بنام خدا

الا يا ايها الساقی ادر کاساْ و نا ولها
که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکلها

توصيه های ساده و علمی
۱- به سلامت - زيبائی و حفظ شادابی پوست و موی خود اهميت دهيد.
۲- از خستگی زياد - کم خوابی - استرس و عصبانيت بپرهيزيد.
۳- از اخم کردن - انداختن چين و چروک و کشيدن پوست صورت خودداری کنيد.
۴- از مواد غذائی سرشار از ويتامين - کم چربی و تازه استفاده کنيد و فعاليت بدنی و ورزش را از ياد نبريد.
۵- اشعه ماوراء بنفش نور خورشيد ( بخصوص در حال حاضر که لايه ازن سوراخ ميباشد ) مهمترين عامل در ايجاد پيری و لکه های پوستی است - در برابر تابش نور آفتاب - در کنار دريا - در شهر و کوهستان از کرمهای ضد آفتاب استفاده کنيد.
۶- در صورت تغيير در شکل و قوام پوست و خالهای پوستی فوراْ به پزشک مراجعه کنيد.
۷- پوست آئينه تمام نمای داخلی بدن ميباشد به تغييرات پوستی خود اهميت دهيد.

جواب سئوالات
1-برای تقويت ابرو چه چيزی رو پيشنهاد ميکنی ؟
برای رشد خوب موی بدن نياز به ويتامين و املاح کافی و همچنين رژيم غذائی کافی است .از نطر علمی چيزی نيست که به مو زده شود تا رشد آن تقويت گردد ولی از نظر طب قديم روغن بادام – روغن فندق و روغن مار اثر تقويت کنندگی رشد مو را دارند.

2- ميشه توضيح بدين مواد آرايشی موجود در بازار چی هستن و اثرات سوئی دارن يا نه؟ برای تقويت ابرو من شنيدم مغز فندق رو بسوزونی و به صورت پودر شده به ابرو بزنی خوبه.؟
محصولات آرايشی و بهداشتی در بازار فراوان ميباشد که از محصولات خارجی بيشترين نوع فرانسوی است و محصولات داخلی زيادی نيز وجود دارد.محصولاتی که دارای مارک معتبر با نام شرکت توليد کننده است اگر از جای مطمئن خريداری شود چون تحت نظر وزارت بهداشت ميباشد ميتوان با خاطر آسوده استفاده کرد. از خريد محصولات آرايشی و بهداشتی بدون نام و مارک معتبر جداً خودداری شود.اگر اين محصولات با مشاوره پزشک تجويز شود چون با در نظر گرفتن وضعيت پوستی شما تجويز شده اثر سوئی ندارد.
در مورد سوزانده فندق چون تا به حال چيزی نديده و نشنيده ام نميتوانم قضاوت کنم.

3- من روي بازوهام جوش ميزنه و وقتي چرک رو از توي جوشها درميارم لکه ميشه و جاش ميمونه الان بازوهام پر از لکه است چيکار کنم که اين لکه ها برن؟
جوشهای جوانی علاوه بر صورت روی بازوها ، سينه و پشت نيز ديده ميشود و در اين نواحی معمولاً با خارش ميباشد. نبايد جوشها را دستکاری کرد و آنها را فشار داد چون باعث تشديد التهاب و احتمال لکه شدن و ماندن جای آن بصورت فرو رفتگی است.لکه های جوش بمرور از بين ميروند ناراحت نباشيد . جوشها را درمان کنيد و با مرور زمان اين لکه ها از بين خواهند رفت.

4- آرشيو نمياد چرا؟
مربوط به سرعت اينترنت و سايت پرشين بلاگ ميباشد.

5- خانم از وبلاگ غربتی : جوشهای صورت علل متنوعی دارند که اثرات هورمونی مهمتر از بقيه است داروهای هورمونی به نظر ميرسد در مورد جوشهای صورت شما موثر باشد ( قرصهای ضد بارداری اثر چندان زيادی ندارند) . در مورد زمان شروع و توقف جوشها در هر فرد متفاوت است که مربوط به سيستم داخلی بدن هر فرد و تنظيمات هورمونی شخص ميباشد. با يک پزشک متخصص ديگری مشاوره کنيد.

6- من يک در پوست صورت دارم به دکتر مراجعه کردم گفت مربوط به آفتاب است.دوست دارم بدانم که آيا بدون انجام آزمايش معلوم است که لکه پوست چيست؟ و آيا قارچ پوستی که روی بدن باشد به صورت هم سرايت ميتواند بکند يا نه؟
اولاً شما نگفته ايد که ضايعه روی پوست شما چيست. تشخيص لکه صورت کلنيکی ميباشد نه پاراکلنيکی يعنی با ديدن ميتوان تشخيص داد و نياز به آزمايش پوستی ندارد. در مواردی که ظن به تغييرات هورمونی است ميتوان بوسيله آزمايش خون بدنبال علت آن بود.
قارچ پوستی ميتواند به صورت و جاهای ديگری نيز سرايت کند.

7- ميشه بگين اين جوشهای سرسياه روی بينی به چه علت ايجاد ميشن و راه درمانشون چيه؟
در اين مورد قبلاً صحبت شده لطفاً به قسمت مطالب قبلی وبلاگ سر بزنيد.

8- من چند روزه که روی گونه هام قرمز شده و خيلی ميسوزه در ضمن سابقه ی کهير هم دارم که الان شربت هيدروکسيزين مصرف ميکنم ميشه کمکم کنين ؟
احتمالاً قرمزی پوست شما مربوط به آفتاب باشد. چون همانطور که ميدانيد ضايعات کهير همراه با خارش هستند نه سوزش . از کرمهای ضدآفتاب و مرطوب کننده استفاده کنيد و در صورتی که ضايعه شديد ميباشد و يا با اين روش درمان صورت نگرفت به يک متخصص پوست مراجعه کنيد.
بعضی از کرمها بعلت مواد نگهدارنده روی پوست افراد باعث حساسيت ميشوند بخصوص آن گروه از افراد که سابقه حساسيت داشته باشند..ميتوانيد با تغيير کرم به جواب برسيد.

9- مدتی که ناخونهای دستم می شکنه در حاليکه وقتی مجرد بودم خيلی محکم بود به نظر شما علت چی هست؟
در مورد اين سئوال به قسمت مطالب قبلی اين وبلاگ مراجعه کنيد.. به نظر ميرسد علت شکنندگی ناخن شما به خاطر شستشوی زياده از حد دست باشد. کمتر دستها را بشوئيد و با هر بار شستن دستها را با يک کرم مرطوب و چرب کنيد. کمبود آهن نيز در شکنندگی ناخن نقش دارد.

10- غذاهای حاوی آهن شامل: انواع گوشت ، جگر سياه ، اسفناج ، عدس ، پسته و غيرو ميباشد بهتر است به کتابهای تغذيه مراجعه کنيد .

11- جوش روی سر را بايد چکار کرد؟؟؟
جوش سر قسمتی از بيماری درماتيت سبوره ميباشد که يک بيماری مزمن پوستی است و با استرس و تغيير فصل فعال ميشود . عامل آن را نوعی مخمر ميدانند که روی پوست همه افراد ديده ميشود و بعضی از افراد به محصولات تخمير اين مخمر حساس ميباشند. درمان قطعی وجود ندارد ولی برای از بين بردن ضايعه و خارش همراه از استروئيدهای موضعی به صورت لوسيون و همچنين شامپوهای ضد قارچی استفاده ميشود. اين حساسيت به مرور زمان بر طرف ميشود.

12- لک صورت همانگونه که در قسمت مطالب قبلی وبلاگ نيز آمده مربوط به اثر آفتاب و هورمونهای داخلی بدن که تحت تاثير ژنتيک ميباشند است. . سه نوع لک پوستی وجود دارد : الف) اپيدرمی که سطحی ميباشد و با داروهای روشن کننده رايج براحتی از بين ميرود. ب) درمی که لک در عمق ميباشد و با داروهای رايج به کندی و گاهی از بين نميرود و نياز به درمان با ليزر ميباشد.ج) مخلوط که هم سطحی و هم عمقی ميباشد که با مصرف داروهای رايج قسمت سطحی از بين رفته ولی قسمت درمی باقی ميماند.

تا بعد حق يارتان

/ 21 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرناز

سلام. استفاده زيادی بردم ار مطالبتون. ممنون. دستتون درد نکنه!!! ميگم گرفتن کادو از دست شما هم عجب کيفی داره ها!!!! فکر کنم بايد به خاطر بعضی مشکلات مزاحمتون بشم، ايرادی نداره؟؟ باز هم ممنون. سبز باشيد.

مجيد

به نام خدا .سلام . دكتر عليرضاي عزيز اگه سخت نگيريم همه چي قابل حله چه سربازي چه هر مشكل ديگه اي . مگه حضرت علي ع و فاطمه زهرا س چه جوري زندگي مي كردند ؟ بايد با جوانان راه اومد والا از راه خارج ميشن . نظرت چيه؟

shima

دکترجان سلام.صبح زودتان بخيروشادی مگه من چی نوشتم که نگران موش وگوش وديوارباشم. خوب دلم ميسوزه که بعنوان يه جوون اين مملکت هيچ دلخوشی ندارم جزغم وغصه خوردن برای اين واون. به هرحال ازراهنماييتون ممنون. شادباشيدوسبز شيما

افسانه

سلام دکتر جون خوبيد شما؟ آق دکتر به تورو خدا در مورد ناخن هم بنويسيد اين ناخنای من همش ميشکنه:( خوش باشيد

هستی

سلام خوبی تو ممنون بابت میلت در ضمن نمی خواد دیگه اینجوری شرمنده کنی منو بابا تسلیم خوبه تسلیم

رضوان

سلام. اينکه بسيار با حوصله جواب تک تک خواننده ها و کسانی رو که سوال می پرسند٬ ميديد خيلی برام جالبه. :) .. دل به دل راه نداره... داره؟.. نداره؟.. آخه چی؟ اين هم جواب بديد لطفاْ ديگه..

بهار

سلام . ممنون از اين همه صبر و حوصله . ميدانم درباره ليزر برای از بین بردن موهای زاید قبلا صحبت کرده ايد ولی واقعا اين روش عارضه پوستی ندارد ؟ ريسک آن چقدر است ؟ پوست يکی از دوستان من بدجوری در اثر این کار آسيب ديده است و من خيلی ميترسم . پاينده باشيد .

حسن

سلام دنبال یه خانم واسه ازدواج میگردم با توجه به شرایطی که دارم 09189003727

حسن

سلام دنبال یه خانم واسه ازدواج میگردم با توجه به شرایطی که دارم 09189003727