بنام خدا

۱- 1- می خواستم بدونم مزوتراپی از نظر شما چند درصد با موفقیت همراهه ؟
2- هزینه ی هر جلسه اش حدودا چنده ؟
3- اون چیزایی که تزریق می شه ویتامین هستند یا آندروژن ؟
4- آیا درد داره ؟

بستگی به نوع مزوتراپی( ریزش مو- چاقی موضعی- چروک پوستی و یا ترکهای پوستی) و در افراد مختلف درصد موفقیت متفاوت است. هزینه هم بسته به نوع مزوتراپی و دست کرم پزشک دارد. مواد تزریقی بیشتر مواد ویتامینی و مواد محرک(کلاژن یا مو) و همچنین هورمون می باشند. درد آنچنانی ندارد. دارو در محل اثر مواد تزریق میشود.

۲- در سایتی مطلبی در مورد قرص نیزورال خواندم  که  گاهی برای ریزش موی  سر هم تچویز میشود لطفا" بفرمائید این مسئله تا چه حد  قابل قبول است و اگر هست نیزورال  دقیقا" چه عملی انجام میدهد؟ انتی اندروژن است؟

نیزورال یا کتوکونازول یک داروی ضد قارچ می باشد ولی بدلیل اثرات آنتی آندروژن خفیف می تواند اثرات آندروژن را از بن ببرد ولی بدلیل اثرات جانبی دارو اصلاْ صلاح نیست از اثرات خفیف آنتی آندروژنی این دارو استفاده شود. در یک دهم درصد افرادی که این دارو را دریافت میکنند هپاتیت شدید ایجاد میشود.    

۳- بنظرت این جور ماساژور باعث ریزش مو نمی شه ؟ به قیمتش کاری نداشته باشید لطفا
فقط می خوام بدونم بنظر شما این دستگاه مفیده ؟

استیموویت. فقط یک ماساژوره و باعث ریزش مو نمی شود. این ماساژ دادن با دست نیز میشود انجام داد. 

۴- 1- روی گردن من یک حالت ماه گرفتگی وجود داره . یعنی سطحی تقریبا 2 در 3 بدون هیچ برآمدگی تیره تر از جاهای دیگه گردنم هست . مشکی نیستا فقط تیره تره . برای رفع این تیرگی - که تقریبا دو پرده تیره تر از پوست خودمه - میشه به کرمهای لایه بردار یا ترتینوین امید داشت یا اینکه باید لیزر کرد ؟

2- روی همین سطح ماهگرفتگی 3 تا خال گوشتی دارم . خال هستند نه تگ . رفتم دکتر گفت اگر از لحاظ زیبایی اذیتت نمی کنه مشکل ندارند . الان می خوام بردامشون . باید لیزر کنم ؟ خالی که مثل یک دونه ی عدس روی پوست قرار گرفته رو میشه لیزر کرد ؟

3- لیزر درد داره ؟

این خال را میتوان با لیزر از بین برد ولی خالهای برجسته روی آنها را باید بوسیله عمل برداشت. البته بسته به نوع خال و تغییرات بوجود آمده بهتر است آزمایش پاتولوژی هم انجام گیرد. خالهای برجسته را بهتر است با عمل برداشت. لیزر درد ندارد ولی کمی سوزش دارد. البته بسته به نوع لیزر این سوزش کم و زیاد دارد.     

۵- این داروی راکوتان که برای جوشهای مقاوم تجویز میشود چند میلی گرمی است و روزانه چند عدد باید مصرف شود؟ ضمنا" با توجه به اینکه برای ریزش مو هایم  فیناسترید هم مصرف میکنم ایا مصرف با هم این دو دارو مشکل ایجاد نمیکند؟

کپسول راکوتان بیست میلی گرمی است و بسته به وزن افراد مقدار مصرفی تعیین می شود ولی در افراد متوسط دو کپسول روزانه مصرف میشود و با برنامه درمانی هر پزشک مدت زمان مصرف و مقدار دارو در روند بیماری متفاوت است. مصرف همزمان با فناستراید مشکلی نیست.

۶- موهای من خشک و بد حالته چیکار کنم که همیشه براق و مرطوب باشه ؟ می تونم از آب لیمو استفاده کنم ؟

آب لیمو موها را خشکتر میکند. نوع شامپو باید برای موهای خشک باشد و بعد از حمام میتوانید از کرمهای ترمیم کننده و یا واکس مو استفاده کنید.

۷- من همون سربازی هستم که گفتم روی شانه هایم جوش می زند . صورتم و جای دیگر جوش ندارم اصلا . فقط روی شانه هایم . فرمودید موقع حمام از شامپوی زینک استفاده کنم و روزی دو بار روی کتفم کلوتریمازول بزنم
امروز دقیقا دو ماه است که اینکار را می کنم
جوشها در حد 60 -70% خوب شده اند اما هنوز هم موارد جدیدی جوش می زند
بنظر شما همچنان علت این جوشها قارچ هست و به درمان قارچ ادامه بدم یا بهتر است درمانهای مرسوم آکنه را شروع کنم ؟
خلاصه دستم به دامانتان ممکن است بفرمایید الان چی بمالم روشون و چی بخورم ؟
این جوشها که هیچ رقمه از بین نمی روند خسته ام کرده اند

علت این جشها قارچ نیست اگرچه داروهای مورد استفاده ضد قارچ هستند. این جشها بدلیل عفونت فولیکول مو با مخمر و میکروبهای موجود در سطح پوست می باشند. باید علاوه بر داروهی مورد استفاده برای مخمر ممکن است نیاز به داروهای آنتی بیوتیک داشته باشید. به یک متخصص پوست مراجعه فرمایید.

۸- جائی شنیدم که الکل ریش صورت را سفید میکند ایا این موضوع صحت دارد؟ پس در اینصورت نباید از افتر شیو  که ژایه ان الکل است استفاده کرد ؟

نه. مواد رنگ بر میتوانند رنگ موهای صورت را بطور موقت از بین ببرند.

۹- من روی صورتم رد آبله مرغان مانده که وسطش روشنتر از بقیه پوستم است چکار کنم که همرنگ بقیه پوستم شود؟

اون قسمت که روشنتر است پوست واقعی نیست. اگر فرورفته نیز است باید اول سابسیژن و سپس لیزر شود ولی اگر فرو رفته نیست بهتر است از تنها لیزر استفاده شود.

۱۰- 30 ساله هستم ولی احساس میکنم پوستم داره شل میشه البته تمام بدنم پوست شلی ..چند وقته هفته ا ی دوبار کرم ترتینوئن استفاده میکنم و فقط چند ساعت میزارم رو صورتم باشه چون پوست حساسی دارم و اگر زیاد استفاده کنم عروق خونیم مشخص میشه  و پوسته ریزی میکنه ..پوستم نازگه این کار من باعث میشه پوستم سفت تر بشه یا باید بیشتر از این کرم استفاده بشه ..اگه قبل از پیدایش چروک شروع به استفاده به این روش بشه هیچوقت پوست چروک نمیشه؟

خوبه ولی بیشتر استفاده کنید مثلاْ هر شب یا یک شب در میان. بگذارید کمی صورتتون رو قرمز کنه البته فقط کمی نه زیاد. در طول روز از کرم ضد آفتاب مناسب پوستتان و بطور منظم استفاده کنید. در روز از کرم ویتامین ایی استفاده کنید. این کرم اگر بطور صحیح استفاده شود هم پوست را سفت و هم جلوگیری از چروک میکند. البته افرادی که پوست سبزه دارند نسبت به این کرم حساس هستند و واکنش شدید بروز می دهند.

۱۱- 25 سال سن دارم مشکل تخمدان ندارم چند وقت بود احساس میکردم  پرمو شدم با مراجعه داروی اسپیرونولاکتون تجویز کردن که 25 میلی 2بار در روز چند هفته خوردم ولی درست متوجه نبودم 1بار در روز میخوردم احساس کردم صدام بم شده ترسیدم و دارو رو قطع کردم ایا این به دلیل اینه که باید 2بار در روز میخوردم یا اگه 2بار هم بخورم صدام بم میشه.. برای چه مدت باید این دارو مصرف بشه (اگه مشگل از غدد فوق کلیه باشه.).ایا این قرص باعث بزگ شدن سینه ها تا حدی هم میشه..چون سینهای کوچکی دارم این عارضه خوشایند میتونه باشه.تا چه مدت استفاده با این دز باعث میشه بزرگیش برگشت پذیر نباشه .

اول از همه یک آزمایش هورمونی بدهید. این دارو صدا را بم نمی کند حتی در آقایان ممکن است صدا را زیر کند و ممکن است سینه ها را بزرگ کند. با این مدت مصرف دارو هیچ انتظار درمان نداشته باشید. مقدار مصرف این دارو دو بار در روز و هر بار دو قرص است ولی بعضی افراد تحمل آن را ندارند و باید دارو کمتر مصرف شود. چون دارو باعث کاهش فشار خون میشود بهتر است مایعات زیاد مصرف شود. حتماْ با مصرف این دارو بهتر است سطح پتاسیم خون ماهیانه چک شود جون دارو پتاسیم خون را بالا میبرد و در مواقعی که زیاد بالا باشد روی قلب تاثیر منفی میگذارد. مصرف این دارو می تواند باعث درد سینه ها شود به همین دلیل بهتر است با سیپروترون کامپاند مصرف شود.     

۱۲- میخواستم بدونم ایا مونیتورهای lcdهم از خودشون اشعه میدن و برای پوست ضرر داره(باعث پیری زودرس) و برای کاهش کورتیزول بدن چه کارهایی میشه انجام داد گیاهی باشه بهتره

این مونیتورها خیلی کمتر اثر سوء دارند. ولی با این حال بهتر است زیاد مقابل آن قرار نگیرید و در مواقعی که زیاد جلو مونیتور هستید از ضدآفتاب استفاده کنید. جهت کاهش کورتیزول خون بهتر است تحت نظر یک متخصص غدد قرار گیرید.    

۱۳- من برای از بین بردن لکهای آبله مرغان بدنم که قهوه ای است از کرم کترل و محلول نئو استراتا و کرمی ساختنی که رویش نوشته اوسرین و beta cr استفاده کردم و خب اطراف لکهایم هم مالیده شد من از دکتر پرسیدم که اگر اطراف لک مالیده شه اشکال نداره؟ دکتر گفت نه .اما حالا اطراف لکها روشن شده چه کار کنم ؟ آیا دائمی است یا بعدا همرنگ بدنم میشه ؟

نگران نباشید این روشن شدن پوست حاشیه برمیگردد.    

۱۴- من در همین پست چند تا سوال از شما پرسیده بودم در مورد اختلال در پریود و جوش و ...البته شما هنوز جوابی به سوالها ندادید غرض از مزاحمت اینه که من به دکتر مراجعه کردم بعد از سونوگرافی و آزمایش خون، ایشون 2تا آمپول (کفالکس 500) ، سیپروترون کامپاند و اسپیرونولاکتون رو برای یه دوره 6 ماهه تجویز کردن. من سونو و آزمایش خون رو برای شما ایمیل کردم ( با عنوان dear Dr ) ممنون میشم نظرتونو بدونم . البته سوالهای قبلیمم بیجواب نذارید لطفا. یه چیز دیگه اینکه گفته بودم نمیدونم چه پوستی دارم ولی الان فکر میکنم پوستم یه کمی چربه ولی زیاد نیست برای همینم نمیتونم تشخیص درستی بدم که چجوری پوستم.

من ایمیل شما را دریافت نکردم چنانچه مقدور است جواب سونوگرافی و آزمایش را دوباره بفرستید. آمپول کفالکس؟؟!!!. سیپروترون کمپاند و اسیرونولاکتون مناسب است استفاده کنید.

۱۵-  این کرم های موضعی بزرگ کننده ی سینه واقعاَ موثرن؟ و آیا عوارضی هم دارن؟

فقط موقتی هستند. هر دارویی عوارض خاص خودش را دارد. ولی گزارشی دال بر عارضه جدی در مورد این کرمها را تا بحال جایی ندیدم.

۱۶- 1- برادر من 20 سالشه ولی قدش 165-6 هست، البته به کم کاری تیروئید هم مبتلا بوده که در حال حاضر لووتیروکسین می خوره، ریزش مو هم داره و می شه گفت زیاد هم هست.. می خوام بدونم هنوز می تونه امیدوار باشه به افزایش قد؟ و آیا راهی هست که کمکش کنه؟ برای ریزش مو چطور؟ و آیا این ها از عوارض اختلال تیروئید هستن؟
2- برای جوش های ریز زیر پوستی که با شوره سر همراه هستن درمان های موضعی مثلا ترتینوئین یا لایه برداری جواب می دن؟

با مصرف داروهای تیروئید و تحت نظر یک متخصص غدد میتوان امید به افزایش قد و جلوگیری از ریزش موی ایشان بود. بله عارضه مربوط به تیروئید است . البته عوامل دیگر ریزش مو را نیز باید مد نظر داشت مثل ارثی و یا استرس و کمبود املاح و ویتامینهای بدن. این جوشها و شوره مربود به درماتیت سبوره است و باید این حساسیت با شامپو و یا صابون مناسب این درماتیت و کورتونهای ضعیف درمان شود. کترل ممکن است باعث بدتر شدن آنها شود. البته در مورد تشخیص صحیح باید ببینم تا نظر دهم.

۱۷- کپسول چای سبز چه فایده ای برای پوست دارد؟

اثرات آنتی اکسیدان دارد و برای روشن شدن پوست کمک میکند.

۱۸- میکرودرم ابریژن برای از بین بردن لکهای قهوه ای روی بدن که در اثر ابله مرغان بوجود آمده مفید است ؟ چند جلسه لازم است؟ من 6 ماه پیش آبله مرغان گرفتم و هر چه کرم لایه بردار میزنم خوب نمیشود.

اگر پوست شما سبزه است بهتر است از کرمهای لایه بردار خفیف همراه با کرم روشن کننده به مدت طولانی استفاده کنید. چون میکرودرم ابرشن میتواند پوست ناحیه را تیره تر کند. اگرچه در اول پوستتان را روشن میکند ولی بعد از مدتی پوست تیره میشود. ولی اگر محل آبله مرغان فرو رفته است بهتر است سابسیژن هم انجام گیرد.

۱۹- میخواستم  بدونم  مصرف داروها بر  اساس چه فاکتوری تعین میشه. مثلا چرا بعضی از داروهای هورمونی مثل فیناستراید رو فقط باید یک بار در 24 ساعت   مصرف کرد و لی بعضی دیگه مثل اسپرونولاکتون بصورت چند دوز منقسم ؟ ایا اگه دارویی که باید در یک نوبت مصرف بشه رو به چند قسمت تقسیم کنیم  ایا تاثیر دارو کم میشه ممنون اگه پاسخ بدید(مثلا کسی که سرطان پروستات داره فیناستراید 5 میل رو روزانه چند تا یک میل بخوره؟)

این داروها براساس نیمه عمر دارو تجویز میشود. بعضی از داروها نیمه عمر کم دارند باید چند بار در روز مصرف شوند و بعضی داروها نیمه عمر طولانی دارند و یک بار در روز مصرف میشوند. خرد کردن دارو میتواند اثر آن را از بین ببرد. چون بعضی داروها باید در ناحیه روده باز شوند و جذب گرردند و اگر دارو خورد شود اثرات اسد معده آن را از بین میبرد. 

۲۰- کرمهای صورت در یخچال نگه داری بشه بهتره یا در دمای اتاق ؟

کرمها بهتر است در دمای خنک نگهداری شود چون آب شدن کرمها اثرات آنها را از بین میبرد.  همچنین نباید فریز شوند.

۲۱- مصرف روزانه 1 عدد ویتامین ایی ( ناشتا) و استفاده از صابون خرچنگ (هرشب) برای پوست ضرر داره؟
مصرف قرصهای مولتی ویتامین، E ، امگا3 (مصرف روزانه ) برای بدن خوبه یا بد؟

بسته به نوع پوست و مشکلات آن باید دارو مصرف شود. مصرف زیادی داروها میتواند اثرات مضر برای پوست و بدن داشته باشد. مصرف به اندازه مهم است.

۲۲- چائی خواندم غده های چربی که در ناحیه صورت دارای تراکم هستند  قابلیت بزرگ شدن تا 6 برابر  را دارا هستند سوال من این است که چه عواملی به خصوص  در دوره بلوغ باعت بزرگ شدن این غده ها میشوند؟ و سوال دوم اینکه  ایا به کمک دارهایی مثل راکوتان  میتوان این غده ها را کاملا" از بین برد یا دست کم به اندازه کوچک قبلی باز گردانید ؟

در دوران بلوغ با افزایش هورمونهای جنسی و اثر روی این غدد باعث بزرگ شدن و افزایش ترشح آنها میشوند. راکوتان و داروهای مشابه باعث کم شدن فعالیت آنها شده و ترشح آنها را کم میکند و غده ها کوچک میشوند. البته باید عوارض دارو را مد نظر داشت و فقط چرب بودن پوست ضرورت مصرف این داروها نیست. پوست چرب بهتر از پوت خشک است چون هم چروک کمتری بوجود میآید و هم سرطان پوستی کمتری نسبت به پوستهای خشک دارند.

۲۳- من زیر چشم ها پف کرده میخواسم ببینم واسه رفع این پف باید چه کار کنم.

پف کردن زیر چشمها میتواند بدلیل عوارض داخلی بدن باشد اول از این نظر باید چک شود. در صورت سالم بودن وضعیت داخلی بدن از کرمهای دور چشم مناسب پفی چشم استفاده کنید.

۲۴- من میکرودرم کردم و کترل میزنم آیا در منزل در معرض نور لامپ هم باید ضد آفتاب زد؟؟

نور لامپ نه ولی در برابر مونیتور و احتیاطاْ زیر لامپ مهتابی ضدآفتاب بزنید بهتر است.    

۲۵- جدیدا روی ناخنهایم سوراخهای ریز بوجود آمده چکار کنم؟

این سوراخها در سطح ناخن بعضی افراد سالم دیده میشود اگرچه بیشتر در افرادی با بیماریهای پوستی و داخلی مثل پرکاری تیروئید دیده میشود. با قطره و کرمهای صاف کننده ناخن تا حد زیادی از بین میروند.  

۲۶- من 3 تا از ناخنهایم وقتی بلند میشوند به سمت پایین کج میشوند درمان دارد؟

احتمالاْ بدلیل تروماهای خفیفی که ایجاد میشود می تواند دلیل آن باشد. از کرمهای محهفظ ناخن میتوانید استفاده کنید و مواظب باشید آسیبی به نوک ناخنها وارد نشود.

۲۷- ۲۸ ساله هستم همیشه صورتم جوش میزنه. خسته شدم دیگه. جوشهای ریز و بعضی وقتها چرکی که خالیش میکنم. جای جوشها هم مونده واسم. یکی از دوستام کرم حلزون رو پیشنهاد کرد. میگه معجزه میکنه و برای جوش و جای جوش خیلی خوبه. میخواستم از شما راهنمایی بگیرم. این کرم حلزون برای پوستم و جوش و جای جوشها مناسب هست که بگیرم؟ یه کمی در مورد این کرم بگید و اینکه چه کرمی خوبه. اینم بگم چندتایی فرورفتگی روی پوستم تازگیها میبینم . پوستم نه خشکه و نه چرب.

این کرم حلزون هیچ کمکی نمی کند فقط به تولید کنندگان و توزیع کنندگان آن کمک میرساند. عامل بوجود آورنده جوشها بیشتر عامل هورمونی هستند و در بعضی افراد که پوستشان به هورمونهای جنسی حساس تر هستند این جوشها بیشتر از زمان معمول می ماند. و گاهی بدلیل عفونی شدن جوشها چرکی شده و گاهاْ جای جوش در محل می ماند. اول از همه بهتر است از نظر هورمونی چک شوید و همچنین از نظر وجود بعضی میکروبها که در سطح پوست هستند و این جوشها را عفونی میکنند. درمان جوش معمولی و گاهی درمان هورمونی میتواند بهترین کمک را برای شما کند. به یک متخصص پوست مراجعه فرمایید. از خود درمانی و دیگران درمانی بپرهیزید. 

۲۸- من از کرم کترل استفاده میکنم آیا در مقابل نور مهتابی منزل هم باید از ضد آفناب استفاده کنم؟

احتیاطاْ بله.

۲۹- 27 سالمه و  از شروع دوران قاعدگی (14 سالگی)  تا به امروز خیلی کم پریود میشم شاید 5-4 بار در سال  نهایتاً. ( قبلا که اینقدرم نبود). دکتر بهم گفته بود "جای نگرانی نیست". البته 2تا آمپول و قرص ضد بارداری هم تجویز کردن که من یکی از آمپولها رو تزریق کردم و قرص هم که اصلا مصرف نکردم و خوب مشکلمم همونطور موند. سؤالها :
1- صورت پر جوشی دارم ( از 13-14 سالگی). هم جوشهای ریز و هم بزرگ و چرکی ( بعضی وقتها). و اینکه جای جوشها هم مونده. تازگیها 2-1 تا فرورفتگی هم اضافه شده که نگرانم میکنه. یعنی صورتم شده همش جوشهای ریز و جای جوش.
2- مشکل مهم دیگه اینه که، 6- 5 ماهه نمیدونم چرا یهو پشت لبم یه حالت تیرگی پیدا شده، نمیدونم تو این ناحیه، موهای ریز زیرپوستی بوجود اومده یا اینکه لک هایی هست که باعث میشه تیره به نظر بیاد. نمیدونم. حتی بعد از دپیلاسیون هم این تیرگی هست. با مراجعه به متخصص زنان و منظم شدن پریود، آیا مثل قبل میشه؟ راستش به لیزر فکر نمیکنم آخه برای بعضیها لک بجا میزاره، یعنی بگیر نگیر داره. میشه کامل توضیح بدید چطور این تیرگی برطرف بشه؟ 3- و یه سوال دیگه، برای دپیلاسیون چه روشی از همه بهتره؟ به پوست لک نندازه و موها زبر نشه : بند، کرم، موکن برقی، موم...  راستی دستگاه اپیلا لیزر چطوره؟ میشه یکم توضیح بدید، برام مهم نیست که دائم موها رو از بین میبره یا نه، فقط باعث لک پوست نشه و موها رو هم زبر و زیرپوستی نکنه. آخه موهای  صورتم با دپیلاسیون زبر شده و همینطور داره بیشتر میشه انگار( قبلا نبود ). چیکار کنم دوباره نرم شه؟
رنگ پوستمم روشنه، چرب نیست ( خشک یا معمولی !؟. شاید معمولی. نمیدونم) در مورد کرمها هم اطلاع درستی ندارم فقط چند وقتیه ضدآفتاب آردن مصرف میکنم. کرمهای ویتامینه و ضد آفتاب ،‌مناسب پوست ( با هر قیمتی) چی باید بگیرم؟
4- یه مساله دیگه هم هست. 8 -7 سالی میشه استرس ، دلشوره، اضطراب  و تپش قلب خیلی شدید دارم. تا جایی که خودم به تنهایی هیچ کاری نمیتونم انجام بدم حتی مانع ادامه تحصیلم شد. آیا این ربطی به نامنظمی پریود داره؟ 2بار به روانپزشک مراجعه کردم ولی فایده نداشت. 

مشکل هورمونی شما باعث این جوشها است و باید درمان صورت گیرد تا جوشها نیز درمان شود. اول آزمایش هورمونی انجام دهید و بعد اقدام به درمان مناسب. تیرگی پشت لب احتمالاْ لک می باشد که این هم میتواند زمینه هورمونی باشد. قرصهای جلوگیری معمولی که برای منظم شدن پریود و همچنین آمپولها میتواند لک صورتتان را بیشتر کند. باید از قرص دیان در صورت نیاز به تنظیم پریود استفاده کنید. ضدآفتاب را فراموش نکنید. چون پوست روشنی دارید هیچ نگران لیزر نباشید. چنانچه به یک متخصص پوست مجرب مراجعه کنید لیزر بدون عارضه ای خواهید داشت. بهترین درمان موهای زاید لیزر است . در بعضی افراد با برداشتن موها بوسیله بند انداختن -موم- اپیلیدی و یا هر روش دیگر موها زبر میشوند و در بعضی افراد موها نازک میشوند و راهی برای برعکس کردن نتیجه وجود ندارد. شما میتوانید از کرمهای موبر مخصوص صورت استفاده کنید. مارک ضدآفتاب زیاد مهم نیست انتخاب ضدآفتاب مناسب پوست و همچنین استفاده منظم و صحیح مهمتر است. ضدآفتابی برای شما مناسب است که با استفاده آن راحت باشید و احساس وجود چیزی روی پوستتان نکنید. شماره آن هم حدود سی باشد کافیه. از نظر تیروئید چک شوید و چنانچه طبیعی باشد هیچ کس اندازه خود شما نمی تواند این استرس را درمان کند. گرچه روانپزشک یک کمکی خوبی است ولی باید خودتان هم بخواهید که این مشکل حل شود.

۳۰- پسری 22 ساله هستم و سینه هایم بطور غیر عادی از 7 سال پیش بزرگ شده (البته مشکل هورمونی ندارم و تمام نشانه های بلوغ را دارا هستم ) همچنین در مورد بزرگ شدن پوست بیضه ها لطفا راهنمایی کنید .

به یک متخصص غدد و همچنین یک جراح مراجعه کنید.

۳۱- ایا  فیناستراید با متفورمین تداخل دارد؟

خیر.

۳۲- کرم نئواستراتا چه جور کرمی است و چه کاربردی دارد؟ برای رفع لک های پوست بدن مفید است ؟؟

نئواستراتا حداقل ده نوع محصول دارد منظور شما کدام نوع آن است؟

۳۳- آیا میکرودرم ابریژن برای رفع جای آبله مرغان که کمی فرو رفته است موثر است؟ دکتر به من گفته چون فرو رفتگی کم است نباید سابسیژن کنم چون ممکن است جایش بماند آیا درست است؟؟؟ کرم کترل در این زمینه موثر است ؟؟ برای برجستگی جزئی چطور؟؟ کترل یا میکرودرم اثر دارد؟؟

اگر فرو رفته باشد باید اول سابسیژن. جای سابسیژن به هیچ عنوان نمی ماند. کرم کترل کار میکرودرم ابرژن را تا حدی انجام میدهد. برای برجستگی اگر کم باشد میکرو و کترل خوب است ولی اگر زیاد است کرایو(فریز) و لیزر.

۳۴- من دیروز صورتمو میکرودرم ابریژن کردم مقدار کمی زخم و قرمز شد طبیعی است ؟؟ عارضه ندارد؟ البته من از ضد آفتاب و سیکالفیت استفاده میکنم

خوبه. مشکلی نیست.

۳۵- ایا کرم فلوئوسینولون برای رفع برجستگی جزئی پوست بدن که در اثر آبله مرغان بوجود آمده مفید است؟؟ عارضه ندارد؟؟؟

برای پوست صورت نه اصلاْ استفاده نشود چون میتواند عارضه بعدی داشته باشد.

۳۶- من دختر 25 ساله ای هستم که از نوجوانی تا به حال صورتم جوش میزنه، جوشهایی که الان دارم جوشهای سر سیاه یا سر سفید ریزی هستند که بعد از گذشت مدتی چرکی شده و بزرگ میشن و به صورت زیر پوستی درمیان و خیلی دردناک هستن، یا اینکه از همون اول به صورت زیرپوستی و دردناک در میان ،به خاطر دردی که دارن منم تخلیه شون می کنم تا زودتر خوب بشن، توشون چرک و خونه و وقتی یه خون غلیظی از توشون در بیاد خوب میشن و متاسفانه جاشون به صورت لک باقی می مونه، تعدادشون کمه، یک یا دو تا ولی همیشه صورتم این یکی دو تا جوش رو داره، در ضمن قبلا سابقه نامنظم بودن پریود داشتم و دیر به دیر پریود میشدم، الان هم چند ماه یکبار می بینید اصلا یک ماه پریود نشدم ، اما بعد دوباره پریود هام منظم میشه.
خوب با این توضیح میخواستم بفرمایید که 1- من برای این جوشهام چه کار کنم ؟ 2- آیا این نامنظم بودن پریودهام می تونه باعث ایجاد جوشهام بشه 3 - آیا خودارضایی که یک فعالیت جنسی هست می تونه به منظم بودن پریودهام کمک کنه؟ و کلا توضیح بدین خود ارضایی چه تاثیری میتونه روی زمان پریود و جوش صورت داشته باشه.؟

باید درمان مناسبی برای جوشها انجام گیرد ولی اول باید از نظر هورمونی مورد بررسی قرار گیرید. نامنظمی پریود میتواند دلیلی برای مشکلات هورمونی باشد و باعث جوش شود. جوشها را به هیچ وجه دستکاری نکنید. خود ارضایی نمی تواند باعث منظمی پریود شود و گاهی عدم منظم شدن پریود را باعث میشود. خود ارضایی در بعضی مواقع تاثیری ندارد ولی چنانچه روی پریود و جوش تاثیر بگذارد باعث بدتر شدن نظم پریود و جوشها میشود. هم از نظر روحی و هم از نظر تاثیر روی هورمونهای جنسی.

۳۷-رتینول چیست و چه اثری  دارد ؟و علت استفاده فراگیر از ان در محصولات ضد چروک  چیست ؟

مشتقی از ویتامین آ است. چون ویتامین آ روی پوست اثری جهت طبیعی شدن روند سلولها و کارکرد آنها دارد از مشتقات قوی آن برای اثر بیشتر و سریعتر استفاده میشود.

۳۸- پسری 23 ساله هستم .2 ماه است که برای ریزش موهایم از فیناستراید استفاده میکنم هنوز نتیجه ای نگرفته ام اما عجیبه که تمام جوشهای ریز و زیر پوستی صورتم به طور  کل محو شده به نظر شما علت این مسئله چیه.

اگر کمی صبر داشته باشید روی موها هم اثر میگذارد. اول روی جوشها تاثیر گذاشته برای موها فرصت بیشتری نیاز است.

۳۹- روی گونه های من لکهای کوچک قهوه ای رنگ وجود دارد . پوستمم روشنه . دکتر گفت هم می تونی از ترتینوئین استفاده کنی که پوستت صاف بشه و لک ها هم بره هم می تونی از کلوتریمازول استفاده کنی که لایه برداری به اون صورت نمی کنه ولی لک ها رو بر میداره . من ترتینوئین رو انتخاب کردم . دکتر برام ضدآفتاب هم نوشت حالا سوال
1- کلوتریمازول قوی تره یا ترتینوئین ؟
2- بعد از کلوتریمازول هم باید ضدآفتاب زد ؟

کلوتریمازول!!!!!! احتمالاْ اشتباه میکنی چون اصلاْ کلوتریمازول داروی ضد قارچ است و برای درمان این لکها استفاده نمی شود. شما روی این لکها میتوانید از تره تینوئین استفاده کنید ولی باید به اندازه ای روی پوستتان باشد که زیاد قرمز نشود و یا سوزش نداشته باشد. چنانچه سوزش و قرمزی زیاد باشد زودتر بشویید و شب بعد دوباره استفاده کنید. حتماْ حتماْ حتماْ از ضدآفتاب بطور منظم استفاده کنید.

۴۰- آیا روشی و یا دستگاهی برای سفت شدن سینه ها هست بعد از ر‍ژیم لاغری ؟ پماد و یا محلول چه طور ؟ چقدر مفید هستند؟ ورزش؟

بهترین روش برای لاغری همراه با رژیم ورزش است یعنی رژیم غذایی متناسب همراه با ورزش. کرمهای مخصوص که حاوی آ اج آ هستند و سوتینهای ویبره تا حدی کمک کننده هستند.

۴۱- آیا کرمهای حاوی الفا هیدروکسی عارضه هم دارند ؟ چن درصدی را بهتر است استفاده کرد؟ آیا باید زیر نظر پزشک بود؟ می ت.نید یک نام و یا راهنمایی برای پیدا کردن یک کرم خوب بکنید؟

اگر دقیق استفاده نشود و لایه برداری شدید و یا قرمزی زیاد ایجاد کند میتواند باعث لک شود. بسته به نوع پوست از نظر خشک و چرب بودن و همچنین از نظر حساس بودن باید درصد آ اچ آ تعیین شود. اگر زیر نظر پزشک باشد بهتر است. باید نوع پوست شما مشخص شود تا بهتر بتوانم راهنمایی کنم.

۴۲- استفاده مداوم از داروهایی که برای ترک های پوستی(سینه و بازو ها) گفتید اثری یکسان با میکرو درم ویا لیزر دارد؟ عوارض میکرو درم ویا لیزر چی است و چقدر نگران کننده است ؟ و آیا باید چندین بار انجام شود و یا یکبار کافی است؟

اثر که یکسان نیست هر روش درمان و هر نوع پوست نتیجه ای متفاوت نشان میدهد. لیزر و میکرو اگر بطور دقیق انجام گیرد هیچ جای نگران کننده ای نیست. باید چندین بار انجام گیرد.

۴۳- تا 6 وقت داری یک شامپوی خوب برای موهای چرب درحال ریزش معرفی کنی والا میام شیراز ترورت می کنم . این یک تهدید جدی بود.

شمامپوهای زیادی در بازار وجود دارد و اکثراْ موثرند. ایرانی: سریتا. پرمون سبوس برنج برای موهای چرب. سینره سابال.... خارجی: ماینوکسا. دوکره ای سابال. کریستال فلفل... اگر تا ۴۰ روز دیگه من مردم قاتلم معلومه.

۴۴- این سوال مدتیه فکر منو مشغول کرده  چرا مصرف فیناستراید 5 ml  تاثیر بیشتری در ریزش  موی ارثی نداره؟معمولا" مصرف دوز بالاتر از  هر  دارو (صرفه نظر از عوارض بیشتر) باید اثر بخشی بهتری  داشته باشه پس چرا  در این مورد به خصوص ظاهر"  به این شکل نیست  و پزشکان همون یک میلی گرمی را تجویز میکنند؟

این نیست که نوع ۵ میلی گرمی اثر ندارد بلکه مقدار اضافه دارو نیاز نیست و این یک میلی گرمی اثر بیشتری دارد. شما اگر تشنه باشید یک لیوان آب میخورید یا یک پارچ و آیا یک پارچ آب بخورید تشنگی شما را رفع میکند و دچار هیچ مشکلی نمی شوید. البته از نظر فیزیولوژیک دیده شده که یک میلی اثربخشی بیشتری دارد.

۴۵- در مورد ژل سفید کننده دندان بیوتی اسلیم سوال داشتم . این ژلهای خانگی موثر هستند ؟ اصلا برای سفید کردن دندان چکار باید بکنم ؟

بهتر است با یک دندانپزشک مشورت کنید.

۴۶- آیا استفاده ی هفته ای 2 بار از نرم کننده باعث ریزش مو میشه ؟ موهام خشک و بد حالت بود الان از نرم کننده استفاده می کنم خیلی خوب شده فقط من مشکل ریزش موی ارثی دارم که تحت درمانم نمی خوام چیز دیگه ای باعث ریزش موم بشه
اگر مضره بنظرتون برای رفع خشکی و بدخالتی مو بهترین گزینه چیه ؟

نباید چندان مشکلی باشد. ب

/ 61 نظر / 269 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یاسمن

سلام خسته نباشید من روی کتفم زیاد جوش می زنم و جای همه ی اونا مونده چندتا جای آبله هم روی بدنم هست اما گود نیستند فقط قهوه ای شدن یکبار رفتم دکتر برام میلانکس تجویز کردن مجبور بودم هر هفته 20 هزار تومان پول دارو بدم پرداختش برام مشکل بود می خواستم ببینم یه راه با قیمت مناسبتر می تونین بهم معرفی کنین ؟

س.ص

سلام. مصرف پماد فلوئو سینولون چیست؟

زهرا

باعرض سلام.برای لكه های قهوه ای ریز و کوچکی و یک لکه قهوه ای دیگر به اندازه نوک یک انگشت که روی پوست صورتم بود همچنين جوش هاي زير پوستي و درد ناكي كه زمان پريودي در صورتم پيدا مي شود به متخصص پوست مراجعه کردم به دلیل ترسی که از عوارض داروها داشتم همزمان به پزشک دیگری هم مراجعه کردم.یکی برایم داكسي سايكلين و نئواستراتا(HQ Skin Lihtening polydroxy formulation contains lac...acid +hidroquinone+kojic acid)راتجويز كرده و ديگري اريترومايسين 400 و Eldoquin Fort 4% به نظر شما كدام داروها را بهتر است استفاده كنم.

زهرا

باعرض سلام.برای لكه های قهوه ای ریز و کوچکی و یک لکه قهوه ای دیگر به اندازه نوک یک انگشت که روی پوست صورتم بود همچنين جوش هاي زير پوستي و درد ناكي كه زمان پريودي در صورتم پيدا مي شود به متخصص پوست مراجعه کردم به دلیل ترسی که از عوارض داروها داشتم همزمان به پزشک دیگری هم مراجعه کردم.یکی برایم داكسي سايكلين و نئواستراتا(HQ Skin Lihtening polydroxy formulation contains lac...acid +hidroquinone+kojic acid)راتجويز كرده و ديگري اريترومايسين 400 و Eldoquin Fort 4% به نظر شما كدام داروها را بهتر است استفاده كنم

الهه

بهترين روش براي اصلاح صورت و موهاي بدن چيست؟ بند؟....موكن؟....تيغ؟....

الهه

بهترين روش براي اصلاح صورت و موهاي بدن چيست؟ بند؟....موكن؟....تيغ؟....

دختری 17ساله دارم بعدازبندصورت صورتش جوشهای چرکی زدوتاحالا هم خوب نشده موی صورتش رابا هرروش که تمیزمیکنه بازم جوش میزنه 4ماه هم هست که تحت نظر پزشکه دکتر هربار کپسول کفالکس میده اماتاحالا چندان نتیجه نداده حالاسوالم اینه:1:ایاخوردن مدام کفالکس عوارض داردیانه؟ 2:بهترین درمان این جوشهاچیست؟ 3:بهترین روش موزدایی صورت چیست که صورت هم جوش نزند؟

عیرضا

سلام وخسته نباشید من 18 سالمه جلوی جلوی موهام و بقل توی مو هام قرمز و می خواره و پوست پوست می شود ولی وقتی همام میروم تا دو روز خوب است ولی بعد از دو روز دوباره خارش و کم کم قرمز می شود شما چه راهنمایی می کنید.

نسترن

سلام. من 3 ماه پیش آبله مرغان شدید گرفتم و الان جای چند تا از دونه ها روی صورتم به شکل گود شده باقی مانده... برای درمان چه روشی پیشنهاد میکنید؟ من به دکتر مراجعه کردم و روش ساب سیژن را پیشنهاد کردند... آیا روش خوبی هست و عوارض خاصی نداره؟ آیا با این روش به صورت کامل جواب خواهم گرفت؟؟؟ لطفا راهنماییم کنید این مساله خیلی برایم نگران کننده شده....

بهار

با سلام و خسته نباشید من 25 ساله و مجرد هستم بنابه آزمایشاتم و تشخیص دکتر 2 ساله که روزانه اسپیرونولاکتون 100 و سیپروترون کمپاند مصرف می کنم ! ولی متوجه شدم که با دوز 100 سینه هام شدیدا کوچک می شود و با کاهش دوز روزانه به 50 موهای سرم ریزش یافته و موهای زائدم ظاهر می شود ! میخواستم بدونم این علائم به علت تداخل این دو دارو می باشد یا به علت دوز داروها ؟؟ لطفا راهنماییم کنید ؟؟ ممنون