جواب

بنام خداوند جان و خرد

با عرض پوزش بدليل تاخير در دادن جواب شما عزيزان

۱- من پوست جربي دارم ولي هر چند وقت يكبار به خصوص در شروع فصل سرما پوستم خيلي خشك و حساس ميشود. شما چه كرمي را پيشنهاد ميكنيد؟

* دستهای من الان چند هفنه ست که خيييييلييييييی خشک شده منظورم کف دستم نيست ... از مچ دست تا آرنج . چند شب قبل از خواب با روغن زيتون چرب کردم ولی اثر نکرد :( چيکار کنم به نظرتون ؟ مال موم انداختن زياد نيست ؟علاوه بر خشکی پوست دستم خيلی تيره شده در صورتی که قبلا سفيد بود

کلاْ در فصول سرد سال بدليل اينکه جريان خون پوست کم ميشود و در نتيجه ترشحات غدد پوستی از جمله چربی کم ميشود پوست دچار خشکی ميگردد که بايد با کرمهای مرطوب کننده که مقداری نيز چرب هستند بخصوص بعد از شستن دست واستحمام استفاده کرد در ضمن بهتر است از صابونهای گليسرينه بجای صابونهای مايع و شامپو استفاده کرد.

وقتی پوست خشک باشد چون آب کافی در پوست وجود ندارد تيره تر ديده ميشود.

۲-  ايا کرم IMPERFECTION RESPONSE و كرم purifying clay mask برای از بين رفتن جوش و لک جوش مفيد است؟

از مارکی که نام برديد اطلاعی ندارم ولی آنچه از نامشان پيداست بايد نوعی ماسک باشند که بيشتر برای پاک کردن پوست و در مواقعی برای طراوت پوست استفاده ميشوند

۳- چه روشی در خانم ها برای از بين بردن موی زائد موثر تر است و کمتر باعث رشد موی زائد می شود؟

اول از همه بايد ديد علت موهای زائد از چيست و کلاْ هيچ روش قطعی وجود ندارد که با آن بتوان موهای زائد را از بين برد البته ليزر و الکتروليز ميتوانند موها را از بين ببرند ولی فقط موهائی که وجود دارند و موهائی که در استراحت هستند بعداْ ميتوانند رشد کنند به همين دليل بايد اين کارها در چند جلسه انجام گيرد.

۴- دز قسمت شرمگاهی من ۲ تا بر آمدگی مثل جوش در آ مده و بعضی اوقات خازش داره. ميشه راهنماييم کنيد...و کلا قسمت شرمگاهيم خيلی خارش داره؟

بنظر من اينها بايد کيست پيلونيدال باشند. شما بايد مورد معاينه قرار بگيريد تا تشخيص قطعی انجام بگيرد. در صورتی که تشخيص فوق صحيح باشد بايد عمل صورت گيرد. به يک متخصص جراحی عمومی مراجعه کنيد.

۵- در مورد کرمهای ضد چروک مثلROK لطفا بگوييد اثرشان موقتی يا دايمی است؟ يعنی فقط وقتی ميزنيم چروکها را محو ميکنه يا باعث ميشه پوست کش بياد ومثلا صاف بشه؟

در مورد کرمها ضد چروک بايد بگويم که اينها دو دسته هستند بعضی بعلت دارا بودن مولکولهائی که ميتوانند آب را در خود نگهدارند باعث مرطوب شدن پوست و از بين رفتن موقتی چروک ميشوند ولی دسته دوم که مقداری نيز لايه بردار هستند باعث افزايش کلاژن پوست ميشوند و چروکها را بمرور از بين ميبرند.

۶-  اشکالی نداره همزمان از دو کرم ضد افتاب مختلف با spf متفاوت استفاده كرد؟

اشکال که ندارد ولی هيچ نيازی هم نيست

۷- موی ابرو های من کم پشت و در واقع خالی است چطور ميتوانم ترميم کنم بطوريکه زياد پر پشت و سياه هم نشود در واقع تابلو نشويم مرکز خوبی سراغ داريد بفرمائيد ضمنا حدودا چقدر هزينه در بر داری؟

اول از همه بايد علت ريزش مو را فهميد و بعد اقدام به درمان کرد . آخرين راه درمانی پيوند مو است که در مطب اينجانب انجام ميکيرد ( در شيراز ) ولی در هر شهری پزشکان متخصصی هستند که اين کار را انجام ميدهند.

۸-  1ـ آيا صدف درمان قطعي دارد يا نه 2- گياه صبر زرد را كه نوشته بوديد براي صدف است به چه صورت بايد استفاده كرد آيا از ژل آن بايد استفاده كرد يا گونه خاصي از آن را . من از عطاري كه اين دارو را گرفتم به صورت داته هاي ريز و سفت سياه رنگ بود و مزة تلخي هم داشت.آيا منظور شما همين گونه از گياه است.

بيماری داءصدف يا پسوريازيس يک بيماری التهابی است که علتفردی ندارد يعنی دارای علل است که به ژنتيک و محيط مربوط ميشود . با درمانهای متداول ميتوان اين بيماری را کنترل کرد ولی درمان قطعی وجود ندارد البته در مواقعی ممکن است اين بيماری متوقف شود و تا مدت زيادی به سراغ فرد نيايد که بيشتر مربوط به اعصاب و استرس فرد ميباشد و در ضمن عواملی که باعث برانگيخته شدن بيماری ميشوند.

از عوامل برانگيزاننده اين بيماری از همه مهمتر همان استرس و هيجانات روحی است . داروها و عفونتها و تغييرات محيطی نيز ميتوانند از عوامل باشند.

آلوئه ورا يا صبر زرد داروی گياهی است که در درمان ميتواند موثر واقع شود. اين گياه دارای برگهای پهن است که در داخل اين برگ ژل وجود دارد. در تهيه اين دارو بيشتر از ژل استفاده ميشود ولی چون در ايران بيشتر اين دارو بصورت پودر که از برگ آن بوجود آمده در عطاری وجود دارد ( در مراکزی که کرمهاب بهداشتی ميسازند از ژل استفاده ميکنند) و در ضمن خيلی تلخ ميباشد. ميتوان از اين پودر هم استفاده کرد هم بصورت خوراکی و هم بصورت موضعی.. برای تهيه آن ميتوانيد پودر را در مايع حل کنيد و بصورت خمير از آن استفاده کنيد. همچنين از خمير بدست آمده ميتوان به اندازه نخود خشک کرد و روزانه يک قسمت از آن را ميل کرد ( روزی يک نخود).

تا بعد حق يارتان

/ 35 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
تارا

ba salam .mr dr mamnoon misham age hazineye taghribi amale biniro ke faghat ye khorde keshidas gheyd konin dar zemn lotf konin ve behesh ezafe konin ke aya dar kol amale bini khatanake ya... va aya doroste ke ye bibi ke mal shod momkene niyaz be dafeate mojadade amal jarahi dashte bashe .vaghean mamnoonam manko koshte in weblagetoon kheyli khafane

pari_darya

با سلام و خسته نباشيد ميخواستم در مورد کرم رتيين آ برام توضيح بدين چون از دکتر رفتن و نتيجه نگرفتن خسته شدم و ميخوام از اين کرم به گفته دکتر مورتون و گلشاهی استفاده کنم ولی هيچ اطلاعی در مورد تاثير اين کرم ندارم در ضمن پوست من مختلط است خيلی ممنون .منتظرم.

elina

سلام خسته نباشيد می خواستم بپرسم که من صورتم يه مدت جوش داشت برای بر طرف کردن لکه های باقيمونده از کرم هيدروکيينون استفاده کردم که باعث يکسری لکهای قرمز تو صورتم شده يه چيزی شبيه سوختگی حالا هم جای لکها کبود شده می خواستم بدونم ايا اين اثر از روی صورتم پاک می شه .... ايا دارويی هست که بشه ازش استفاده تا اين اثار پاک شن؟ اگه راه حلی هست لطفا راهنماييم کنيد

جواد

با سلام و خسته نباشيد.همه افراد خانواده من پوستي سفيد دارند اما من پوست صورتم بر خلاف بدم كه كاملا سفيد است سبزه است. مي خواستم ازتون بپرسم آيا راهي براي اينكه پوست صورتم سفيد شود وجود دارد. متشكرم.

sina

سلام پسری ۲۳ ساله هستم مهای روی صورتم کامل نميشه لطفا مرا راهنمائی کنيد

سیما

با سلام و خسته نباشید حضور شما متخصص فعال و گرامی سوال من راجع به عوارض قرصهای دیان میباشد. این دارو را یک متخصص ثوست تجویز کردهان به همراه کرم کترل برای جوش صورت و همچنین جلوگیری از بارداری.آیا این قرص باعث ثر موئی نمیشود البته صورت من فقط یک هفته قبل از ثریود جوش میزند.من ۲۳ سال دارم .با تشکر بسیار بسیار ... فراوان

roza

سلام خسته نباشيد . واقعا بلاگ مفيدی دارين . دستتون درد نکنه دختری بيست ساله هستم . روی پوست صورتم جای جوشهای خيلی ريز وجود داره که از تجمعشون پوستم ضاهر زبر و فيبر مانندی جلوه ميکنه در ضمن لکه های تيره زيادی هم دارم . چندين ماهه تحت درمان هستم بعداز برطرف شدن چربی صورتم دکتر برام ژل ترتينوئين تجويز کرد که يک شب در مياناستفاده ميکنم اما هيچی که اصلا مشکل صورتم برطرف نشده خيلی وقتام پوستم سرخ و متورم ميشه که اثر همون ژله ديگه واقعا به بن بست رسيدم اين مشکل موجب افسردگی شديد و گوشه گيريم شده خواهش ميکنم دقيقا راهنمايمم کنيد ازتون ممنونم

Milad

salam, man 3 sale pish az iran kharej shodam, ta on moghe moshklele rizeshe mo nadashtam,az vaghti be Norway amadam in moshkelo pida kardam. mikhastam beporsam aya kambode aftab baraye mo zarar dare? inja doktora baraye rizeshe mo hich kari nemitonan bokonan. mikhastam bebinam daroye ke tarjihan giahi bashe baraye taghviate mo mitonid behem moarefi konid. vainke aya zardeye tokhme morgh ya roghane zeiton baraye mo mofide?? mamnon misham age javabamo bedid. Milad

sara

salam,khaste nabashid,man ye dokhtare 17 sale hastam taghriban 2 sal pish bood ke badanam kharid va joosh zad ,poshtam,ro sineham,va kheili kam roo gardanam,vali bad ye kam khoob shod,migoftan jooshe bolooghe,vali alan dobare in kharesha shoroo shode makhsoosan shaba,va poshtam por az joosh shode,kheili mamnoon misham ye rahi va hamchenin ellatesho begin,albate doos daram bebinam darmanesh ba chizaye giahi masalan hana ya limoo emkanpazire va behtaresh mikone?dar zemn man iran nistam pas shayad tahiyeye darooi ke begin emkanpazir nabashe pas darmane giahiro tarjih midam.torokhoda komakam konid khaste shodam,mikham lebase baz bepoosham nemitoonam,kheili mamnooooooon khodafez

رزیتا

جناب دکتر ، لطف کنید به این سوال من هر چه سریعتر پاسخ دهید . من با همسرم در زمینه نزدیکی از عقب یعنی باسن مشکل دارم وحتی باعث طلاقم شده است چون هنگام این کار درد زیادی دارم و او هم به هیچ وجه حاضر به ترک این کار نیست . به من بگویید چه کار کنم .تورو به خدا هر چه سریعتر جواب مرا بدهید و در مورد عوارض این کار نیز توضیح دهید