جواب سئوالات

بنام خدا

اول از همه يک مژده بدم. بالاخره ما هم همکار پيدا کرديم . اين هم لينکش

ريزش مو در خانمها:
همانطور كه قبلاَ گفته شد ريزش مو علل فراوانی دارد که مربوط به سيستم داخلی بدن - بيماريهای داخلی و پوستی - کمبود املاح و ويتامينها - تغييرات هورمونی - مصرف داروها و هيجانات روحی و روانی و غيره...... ميشود.
شايعترين علت ريزش مو در خانمها بخصوص جوانترها کمبود آهن ميباشد. کمبود آهن قبل از اينکه روی سلولهای خونی تاثير بگذارد ميتواند باعث ريزش مو شود . در هر ماه مقدار زيادی آهن بعلت عادت ماهيانه از بدن خانمها دفع ميشود و اين گروه در معرض شديد کمبود آهن هستند. تغذيه مناسب و تامين کمبود ميتواند اين مشکل را رفع کند.البته علل ديگر نيز در ريزش مو در اين گروه ميتواند نقش داشته باشد...

علت جوش زدن بعد از اصلاح صورت در خانمها چيست و چگونه می توان آن را درمان کرد: هر گونه ضربه و تروما به پوست ميتواند باعث التهاب شود. چون با اصلاح صورت مو از ريشه کنده ميشود ميتواند در همان قسمت باعث التهاب شود و بصورت جوش خود را نشان دهد. پوست افراد به ضربه وارده واکنشهای متفاوتی نشان ميدهند. يعنی يک ضربه همانند در پوست دو نفر واکنش يکسانی ندارد که مربوط به حساس بودن پوست افراد ميباشد.
در ضمن در پوست افراد متفاوت ميکروبهای مختلفی وجود دارد که فلورای طبيعی پوست ميباشند و در مواقع طبيعی هيچ گونه مزاحمتی ايجاد نميکنند ولی در مواقعی که پوست به دلايلی آسيب ببيند اين ميکروبها تزايد پيدا کرده و باعث عفونت در همان ناحيه ميشوند. ميکروبهای خاصی از قبيل استافيلوکوک طلائی در اين مواقع بيشتر باعث عفونت ميگردند..
بهتر است قبل از اصلاح پوست صورت با محلولهای استريل کننده از قبيل الکل ۷۰ درجه تميز شود و اگر هنوز التهاب ايجاد ميشود از کرمهای ضد التهاب از قبيل هيدروکورتيزون مصرف شود..

مامان ليزر کردن برای چين وچروک. اصلاْ بهتر نشده:انواع مختلف ليزر برای اين کار با اتراث متفاوت وجود دارد . در ضمن اثرات ليزر در چين و چروک در دو مرحله ديده ميشود. اثرات زودرس که بعد از چند هفته ديده ميشود و اثرات طولانی مدت که بعد از چندين ماه خود را بروز ميدهند. اگر ممکن است نوع ليزری که عمل انجام گرفته را معرفی کنيد.


آقا ما بخوايم از شر اين پشم و پيليا خلاس بشيم کيو بايد ببينيم؟! ليزر ميزرم پيشنهاد نده که نه پولشو داريم نه رومون ميشه بريم:برای از بين بردن موهای زائد از روشهای گوناگونی ميتوان سود جست. از بين بردن ميکانيکال که شامل ليزر و الکتروليز ميباشد و کميکال که با مصرف بعضی از داروها و کرمها صورت ميگيرد.
نوع ميکانيکال اثرات سريع و قابل اطمينان تری دارند . و معمولاْ ترجيح داده ميشوند..
افرادی که ريزش مو بصورت طاسی دارند معمولاْ در روی بدن افزايش رشد مو دارند که بعلت هورمون ميباشد و با مصرف بعضی از داروها مقداری از اين موها کم ميشود. با مراجعه به يک پزشک متخصص از چند و چون اين داروها مطلع شويد.

مي‌خواستم بپرسم راهي هست (با مواد در دسترس البته) براي صاف کردن مو؟ من موهام مجعده و با سشوار کشيدن هم زياد جالب نيست. چطوري ميشه صافش کرد؟:شکل و نوع مو جنبه ارثی دارد و توسط ژن انتقال مييابد. هيچ روشی وجود ندارد که بطور دائم شکل موها را تغيير دهد( مگر اينکه ژن مسئول اين تغيير عوض شود که در آينده احتمال اين کار با تعويض ژن وجود دارد ولی در حال حاضر نه.)
بعضی از فراورده های آرايشی وجود دارد که بطور موقت موها را صاف ميکنند ......

امیدوارم توانسته باشم جواب همه را داده باشم..
موفق باشيد........ تا بعد

/ 18 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هستی

سلام علیرضا چطوری عزیز چند وقت سر نزدم چه کارا که نکردی بابا ایول تمام سیستم و بهم ریختی سوال جواب راه اینداختی آخرشی تو همیشه برقرار باشی و پیروز

Dr.sedaghat pisheh

سلام دکتر عليرضا. خسته نباشيد . اولا ميخواستم تشکر کنم از پيغام شما و ثانيا بخاطر لينکی که تو بلاگتون گذاشتید ... سبز باشيد... دکتر صداقت پيشه

دفتر خط خطی

چقدر اينجا با حاله. ايول. ادامهبده که خيلی مطالب اینجا باحاله.

neghin

سلام عليکم. آقای دکتر! ميشه بگين اين جوشهای سرسياه روی بينی به چه علت ايجاد ميشن و راه درمانشون چيه؟ يه عالمه مرسی!

negar

سلام .... خسته نباشين من چند روزه که روی گونه هام قرمز شده و خيلی ميسوزه در ضمن سابقه ی کهير هم دارم که الان شربت هيدروکسيزين مصرف ميکنم ميشه کمکم کنين ؟ با تشکر

negar

راستی من پوستم خشکه و هميشه کرم استفاده ميکنم و اين قرمز شدن احتمالا حساسيت هست نه ؟

مريم

مدتی که ناخونهای دستم می شکنه در حاليکه وقتی مجرد بودم خيلی محکم بود به نظر شما علت چی هست؟

lonely stranger

salam, mamnoonam ke javab dadin. mishe lotfan begin age midoonin che ghazahayee "ahan" daran? man inja doctor raftam akhe doctor goft bad az azmayesh ke hamechim normal hast! hala man ghazahaye ahan dar mikhoram shaiad efaghe kone. merci kheili mamnoonam. khodahafezetoon

majid

به نام خدا . سلام وممنون از زحمتت.