عيدانه

بنام خدا

پيشاپيش عيد نوروز را به شما دوستان گرامی تبريک ميگويم و سالی پربار برای شما آرزو ميکنم. هر روزتان نوروز و نوروزتان پيروز

جواب سئوالات

۱- در مورد هزينه كاشت مو هم بگم كه قيمت شما نسبت به كشورهاي ديگه بيشتره !!!!!!! در كشور لبنان يك دلار بابت هر تار مو ميگيرن ::)

منظور از کشورهای ديگر لبنان است؟ در کشورهای اروپائی به ازای هر تار مو بيش از ۲ دلار و در امريکا بيش از ۳ دلار هزينه کاشت هر مو است . در ضمن مگر هر دلار چقدر است مگر نه اينکه نزديک به هزار تومان است. ما حاضريم با شما دلاری حساب کنيم.

۲- من پسری ۲۱ می باشم .دو سه سالی است که پوست صورتم دچارحساسيت شده است.طوری که باکمترين ايستادن درنور آفتاب ويادر محيط گرم صورتم قرمز میشود و این لکه قرمز روی صورتم باقی مانده است به پزشک متخصص مراجعه کردم که متاسفانه نتیجه نداشت ویا التیام پمادها موقتی بود

اثر آفتاب روی پوست افراد متفاوت است در بعضی ها با کمترين تماس با آفتاب دچار آفتاب سوختگی ميشود .  پوست شما نسبت به اشعه مادون قرمز آفتاب حساسيت دارد چون با گرم شدن نيز اين مشکل را داريد . مرتب از ضد آفتابهايی که از رسيدن اين اشعه به پوست جلوگيری ميکنند استفاده کنيد و کرمهای حاوی ويتامين E نيز مصرف کنيد و کمتر در معرض مستقيم آفتاب قرار بگيريد.

۳- من پسری هستم ۱۶ ساله ميخوام برم خالهای صورتم رو با ليزر بردارم به يه متخصص پوست مراجعه کردم و ايشون گفتن که جای خال مانند جای آبله مرغان بعداز عمل ليزر می ماند اگراينطور باشد پس ليزر به چه درد می خوارد خال که از جای آبله مرغان بهتراست می خواستم باهاتون در اين مورد مشاوره کنم.

 هيچگونه آثاری در پوست شما بعد از ليزر نميماند و بسته به نوع خال فقط طول درمان متفاوت است در خالهای مسطح حدود ۳ تا ۴ درمان و در خالهای برجسته ۵ تا ۷ درمان نياز است . تذکر: در بعضی مکانها بويژه سالنهای زيبائی با دستگاههای الکتروکوتر بنام ليزر اقدام به برداشتن خال ميکنند که در اين مواقع جای خال ميماند . البته با همين دستگاه اگر فرد عمل کننده مجرب باشد در نوع خالهای مسطح هيچگونه جای خالی باقی نميماند ولی اگر خال برجسته باشد جای خال باقی ميماند.

۴-در قسمت نوک آلتم قسمت بين نوک و پوست در قسمت برجستگی دانه های ريزی شبيه جوش بوجود امده که جوش نيست سه چهار سال است اين جوشها وجود دارند

مشکلی نيست و هيچ عارضه ندارد. 

۵- دور چشمهاي من يك كبودي خاصي داره و چون سبزه هستم تو چشم مي زنه . البته فكر مي كنم ارثي باشه .من 28 سال دارم و از بچگي اين طور بوده. من يكي دو بار دكتر رفتم يكسري ويتامين و كرم به من دادن كه نتيجه اي نداشت . لطفا بفرماييد راهي براي درمان هست يا نه و آيا به تيروييد يا كم خوني ربط دارد ؟ کرمهای موجود در بازار( خارجی- ايرانی) بصورت مقطعی اثربخش هستند البته به تجربه من. آيا درمانی را پيشنهاد می کنيد؟

همانطور که خود شما گفتيد اين يک مسئله ارثی است و توسط ژن انتقال پيدا ميکند هيچ درمان قاطعی وجود ندارد و فقط ميتوان با مصرف کرمهای دور چشم تا حدی آن را تعديل داد هيچ عارضه داخلی نيز نداريد .. توصيه: مصرف ميوجات و سبزيجات بطور روزانه و کافی . اجتناب از استرس و فشارهای روحی و مصرف کرمهای دور چشم .

۶-  نوشته بوديد مدت درمان براي رويش مجدد مو با پروپشيا حداقل يك سال مي باشد.ميخواستم بدانم ايا در اين مدت حتما بايد روزي يك قرص مصرف شود .ايا با قطع شدن ريزش مو مي شود مقدار ان را به يك يا دو روز در ميان كاهش داد .ايا ممكن است طريقه مصرف معمول پروپشيا را براي كسي كه در وحله اول يعني قطع ريزش جواب گرفته وحال ميخواهد براي رويش مو مصرف ان را ادامه دهد را بگوئيد

مصرف اين قرص روزانه يک قرص است و تا يکسال موهای ربخته شده شروع به رشد ميکنند و با قطع دارو موها شروع به نازک شدن و ريزش ميکنند . در تمام پروتکلهای داروئی مصرف يک قرص روزانه را در هر مواقعی توصيه ميکنند.

۷-مي خواستم درباره ريزش مو سؤال كنم شنيده ام يك سري امپولهاي وجود داره كه روي سر ميزنند يا ميپاشن لطفا يه كمي توضيح درباره ان با نام دارو ... وكدوم دكترها امپول را در سر ميزنند .

هيچ نوع آمپول تزريقی برای رشد مو نداريم مگر در مواقعی که مو بصورت سکه ای ريخته باشد و در مواقع ديگر از داروهای موضعی و خوراکی بر حسب علت ريزش مو استفاده ميشود. بعضی تونيکها هستند که بصورت ويالهای آمپول ميباشند و بايد بصورت موضعی مصرف شوند . اول بايد علت ريزش را پيدا کرد بعد اقدام به درمان نمود.

۸- خواهرم بابت رژيمی که گرفته بود ۱۵ کيلو لاغر شده ريزش مو شديد داره دکتر متخصص رفته نتيجه نگرفته

يکی از علل ريزش مو رژيمهای غذائی شديدی است که برای کم کردن وزن استفاده ميشود در مواقع رژيم غذائی بايد از ميوجات و سبزيجات بطور وفور استفاده کرد بيشتر بايد سعی شود از غذاهای حاوی نشاسته و چربی رژيم گرفت و کمتر از غذاهای حاوی پروتئين و ويتامينها نياز به رژيم ندارند و در حقيقت برای کم کردن وزن بايد از ويتامين بيشتری استفاده کرد.

۹- من کم جوش ميزنم ولی ۲-۳ ماهی يک بار جوشههای خيلی بزرگی ميزنم که سر نداره و مدتها روی صورتم ميمونه...بعد از چند ماه که ميزنه بيرون داخلش مو های رشد کرده هست. از چه کرمی استفاده کنم؟

اين جوشها همان کومدونهای سر سفيد هستند که گاهاْ قرمز رنگ و التهابی ميشوند. توجه: افرادی که جوش صورت دارند از کرم نبايد استفاده کنند مگر ضد آفتاب آن هم از نوع فاقد چربی. درمان جوش متفاوت است و با ديدن جوش بايد نوع دارو را انتخاب کرد بهتر است به يک متخصص پوست مراجعه کنيد. 

۱۰- پوست من معمولي هست . 22 سالمه و جوش ندارم و فقط بعد از شستن با صابون از كرم مرطوب كننده استفاده مي كنم . كرم ضد آفتاب آدونيز با اس پي اف ۲۴ بهم پيشنهاد شده ، نظر شما چيه ؟

اگر با مصرف آن هيچ گونه مشکلی نداريد و باعث ناراحتی شما نميشود استفاده کنيد . هر پوستی کرم خاصی را میپذيرد يعنی با مصرف آن نبايد احساس کنيد که روی پوست شما چيزی وجود دارد که باعث آزار شما شود. در مورد اس پی اف آن هم نبايد با مصرف آن و جلو آفتاب قرار گرفتن پوست شما قرمز شود.

۱۱- می خواستم بدونم اگه مصرف ماینوکسیدیل را قطع کنیم موهای قبلی هم میریزه؟ و تا چه زمانی باید ادامه داد؟ راهی برای قطع دارو وجود دارد؟

بايد بطور دائم از آن استفاده کرد و با قطع آن دوباره ريزش شروع ميشود .

تا بعد حق يارتان

/ 25 نظر / 50 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نگار

بعضی از موسسات زیبایی ادعا می کنند که سیاهی زیر چشم را با دستگاه از بین می برند می خواستم ببینم تا چه حد معتبر هست و در ضمن عوارضی ندارد؟ممنون

نینا

سلام دوست عزيز : من ۲ سوال دارم اول اينکه منافذ پوستم (دو طرف بينی) باز است البته نه زياد . و جوشهای سر سياه که بيشتر روی بينی وجود دارد اگر ميشه منو در اين ۲ مورد راهنمايی کنيد . ممنونم

يه بنده خدا

سلام با عرض خسته نباشيد. من يه سوال در مورد كرم ضد آفتاب داشتم. من از كرم svr استفاده ميكنم روي اين كرم نوشته شده كه مقاوم در برابر uva ميباشد اما در مورد uvb چيزي نننوشته مي خواستم بدونم آيا كرم ضدآفتابم را عوض كنم؟

Amir

سلام و تبزيك سالhttp://www.umm.edu/doctors/bizhan__aarabi.html نو

leila

سلام به دکتر عليرضای .....؟؟!!!:)) خوبيد؟ خوش می گذره؟ خوشحال شدم از تشريف فرماييتون چشم سعی می کنم تو سال جديد ايده های نو داشته باشم ممنون وخدانگهدار شما راستی بوی عطر بهار نارنجها در آمده؟؟

neda

سلام..خوبيد اقای دکتر....منم صورتمو پيلينگ کردم ولی داغون شده کلی لک و تيرگی پوستم بيشتر شده بايد چيکار کنم

کورش

با سلام درمان هماتولوژی (ماهگرفتگی)صورت چیه ؟

کورش

با سلام درمان هماتولوژی (ماهگرفتگی)صورت چیه ؟

یک دوست

خسته نباشيد... غرض اين است که تمام صورت من پوشيده از موهای ريزی است که وقتی فکر می کنم که قرار است روزی بزرگ شوند برايم بسيار ناراحت کننده هست .... چه کنم در ضمن سوراخهای پوستي من هم نسبتا بزرگ هستند...........

فیصل

علت ریزش مو در سن باین جیست درمان هم داره درمانش جیه