بنام خدا


۱- اگه ممكنه در مورد روش هورمون درماني براي بلند شدن قد توضيح بدين

بزرگی و يا کوتاهی قد مربوط به ارث و ترشح بعضی هورمونها می باشد که در طويل شدن استخواها و اعضاء ديگر بدن نقش دارند. اگر هنوز در سن رشد هستيد يعنی کمتر از هجده سال سن داريد با تزريق هورمون رشد ميتوان قد شما را تا حدی بزرگتر کرد ولی قبل از هر کاری نياز است يک سری آزمايشات هورمونی انجام دهيد . بهتر است به يک متخصص غدد داخلی مراجعه فرمائيد.

۲- روی صورت من خال نسبتا بزرگی بود که به توصيه پزشک با جراحی برش داشتم وليزر نکردم . حالا سوال من اينست که آيا کرمی چيزی هست که من روی جای زخمم بمال تا اسکار جراحی به حداقل برسد ؟؟ ممنون ميشم اگر نام ببريد جای خال الان کمی گود است که دکتر می گوید پر می شود به مرور اما من دنبال کرمی هستم که جای این زحم را تا حد ممکن از بین ببرد و پرش کند پوست من نسبتا روشن ( نه زياد ) و چرب است ۲۴ سالم است

ماندن جای برش جراحی يا بخيه روی پوست به دو عامل بستگی دارد يکی مربوط به جراح است و آن اينکه خط برش را موازی با خطوط پوستی انجام دهد که با اين روش خط عمل به حد اقل می رسد و دوم قدرت ترميم پوست می باشد که مربوط به نوع پوست است البته مراقبتهای بعد از عمل بخصوص پيشگيری از ايجاد عفونت بسيار مهم است. فرو رفتگی محل عمل بمرور خوب می شود ولی برای کمتر شدن خط محل عمل با بعضی کرمها ميتوان آن را بهتر کرد. مانند کرم بيافين و يا کرم لوتسين سيکاموزا. با پزشک خودتان نيز مشورت فرمائيد.

۳- يه جا بين جواباتون در مورد تركهاي پوستي ناشي از چاقي و... خوندم كه نوشته بودين براي درمانشون مي شه از داروهاي موضعي و يا خوراكي استفاده كرد. مي خواستم خواهش كنم اسم اون داروهارو بگيد. چون من هم اين مشكل رو دارم و از نظر اعتماد به نفس خيلي روي من تاثير منفي گذاشته. در مورد درمان اونا با ليزر و يا ميكرودرم هم اگه ميشه بفرماين كه حدودا و تقريبي چقدر هزينه بر مي داره ؟

از کرمهای لايه بردار و تحريک کننده کلاژن سازی و ترميمی پوست برای اين منظور استفاده ميشود. هزينه عمل ليزر و ميکرودرم ابرشن بستگی به مراکز انجام دهنده دارد و هر مرکزی بسته به نوع دستگاه و فرد عمل کننده قيمتهای متفاوتی ارائه می دهند. من برای ميکرودرم ابرشن هر بازو در هر جلسه بين سی تا چهل هزار تومان ميگيرم. هزينه ليزر برای هر بازو بسته به وسعت آن فرق دارد ولی در يک بازوی معمولی حدود هشتاد تا صد هراز تومان است.

۴- دختری ۲۰ ساله هستم که ميخواهم موهای روی صورتم را ليزر کنم. آيا ليزر به رنگ پوست بستگی دارد؟ پوست من سبزه هست. آيا بهتر است ليزر را تا زمستان به تعويق بندازم تا هوا خنک تر شود و تابش نور آفتاب کمتر؟

هر چه پوست روشن تر باشد التهاب پوستی بعد از ليزر کمتر و تيرگی آن نيز کمتر ميشود. بهتر است در ليزر پوستهای سبزه با احتياط بيشتر و درجه کمتر ليزر استفاده نمود. ترجيحاْ در فصول سرد عوارض ليزر در اين نوع پوستها کمتر است.

۵- من پوستم براثر گرمای شهرمون تیره شده کرم ضد افتاب هم خیلی استفاده کردم ولی فایده نداشت .میگن پیلینگ بسته به تشخیص دکتر خیلی کمک میکنه.ایا درسته واگر درسته شما این کارو انجام میدین تا برسیم خدمتتون؟

تيرگی پوست هم به حرارت و هم آفتاب بستگی دارد. کرمهای ضد آفتاب برای پيشگيری و کم شدن تيرگی مفيدند ولی لک و تيرگی را از بين نمی برند مگر اينکه شما پوست خود را بمدت مثلاْ شش ماه از نور آفتاب محافظت کامل کنيد تا تيرگی کمتر شود. پس همراه با کرم ضد آفتاب بهتر است از کرمهای روشن کننده نيز استفاده کرد. يکی از راههای درمانی لک و تيرگی لايه برداری است که بايد نوع پوست را ديد و برای کمتر شدن عوارض نوع پوست را انتخاب نمود.

۶- می خواستم بدونم اين قرص ها و کرم هايی که برای بزرگ کردن سينه در بازار هست واقعا اثر داره يا اثرشون فقط در طول دوران مصرفه؟وآيا به دليل هورمونی بودنشون آيا عوارض هم دارن يا نه؟آيا شما محصول خاصی رو پيشنهاد ميکنين؟

هيچ داروئی بخصوص داروهای خوراکی و تزريقی نيستند که عوارض نداشته باشند. بايد نفع و ضرر دارو را کنار هم گذاشت و اگر نفع آن بيشتر از ضرر بود مصرف کرد. اين داروها چون هورمونی هستند عوارض خاص خودشان را دارند. البته همه افراد به يک مقدار عوارض آن را نشان نمی دهند. بيشتر اين داروها بخصوص نوع موضعی در زمان مصرف اثر دارند و بعد از قطع آن اثرشان از بين می رود. انواع متنوعی از اين محصولات در بازار وجود دارد ولی هنوز موثرترين و در عين حال کم ضررترين نوع آن بدليل جديد بودن داروها در بازار ايران مشخص نيست.

۷- شما برای بی حسی کرم املا رو معرفی کردید.حالا این کرم اصلش سویدی است که من تونستم فقط ساخت ترکیه رو پیدا کنم . به نظر شما این یکی هم اثر اونو داره یا نه؟

اکثر اين محصولات اثر خودشان را دارند اگر چه بعضی از مارکها اثر بيشتر و بعضی اثر کمتری دارند.

۸- من روي صورتم لكهاي سفيد وجود امده از شما ميخواستم در باره اين لكها توضيح بديد و دارويي براي كم مويي صورت براي من بنويسيد.

لکهای سفيد در حقيقت دو نوع هستند. آنها که از پوست طبيعی کمرنگتر هستند که بيشتر بدليل خشکی پوست است و با چرب کردن پوست از بين می روند و آنهائی که واقعاْ سفيد هستند و در آن ناحيه هيچ نوع رنگدانه ای وجود ندارد که بدليل پيسی و يا انواع ديگر بيماری های پوستی بوجود می آيند برای درمان نياز است اول نوع بيماری مشخص شود. برای کم موئی صورت داروهای متنوع موضعی- خوراکی و تزريقی وجود دارد که تا حدی کمک کننده هستند و بسته به افراد مختلف اين داروها تجويز ميشوند.

۹- man soali az shoma daram ke ghablan ham porsidam vali javabe ghane konande nagereftam lotfan man ra rahnemaee konid: aval inke mohaye sare rikhte shode ta che seni emkane royeshe mojadad baraye anha vojod darad dar sorate estefadeye daro masalan migooyand ke mizane roshde ghad ta senin 18 ta 20 salegiye man ham soalam be hamin shekle yani man ke alan 20 sal sen daram mitonam be natije beresam dovom:inke aya mashrobate alkoli mitonan baese rizeshe mo beshan )yani aya mashrobat mitonan dalile asliye rizesh bashan)va sevom inke man daroye propecia va mainoxidil estefade mikonam aya in 2 daro dar sorate nasakhtan be mo mitavanad khod baese rizeshe mo beshavand.

اگر فوليکول مو از بين نرفته باشد محدوديت سنی برای رشد مو نداريم و در هر سنی اگر عامل ريزش مو درمان شود مو رشد می کند. مشروبات الکلی خود علت اصلی ريزش مو نيستند ولی در بعضی افراد باعث تشديد ريزش مو ميشوند. اين دو دارو اثرات مثبت در رويش مو دارند و شايد در بعضی افراد رشد مو را زياد نکنند ولی باعث ريزش مو نمی شوند. فقط در افرادی که به ماينوکسيديل حساسيت دارند و با مصرف آن پوست سر قرمز و خارش دار ميشود اين تحريک می تواند باعث ريزش مو گردد.

۱۰- من پسری ۱۷ ساله هستم و در حدود ۳ سال پیش در سه ماه تابستان من همش جلوی آفتاب بودم و به همین علت پوست من خیلی بد سیاه شده و الان ۳ سال از آن موضوع می گزرد آیا شما پمادی سراغ دارید که پوست من را به حالت اول برگرداند؟

اول از همه بايد شما کرم ضد آفتاب مناسب استفاده کنيد. برای روشن شدن پوست ميتوان از کرمهای روشن کننده استفاده کرد. نوع پوست افراد تعيين کننده نوع کرم روشن کننده است و يا روشهای ديگر برای از بين بردن تيرگی پوست مانند ليزر و يا لايه برداری.

۱۱- سوال من در مورد اينه كه من از موم براي برداشتن موهاي زير بغل استفاده مي كنم و در همان روز از كرم بعد از اصلاح هم استفاده مي كنم ولي با اين حال هنوز زير بغلم يه سري جوشهايي كه قرمز رنگ نيستند و مانند دانه دانه هستند مي زنه البته بيشتر اوقات هم خارش داره.آيا اين دانه يا جوشها به علت اين است كه مي خواهد مو در آيد يا خير؟

اگر اين جوشها خارش دار هستند بيشتر بدليل حساسيت پوست شما به موم است. بهتر است از روش ديگر مثل اپيليدی برای برداشتن موها استفاده کنيد. اگر جوشها بعد از سه روز در ديده ميشود می تواند بدليل شروع رشد موها باشد.

۱۲-  سوال من در مورد پوست دست و نگهداری از اونه .با اينکه هميشه از دستکش برای کارها استفاده ميکنم و مرتب با کرم مرطوب کننده دستم رو چرب ميکنم .احساس ميکنم هر روز عمق شيار هايی که روی هر بند انگشت هست .عميق تر ميشه ..چکار کنم که اين چروک ها کم بشه من۲۵ سالمه؟

هميشه برای شستن از دستکش نخی در زير و دستکش لاستيکی روی آن استفاده کنيد. کمتر دستها را در آب بکنيد و بعد از هر بار دست شستن و مواقعی که پوست دستتان کمی خشک می شود از کرمهائی که چرب کننده هستند استفاده کنيد حتی از کرمهايی که برای ترک پا ساخته شده اند برای چرب کردن دستها استفاده کنيد.

۱۳- مي خواستم اگه ممكنه در مورد عوارض بعدي تزريق ژل براي چاقي صورت يا گونه گذاري كمي توضيح بدين .چون شنيدم اين ژلي كه براي گونه گذاري استفاده مي شه بعد از چند وقت مياد پايين و پايين صورت جمع مي شه و قيافه رو مي ريزه به هم .

اين که ژل حرکت می کند صحيح نيست چون ژل در داخل پوست تزريق ميشود نه زير پوست. و اگر در محل صحيح تزريق شود حرکت نمی کند تا بمرور جذب شود. معمولاْ عوارضی با ژلهای کلاژن و هيالورونيک اسيد وجود ندارد مگر عوارض تزريق که اگر مراعات تزريق از قبيل استرليتی و خونريزی شود عارضه خاصی نداريم. 

۱۴- مي خواستم بدونم آيا موم انداختن در ناحيه ير بغل به غدد زير بغل آسيب مي رسانند.

خير. البته حساسيت پوستها با هم فرق دارد ولی در کل مشکلی با موم انداختن نداريم.

۱۵- اگه ممکنه طول زمان مصرف در مورد ژلهای کوچک و سفت کننده سینه رو هم بفرمایید .

حداقل زمان مصرف شش ماه است تا به يک نتيجه قابل قبول برسيم.

۱۶- برای از بین بردن یا محو کردن ترکهای پوست (چاقی و لاغری) و پیشگیری از بوجود اومدنشون چه کرمی وجود دارد

کرمهای متنوعی با مارکهای مختلف وجود دارد. بايد اين کرمها کلاژن سازی و الاستن سازی پوست را افزايش دهند. همچنين برای ترميم هم نياز است از کرمهای ويتامين ايی و يا الانتوئين استفاده کرد.  

۱۷- لطفا راجع به از بین بردن جوشهای سر سیاه بینی بفرمایید که کرم های اسکراب رو چه موقع( قبل یا بعد حمام؟) چه مدت و روزی چند بار باید استفاده کرد؟ بجز اسکراب راه دیگه ای داره؟ اگه لطف کنید اسم کرم رو بگید ممنون میشم

کرمهای اسکراب را بعد از حمام استفاده کنيد و هفته ای سه بار کافی است. کرمهای لايه بردار نيز تا حدی کمک کننده هستند. در شب نيز بهتر است از شير پا کن استفاده کنيد.

۱۸-  لطفا راجع به ژلهای سفت کننده و کوچک کننده سینه توضیح بفرمایید و خواهش میکنم یه مارک معتبر رو معرفی کنید(چون برای این موضوع نمیتونم به پزشک مراجعه کنم ) .این ژلها عوارضی هم دارند؟حداکثر چند سایز میتوان به این وسیله کم کرد؟

اين ژلها با از بين بردن چربی زير پوست و افزايش توليد کلاژن اين عمل را انجام می دهند. مارکهای متنوعی با اثرات کم و بيش خوب وجود دارد ولی زمان مصرف اين کرمها بايد حدود شش ماه بطور مرتب باشد. اگر حساسيت پوستی وجود نداشته باشد معمولاْ عارضه ای ديگر ديده نمی شود. جواب دادن به اين کرم و يا ژلها در افراد مختلف متفاوت است در بعضی ها اثرات قابل توجهی ديده ميشود ولی در بعضی افراد اثر آن ناچيز است.

۱۹- ميخواستم بدونم استفاده از ماينوکسيديل ميتونه برای بلند کردن وپرپشت کردن مژه هم استفاده بشه مثلا با استفاده از يک قلمو خيلی نازک روزانه ..با توجه به اينکه بعضی ها گفتن باعث شده موی زائد در بيارن ايا انجام اين کار باعث ايجاد موی زائد ميشه ؟

استفاده ماينوکسيديل روی مژه اصلاْ توصيه نميشود چون ممکن است در چشم حساست ايجاد کند. بهتر است از محلول تقويتی مخصوص مژه از مارک ماوالا استفاده کرد.

۲۰- ميخواستم بدونم هزينه ميکرو دم ابريشن چه جوريه ..به طور مثال يه حفره ۱ ميليمتر در ۲ ميليمتر با عمق ۰.۵ميلی متر در گوشه لب که معلوم هم نيست جای چيه با اين روش از بين ميره هزينه از بين بردنش به طور تقريبی چقدر ميشه؟

برای اين حفره بهتره از سابسيژن (subscion) استفاده کرد. احتمالاْ محل آبله مرغان باشد. هزينه چندانی ندارد.

۲۱- يه سوال داشتم در مورد اينكه سينه راست من از سينه چپم كوچكتر است مي خواستم بدونم اين طبيعيه؟اگر نيست راه درمانش چيه؟

اگر اختلاف کم است طبيعی می باشد ولی اگر اختلاف زياد است بهتر است يک متخصص زنان آن را معاينه کند.

۲۲- من دختری ۲۵ ساله و سبزه هستم می خواستم بدونم راه درمان موهای زائدی که علت هورمونی دارند چيه؟ مدت درمان چقدره؟ و آيا برای از بين بردن آنها با توجه به رنگ پوستم ليزر بهتره يا الکتروليز؟ و آيا بعد از درمان امکان برگشت موها وجود دارد يا نه؟ 

اول از همه دارو درمانی و در مورد شما ليزر بهتر از الکتروليز است. اين موها که از بين بروند ديگر در نمی آيند ولی موهای ديگری که در پورت شما وجود دارد ممکن است در طول زمان بدليل اثرات هورمونی که وجود دارد ضخيم شوند. 

۲۳- ميشه بيشتر در مورد خطوط و ترك پوستي توضيح بديد و راه درمان اسون و ارزونترش بگيد؟ محلول و ژل zeniac برای جای جوش صورت مناسب؟

درمان با کرم و ژل ارزانتر است ولی راههای ديگری مثل ليزر و ميکرودرم ابرشن نيز وجود دارد. از اثرات اين محصول اطلاعی ندارم. 

۲۴-  من دچار موهای زائد زير چانه و نوک پستان هستم. به دکتر مراجعه کردم و با سونوگرافی معلوم شد که کيست تخمدان ندارم. به نظر شما اين موها چه علتی دارند و راه درمان آنها چيست؟

اگر چه کيست تخمدان وجود ندارد ولی پوست و پياز موی شما به همان مقدار طبيعی هورمون نيز می تواند حساس باشد و باعث موهای زائد شود. در خانواده شما نيز بايد اين موارد وجود داشته باشد. درمان با ليزر و يا الکتروليز است.

۲۵- من سوالی داشتم در مورد اينکه اطراف نوک سينه من موهای سياه و بلند است اما بين دو سينه موهای زائد و سياه به اين صورت نمی باشد . لطفا روشی برای از بين بردنشان بگوييد.

ليزر و يا الکتروليز. ولی بهتر است از نظر هورمونی و کيست تخمدان بررسی شويد.

۲۶- لطف کنید روشی طبيعی يا مصرف و يتامينی يا چيزی که بتونه رشد هورمونهای موی صورت رو زياد بکنه بگيد آيا داروی مايندوکسيديل رو بدون نسخه داروخانه ميده يا نه.

بايد از داروهای هورمونی استفاده شود. بله بدن نسخه هم داروخانه می پيچد.

۲۷- chetor mishe mohamo lakht konam??? man az kerem , conditioner va in chiza estefade karda, vali bam ham khasiati nadashtan,,,shoma che sefaresh mikonid?

اگر موهای شما فر دارد و می خواهيد آنها را صاف کنيد به آرايشگرها مراجعه کنيد که موها را بطور موقت صاف می کنند. بطور دائم اين کار عملی نيست.

۲۸- دختری 23 ساله هستم - در سن بلوغ شنا و بسکتبال زیاد بازی می کردم حالا سینه راستم کوچکتر از سینه چپم است. می خواستم بدونم آیا بجز عمل روش دیگه ای برای حل این مشکل هست؟

اگر اختلاف کم است طبيعی می باشد. در غير اين صورت به يک متخصص زنان مراجعه فرمائيد.

۲۹- برای از بین بردن نقطه های سیاه روی بینی چکار باید کرد؟

از اسکراب همچنان که در بالا توضيح داده شد استفاده کنيد.

۳۰- من مدت ۴ سال پيش با کتوکونازول شروع به درمان شوره سرم کردم که متاسفانه باعث سفيدی تارهای مو هام شد (حدودا ۳۰-۴۰تار مو در وسط سر)آيا راهی برای برگشت رنگ مو وجود دارد؟۲۴ ساله هستم

موهائی که سفيد ميشوند معمولا برگشت ناپذير است. البته اين که با اين دارو موهای شما سفيد شده باشد اطمينانی وجود ندارد.

۳۱- ایا راهی ویا عملی برای از بین بردن سبزگی پوست وجود داره؟

خير. فقط با مصرف مرتب ضد آفتاب ميتوان تا حدی روشن تر شد.

۳۲- man dokhtari hastam 21 salae va beh elateh tanzim nabodaneh hormoneh badanam korton masraf mikonam vali kenareh suratam man ra azab mideh chon rish darad va chon hi bar midaram jaa an siyah shodeh che mitonam beh konam ta lakeh an az bin bereh

يکی از عوارض داروهای کورتونی موهای زائد است البته اين داروها روی پوست عوارض زيادی ايجاد می کنند از جمله نازک شدن پوست و ايجاد خطوط روی پوست. برای کم شدن سياهی بهتر است بعد از اصلاح از کرم بعد از اصلاح استفاده کنيد و چون پوست شما حساس است از ضد آفتاب نيز در طول روز استفاده کنيد.

يا حق

/ 50 نظر / 44 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مریم

سلام لطفا داروی موضعی که برای زايده هايی که بر روی آرنج و زانو که همراه با خارش هست معرفی بفرماييد.

دکتر کریمی

دوستان من رفتم گل بچینم . لطفا مزاحم نشوید ...

fafa

با سلام .ميخواستم در مورد کاشت مژه سئوال کنم واثرات سوء آن؟با تشکر از لطفتون

mehran

سلام هموطن با عرض تبریک نسبت به راه اندازی وبلاگی زیبا در صورت تمایل لینک چت روم من رو که ویس چت ویدئو چت میباشد رو دروبلاگ خود قرار دهید بدیهی است که امار بازدید بالاتر خواهد رفت در صورت تمایل به ادرس مایل من تماس وپس از درج ادرس مایل و ادرس وبلاگ خود موافقت خودتون و اعلام تا نسبت به ارسال لینک مزبور اقدام شود. با تشکر-مهران nl_it_chat@yahoo.com www.nl-it.blogfa.com

ترمه

سلام. زنی ۲۸ ساله و متاهل هستم . میخوام بدونم آيا درمان قطعی برای کک و مک وجود داره ؟ من تا حالا درم ابريژن - لايه برداری عميق و بعضی جاها رو هم ليزر کردم . اما بازهم بعد از مدتی مثل قبل ميشه . ضمنا پوست صورتم روشن و چربه . بهترين کرمها و ضدآفتابهای خارجی رو هم استفاده کردم . هميشه برای پوشوندن اونها از کرم پوردرهای خوب مثل ايوروشه - نئواستراتا و اورئال استفاده ميکنم . شما چه پيشنهادی داريد ؟ ممنون ميشم اگه راه درمانی وجود داره منو راهنمائی کنيد .

لطفا در مورد ريزش مو راهنمايي كنيد ۲۴ سال سن دارم در ضمن در تمام نقاط سر ريزش مو دارم

حميد

لطفا در مورد ريزش مو راهنمايي كنيد ۲۴ سال سن دارم در ضمن در تمام نقاط سر ريزش مو دارم

افسانه

سلام آقای دکتر خسته نباشید ممنون از این سایت خوبتون می خواستم بدونم برای پاک کردن تاتوی ابرو از چی استفاده کنم رنگ پوستم سبزه است آیا غیر از لیزر راه دیگری وجود دارد یا نه باتشکر از شما

یکی از بی موها

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دکتر گرامی. من زنی 26 ساله هستم طی مدت 5-4 سال حجم زیادی از موهایم را از دست دادم اما موهای زاید زیادی در ناحیه ی گردن و چانه و گونه در اوردم البته من هورمون پرولاکتینم بالاست و از داروهای نازایی هم استفاده می کنم برای به دست اوردن موهایم چه باید بکنم؟

یکی از بی موها

سلام دکتر من همون بی مو هستم لطفا جواب سوال مرا در وبلاگ به نمایش بگذارید متشکرم