بنام خداوند

اربعین حسینی به تمام شیعیان و شیفتگان امام حسین تسلیت میگویم و از همه دوستان و بازدید کنندگان این وبلاگ التماس دعا دارم.

۱- من دختر 21 سالمه.موهام خیلی کم شده.هر دارویی میزنم اثر نداره.ماینوکسیدیل.سینره.دواهای گیاهی.
شما چی پیشنهاد میکنید؟چه رژیمی بگیرم؟چه ویتامین یا قرصی بخورم؟ سولفات روی داروخونه ها بی نسخه میدن؟

شما نیاز به بررسی هورمونی و تخمدانها هستید. اگر مشکل هورمونی باشد این داروها  کافی نیستند و نیاز به هورمون درمانی دارید.

۲- میکرددرمابریشین عارضه خاصی هم داره؟ چون شنیدم در بعضیها ایجاد حساسیت پوستی و التهاب میکنه و دیگه هزینه تقریبی این کار(برای یک جلسه صورت) چقدره؟ البته میدونم قیمتها تفاوت داره اما بهر حال اگه لطف کنید یک حدود قیمتی بگید تا یک پیش زمینه ای داشته باشیم

میکرودرمابریشن مانند روشهای دیگر لایه برداری می تواند عارضه ایجاد کند که اگر توصیه های بعد از عمل را انجام دهید احتمال آن کاهش می یابد. البته حساسیت و التهاب از عوارض آن نیستند. در مرکز ما حدود هزینه برای هر جلسه شصت تا هفتاد هزار تومان است.

۳- آیا کرم whitening de pigmentor cream را باید دقیق روی لک ها مالید ؟؟ اگر کمی به اطراف لک مالیده شود مشکل ایجاد میکند؟؟ آخه سخته که به اطراف مالیده نشه.

خیر تمام صورت میتوانید بزنید.

۴- موهای من رشد کمی دارند به طور اینکه طی ۲۵ ماه گذشته فقط ۱۵ سانت رشد کردند. با توجه به اینکه من ۲۵ سال سن دارم به نظرتون این مسئله طبیعی است و آیا میشه کاری کرد که رشد موها سرعت بیشتری داشته باشند؟

رشد موها به عوامل زیادی بستگی دارد. اول از همه ارث میباشد. عوامل دیگر مانند کمبود آهن و املاح دیگر خون مثل روی و مس و همچنین ویتامینها بخصوص گروه بی در رشد مو دخیل هستند. تغییرات فصولی در رشد مو نیز دخیل هستند. از عوامل دیگر وجود استرس و فشارهای عصبی هستند. اگر عامل شناسایی و برطرف شود رشد مو تسریع مییابد البته بجز موارد ارثی.

۵- چند وقت پیش تو یکی از شبکه های اروپایی کاغذ های سمباده مانندی رو معرفی می کرد که با مالش به سطح پوست طی چند هفته لک ها و جای جوش رو بطور کامل محو می کرد خواستم بپرسم شما اطلاعی در این مورد دارید؟

سالابریشن مترادف درمابریشن است با این تفاوت که بجای دستگاه از کاغذهای سنباده خاصی این کار انجام میگیرد و نیاز به دقت دقیق فرد انجام دهنده دارد و فرد باید مجرب باشد. برای از بین بردن جای جوش- کک و مک و اسکارهای پوستی میتوان از آن استفاده کرد.

۶- دختری ۲۰ ساله هستم پوستی نسبتا سفید و روشن دارم از چند مسئله رنج میبرم صورتم جوش های چرکی میزند و جوشهای سرسیاه هم دارد با مصرف کرم ها و صابون های ضد جوش خود جوشها از بین میروند اما لک آنها به جا میماند در پشتم هم جوش دارم موهای سرم کم پشت و موهای زائدم زیاد و ضخیم است با استفاده از داروهای تقویتی و دارو ها و شامپو های ضد ریزش تا حدی ریزش مو هام کنترل شده برای رویش مجدد چه کنم؟ ناحیه ی زیر بغل و اندام تناسلی (lebium major) و کشاله ی رانم بسیار تیره و سیاه شده به قدری این تیرگی شدیده که واقعا نگرانم
خواهش میکنم راهنمائیم کنید و اسم داروهایی که باری حل مشکلاتم مفید هستن قید کنید و یه سوال دیگه شما در مشهد همکار مجربی داریدبه من معرفی کنید؟

تمام این مشکلات شما به ارثی بودن مسئله بر میگردد. شما باید از نظر هورمونی بررسی شوید همچنین کیست تخمدان. همه این موارد به اثرات هورمون برمیگردد. شما نیاز به مصرف داروهای هورمونی و آنتی بیوتیک خوراکی هستید. اینکه لک جای جوش تا مدتی می ماند و تیرگی ناحیه تناسلی دارید مربوط به نوع پوست شماست. گرچه پوست شما سفید است ولی یک ارث پوست سبزه دارید یعنی در نسل گذشته شما کسی بوده که پوست سبزه داشته و شما در حقیقت تا حدی دو رگه محسوب میشوید. این نوع پوستها با کمترین التهاب دچار لک بعد از التهاب میشوند. در ناحیه تناسلی همیشه بدلیل وجود میکروب- مخمر و قارچ یک التهاب مختصر پوستی بدون نشانه وجود دارد و این تیرگی بدلیل تیرگی بعد از این التهاب مختصر است. با استفاده از آنتی بیوتیک و ضدقارچ موضعی در طولانی مدت این ناحیه روشن میشود ولی نیاز به مراقبت زیادی دارد که تیرگی دوباره عود نکند. جناب آقای دکتر یزدان پرست در بیمارستان امام رضا (ع) تشریف دارند.

۷- جوشی بزرگ در ناحیه گردن داشتم که چرک اش را خالی کردم و این جوش مدت ها باقی بود و مدام کوچک و بزرگ می شد. تا اینکه همانجا ماند و اندازه اش تغییر نکرد...آشنایی که دستی در طبابت داشت گفت گوشت اضافی آورده... چه کنم !؟

باید بوسیله فریز درمانی و تزریق داخل ضایعه آن را درمان نمود. به یک متخصص پوست مراجعه فرمایید.

۸- پسری هستم ۲۳ ساله که الان حدود ۳ ماه هست که برای ریزش موهایم از ماینوکسیدیل و فین پشیا استفاده میکنم. ریزش تقریبا؛ متوقف شده شده ولی بعد از ماینوکسیدیل سرم پوسته پوسته میشه علتش چیه و به نظرتون دیگه نباید ادامه بدم؟

اگر شدید است شما به ماینوکسیدیل حساس هستید و بهتر است استفاده نکنید و از تونیکهای دیگر استفاده کنید ولی اگر اندک است با استفاده از شامپوهای ضدشوره درمان را ادامه دهید.

۹- اینکه گفته میشه فیناستراید دی اچ تی رو توی نقطه هدف از بین میبره یعنی چی؟ یعنی نقطه هدف رو چطوری تشخیص میده که مثلا؛ کسی برای سرطان مصرف میکنه نقطه هدف در پروستاته یا ریزش مو نقطه هدف در سر هست؟برام خیلی جالبه.

فناستراید از تبدیل شدن تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون جلوگیری میکند. یعنی آنزیمی (۵ آلفا رداکتاز) که باعث این تبدیل میشود بوسیله این دارو بلاک میشود و از کار می افتد. این آنزیم دو نوع است نوع یک(در ریشه مو) و دو(در پروستات) . فناستراید هر دو نوع آنزیم(بیشتر نوع دو) را بلاک میکند.

۱۰- من پسری ۲۶ ساله هستم تا دو سال قبل موهام پرپشت بود تو خانوادمون هم سابقه ریزش مو نداشتیم یه مدت موهامو بلند کردم بعد از اون قسمت جلوی موهام کم پشت شده چرا قسمت جلوی مو میریزه؟ از ژل کتیرا زیاد استفاده میکنم امکان داره باعث ریزش بشه؟

اگر جلو سر خالی شده بیشتر بدلیل هورمونی است. گرچه استفاده از کتیرا و ژل باعث شکنندگی مو میشوند ولی باعث خالی شدن و نازک شدن موها نمی شوند.

۱۱- اخیرا؛ چند شرکت از جمله لورال کرمهای لایه بردار میکرو درمابریشین رو وارد بازار کرده اند( که فکر میکنم از مقداری اکسید الومینیم استفاده شده ). ایا این محصول اثر لایه برداری قوی تری از ا اچ ا داره ؟ و به طور کل چه تفاوتی با لایه بردارهای معمول که ما میشناسیم داره؟

در میکرودرمابریشن کریستالهای آلومینیوم با سرعت زیاد به سطح پوست برخورد می کنند و باعث لایه برداری میشوند یعنی با اثر مکانیکی در حالی که آ اچ آ با اثر شیمیایی باعث لایه برداری می شود. اگر چنین کرمی وجود داشته باشد یعنی کرم میکرودرم ابریشن به احتمال زیاد برای بعد از میکرودرم ابریشن است ولی من تا بحال این کرم را ندیده ام. 

۱۲- من روی التم هم علاوه بر بیضه ها مو رشد کرده است تا نزدیکی کلاهک الت میخواستم بدانم درمانی برای این مشکل وجود دارد ؟

لیزر درمانی بهترین روش می باشد.

۱۳- من چند باری برایتان ایمیل زدم ولی جواب منو ندادید خواهش می کنم این بار جواب سوال منو برایم ایمیل کنید
چند وقتی است که روی بینی و کناره های ان منافذ بازی وجود دارد می خواستم بپرسم کرم کترل برای از بین بردن این منافذ مناسب است یا خیر اگر نیست یک کرم خوب برای از بین بردن این منافذ بهم بگویید.

سئوالاتی که در اینجا مطرح میشود در همین جا جواب داده میشود. کرمهای لایه بردار مثل آ اچ آ و کترل کمک کننده هستند ولی چنانچه با مصرف آن سوزش یا قرمزی بوجود آمد باید سریع صورت شسته شود. همچنین لوسیون و محلولهای پاک کننده روزنه هم تا حدی در کم شدن این منافذ کمک میکنند.

۱۴- میخواستم بپرسم آیا با خوردن آب منی احتمال حاملگی وجود دارد؟

خیر. ولی احتمال بیماریهای مقاربتی در دهان وجود دارد.

۱۵- بین رونهای من تقریبا ۱۰ سانت پایین بیضه ها روی رونم دو تا دونه گوشت اضافه در اومد در حد ۲-۳ میلی متر . بنظر شما علتش چیه و راه درمانش چیه ؟

این یک ضایعه تگ پوستی است و ارثی می باشد و با چاق شدن بیشتر هم میشود و می تواند دور گردن- زیر بغل و در موارد شدید حتی دور چشم هم دیده شود. راه درمان آن سوزاندن بوسیله الکتروکوتر است. البته باید زگیل را نیز مد نظر داشت.

۱۶- پن چه تفاوتی با صابون دارد؟ و اینکه روی پن ها مینویسند فاقدترکیبات صابون دقیقا؛ به چه معناست؟

پن نوعی پاک کننده است که فاقد مواد الکالینی است که در صابون وجود دارد. پنها نسبت به صابون: ph در محدوده خنثی - حساسیت و خشکی کمتری ایجاد میکنند.

۱۷- آیا می شود از پماد بتامتازون برای روشن شدن پوست صورت استفاده کرد ؟ توضیح بدهید .

ترکیبات کورتون قوی تر از هیدروکورتیزون که ضعیف ترین ترکیب کورتونی است برای پوست صورت بسیار مضر است و می تواند باعث عوارض : جوش صورت- نازک شدن پوست و ایجاد چروک و همچنین برجسته شدن رگهای پوستی و ایجاد لک دائمی و موهای زائد نماید. به هیچ عنوان از این گونه ترکیبات برای پوست استفاده نکنید. بدبختانه بعضی از افراد ترکیب جدید ضد لک را برای افرادی که لک دارند توصیه می کنند که بسیار برای پوست مضر است و در این راه بعضی از داروخانه ها و پزشکان عمومی هم دنباله رو آنها شده اند که شدیداْ از خوانندگان وبلاگ تقاضا دارم که به دوستان خود توصیه کنند که از این ترکیبات استفاده نکنند. یک نمونه از این ترکیبات به این شرح است: ترکیب کردن کلوبتازول + تاپ شرلی+ تره تینوئین. این ترکیب گرچه در اول مصرف پوست را شفاف می کند ولی در طولانی مدت اثرات بسیار مضری که ذکر شد روی پوست ایجاد میکند.

۱۸- در سینه ی سمت راست من یک چیزی شبیه به یک غده وجود دارد و من تا به حال یه هیچ کسی این را نگفتم وشما اولین کسی هستید که می دانید . لطفا بگویید آیا این به اصطلاح غده برای من خطری هم دارد ؟ لطفا توضیح بدهید .
در ضمن من نوزده ساله هستم.

این توده به احتمال زیاد فیبروم است که در بیشتر دختران دیده میشود و به این صورت است که متحرک است و در دوران پریود کمی بزرگتر میشود و کمی دردناگ میگردد و بعد از پریود دوباره به حالت اول برمیگردد. چنانچه این توده رشد سریع و بزرگ شدن بدون درد داشته باشد بهتر است با یک متخصص زنان مشاوره گردد.

۱۹- دختری ۲۴ ساله هستم ۳ ماه پیش برای لک های قهوه ای صورتم از کرم AHA مای استفاده کردم .لک ها کم رنگ شدند ولی در عوض چندین فرورفتگی ریز و درشت روی صورتم ایجاد شد که خیلی نگرانم کرده به نظر شما علت این فرورفتگی ها چی هست )ضمنا؛ از ضد افتاب هم مرتب استفاده کردم باید چی کار کنم ؟

این فرورفتگی در کدام قسمت است و مطمئن هستید که قبلاْ وجود نداشته و یا اینکه جای جوش نبوده؟ من تا بحال این مورد را با این کرم ندیده ام. 

۲۰-  ایا از کرمهای مرطوب کننده بدن میشه برای صورت هم استفاده کرد؟

بستگی به ترکیبات آن دارد. مثلاْ اگر حاوی سالیسیلیک اسید با در صد بیش از دو باشد و یا حاوی اوره بیش از پنج درصد است و یا ترکیبات کراتولیتیک دیگر با در صد بالا باشد نباید استفاده کرددر غیر این صورت مشکلی ندارد ولی کسانی که پوست چربی دارند بهتر است استفاده نکنند.

۲۱- سال گذشته از کرم AHA ایرانی سی گل استفاده کردم پوستم بسیار صاف و شفاف شد اما الان ۳ ماهه که دارم از مارک امریکایی رکسول استفاده میکنم ولی عجیبه با اینکه خارجیه و قاعدتا؛ باید اثر بخشی بهتری داشته باشه اصلا؛ نتیجه ای رو که با سی گل گرفتم از این مارک نگرفتم ؟ به نظر شما علت چیه ؟ضمنا؛ پوست خشکی دارم و بعد استفاده از این کرم همونطوری که توی بروشور نوشته از مرطوب کننده استفاده میکنم ممنون اگه پاسخ بدید.

اول از همه باید بگویم همیشه کرمهای خارچی بهتر از ایرانی نیست و گاهی کرمهای ایرانی بهتر از خارجی هستند. از طرف دیگر در بسیاری از موارد کرمهای خارجی بدلیل قیمت بالاتر تقلبی دارند که باید همیشه از نمایندگی های معتبر دارو و یا کرم خارجی تهیه کنید. در ضمن کرمها برای انواع پوستهای مختلف ساخته میشوند و شما باید کرمی تهیه کنید که مناسب پوستتان باشد. ترکیبات داخل کرم هم مهم است شاید شما کرم ایرانی با ترکیب آ اچ آ پانزده در صد مناسب پوست خشک استفاده کرده اید و حالا کرمی با درصد پائینتر آ اچ آ و یا مناسب پوستتان نبوده است.  

۲۲- من دختری 22 ساله هستم پوستم تا حدی چرب وجوش داره وموهام شوره داره اما خشک بنظر می رسه دکتر برای رفع شوره شامپوrexsol کنترل شوره و 2 تا محلول تجویز کرد که فکر می کنم یکیش کلوتریمازول بود بعد از قریبا1 هفته شوره سرم از بین رفت و موهام حالت خوبی پیدا کرد اما شدیدا ریزش داشت من شامپورو قطع کردم و دوباره موهام شوره داره آیا باید شامپو رو عوض کنم یا....؟در مورد پوستم هم 2 ماه از کرمAHAمای15% استفاده کردم یه نتیجه خوبی داد اما مدتیه که دوباره صورتم جوش داره و حدودا 2 هفته هست که ار همون کرم استفاده میکنم اما رو تیره کرده(البته پوست خودم گندمی هست) باید چیکار کنم؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

اکثر شامپوهایی که برای شوره سر استفاده میشود با مصرف طولانی مدت باعث ریزش مو میشوند و باید بعد از اینکه شوره بهتر شد شامپو را هر چند وقت یکبار استفاده کرد که دوباره شوره ها بر نگردند. در مورد پوست شما باید بگویم که یک کرم نمی تواند باعث جلوگیری از جوش شما شود. شستن مرتب پوست چرب و جوشی با صابون ضد جوش و یا پاک کننده های مناسب اولین قدم برای درمان جوش است. در صورتی که جوشها زیاد و برجسته هستند و یا چرکی بنظر میرسند باید از داروهای خوراکی و موضعی جوش استفاده کنید. تیرگی پوست شما بدلیل لایه برداری کرم است و جای نگرانی نیست فقط کرم را زیاد روی پوست نگه ندارید و بعد از شستن کرم از مرطوب کننده فاقد چربی استفاده کنید.

۲۳- همانطور که میدانیم تیپ ۱الفا ردوکتاز در نمود چربی اثر گذار است اولا؛ ایا منظور غدد چربی هستند که تحت تاثیر هورمون تستوسترون قرار دارند؟ و دوما؛ مهار این انزیم توسط داروی داتستراید به چه شکلی میتواند اثری بیشتر از فیناستراید داشته باشد؟

بله غدد چربی تحت تاثیر هورمون تستوسترون باعث ساخت و ترشح چربی میشود. در غدد چربی و ریشه مو هر دو نوع آنزیم آلفا رداکتاز وجود دارد(نوع یک و دو). داتستراید یک بلاک کننده قوی است که هر دو نوع آنزیم را بلاک میکند ولی فناستراید فقط نوع دو را بلاک می کند پس اثر بیشتری دارد. داروی داتستراید از طرف  FDA تاییدیه برای ریزش موی آندروژنیک ندارد و به همین دلیل رغبت چندانی برای تجویز در بین پزشکان وجود ندارد. این دارو فقط در هیپرتروفی خوش خیم پروستات استفاده میشود.

۲۴-  آیا برای رفع جای آبله مرغان استفاده از کرم آ اچ آ ویدمر ۵٪ مناسبه ؟؟ این کرم برای رفع جای جوش و جوشهای سر سیاه و لک های روی پا که به خاطر استفاده از اپیلیدی بوجود آمده مناسبه؟

برای رفع فرورفتگی جای آبله مرغان باید یک عمل سابسیژن انجام بشه یا تزریق ژل یا چربی انجام بگیرد. اگر جای جوش هم فرو رفته باشد به همین طریق باید عمل کرد ولی برای رفع لک جای جوش و جوش سر سیاه کرم آ اچ آ مناسبه ولی با در صد بالاتر. 

۲۵-  آیا وایگرا بصورت پماد موضعی وجود داره که با مالیدنش روی آلت به نعوظ کامل رسید ؟

خیر. البته تا جایی که من اطلاع دارم. چنانچه شما نعوظ کامل نمی شوید باید با یک متخصص مجاری کلیه مشاوره کنید و چنانچه از نظر ساختمانی آلت تناسلی مشکلی نداشته باشید با یک روانپزشک مشاوره کنید. در خیلی موارد بدلیل افسردگی و مشکلات روحی نعوظ کامل انجام نمی گیرد.

۲۶- ۲۶ سال سن دارم حدود یک ماهه که دو خط افقی دقیقا؛ ۲ سانت پایین تر چشمم ایجاد شده که صبحها عمیق تر و هر چه طرف شب میره کمتر میشه به نظر شما این چیه ؟ چروکه ؟چطور میشه برطرف کرد؟

چروک و خط زیر چشم یعنی آب شدن چربی زیر چشم که بیشتر در افرادی که سریعاْ لاغر میشوند بیشتر دیده میشود. در بعضی مواقع افرادی که آتوپی هستند و از کودکی دچار حساسیت پوستی هستند و پوست خشکی دارند این چروک دیده میشود و با مصرف مرطوب کننده این مشکل تا حد زیادی مرتفع میگردد.

۲۷- قبلا؛ در مورد مشکل تورم پلکهام که به نظرم از عوارض فیناستراید بود از حضورتون راهنمایی خواسته بودم فرمودید تورم چه زمانی بیشتر است؟ تورم تقریبا؛ حالت دائمی و بدون خارش و قرمزی داره.الان تقریبا؛ دو ماهه که دارو را متوقف کردم تورم یک مقداری کاهش پیدا کرده اما نه بطور ۱۰۰٪ هر چند که ریزش موهام هم متاسفانه شروع شده .البته داخل پرانتزاین رو هم بگم که به چند سایت خارجی مرتبط با این دارو که مراجعه کردم اتفاقا؛ تورم لب و حساسیت پوستی رو یکی از عوارض نادر فیناستراید نوشته بود البته به تورم پلک اشاره ای نشده بود حالا سوال من اینه که اگه تورم پلک های من از عورض این دارو باشه با قطع دارو کاملا؛ برطرف میشه؟(چون ۲ ماهه که قطع کردم فقط یه مقدار کمتر شده) و دیگه اگه بین تورم پلک و ریزش مو مو رو انتخاب کنم و دارو رو ادامه بدم وجود تورم دائمی مشکلی ایجاد نمیکنه؟ و سوم کرمهای ضد پف دور چشم به از بین بردن این تورم کمکی نمیکنه؟

من تا بحال در مورد تورم پلک با این دارو چیزی ندیده ام و شما نباید عوامل دیگر پفی چشم را از نظر دور کنید. پس اول باید عواملی مثل کم کاری تیروئید را بررسی کنید و چنانچه مشکلی نداشتید با قطع دارو بمدت حدود شش ماه اگر پفی از بین رفت می توان دارو را تا حدی مقصر دانست.

۲۸- I have black circle around my eyes.
specially under my eyes.And I know it's because of masturbation[2 or 1 times a week].How can i remove this by cream or medicine or something.
Second is there a fast way to remove it?

هاله و تیرگی دور چشم ارثی است و مربوط به استمناء نیست و تا آخر عمر همراه شماست ولی با کم کردن استرس و فشارهای روحی- مصرف میوه جات و سبزیجات تازه و مایعات کافی و همچنین مصرف کرم دور چشم میتوان تا حد زیادی این تیرگی را از بین برد. 

۲۹- من دختری ۲۶ ساله هستم که دارای سینه های برزگی هستم که با بقیه قسمت های بدنم متناسب نمی باشد دکتر لطفا؛ بگوئید ایا راه حلی برای حل این مشکل وجود دارد در ضمن من در تهران زندگی میکنم و فعلا؛ نمیتوانم به مطب شما بیایم و هر وقت هم که تماس میگیرم شما مطب نیستید لطفا؛ مرا راهنمایی کنید که در تهران به چه پزشکی میتوانم مراجعه کنم یا چطوری میتوانم با شما تماس بگیرم.

من هر روز عصر از ساعت پنج تا هشت شب در مطب هستم. بزرگی سینه شما بیشتر زائیده ژنتیک می باشد. در خانمهایی نمی خواهند بچه دار شوند میتوان با لیپوساکشن چربیهای زیادی را بیرون کرد و یا با عمل جراحی میتوان سینه ها را کوچک کرد ولی در خانمهایی که قصد بچه دار شدن دارند این کار را نمی توان انجام داد. بهترین روش استفاده از کرمهای سفت کننده و بالا برنده سینه می باشد که تا حدی کمک کننده می باشد. شما به یک متخصص زنان و یا پوست مراجعه کنید ولی در صورتی که میخواهید عمل جراحی و یا لیپوساکشن انجام دهید به یک جراح پلاستیک مراجعه کنید.

۳۰- کشاله ران من لکه های تیره ای داره که فکر میکنم در اثر تماس سطح دو ران ایجاد شده اول به صورت زخم بود بعد به شکل یه لکه تیره در اومد برای روشن کردنش چکار کنم؟پوست صورتم هم قرمزه برای شفاف شدن و روشن شدنش چکار کنم؟

این لکه ها بدلیل تیرگی بعد از التهاب که همان زخمی که خودتان بیان کردید. با مصرف کرم های روشن کننده تیرگی بمرور کمتر میشود. به شرطی که مانع از التهاب بعدی شوید. قرمزی پوست صورت هم یک التهاب است که بیشتر بدلیل آفتاب می باشد. مصرف ضدافتاب بطور مرتب و منظم و کرمهای روشن کننده میتواند برای شما کمک کننده باشد.

۳۱- ۱.برای رفع تیرگی زانو و زیر بغل و همچنین رفع ترک سینه چکار میشه کرد بجز عمل ؟
۲.عوارضی که خود ارضایی داره وقتی که همون عملی که توسط خود شخص انجام میشه توسط شریکش انجام بشه بازم وجود داره ؟!

در جواب سئوال یک باید بگویم هیچکدام از این روشها نیاز به عمل جراحی ندارند. استفاده از کرمهای نرم کننده که حاوی مقداری لایه بردار داشته باشد مثل سالیسیلات میتواند تیرگی ناحیه زانو و آرنج را روشن تر کند البته این تیرگی ارثی است و چنانچه این نواحی خشک باشد تیرگی بیشتر نمود دارد پس چرب کردن باید دائمی باشد. در مورد زیر بغل چنانچه قبلاْ بطور مکرر گفته ام یک تیرگی بعد از التهاب است که بدلبل فعالیت میکروب- قارچ و مخمرهای موجود در ناحیه و تعریق یک التهاب مختصری در ناحیه ایجاد میشود و این تیرگی بدنبال آن بوجود می آید. مهمترین راه درمان تخفیف التهاب با داروهای کورتون خفیف و از بین بردن عامل ایجاد التهاب با کرمهای ضد قارچی می باشد. ترک های روی سینه- بازوها- شانه- شکم- رانها و باسن بدلیل اضافه شدن وزن بطور سریع است و بیشتر در افراد مستعد از نظر ژنتیکی که بطور سریع چاق میشوند دیده میشود. پس اول باید پیشگیری شود. در صورت ایجاد ترک با هیچ درمانی صد در صد بهبودی نداریم و با روشهای درمانی داروئی موضعی مثل تره تینوئین یا لیزر و یا روشهای دیگر تا حدی بهبودی داریم. جواب سئوال دوم شما منفی است. یعنی بیشتر عوارض خود ارضائی روحی و روانی است و وقتی توسط جنس مخالف انجام گیرد این عوارض روحی و روانی دیده نمی شود. 

۳۲- ایا کاهش شدید میل جنسی که از عوارض شایع اسپرونولاکتون در مردان است ایا با قطع این دارو دارو بطور کامل بر میگردد؟

بله با قطع دارو از بین میرود.

۳۳- دختری دارم ۷ساله که در حدود ۱۵ ماه است که موی سرش و همچنین ابرو و بدنش ریخت و در موقع شروع ریزش بصورت سکه بود که باپیشرفت بیماری اکنون هیچ موی ندارد و برای درمان به پزشکان زیادی مراجعه کردم اما نتیجه نگرفتم بنابر این استدعا دارم در مورد درمان بیماری وی راهنمایی و یا پزشکی را معرفی کنید و اینکه این چه نوع بیماری است.

این بیماری یک نوع ریزش مو است که در تمام سنین میتواند دیده شود و در این افراد سلولهای دفاعی بدن بدلیل ناشناخته ریشه های مو را مورد تهاجم قرار میدهند و مانع از رشد آنها میشوند ولی خوشبختانه آسیبی به ریشه های مو وارد نمی کنند و چنانچه عامل محرک از بین برود موها دوباره رشد خواهند کرد. این نوع ریزش مو را در سه گروه طبقه بندی می کنند. آلوپسی آره آتا ( ریزش موی سکه ای)- آلوپسی توتالیس( تمام موهای سر ریزش دارند) و آلوپسی یونیورسالیس( تمام موهای بدن میریزد). قدم اول در درمان بررسی بیمار از نظر روحی و روانی است و همچنین بررسی غده تیروئید و فاکتورهای تیروئید مثل تیروگلوبولین و فاکتور ضد تیروگلوبولین است. مهمتریت راه درمان اول حمایت روحی بیمار با مشاوره و دارو درمانی روحی روانی است. درمانهای دیگر از بین بردن عامل محرک با داروهای کورتون و حتی داروهای شیمی درمانی است( متذکر شوم که این بیماری خوش خیم است و داروی شیمی درمانی مختص بیماریهای بدخیم نیست). داروهای خوراکی و موضعی تقویت کننده نیز برای این افراد استفاده میشود. شما با یک متخصص پوست و مو مشاوره حضوری داشته باشید. (نفرمودید کجا زندگی میکنید؟) اصلاْ نگران نباشید بخصوص در حضور فرزندتان به هیچ عنوان خود را ناراحت نشان ندهید.

۳۴- ریزش موی ارثی دارم و الان ۱۳ ماهه که دارم از فین پشیا استفاده میکنم , نتیجه اصلا؛ رضایت بخش نبوده یک تعداد موی کرکی بسیار نازک روئید ولی با و جودی که از ماینوکسیدیل و لوسیون های گران استفاده کردم این کرکها هیچ وقت موهای معمولی و قابل روئیت نشد. با مطالعه ای که در مدت چند هفته انجام دادم فکر می کنم داروی spironolactone اخرین راه حل باشه و در صورتی که این هم نتیجه نده احتمالا؛ باید به کاشت مو فکر کنم . و تصمیم دارم یک دوره ۳ ماهه از این دارو استفاده کنم .اما با توجه به اینکه دوز معمول دارو ۱۰۰ میلی گرم در روز است و قرص هایی که در داروخانه دیدم ۲۵ میلی است سوال من این است که اولا؛ ۱۰۰ میل رو باید در چند نوبت روزانه مصرف کرد؟(یک نوبت ۴ قرص؟ یا هر ۸ ساعت یک قرص) دوما؛ اگه دوز مصرفی کمتر از ۱۰۰ باشه مثلا؛ روزانه ۵۰ میل ایا نتیجه ای نخواهد داشت؟لطفا؛ فرم معمول رو بگید.

اگر ریزش مو در جلو سر خیلی پیشرفته باشد یعنی کاملاْ خالی شده است بهترین روش کاشت مو است ولی چنانچه کم پشت شده است دارو را ادامه دهید و در کنار این دارو از داروهای دیگر استفاده کنید تویت روحی و اجتناب از استرس مهمترین کاری است که باید انجام دهید. چون با وجود استرس و فشار روحی نتیجه چندانی از این داروها نمی گیرید. من شخصاْ هیچ توصیه ای برای مصرف اسپیرونولاکتون در آقایان را نمی دهم ولی در خانمها این دارو را تجویز میکنم و بصورت دو قرص صبح و دو قرص شب میدهم.

۳۵- پسری هستم ۲۶ ساله با پوست سفید. امروز موهام رو ماشین کردم و متوجه شدم علاوه بر چند خال قدیمی که سرم داشت تعدادی (به نظر خودم زیاد) در کناره ها و پشت سرم هم خالهای ریز زده که میترسم بزرگ بشوند. روی بدنم هم خالهای ریز و چند تا هم درشت دارم. قصد درمان و مراجعه به پزشک دارم اما نمیدونم به متخصص پوست مراجعه کنم یا فوق تخصص غدد و یا داخلی.

وجود خال در بدن ارثی است و در بلوغ و اثر آفتاب و استرس زیاد میشود. به یک متخصص پوست مراجعه فرمایید.

۳۶-  ۱.من شنیدم که مالیدن منی مرد در هنگام انزال برای پوست خیلی خوبه ....آیا صحت داره ؟ ...
۲. برای تعریق بیش از حد در زیر بغل چه درمان و دارویی میشه استفاده کرد ؟

کاملاْ اشتباه و غیر علمی است اگر این کار درست بود خدا آلت را روی پیشانی قرار میداد که در موقع انزال پوست مرد هم خوب و شفاف شود. موثرترین روش درمان تعریق زیر بغل تزریق آمپول بوتاکس است که میتواند تا شش ماه تعریق را در این ناحیه کاهش دهد و بعد از این دوباره باید تزریق انجام گیرد.

تا بعد حق یارتان

/ 92 نظر / 891 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دانلود نرم افزار

سلام. نویسنده تمام مطالب خودتان هستید یا برخی از آنها نقل قول از جای دیگری می باشد؟

علی

آخه احمق خدا اگر آلت مرد را روی پیشانی اش قرار میداد که در هنگام عمل جنسی سر و گردنی برای مرد باقی نمیماند اگه بلد نیستی جواب بدی بهتره به مخاطبت بگی نمیدونم بخدا بهتره ها در ضمن بهتره بری بگردی جواب قانع پیدا کنی برای آن خانم نه اینکه بگی اگر خوب بود خدا آلت مرد را روی پیشانی اش قرار میداد

ترانه

سلام شیوا خانم خواستم بگم من از خشکی پوست صورتم رنج میبردم وقتی با یکی از دوستانم صحبت کردم به من گفت که مایع منی مرد را به روی صورتت بمال راستش منم چون اهل دوست پسر داشتن نیستم از داداشم خواستم اینکار را برام بکنه(البته با کلی خجالت کشیدن) اما شاید باور نکنی از موقعی که منی داداشمو رو صورتم میمالم دیگه پوستی نرم و لطیف دارم

زهرا

سلام آقای دکتر بنده پس از اصلاح صورتم جوش های سر سفید زیادی میزنم از ژل والکل کلیندا مایسین-اریترومایسین -ژلهای پس از اصلاح هم استفاده کردم هیچ تاثیری نداشته خواهش میکنم یه دارو بگین تا بتونم کنترلش کنم چون صورتم خیلی لک شده.اگه میشه جوابو به ایمیلم بفرستید ممنون

محمد

با سلام-من اطراف بینیو گونه هام قرمز رنگ میشه و اگر کمی دقیق تر بهش نگاه کنی مثل جوش به نظر میرسند شایدم جوش باشند ولی خیلی ریز هستند وقتی پماد (کلوبتازول-یا تریامیسیکورت)را استفاده میکنم سریع خوب میشوند واکثری ازشون نمیمونه ولی وقتی مصرف این پماد را قطع میکنم بعد از 3-4 روز صورتم وضعیت افتضاحی پیدا میکنه الان میشه گفت تقریبا به این پماد معتاد شده ام-برای قطع این پماد و برنگشتن صورتم به حالت اولیه باید چکار کنم؟ممنونم میشم اگر راهنماییم کنید

ﺳﻼﻡ. ﻣﻦ ﺩﺧﺘﺮ 25 ﺳﺎﻟﻪ ﻫﺴﺘﻢ. ﺭﻭﻱ ﺑﺎﺳﻨﻢ ﺟﻮﺵ و ﺟﺎﻱ ﺟﻮﺵ ﺯﻳﺎﺩﻱ ﻫﺴﺖ. ﭼﻂﻮﺭ ﻣﻴﺘﻮﻧﻢ ﺩﺭﻣﺎﻧﺶ ﻛﻨﻢ. ﻣﻤﻨﻮﻥ اﺯ ﺭاﻫﻨﻤﺎﻳﻲ

zeba

واسه لک صورت ک روی دماغ وگونه هست چ نوع کرمی پیشنهادمیکنید

مریم

با سلام موهای من خیلی خشک و فر هستش اصلا" موهام افسرده است پرپشت هم هست .چی بزنم تا بلکه یک حالت خوبی داشته باشه خیلی اذیت میشم موهای دخترارو می بینم حسودیم میشه خانودگی موهامون خیلی خشکه وفر هستش

مینا

سلام. از کرم AHA10شبهااستفاده می کنم، آیا باید کرم تا صبح روی صورتم باشد و یا بعد از ساعتی بشویم؟