکسیدیل برای اونایی که به مانوکسیدیل جواب نداده بوده

بیشترین تونیکی که استفاده میکنم همان ماینوکسیدیل است ولی در صورت که حساسیت داشته باشد از تونیکهای ایرانی سینره- آیرکس و نلا و از تونیکهای خارجی از هگور- آلپسین و ...

۸- اول یه سوال شما عضو هییت علمیه هستید . دکتر مهسا ناصری (درمان گاه مطهری ) میشناسید دکتر اماد چی چه جور دکترایی هستن. راستی شما ویزیت مطبتون چقدر .
هالا یه چیز دیگه اصل مطلب : من 15.5 دارم که از یه سال گذشته ریزش مو پیدا کردم و دکتر بهم فیناسترای داد 1 سال هستو هیچ اثری نکرده تغذیم خوبه ورزش هم هی ی ی ی.
یعنی هیچ ازمایشی نیست که علت دقیق ریزش رو  پیدا کنه ؟؟؟

من عضو هیئت علمی نیستم. هر دو همکارانی که نام بردید می شناسم. میتوان با آزمایش و تست های دیگری بعضی از علتهای ریزش مو را پیدا کرد ولی در بعضی مواقع علت دقیق مشخص نمی شود. من شخصاْ در سنین پایین این دارو را به کسی نمیدهم و داروهای تقویتی دیگر تجویز میکنم.

۹- حدودا 2ماه صورتم جوشهای ریز قرمز رنگ زده و خارش داره.اولین دکتر که رفتم گفت:چون قارچ کشاله ران داشتی دستت آلوده بوده به صورتت زدی ومبتلا شده و یک سری داروهای ضدقارچ به من داد.کمی بهتر شدولی مقداری جوش داشتم .بعداز 1ماه دوباره همان جوشها به همان صورت پیدا شد.اینبار پیش متخصص پوست رفتم و اون گفت اصلا مشکل قارچی نبوده و داروهای ضدحساسیت و التهاب مثل هیدروکورتیزون1%--داکسی سیلین--هیدروکسی زین--لوراتادین--آمپول دگزامتازون -صابون بچه گلمارداد.خواهشا نظر خودتون رو بگید.من باید چیکار کنم.صورتم خیلی قرمز و ملتهب است و از این بابت که بعدا لکه هایی رو صورتم بمونه عصبیم کرده چون پوستم سبزه است و خیلی زود لک میشه.

پوست شما به یک ماده خاصی حساسیت دارد که در قدم اول باید آن ماده را پیدا کرده و از تماس با آن ماده اجتناب کنید. درمان شما هم درمان داروهای ضدالتهاب می باشد.البته چون پوست شما را ندیدم میتواند مشکلهای جانبی هم وجود داشته باشد که درمان خاص آن مشکل نیاز است.

۱۰- ohhhh, chera man dir peydatun kardam??
nagin k dg nmiayn javab bdin
chan ta soal dashtam , mamnun misham ag javab bdin
1.tiregie zire baghal chejuri khub mishe? ag ba darue mishe esmesho bgin lotfan?
2.muhaye saghe pam ro k barmidaram ye noghtehaye siah ya ghahvee mimune, vase chi? chikar konam khub she?
3.poshte shuneham jush dare k dare khub mishe vali ye lakhaye ghahvee munde , chejuri moshkelam hal mishe?

اول از همه باید بگم شما یک پوست دو رگه دارید یعنی یکی از والدین یا بالاتر( جد) سبزه و دیگری سفید می باشد. پوستهای این افراد دو رگه بسیار حساس است و با کمترین التهاب تیرگی و لک بوجود می آید. زیر بغل و کشاله ران بدلیل رطوبت و ترشح مواد محیط مناسبی برای رشد میکروب و مخمر است و اینها یک التهاب مختصری ایجاد میکنند که باعث تیرگی میشود. جای جوش و برداشتن موهای شما نیز التهاب ایجاد میکنند و لک آن به جا میماند. باید بیشتر از پوستتان مراقبت کنید و برای درمان به یک متخصص پوست و مو مراحعه فرمایید.

۱۱- میگن شامپویی که دارای سیلیس هست برای مو خیلی خوبه ؟
آره؟

سیلیس یا سیلیکون؟ برای ترمیم و نرمی مو از سیلیکون در شامپوها استفاده میشود.

۱۲- من هنگام بلند شدن چشمام سیاهی میره و روزهای که ورزش میکنم خیلی بدتر میشم.

افت فشارخون ناگهانی علت این امر است. علل متفاوتی دارد ولی اعصاب و کم بودن حجم خون میتواند از علل باشد. به یک متخصص داخلی مراجعه فرمایید.

۱۳- فیناسترای بیشتر آنتی آندروژن یا بلوک کننده آنزیم آلفا ردوکتاز؟

اثر آنتی آندروژنی فناستراید بوسیله بلاک کردن این آنزیم است یعنی از تبدیل شدن تستوسترون به د هیدروتستوسترون جلوگیری میکند.

۱۴- من مدتی که متوجه شدم پیشونیم به علت اخم کردن به دو قسمت که قسمت پایینی اومده جلو . و فاصله ی ابروهام با چشمام کم شده . چی کنم؟

اگر این چروک باعث این جدایی شده بهترین روش تزریق بوتاکس است.

۱۵- علت علمی درد ریشه ی مو چیه .؟ راه درمان ؟

بیشترین علت درد و سوزش ریشه مو استرس و هیجانات روحی می باشد. با یک روانپزشک مشاوره فرمایید.

۱۶- به نظر شما از نظر قدرت بعد از ماینوکسیدیل چیه ؟

بسته به افراد متفاوت است چون هر کسی به داروی خاصی جواب متفاوتی میدهد. از انواع ایرانی داروهای موضعی گیاهی مثل تونیک سینره - آیرکس و نلا و ... خوب هستند. از نوع خارجی هگور - آلپسین و ...

۱۷- درباره ی تست تریکو گرام شنیدم . میشه کامل برام توضیح بدین؟
قیمت . مکان . کارایی . فایده و ....

تریکوگرام یعنی عکس برداری از ساقه مو و بررسی ساقه موها بیشتر در تحقیقات و نشان دادن اثر دارو در آزمایشگاههای تولید دارو مورد استفاده قرار میگیرد و چندان در کلنیکها مورد استفاده نیست .

۱۸- من 16 سالمه 1 سال فیناستراید میخورم فایده ای نداره . دکتر برام هندی شو نوشت گفت شاید روی این جواب بده. حرفشون چقدر صحت داره ؟

من شخصاْ به افراد کمتر از سن هجده این دارو را نمی دهم. نوع داروها و سازنده کارخانجات مختلف دارویی اثرات مختلفی میتوانند داشته باشند که ممکن است بدلیل استفاده از ماده اولیه متفاوت این داروها باشد.

۱۹- کارایی شامپو نیزورال چیه ؟

این شامپو کتوکونازول است و بیشتر در درمان قارچ و شوره سر استفاده میشود.

۲۰- تا حالا با تونیک هگور کار کردید اثرش چه طور بوده ؟

در بعضی افراد جواب خوب بوده ولی بطور قطع نمی توان گفت در همه جواب خوب باشد.

۲۱- من دچار بیماری شدم که پوست صورتم به شدت خشک میشود وقرمزی  میانه های صورت رو هم دارم ؟چطور می توانم این بیماری رو درمان کنم؟

احتمالاْ شما دچار یک نوع حساسیت باشید اگر از کرم خاصی استفاده میکنید یا بخاطر شغل با ماده شیمیایی سروکار دارید میتوانند علت این حساسیت باشد. یک نوع بیماری خاص داریم بنام روزاسه که بیشتر در خانمهای بالای چهل سال دیده میشود و ممکن است در سنین کمتر نیز دیده شود. با بروز با آفتاب و باد سرد و گرما قرمزی دیده میشود و ممکن است همراه با خارش باشد با خوردن ادویه جات میتواند شدت پیدا کند. اجتناب از آفتاب - حرارت بالا و تماس مستقیم با باد مثل پنکه و کولر و اجتناب از خوردن ادویه جات و غذاهای تند میتوان آن را کنترل کرد.

۲۲- مدت یکسال هست ریزش مو جلو و عقب سر دارم البته این مسئله ارثی هم می باشد.می خواستم دارویی برایم معرفی کنید که ریزش مو را متوقف یا به تاخیر بیاندازد..

باید به یک متخصص پوست و مو مراجعه فرمایید و تحت نظر دارو را استفاده کنید چون بعضی داروها میتواند عوارض خاصی داشته باشد که با تحت نظر بودن لااقل این عوارض کنترلی روی آن صورت میگیرد.

۲۳- روی کتف من جوشهایی هست که نه ترشح چرکی دارند و نه سر باز می کنند ف فقط قرمز و ملتهب می شوند الان مدتیه که از ژل اریترومایسین استفاده می کنم ، تیوپ اولی 2% بود و این یکی که اواخرشه 4% طی مصرف این دو تیوپ جوشهای کتف من در حدود 85 الی 90% برطرف شده اند ولی هنوز هم مورد جدید هراز گاهی زده میشه و البته نه باشدت قبل بنظرتون همین مدل درمان رو ادامه بدم جوشها کامل از بین می روند یا باید کرم موضعی یا قرص خاصی رو هم اضافه کنم ؟

اگر این درمان موثر بوده همین روش را ادامه دهید و از شامپوی زینک پریتیون برای شستشوی بدن استفاده کنید.

۲۴- 4 ماه تحت درمان اکنه بودم که اتفاقا" نتیجه خوبی هم گرفتم ولی الان پوستم به شدت در برابر افتاب حساس شده . به محض قرا گرفتم  مقابل افتاب قرمز و ملتهب میشه(به خصوص پیشانی و بینی) به پزشک مراجعه کردم که کرم ضد افتاب فتودرم 100 همراه با قرص ویتانیم e و سیلینیوم دادند که خیلی  نتیجه نداد. ولی پزشک دیگری لیزر ipl  رو پیشنهاد دادند و گفتند مقاوت پوست در مقابل افتاب بالا میبره خواستم نظر شما رو بدنم که اصلا" این لیزر چنین اثری داره؟نظر شما چی هست

نه این لیزر اصلاْ برلی این منظور نیست. شما از ضد آفتاب مناسب استفاده کنید و بطور مرتب مصرف کنید تا مدتی این تحریک شدگی از بین میرود و توجه کنید ژل یا لوسیونی که استفاده میکنید روی پوست شما تحریک ایجاد کرده.

۲۵- من مدتی حدود 3سال چای سبز میخوردم ولی به عکس تبلیغات به جای اینکه پوستم بهتر بشه بدتر هم میشد یعنی تاثیر مثبتی نمیدیدم.مامانم هم از موقعی ک شروع به خوردن چای سبز کرده تمام موهاش داره سفید میشه! من یک قاشق با آب 80 درجه در یک لیوان درش رو میزاشتم بعد از 5 دقیقه میخوردم دوباره اینکارو میکردم ..الان 2 هفته اس قطع کردم خیلی احساس بهتری دارم پوستم هم خیلی خشک شده بود الان بهتره ولی هنوز مثل قبل نشده من 40 سالمه و تخمدونامو در اوردم و قرص استروژن میگیرم   اینو هم بگم وقتی چای سبز میخوردم طرف راست سینم درد میگرفت ..سوال من اینه این جای سبزا واقعا چای سبزه؟ یا به عقیده شما من مشگل دارم و کبدم ناراحته..الان دیگه طرف راستم درد نمیگیره و تیر نمیکشه .منتظر توصیه های مفیدتون هستم .

چای را وقتی برداشت میکنند آن را در کارخانه با خشک کردن خاصی پرورده میکنند و تبدیل به چای میشود که ما مصرف میکنیم. حال چنانچه این چای پرورده نشود و به همان شکل اولیه مصرف شود بعنوان چای سبز است. مصرف هر دو نوع چای بشدت روی قلب و بخصوص معده تاثیر دارد. چای یک ماده مدر است و باعث از بین رفتن آب بدن از طریق دفع آب از بدن میشود و میتواند کمبود آب بدن و خشک شدن پوست و مخاط شود. شما چون تخمدان ندارید هورمونهای جنسی کمتری دارید و میتواند باعث خشکی پوست شود. با یک متخصص پوست میتوانید مشاوره حضوری داشته باشید.

۲۶- در آنالیز  اکثر محصولات پوست و مو میبینم  ماده ای به نام EDTA  بکار رفته خواستم بپرسم این ماده چیست و چه عملی انجام میدهد و دیگه اگر امکان داره در مورد سرامیدها هم توضیحی بدید که چه هستند؟

EDTA خواص گوناگونی در اندامهای مختلف انجام میدهد. این ماده یک قدرت قوی در چسبیدن به فلزات سنگین و دفع کردن آن از بدن دارد. همچنین رادیکالهای آزاد که در فرایند سلولی و تابش اشعه ماوراءبنفش در پوست آزاد میشود از بین میبرد. جریان خونی مویرگی در سطح پوست را تسهیل می کند. سرامید یک ماده چرب کننده است که در کرمهای چرب کننده و نرم کننده ها استفاده میشود و در جلوگیری از شکنندگی پوست بدلیل خشکی و شکنندگی موها موثر است.

۲۷- علت اینکه بعضی کرمهای مرطوب کننده پوست رو تیره میکنند چی هست؟ یعنی چه موادی داخل این کرمها  باعث این  تیرگی میشوند؟

به تجربه من روغن بادام وقتی در معرض آفتاب قرار بگیرد پوست را سیاه جلوه میدهد.

۲۸- من 15 سال پسرم . وسط سرم خیلی خالی تر از 1 سال پیش شده . رفتم دکتر فیناستراید ماینوکسیدیل زینک پلاس بهم داد . ماینوکسیدیل رو قطع کردم(حساسیت) .بعد 1 سال که اینارو میخورم هیچ موهام تغیری تکرده .حال من چیکار کنم .لطف میکنید تمام ازمایشاتی که میتونه علت ریزش مو رو تشخیص بده برام بنویسید .

همانگونه که گفتم من در این سن به هیچ عنوان فناستراید نمی دهم و با تونیکها و تقویت کننده ها استفاده میکنم در این سن آزمایشات هم بطور دقیق نشاندهنده مشکل هورمونی نیستند.

۲۹- مکمل سیلیس هم داریم ؟اگه دم اسب که سیلیس زیادی داره میشه بریزی تو شامپو ؟نرمی غضروف و بالا بودن تری گلیسرین خون ربطی به ریزش مو نداره؟

من اطلاعی از این موضوع ندارم ولی هر دارویی استفاده میکنید باید مطالعه شده و دقیق باشد و مصرف هر دارو باید با درصد دقیق و تست شده مصرف شود این کار علمی نیست. نه این موارد که فرمودید به ریزش مو چندان اثری ندارند و لی میتواند عواملی که باعث نرمی غضروف شده یکی از دلایل ریزش مو باشد.

۳۰- آیا کرم موضعی اسپیرونولاکتون وجود داره ؟ ژل یا کرم یا پماد ؟ خلاصه بصورت موضعی وجود داره ؟ در اینترنت سرچ کردم دیدم درمورد کرم ش کلی توضیح داده شده اما می خواستم ببینم اصلا چنین چیزی هست ؟

در ایران من ندیدم و هنوز مقاله علمی در این باره نخواندم.

۳۱- دختر هستم و 24  ساله  2 سال روی کتف و پشتم جوشهای کیستی و دارای ترشح می زدم  بعد از دو دوره تترا سایکلین  دکتر برام دکوتان نوشت 10 روز اول پوست صورت و لبهام خشک و متورم شد بعد از 1 ماه دستهام ترک خوردند  و الان بعد از 3 ماه پلک پایینی دچار التهاب و خارش شدید شده  و علاوه بر این گاهی دچار سردرد می شوم به نظر شما باید چه کار کنم سردرد خیلی جدیده؟ اصلا" صلاح هست که ادامه بدم؟

چنانچه شدت خشکی زیاد است بهتر است دارو کم شود و اگر سر درد ایجاد شده نیز دارو را کم کنید و اگر سر درد از بین نرفت باید دارو قطع شود چون این دارو فشار مغزی را بالا میبرد. همچنین برای از بین بردن خشکی از کرمهای نرم کننده استفاده کنید و برای لب از بالمهای لب و برای پلک از کرمهای مرطوب کننده چشمی بطور مرتب استفاده کنید. آزمایشات باید هر ماه داده شود و چنانچه آنزیمهای کبدی و یا چربی بطور مرتب بالا میرود دارو را کم و در صورت نیاز دارو را قطع کنید.

۳۲- قبلا در مورد خشکی شدید پوستم که به دلیل مصرف رواکوتان  بود با شما مشورت کردم  متاسفانه هیچ کدوم از  کرمهایی که  پزشکم تجویز کرد و حتی سراکوتا خیلی موثر نبود تا اینکه به توصیه دکتر داروخانه از کرم تریکسرا استفاده کردم که خیلی خوب و موثر بود  البته در طول روز چند بار باید استفاده کنم اما الان دو مشکل دارم یکی خشکی و پوسته شدن دور چشم  که ایا مرطوب کننده ای قوی مخصوص دور چشم داریم که بشه به دفعات در طول روز استفاده کرد و دیگه خشکی مخاط بینی است که موقع تنفس سوزش شدید ایجاد می کنه برای این مورد ایا راه حلی هست؟

کلاْ راکوتان یا دکوتان عارضه خشکی را روی پوست و مخاط ایجاد میکند. شما برای دور چشم میتوانید از کرمهای ویتامین آ چشمی و برای مخاط بینی از کرم ویتامین آ+د جلو بینی بدفعات استعمال کنید.

۳۳- من مدتی هست از  کرم ضد افتاب دور چشم و ضد افتاب شماره 60 فزیکال آردن  برای پوست صورتم استفاده میکنم و راضی هستم من شبها  کرم ترتینوئن استفاده میکنم و خیلی کم در معرض افتاب قرار میگیرم  شاید اصلا ..خواستم بدونم صبح ها چند بار از کرم ضد افتاب استفاده کنم  و هر چند ساعت یک بار باید باشه ........مدتی هست دکتر برای من قرص پریمارین تجویز کرده و توی برشورش نوشته حالت اسیدی شدید داره و ایجاد میکنه برای اینکه این عامل در بدن کاهش پیدا کنه چکارایی میشه کرد چون شنیدم بدن که اسیدی بشه باعث بیماری میشه ..منظورم از حالت اسیدی پوست نیست بلکه داخل بدن رو میگم و حتما شما بهتر میدونین

در کل مصرف ضدآفتاب باید نیم ساعت قبل از بروز به آفتاب زده شود و هر سه ساعت باید تکرار کرد. مصرف آب زیاد با قرص در طول روز.

۳۴- شما گفته بودید برای رفع کبودی وسیاهی زیر بغل و بین پا داروهایی وجود داره میشه لطفا اسمشون رو بگید.من دختری با پوست سبزه هستم.هر دارویی که معرفی میکنید لطفا نحوه مصرفش را هم بنویسید .متشکرم.من نمیدونستم کجا باید سوالم را بپرسم مجبور شدم اینجا نوشتم ولی شما هر طور شده جواب را برایم بنویسید.

کرمهای ضد قارچی و کورتون ضعیف دو بار در روز از هر کدام ولی بهتره اول به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

تا بعد حق یارتان

/ 72 نظر / 293 بازدید
نمایش نظرات قبلی
الناز

سلام من الان حدود یک سال هست که ریشه ی موهام و پوست سرم درد می کنه تابه حال 4 بار دکتر رفتم ولی فقط خارش موهام رو درمان کردن و لی هنوز مشکلی رو که اول خدمتتون عرض کردم رو رفع نکردن . اوایل موهای فوق العاده پرپشت و خوش حالتی داشتم ولی الان جدیداَ ریزش مو و بی حالتیه مو هم به بدبختی هام اضافه شده در ضمن من الان از شامپو ضد ریزش مو و ضد قارچ ( ایروکس )(هر دو)استفاده می کنم لطفاَ بگید از چه شامپویی استفاده کنم یا خلاصه که پیش کی برم و چی کار کنم .ممنون

سحر

باسلام من می خواستم بپرسم از چه چیزی برای از بین بردن موهای زائد بدنم استفاده کنم که باصرفه واقتصادی وبه مدت طولانی اثر داشته باشد وبرای جاهای حساس بدن زیر مانند زیر بغل وجای دیگر از پودر وکرم استفاده کردم ولی بعد از چند روز درامد وبصورت موهای ریز باقی مانده وکاملا از بین نمی رود ومی خواستم بدانم برای سفید کردن پوست زیر بغل وجای حساس به مدت طولانی از مواد طبیعی غیر از کرم چه چیزی استفاده کنم باتشکر

سحر

باسلام من می خواستم بپرسم از چه چیزی برای از بین بردن موهای زائد بدنم استفاده کنم که باصرفه واقتصادی وبه مدت طولانی اثر داشته باشد وبرای جاهای حساس بدن زیر مانند زیر بغل وجای دیگر از پودر وکرم استفاده کردم ولی بعد از چند روز درامد وبصورت موهای ریز باقی مانده وکاملا از بین نمی رود ومی خواستم بدانم برای سفید کردن پوست زیر بغل وجای حساس به مدت طولانی از مواد طبیعی غیر از کرم چه چیزی استفاده کنم باتشکر

شایسته

سلام می خواستم بپرسم برای روشن کردن پوست زیر بغل و دیگر ...ازچه موادی طبیعی می توان استفاده کرد؟

سحر

سلام میخواستم بپرسم ایا راهی برای سفید کردن موقت پوست وجود داره ؟ من پوستم سبزه است و عاشق اینم که سفید بشم .میشه از دستگاههای برنزه کننده پوست برای سفید کردنم استفاده کرد؟ تروخدا هر راهی که وجود داره بگین.

شیما

سلام جناب دکتر لطف می کنید چنانچه پاسخگویم باشید 1.آیا برای ازدیاد ابروها یا رویش جدید ابرو یک رج بالای ابروی خودم می توانم از پماد بتامتازون چشمی و یا مالیدن سیر استفاده کنم ؟اثری دارد؟ عوارضی ندارد؟ 2.پوست صورتم شاداب نیست و کمی کدر شده البته به کودکم شیر می دهم ایا از این بابت است ؟برای رفعش چه کنم؟ شاد زی و خدایی

شیما

سلام جناب دکتر لطف می کنید چنانچه پاسخگویم باشید 1.آیا برای ازدیاد ابروها یا رویش جدید ابرو یک رج بالای ابروی خودم می توانم از پماد بتامتازون چشمی و یا مالیدن سیر استفاده کنم ؟اثری دارد؟ عوارضی ندارد؟ 2.پوست صورتم شاداب نیست و کمی کدر شده البته به کودکم شیر می دهم ایا از این بابت است ؟برای رفعش چه کنم؟ شاد زی و خدایی

خاصه

نصب و فروش سیستم های دوربین مدار بسته و سیستم های صوتی تماس: 09100214369 khaselectric.persianblog.ir

زهرا اکرامی

سلام دختری 23 ساله هستم از حدود بیست شروع به زدن جوش های زیادی کردم که اصلا" سابقه نداشت صورتم به شدت قرمز شده و داروهای مختلف اثری نداشته تا اینجا! الان تحت درمان با دکوتان هستم ولی قرمزی هست جوش هم هست لطفا" اگر راه درمانی میدانید ممنون میشم بگید خیلی عذاب میکشم درضمن تنبلی تخمدان هم دارم و اکثرا" گرمم میشه اطرافیان میگن صورتت شبیه سوختگیه!

سارا

سلام 3شود 34سالمه صورتم در نواحی اطراف چشم و قسمت بالای لب وسط ابروها جوشهای زیر پوستی میزنه که با شروع گرما واضح تر ومتورم وپوست قرمز میشود.داز ضر افتاب فاقد چربی استفاده میکنم چندین بار لایه بردار استفاده کردم اثری نداشت بلکه بدتر هم شد.راهنماییم کنید پوست صورتمم چرب