بنام دادار

با سلام خدمت همه. اکثر جواب سئوالات شما در اين سايت وجود دارد لطفاْ مطالعه فرمائيد.

۱- من افشين هستم 20 سالمه از چند سال پيش موهاي سرم شروع به سفيد شدن کرده وحدود 2 ساله که موهام مي ريزه و يه مدت که ريزش خيلي زياد شده شامپوهاي زيادي استفاده کردم اما تاثيري نداشته لطفا کمکم کنيد چون سرم خيلي کم پشت شده؟

بيشترين علت سفيدي مو ارثي است که در سنين مختلف مي تواند بروز کند. در کل در بيماريهايي که از طريق ارث به انسان ميرسد بايد بدانيم که اين خصوصيت از راه ژن به فرد انتقال مي يابد. در هر فردي خصوصيات فيزيکي و کارکردي از والدين از طريق ژن منتقل مي شود. در بعضي افراد بعضي خصوصيات والدين زودتر از ديگران بروز ميکند و در بعضي ها اين خصوصيات بروز نمي کند. بيشترين علت اين امر وجود استرس در فرد مي باشد. افرادي که زود رنج هستند و سريع ناراحت مي شوند اين خصوصيات ژني زودتر از بقيه بروز مي کند. سفيدي مو و ريزش موي سر به شکل طاسي نيز از اين گونه خصوصيات ژني هستند و در افراد زود رنج و استرسي زودتر بروز مي کنند. براي درمان ريزش مو از اين نوع نياز به مصرف داروهاي ضد آندروژن و محلول ماينوکسيديل است. در گاهي از موارد سفيدي و ريزش مو علل ديگري دارند که بايد بررسي شوند.

۲- شما فرموديد براي اصلاح موهاي اطراف شرم گاه بهتره از موم استفاده بشه. اين کار خطري نداره؟ آخه قبلا شنيده بودم که با موم چون باعث کشيدگي ميشه ممکنه باعث سرطان بشه...و براي بي حس کردنش ميشه از کرم املا استفاده کرد؟ يعني ضرري نداره؟؟

هيچ خطري ندارد و ميتوانيد براي بي حسي از املا استفاده کنيد.

۳- من مدتي است كه اطراف حفره پاهام دچار پر مويي شده لطفا بگيد چكار بايد بكنم آيا روابط جنسي باعث پر مويي شده؟

منظور از حفره پا همان نواحي تناسلي مي باشد؟ اگر اينچنين است شما مي توانيد براي از بين بردن آنها از ليزر استفاده کنيد. موم انداختن و اپي ليدي براي اصلاح اين موها بهتر از تراشيدن است. اگر نواحي ديگر مانند چانه- وسط سينه ها و سطح سينه و شکم نيز پر مو شده اند بهتر است براي بررسي بيشتر به يک متخصص پوست و مو مراجعه فرمائيد. روابط جنسي نيايد تاثيري داشته باشد ولي افرادي که روابط جنسي زياد دارند يعني تمايل زيادي به اين روابط دارند اين مشکل نيز در آنها بيشتر بروز مي کند. يعني در حقيقت هورمون آندروژن است که تمايل جنسي را فعال مي کند و از طرفي همين هورمون باعث پر موئي ميشود يعني اين پر موئي بعلت زيادي بودن تمايل نيست بلکه هورمون هر دو کار را انجام مي دهد. بايد اين را دانست که در اين افراد حتماْ مقدار اين هورمون بالا نيست بلکه حساسيت بدن نسبت به مقدار طبيعي هورمون نيز باعث افزايش اثر اين هورمون ميشود که مي توان آن را اصلاح نمود.

۴- ميخواستم در مورد اگزما کودکان بپرسم ..ميگم اگزما من فکر ميکنم اين باشه .روي ساق پا يا پشت دست دختر ? ساله يه نقطه نقطه هاي قرمز رنگ که در کنار هم با تراکم بالا مثل جوشهاي ريز ميزنه و فقط همون قسمتها درگير ميشن .بيشتر فصليه و با کرم و پماد هاي کورتون دار موقتا خوب ميشه.خارش داره و انقدر ميخارونه که گاهي خون هم مياد .ميخواستم بدونم اين بيماري دوره داره وبعد از يه سني خوب ميشه ممکنه جاهاي ديگه هم بزنه ودليلش چيه شما چه دارويي پيشنهاد ميدين؟

خوب عنوان کردهايد. اين کودکان اکزماي اتوپي دارند و با بالا رفتن سن بهتر و خوب مي شوند. مهمترين مشکل در پوست اين افراد عدم خاصيت مرطوب کنندگي سطحي پوست است. در اين گونه پوستها بعلت عدم وجود بعضي فاکتورها پوست توانائي نگه داشتن آب را در خود ندارند و سريع آب خود را از دست مي دهند و خشک مي شوند. خشکي پوست از يک طرف و حساس بودن اين گونه پوستها از طرف ديگر باعث خارش مي شود و خاراندن اين مسئله را تشديد مي کند و خارش گاهي آنقدر شديد است که فرد را از هر کاري باز مي دارد. بهترين درمان در اين گونه افراد چرب کردن مکرر است. در اين مورد سايت اينجانب مطالب کامل گفته شده است مطالعه فرمائيد.

۵- agar momkene raje be bimariye bavasir va rahhaye enteghal va darmane oon tozihaty befarmaeed

بيماري بواسير يا هموروئيد در حقيقت واريس ناحيه مقعد است و علت آن مي تواند زور زدن زيادي- نشستن طولاني مدت در توالت بصورت چمباته - پبوست طولاني مدت - و هر چيزي که باعث شود فشار داخل شکم بالا رود مانند سرفه هاي مکرر در افراد آسمي يا سيگاري و غيره. درمان آن در موارد اوليه داروئي ولي در موارد شديد نياز به عمل جراحي دارد.

۶- من ۲ تا سوال داشتم.اوليش اينه که روي بازو و پشتم جوش ميزنه و ردش هم مونده ميخواستم بدونم که اين لک هارو چطوري از بين ببرم. و دوميش اينکه شمافرموديد براي بي حسي پوست از کرم املا استفاده کنيم . ميخواستن بدونم اين کرم ايرانيه يا خارجي .اگه لطف کنين لاتينشو بنويسيد ممنون ميشم.

جوشهای جوانی يا آکنه علاوه بر صورت روی بازوها سينه و پشت هم ديده ميشوند. درمان آنها مانند درمان جوش صورت است و عوارض جوشهای اين ناحيه هم مانند جوش صورت است که به صورت لک و اسکار به جا می ماند. بهترين درمان پيشگيری است يعنی درمان جوش بهترين راه است که اين عوارض به جا نماند. لک های جوش به مرور از بين می روند ولی برای رفع سريع تر می توان از کرمهای لايه بردار و ضد لک استفاده کرد. و برای اسکارهای به جا مانده از اين جوشها ميتوان بوسيله ليزر و ميکرودرم ابرشن درمان نمود. کرم بی حس کننده خارجی است و بصورت EMLA نوشته ميشود.

۷- سوال من راجع به پيلينگ هست .۱ )ميخواستم بدونم به وسيله پيلينگ ميشه بعضي از اسکار ها مثل جاي ابله مرغون يا جاي جوش ..کلا براي داشتن پوستي هموارتر استفاده کرد .و۲ ) اگر پلينگ قوي نباشه و با ۱۵ درصدAHA به مرور ميتوان اين کارو کرد .وپيلينگ قوي از چندرصدرو ميگن ۳ )همينطور که ميدونيد بعضي از دارو ها هم مثل ترتينوئن وبنزويل پرکسايد هم پوست را بر ميدارند ايا اينم يک نوع پيلينگ محسوب ميشه .فرقي با الفا هيدوکسي اسيد ها نداره ؟۴)بعد از پيلينگ قوي توسط پزشک يا هر جور ديگه .چه عوارضي داره تا چند مدت يعني قيافه جوري نميشه که نشه بيرون رفت؟

با لايه برداری يا پيلينگ ميتوان تا حدودی اين جای جوشها را از بين برد و جای آبله مرغان ولی بطور کامل نه. پوست را ميتوان به اين روش هموار تر کرد. با اين در صد نيز خوب است ولی طول درمان طولانی است يعنی بمرور زمان نتيجه می دهد. لايه برداری قوی که بايد توسط پزشک انجام گيرد آلفا هيدروکسی اسيد يا گليکوليک اسيد ۵۰ تا ۷۰ در صد و تری کلرو استيک اسيد ۳۵ تا ۵۰ در صد است. لايه برداری با تره تينوئين و بنزوئيل پراکسيد نيز صورت ميگيرد ولی خاصيت آلفا هيدروکسی اسيد اثراتی نيز روی کلاژن دارند که باعث از بين رفتن فرو رفتگی ها و چروک نيز است پس اثر بهتری دارد. عوارض لايه برداری بصورت لک و التهاب می باشد که اگر فرد مراقبت های بعد از لايه برداری را به خوبی انجام دهد و پوست توسط پزشک بخوبی انتخاب شود به حد اقل می رسد. زمان لازم برای پوسته ريزی بعد از لايه برداری حدود يک هفته است و در اين مدت نبايد فرد جلو آفتاب قرار گيرد و پس از آن نيز بايد بطور مرتب از ضد آفتاب استفاده نمايد.

۸- من از سن ۲۱ سالگي يعني از ۵ سال پيش ريزش مو پيدا کردم (از پيشاني تا بالاي سرم) ابتدا موهام خيلي چرب شد و ريزش هم سريع بود ولي الان چربي موي من کمتر شده و لي ريزش دارد . در آن موقع من سال سوم دانشگاه بودم . سال پيش يک قوطي ماينوکسيديل ۵ استفاده کردم چند روز پس از تمام شدن آن موهام خيلي خوب شد و ريزش هم نداشت ولي ۱۰ روز بعد دوباره ريزش شروع شد دوباره وقتي مصرف کردم ريزش و خارش داشتم . الان هم که استفاده مي کنم فقط خارش دارم . اگر درماتيت است چگونه خارش را مداوا کنم . چون در حالتي هم که ماينوکسيديل نمي زنم موهام کمي خارش دارد . در ضمن در خانواده ما فقط من ريزش مو دارم و پدرم هم موهاش خوب است فقط دو تا از دايي هام کچل اند . و آيا مصرف ويتامين (H,B5) براي من مفيد است . دوز آنها چقدر باشد . نظرتان راجع به شامپوي( بيو کور)براي من چيست.

اگر بدون مصرف ماينوکسيديل نيز خارش داريد علت خارش چيز ديگر است و به دليل حساسيت به ماينوکسيديل نيست و ميتوانيد از آن استفاده کنيد. البته داروهای همراه را نيز بايد مصرف کنيد. کلاْ تحت نظر پزشک داروها را مصرف کنيد. ارث از پدر و مادر به فرزند می رسد و چون دائی شما نيز ريزش مو دارند مسئله ارثی آن مسجل است. اين ويتامين ها بيشتر به صورت موضعی استفاده ميشوند و در شامپو و محلولهای ريزش مو موجودند. اين نوع شامپو و شامپوهای ديگر ريزش مو همگی تا حدی موثر هستند ولی به تنهائی کافی نيستند.

۹- من احسان هستم آقا من جوش دارم تتراسيكيلن خوبه؟ بعد چه صابوني پيشنهاد ميكني؟

تتراسيکلين خوب است ولی با هر دارو می تواند مقاومت ميکروبی ديده شود شايد روی پوست بعضی ها موثر نباشد بايد امتحان کرد. صابونهای ضد جوش خوب هستند.

۱۰- سن من ۲۶ سال مي باشد(مونث مي باشم) به تازگي تعدادي از موهاي سر من سفيد شده است (کمتر از ۲۰ تار مو) مي خواستم علت را بدانم . و چه داروهايي مصرف کنم . من از شهرستان هستم و نمي توانم به حضور شما شرف ياب کنم .لطفا مفصل توضيح دهيد اگر سوالاتي پيرامون اين موضوع (ريزش موي بنده)داشته باشيد بپرسيد تا دوباره من بگويم

همانگونه که در اول اين سئوالات گفتم سفيدی مو علت ارثی دارد و برانگيخته شدن آن ريشه عصبی دارد. تغذيه مناسب در مواردی که علت تغذيه ای و کمبود ويتامين داشته باشد موثر است. نيازی به توضيح بيشتر نيست.

۱۱-  soale man rajeh be daroee be name(revivogen) ast ke dar bazi az majalate dakhele keshvar be onvane behtarin daroye moalejeye ghatee rizeshe mo dar sale 2003_2004 shenakhte shodeh va daroye digari be name shahoo az injaneb in soal ra dashtam ke aya in chenin darohaee az nazare jenabe ali moaser hastan ya kheyr

اين دارو نيز مانند داروهای ديگر می تواند روی بعضی موها موثرتر و روی بعضی موها اثر چندانی نداشته باشد. داروی معجزه آسا وجود ندارد و داروئی که بتواند روی تمام موها موثر باشد وجود ندارد چون هيچ دو نفری مثل هم نيستند و اثر دارو نيز روی دو نفر مثل هم نيست.

۱۲- می خواستم در مورد دانه های سر سياه بر روی بينی سوال کنم. من روي بيني و گونه كلي دانه هاي سر سياه دارم كه هفته اي يك بار صورتم رو بخور مي دم و وقتي اين جوشها نرم شد اونها رو در مي آررم و بيني ام رو با روشور پاك مي كنم خواستم بدونم آيا اين كار در دراز مدت خطرناك هست؟ و براي تميز كزدن اين دانه هاي سرسياه چه كار بايد كرد؟

بهترين روش مصرف اسکراب صورت در آخر حمام است.

تا بعد حق يارتان

/ 38 نظر / 60 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مليحه

با سلام من ۲۱سالمه يك شامپوي جديد گرفتم ولي هر وقت استفاده مي كنم سرم شروع به خارش مي كند ميخواستم ببينم دليلش چيه ؟

مریم

با سلام .من دختر ۲۷ ساله ایی هستم که یک روز بعد از استفاده از کرم های لایه بردار (AHA 15%) دچار جوش های ریز قرمز و خارش دار در ناحیه چانه و اطراف آن شده ام . آیا این واکنش ها طبیعی است یا بید کرم خود را تعویض کنم یا از درصد پایین تر استفاده کنم. چه راهکاری را مناسب می دانید.با تشکر

firouz yousefy

باسلام من پسری26ساله هستم 3سال است موهام دچارریزش شده اند ازتقویت کننده سنره وماینوکسیدل همزمان استفاده میکنم شامپو سیر کریستال میزنم وهردوروز قبل ازحمام ازمخلوط سیر رنده شده وروغن زیتون به مدت 5دقیقه برای ماساژ سرم استفاده میکنم و موهای جدید قابل رویت درسرم مشاهده میشوند ولی نمیدانم به چه علت موهای جدیدمیریزند اگر راه حلی برای جلوگیری وتقویت این موها داریدراهنمایی بفرمایید خیلی ممنون از سایت مفید شما.

رز

سلام . مي خواستم بدونم علاوه بر ليزر و الکتروليز روش ديگري براي از بين بردن موهاي بدن بصورا دائمي وجود دارد ؟ خانمي مي گفت در آرايشگاه او با استفاده از اپيلاسيون دائم اين کار را انجام مي دهد ؟؟!! به اين صورت که از موم سبز رنگ که بوي يه گياه رو مي داد استفاده مي کرد و بعد از ژل هاي مختلفي که مي گفت اين ژلها براي جلوگيري از افتادگي و شل شدن پوست هست استفاده مي کرد و در آخر قطره اي مي داد که بايد هر شب به پوست ( جايي که موم انداختيم ) بماليم تا آن قطره از رويش مو جلوگيري کند . مي خواستم بدانم اين قضيه چقدر صحت دارد و آيا واقعا اين روش باعث ريشه کردن موهاي زايد مي شود ؟؟ لطفا يه جواب دقيق به من بدهيد چون اولا هزينه اين کار بالاست و دوم اينکه من واقعا از دست موهاي بدنم خسته شدم. ممنونم

Ali

پوست صورتم چروک خشک و لک دارد

asal

با سلام و خسته نباشيد خدمت شما من دختری ۲۲ ساله هستم با پوست گندمی. يه مشکلی دارم که يه مدته که منو خيلی ناراحت کرده و اون اينه که دور ناحيه تناسليم (يا به عبارتی همون لای پاهام خيلی تيره شده خيلی آزارم ميده چون اختلاف رنگش با پوست جاهای ديگه از بدنم خيلی زياده و اين تيرگی لای پاهام عذابم ميده.خواهش می کنم راهنماييم کنين که از چه دارو يا کرمی استفاده کنم شما تو سايت نوشته بوديد از کرمهای موضعی ضد قارچ.اما من منظورتونو متوجه نشدم.من اين کرم رو از کجا و از چه مارکی می تونم تهيه کنم. ۲.من همين مشکل تيرگی پوست رو روی زانو هامم دارم.يعنی پوست روی زانو هامم خيلی تيره ويه حالت زبری داره و جنسش با پوست خود بدنم فرق داره.خواهش می کنم راهنماييم کنين که برای رفع اين تيرگيها چيکار کنم؟ ۱دنيا ممنون ميشم

م

سلام من پسری 17 ساله هستم وریش هام رو با تیغ میزنم به همین دلیل به نظر خودم خیلی کلفت شده برای نازک شدن آنها و برگشت به حالت اول چیکار کنم

می

من پسر هستم برای زدن موهای ناحیه تناسلی از چه استفاده کنم

آهو

با سلام و خسته نباشید و تشکر از مطالب مفیدتان اسکراب با چه مارکی که مضر نباشه و مفید باشه رو شما پیشنهاد میدید؟ضمن اینکه آیا فشار روی بینی مضر نیست؟ و نیز کرم موضعی که برای رفع تیرگی پوست(همان که عسل خانم پرسیدند) چی خوبه ممنون

یی

من 1ساله بواسیر دارم و نمی خوام عمل کنم بنضرتون چیکار کنم که زودتر خوب بشم