بنام خداوند جان و خرد

از عزیزانی که در اين وبلاگ کامنت ميگذارند خواهشمندم رعايت اخلاق حسنه را رعايت فرمايند و از هتاکی به ديگران پرهيز کنند. در ضمن اين وبلاگ را محل تبليغ نکنند و در صورت تبليغ لا اقل يک کامنت بگذارند در غير اينصورت کامنت شما حذف میشود.

۱- به تازکی بعضی از شرکتها کرمهای ضد چروکی را وارد بازار کرده اند که مدعی هستند در انها از بوتاکس استفاده شده اين مسئله تا چه اندازه صحت دارد؟ایا بوتاکس جذب موضعی دارد?

البته اين کرمهای موضعی حاوی بوتاکس هم در صورت و هم دور چشم وجود دارد ولی چون جذب آن از سطح پوست بسيار ناچيز است نمی تواند اثر که از تزريق ميگيريم داشته باشد.

۲- ۱- برای لايه برداری از پوست چربی که کمی جای جوش داره ( نه خيلی ) لوک اسيد بهترهست يا آ اچ آ ۱۵٪ ؟ پوستم چربه ها
۲- برای کک مک داروی ضد لک استفاده کنم يا همون يکی از اين دوتا ( لوک اسيد يا آچ آ ) کافيه ؟

لوک اسید همان تره تینوئين است. پوستهای ايرانی در بيشتر مواقع بخصوص در نيمه جنوبی ايران به ترکيبات تره تينوئين حساسيت نشان ميدهد و نه تنها اثر مثبتی از دارو نمی بينيم بلکه باعث بدتر شدن پوست ميشود و بايد بر اساس نوع پوست با مراقبت لازم از اين دارو استفاده شود. کرمهای آ اچ آ  انواع اسيدهای ميوه می باشند که می توانند محرک پوستی باشند و بايد با احتياط استفاده شوند. در پوستهای روشن و سفيد ما مشکلی با اين کرمها نداريم يا لااقل کم است ولی در پوستهای سبزه بايد احتياط شديد صورت گيرد. هر دو نوع دارو می تواند برای شما مفيد باشد ولی اول در قسمتی از پوست تست کنيد و بعد هم بعد از استفاده از دارو به محض احساس سوزش شديد و يا قرمزی پوست را بشوئيد که در غير ان صورت پوست شما می تواند تيرگی بعد از التهاب ايجاد کند بخصوص اگر سبزه باشيد. برای کک و مک هم هر دوی اين کرمها مفيد هستند. در مواقعی که از اين کرمهای لايه بردار استفاده ميکنيد شديداْ تاکيد ميکنم از ضدآفتاب مناسب هر سه ساعت در مواقع در برابر آفتاب قرار گرفتن استفاده کنيد.

۳- سرطان پوست چگونه تشخيص داده ميشود؟ ايا اين نوع سرطان درمان هم دارد؟ راه پيشگيری هم دارد؟

در مواقعی که يک ضايعه پيش رونده بصورت قرمزی يا ضايعه برجسته در پوست داشتيد و يا ضايعه ای که زمان زيادی روی پوست شماست و يا ايجاد خالهای جديد و بزرگ شونده با علائم درد- خارش و تغيير رنگ و يا خونريزی بهتر است با يک پزشک متخصص پوست مشاوره کنيد. اکثر سرطانهای پوست اگر زود تشخيص داده شوند درمان قطعی دارند. بيشتر سرطانهای با منشاء پوستی بدليل تماس با آفتاب می باشند که بهترين روش پيشگيری استفاده از ضدآفتاب است.

۴- اخيرا؛ بسياری از مارکها محصولاتی رو مختص پوست اقايان توليد ميکنند ايا اين کرمها اثربخشی بيشتری نسبت به کرمهای معمول روی پوست اقايان دارند و در کل ایا پوست اقايان با خانمها تفاوت دارد؟

بلی پوست آقايان با خانمها تفاوت دارند و کرمهای مخصوص اگر رعايت دقيق انجام داده باشند اثر بخشی بهتری دارد. ولی بيشتر اين محصولات بدليل اينکه آقايان دوست ندارند کرم روی پوستشان ديده شود ساخته ميشوند.

۵- من مدت ۲ سال تمام با انواع ترکيبات الکلی و پلينگ و اکسفولياک ۱۵ به درمان جوش پرداختم که بهبودی حاصل شد وچند ماه پيش ۳ کيلو از وزنم کم کردم اما بعد از آن پوست صورتم هنگام خنده چروک ميشه .احساس می کنم يه مقداری پوست صورتم اضافی تر از اندازه صورتم است و به خاطر همين موقع خنده چروک می خوره!از کرم مرطوب کننده سينره در طول روز استفاده ميکنم و یک شب در میان کرم شب حاوی آ اچ آ ۵ است (فوم اکسفولیاک مخصوص خانم ها)استفاده می کنم .مصرف ميوه سالاد و شير هم زياد دارم.آيا رزيم خاصی ميتونه چربی زير پوستم رو برگردونه؟

ايجاد چروک با خنده يا اخم بدليل تون عضلات می باشد و می توان با تزريق بوتاکس اين چروکها را از بين برد.

۶- من ۵ سال پيش بيني ام را جراحی کردم اما تقریبا؛ ۸.٪ تورم طی سالها باقی ماند و از بين نرفت که اين مسئله شديدا؛ روحيه ام را تضعيف و افسرده ام کرد.تا اينکه سال گذشته برای ريزش موهايم از طريق وبلاگ شما مصرف پروپشيا رو شروع کردم اما عجيب در کمتر از ۴ ماه تمام تورم بينی به طور معجزه اسائی از بين رفت و بينی ام بسيار زيبا شد علاوه بر اين جوشهای ريز و زير پوستی هم همگی محو شدند و پوستم به صافی ابريشم شد. من که متعجب شده بودم به يک ارولوژيشت معروف مراجعه کردم و ماجرا را شرح دادم ايشان گفتند اگر ناحيه بينی دارای تراکمی از گيرنده های تستسرون باشد با مهار شدن اين گيرنده ها تورم بينی از بین می روداما پزشک جراح اين نظر را رد کرد و گفت اين قرص احتمالا؛ مدر است(که البته در مورد من بود) و هر دارويی که حجم ادرار را زياد کند تورم را کم يا از بين ميبرد حال خواستم اين موضوع را با شما پزشک حاذق در ميان بگذارم و بدانم با نظر کدام يک از اين دو پزشک موافق هستيد؟.هيچ کس باور نمی کند پروپشيا باعث اين همه تغیيرات شده باشد اما اميدوارم شما باور کنيد.

در پوست بينی غدد چربی فراوانی داريم که با اثر هورمون جنسی تستوسترون و گيرنده های فراوان اين هورمون که در ناحيه داريم اين غدد بزرگ ميشوند. در بيماری رينوفيما آنقدر اين غدد يزرگ ميشوند که بينی از فرم خود بيرون ميرود. با داروی فناسترايد هم اثر تستوترون کم ميشود و هم فعاليت آنزيم کاهش يافته و غدد اين ناحيه کوچک و چروکيده ميشود. در نتيجه بينی کوچکتر ميشود. 

۷- پسری ۲۴ ساله هستم ۲ سال است که فیناستراید مصرف می کنم و نتیجه ای نگرفتم .و دیگر امیدی ندارم پزشکم هم بر همین نظر است و پیوند مو را توصیه کرده.حالا تصمیم دارم به هر قیمتی شده مصرف اسپیرونولاکتون رو شروع کنم چند نفری را می شناسم که بجای فیناستراید از این قرص استفاده کردند و نتیجه کامل گرفته اند و هیچ عارضه ای هم برایشان ایجاد نشده . حال سوال من از شما پزشک محترم این است که۱ـ دوز اسپیرونولاکتون برای مردان همان ۱۰۰ میلی است؟ مانند فیناستراید بدون نسخه هم میپیچند؟۲ـ مکانیزم عملکرد این قرص به چه شکل است ؟ ایا دی اج تی را کاهش می دهد؟ ؟۳ـچه عوارضی دارد؟۴ـاگر امکان دارد در مورد دیگر داروهای اندروزنی که برای مردان هم قابل تجویز است مثل ازورال توضیح بدهید.

شما از چه نوع استفاده ميکنيد؟ ايرانی يا خارجی؟ با پنج يا يک ميلی گرمی؟ دوز دارو بين آقايان و خانمها فرقی ندارد. تمام داروها متاسفانه در ايران بدون نسخه پيچيده ميشود !!!!!!!!. اين دارو يک ضدآندروژن است و اثرات آندروژن را در بافتها از بين می برد. علاوه بر عوارض معمول اين دارو بين آقايان و خانمها يک عارضه جدی اين دارو در آقايان بزرگ شدن سينه هاست که برای آقايان خوشايند نيست. سولفات روی نيز يک ضد آندروژن و نيز تقويت کننده رشد مو می باشد. اين داروی ازورال را نشنيده ام می شود اسم اصلی دارو را بيان کنيد.؟ بنظر ميرسد اسم تجاری دارو را شما گفتيد.

۸- آيا کرم آلفا هيدروکسی اسيد مخصوص پوست چرب و خشک دارد ؟ در اينصورت لطفا خواهشا مراما کرامتا رفاقتا و خيلی تن های ديگه ... لطف کنيد يک مارک کرم آلفا هيدروکسی اسيد مخصوص پوست چرب که خيلی گرون هم نباشه ( ايرانی ترجيحا ) معرفی فرماييد .

بله نوع پوست چرب و خشک متفاوت است. آ اچ آ پانزده درصد آردن و مای مخصوص پوستهای چرب هستند.

۹- سه سال پيش برای ريزش موهام مصرف فين پشيا رو شروع کردم در مدت ۷ ماه تقریبا؛ تمام موهای ريخته شده مجدد رشد کرد و در کل مشکلم حل شد اما به خاطر ترس از عوارض و حرفهای نا مربوط یکی از دوستانم دیگه دارو رو ادامه ندادم و در چند ماه همه موهای در امده دورباره ريخت . از سال گذشته که مجدد مصرف فين پشیا رو شروع کردم تا به امروز اصلا؛ نتيجه خوبی نداشته و این باعث تعجب من شده که چطور بار اول در مدت ۷ ماه همه موها مجدد درامد اما این بار بعد از یک سال حتی ۲۰٪ از موهای ریخته شده هم در نیامده . به نظر شما علت چيست؟ ممکنه بدن نسبت به دارو مقاوم شده باشه؟(در ضمن از اصل بودن دارو مطمئن هستم).

اينکه در آن زمان خوب جواب داده و الان جواب نمی دهد مربوط به مقاوم شدن بدن شما نيست بلکه بسته به وضعيت بدنی و روحی شما دارد. در مواردی که فرد از نظر روحی و هيجانات پايدار نباشد دارو چندان کمکی نمی کند و همچنين کمبودهای ويتامينی و املاح خونی مثل آهن و روی و همچنين مس و منگنز نيز در جواب ندادن دارو نقش دارد. البته داروهای اصلی و قلابی را نمی توان از هم تميز داد مگر اينکه از نمايندگيهای معتبر و يا داروخانه های معتبر تهيه نمود.

۱۰- من مدت ۷ ماه است که سیپروترون کمپوند مصرف می کنم نتيجه هم خوب بوده جوشهام از بين رفته و چربی پوستم بر طرف شده ميخواستم بدونم چند وقت ديگه بايد ادامه بدم و آيا ممکنه جوشها و چربی پوستم دوباره به وجود بياد؟

بايد دارو را تدريجاْ کم کنيد. به اين صورت که اول يک ماه در ميان دارو را استفاده کنيد و در صورتی که مشکلی نداشتيد بعد از چند ماه باز هم مصرف را کمتر کنيد.

۱۱- من از جواب شما متوجه نشدم که بالاخره از دستگاه اپیلا لیزر استفاده بکنم یا نه ؟

بسته به خودتان دارد. از نظر من اين دستگاه اينقدر که در باره اش تبليغ شده موثر نيست. متاسفانه در کشور ما تبليغات نسبت به جاههای ديگر زياد گزافه گويی دارد.

۱۲- کرم ۱۵٪ aha رکسول برای چه نوع پوستی مناسبه؟ من پوست خشکی دارم ايا ميتونم برای از بين بردن جای جوشهام که خيلی سطحی هستند از اين مارک لايه بردار استفاده کنم.

تا آنجا که من ميدانم اين نوع کرم برای پوستهای چرب خوب است. شما ميتوانيد از کرمهای آ اچ آ مناسب پوست خشک که روی محصول نوشته شده استفاده کنيد.

۱۳- قرص وايگرا مکانيزم عملش افزايش جريان خون هست و نه توليد تستسترون
آيا استفاده از اين قرص برای نعوظ بهتر باعث ريزش مو ميشه ؟
برای اينکه هم نعوظ خوب باشه هم موها نريزه چی مصرف کنم ؟
موهام کمی ريزش ارثی داره که من فين پشيا می خورم و کنترلش کردم.

قرصهای وياگرا با افزايش توليد تستوسترون باعث افزايش ميل جنسی ميشود و ميتواند در افراد مستعد باعث ريزش مو شود. برای درمان نعوظ بهتر است با يک اورولوژيست و يا يک روانشناس مشاوره کنيد. فين پيشيا دقيقاْ برعکس وياگرا عمل ميکند.

۱۴- بهترين داروی موضعی ( کرم يا پماد ) برای از بين بردن لکه های قهوه ای کک و مک چيه ؟

اول از همه مصرف صحيح ضدافتاب. برای از بين بردن کک و مک بهترين روش از بين بردن آن از طريق فيزيکی است يعنی لايه برداری. حال اين لايه برداری را ميتوان از طريق ليزر- کرم لايه بردار و يا ميکرودرم ابرشن انجام داد. بسته به نوع پوست پزشک بهترين روش را برای شما پيشنهاد خواهد داد.

۱۵- پسر ۲۲ ساله ای هستم که بخاطر بزرگ بودن سينه هام ( ژنيکوماسی ) دکترام برام بروموکریپتين تجويز کرده و تاثير خوبی هم در کوچک شدن سينه هام داشته اما موهام شروع به ريزش کرده اند  آيا اين قرص باعث ريزش مو ميشه ؟
البته قبلا هم ريزش مو داشتم ماينوکسيدل زدم و قرص فيناسترايد خوردم و کنترلش کرده بودم . الان اما با اينکه هنوز از اين دوتا استفاده می کنم موهام شروع کرده به ريزش . بخاظر قرصه برموکریپتينه ؟  چی کار کنم ؟

پرولاکتين هورمونی است که از غده هیپوفيز در مغز ترشح ميشود و عامل بزرگ شدن سينه و در زنان شيرده باعث ترشح شير ميشود. داروی بروموکریپتين اثرات پرولاکتين را از بين می برد. تا بحال جائی نديده ام که اين دارو بتواند ريزش مو بدهد ولی خود پرولاکتين ممکن است ريزش مو بدهد. ولی چنانچه بعد از شروع دارو ريزش مو شروع شده و شما از نظر ارثی مستعد ريزش موی آندروژنی نبوديد ميتوانستيم اين دارو را عامل ريزش موی شما معرفی کنيم ولی حالا نمی توان دارو را مقصر دانست. احتمالاْ استرس باعث برانگيخته شدن زمينه ارثی ريزش موی شما شده است. دارو ها را ادامه دهيد با کنترل استرس ريزش موی شما برطرف ميشود. از داروهای کمکی مثل سولفات روی نيز استفاده کنيد.   

۱۶- روزی دو بار از ماينوکسيديل استفاده می کنم . ريزش موهايم خيلی کمتر شده . دوستم از لوسیون ایروکس نتیجه خوبی گرفته است . اکنون می خواهم از لوسيون گياهی ايروکس نيز جهت کمک بيشتر استفاده بکنم . آيا استفاده همزمان مشکلی ايجاد نمی کند ؟ کدام را اول بزنم و چقدر صبر کنم برای استفاده از محلول بعدی ؟

مشکلی ندارد. شما ميتوانيد در شب از ماينوکسيديل و در روز از محلول گياهی استفاده کنيد.

۱۷- برای تيرگی لبهای آلت تناسلی چکارهايی می شود کرد ؟ مشکل قارچی ندارم.

در نواحی تناسلی و زير بغل بدليل محيط مناسب برای رشد قارچها- مخمرها و ميکروبها هميشه يک عفونت خفيف با اين عوامل داريم و در افرادی که کمی سبزه هستند يا ژنتيک سبزه دارند التهاب خفيفی که در اين ناحيه وجود دارد يک تيرگی بعد از التهاب در اينجا داريم. با استفاده از داروهای ضعيف ضدالتهاب و همچنين کرمهايی که اثرات ضد قارچی- مخمری و ميکروبی دارند ميتوان اين تيرگی را تا حدودی برطرف کرد.

۱۸- دو سوال داشتم
نخست : برای رفع تیرگی زیر چشم محصول جدیدی در بازار آمده یا نه ؟
دوم : من هم مشکل احمد آقا را دارم . البته اينجانب نزديک يکسال و نيم است که از ماينوکسيديل با درصد ۵ و فين پشيا و زينک پلاس و مخمر استفاده می کنم . ريزش موها در همان ۶ ماه نخست کنترل شد و بعد از آن موهای ريز و نازکی روی سرم در آمد که تا اين لحظه هرگز به موهای ترمينال و ضخيم تبديل نشده است . بنظر حضرتعالی بهتر نيست از ماينوکسيديل با درست بالاتر استفاده کنم ؟
ببخشيد سوال ديگرم اينست که برای ساختن ماينوکسيديل با درصد بيشتر بايد به داروساز مراجعه کنم يا خودم هم می توانم پودر ماينوکسيديل را در بطری ۵ درصد پاکدارو بريزم و تکان بدهم تا حل شود ؟

هر روز محصولات جديدی با مارکهای مختلف برای انواع پوست وارد بازار ميشود. مصرف ماينوکسيديل با درصدهای بالا عوارض شديد داخلی ميتواند داشته باشد. من بيشتر از دو درصد را توصيه نمی کنم. شما ميتوانيد از تونيکهای گياهی هم استفاده کنيد. در ضمن برای درمان ريزش مو و رسيدن به نتيجه مطلوب طول درمان طولانی است و شايد تا پنج سال نيز نياز باشد. با حوصله باشيد.

۱۹- اين کرم لوک اسيد که شايان نوشته چيه ؟ ميشه جای جوش و ککومک باهاش برطرف کرد ؟ قيمتش چنده ؟ طريقه مصرفش چجوريه ؟

لوک اسيد همان تره تينوئين است. در پوستهای ايرانی بايد با احتياط مصرف شود ممکن است تحريک پوستی شديدی ايجاد کند. برای جوش و کک مک خوب است. هر شب ميشود از آن استفاده کرد ولی چنانچه سوزش و قرمزی ايجاد کرد بايد شسته شود و دوباره شب بعد استفاده شود. 

۲۰- روی کتف شوهرم جوش می زنه البته سر سفيد نداره اما قرمز رنگه چرک خشک کن چی بخوره ؟ تتراسايکين ؟

سن ايشان چقدر است؟ آيا اين جوشها روی صورت ايشان هم وجود دارد؟ در سنين حدود سی سالگی در بعضی افراد يک عفونت مخمری در بدن ديده ميشود که درمان آن با درمان جوش معمولی متفاوت است. تتراسايکلين در مواقعی که جوش صورت نيز دارد موثر است ولی در مواردی که فقط روی تنه باشد کمک چندانی نمی کند.

۲۱- پسری ۲۳ ساله هستم . حدود ۷ ماه قرص فین پشیا و کپسول ویتامین سی زينک پلاس برای ريزش موی هورمونی و ارثی استفاده کرده ام اما تاثيری در کاهش ريزش نداشته.تصمیم گرفتم همراه قرص داروی موضعی به سرم بزنم.دو هفته هم از ماينوکسيديل ۲ درصد استفاده کردم اما فهميدم مصرف مداوم اون برام سخته.حالا ۳ تا سوال داشتم: ۱ـ مدت زمان لازم
برای تاثير فين پشيا چقدر هست و آيا اصلا بدون ماینوکسیدیل یا داروهای موضعی دیگه هم میشه نتیجه گرفت؟یعنی بعد از ۷ ماه که قرص هیچ تاثیری در ریزش نداشته میشه وقت بیشتری بهش داد یا باید از تاثیرش قطع امید کرد و همراهش داروی جدید اضافه کرد.چون تاثیر ماینوکسیدیل تو زمان طولانی و مصرف مداوم هست؛ یه قرص رو میشه مادام العمر خورد ولی استفاده طولانی از محلول سخته.
۲ـ در مورد فین پشیا اگر روزی ۲ تا مصرف بشه میتونه تاثیر گذار باشه؟
۳ـ درمورد ویتامین سی زینک پلاس بعد از ۷ ماه مصرف مداوم باید مقدارش کم بشه؟

هنوز زود است که از اثر دارو نا اميد شويم. داروها را ادامه دهيد. مصرف ماينوکسيديل يا تونيکهای گياهی همراه با داروها اثر بيشتری دارد. مصرف فين پيشيا روزی يک قرص يک ميلی گرمی می باشد. زينک پلاس را ميتوانيد يک ماه روزی يک عدد و يک ماه يک روز در ميان يک عدد استفاده کنيدو ويتامين سی نياز نداريد مصرف کنيد.

۲۲-  براي برداشتن جاي جوش از چه نوع كرمي استفاده كنم ؟ صورت من اصلا صاف نيست . توانايي ليزر هم ندارم . راستي ليزر هر جلسه چند تومان است ؟

کرمهای آ اچ آ برای حصول به نتيجه خوب است. قيمت ليزر بسته به وسعت محل جای جوش دارد.

۲۳- مردی ۲۸ ساله هستم با قد ۱۷۵ و وزن ۹۶ کيلوگرم که می خواهم رژيم بگيرم و با کم کردن ماهی ۴ کيلو به وزن دلخواه برسم . اينجانب ريزش مو دارم و از ماينوکسيدل ۵ و فيناسترايد و سولفات روی استفاده می کنم ، رژيم من شامل همه گروههای غذايی هست مثل چربی و کربوهيدرات و پرتئين اما بازهم بعد از يکماه رژيم گرفتن موهايم ريزش شديد تری را آغاز کرده اند ، از حضرتعالی تقاضا دارم بعنوان متخصص پوست و مو بفرماييد بنده چه کمکی می توان به موهايم بکنم تا ضمن کاهش وزن موهايم را بيش از اين از دست ندهم
چه خوردنی هايی کمک می کند ؟ کلا توصيه شما در اين مورد چيست ؟

با رژيم غذائی شديد در حالتی که شما مستعد ريزش مو هم نباشيد ريزش مو ميدهد حال که شما مستعد نيز می باشيد. هر گونه استرس چه جسمی و چه روحی باعث شدت ريزش موی ارثی ميشود. بايد رژيم را تعديل بيشتری دهيد که در زمان بيشتری وزن خود را کاهش دهيد تا به بدن استرس وارد نشود. از سبزيجات و ميوجات زياد استفاده کنيد. ورزش همراه با رژيم داشته باشيد. داروهای ضدريزش مو را بطور منظم استفاده کنيد و از هيجانات روحی اجتناب کنيد.

۲۴- در مورد تيرگی زير چشم سوال داشتم . چه جوری ميشه کمترش کرد ؟
برای لک های قهوه ای روی گونه از چه کرمی و چجوری استفاده کنم؟

با مصرف ويتامين ايی و سبزيجات و ميوجات تازه و مايعات زياد و همچنين مصرف کرمهای دور چشم برای از بين بردن تيرگی ميتوانند در کم شدن تيرگی موثر باشند.برای گونه مصرف ضدافتاب و کرمهای روشن کننده مناسب پو.ستتان توصيه ميشود.

۲۵- موهاي من خيلي مي ريخت الان ۶ ماهه كه از ماينوكسيديل۵٪ و پروپشيا و بتامتازون و مخمر آبجو و محلول سينره و زينك پلاس استفاده مي كنم بطور منظم . البته يك روز درميان از لوسيون بتامتازون و سينره استفاده مي كنم . ريزش موهام خيلي خيلي بهتر شد الان تراكم موهام بهتر شده موهاي كركي ريزي بصورت متراكم هم روي سرم در اومده كه قبلا اصلا نبوده در حد ۲-۳ ميلي متر و مشكی اما اين موها در همين حد باقي موندند ولي اگر رشد كنند وبزرگ بشوند سر من خيلي پر ميشه بنظر شما اگر محلول ماينوكسيديل قوي تري مثل ۷٪ استفاده كنم اين موها رشد مي كنند ؟ بنظر شما ديگه چه كاري هست كه بشه انجام داد تا اين موها بلند و ضخيم بشن ؟ در ضمن ۳۰ سالمه؟

درمان را ادامه دهيد هنوز زود است که نتيجه نهايی ديده شود. حوصله داشته باشيد.

۲۶-  سه تا سوال داشتم
۱- براي لكهاي كك و مك كرم ضد لك بايد بگيرم يا كرم آ اچ آ ؟
۲- صورت من از دور صاف هست اما در يك زوايايي يكم ناهمواري ديده ميشه روش . خيلي جزئي . كرم لوك اسيد براي رفع اين ناهمواري ها مفيده ؟
لوك اسيد ضد آكنه اس يا لايه بردار ؟ من الان آكنه ندارم اصلا . اگر لايه برداره مي تونم از همين براي رفع كك و مك ها هم كمك بگيرم ؟
۳- كرم ضد لك روش نوشته يكبار صبح يكبار شب . من كار مي كنم . پس روزا بايد ضد آفتاب هم بزنم . جريان چي ميشه ؟ لوك اسيد بزنم روي اون هم ضد آفتاب بزنم ؟

برای کک و مک آ اچ آ مناسب پوستتان بهتر است. هم آ اچ آ و هم لوک اسيد برای کک و مک و رفع ناهمواری موثرند. لوک اسيد يا آ اچ آ را فقط در شب استفاده کنيد.

تا بعد حق يارتان

/ 75 نظر / 213 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مجید رجبی

خسته نباشید مجید هستم و حدودا 21 سالمه و از حدود سوم دبیرستان دچار ریزش مو شدم. در خانواده هم از طرفه پدری ریزش مو داریم ولی از طرف مادری به هیچ وجه ریزش مو حتی در بین افراد پیر خانواده مادری ریزش نداریم. از همون سوم دبیرستان درمان را شروع کردم تا اینکه قرص های فنپشیا برام تجویز شد. می خواستم بدونم اولا امیدی به درمان ریزش و رشد مجدد موهای ریخته شده هست. دوما تفاوتی بین فنپشیا هندی و آمریکایی هست و سوما این قرص کمک به رشد مجدد موهای ریخته شده می کنه

زهرا ب

من حدود 8جلسه میکرودرم انجام دادم بعد از مدت کمی باز لکها برگشت صورتم هم چرب هم خشک. از کرم رکسول لکه بر استفاده کنم یا بهترین کرمی که لکها را سریع ببره کدام است

سولماز

سلام لطفا چند تا لایه بردار خوب به من معرفی کنین

فاطمه

با سلام من دختری 29 ساله هستم که پوستم گندمی و چرب و حساس است و منافذ ریز بسیاری دارد.منافذ پوستم سیاه شده و شکل بدی به خود گرفته.جدیدا"پوستم بسیار تیره شده تا به حال از هر ضد آفتابی استفاده کردم یا پوستم را به شدت قلمبه قلمبه و بسیار ناهموار کرده و جوش زیادی را ایجاد نموده و یا در بعضی کرم ها چشمانم آنقدر اشک می زند که تمام کرم شسته میشود.اصلاح هم نمیتوانم انجام دهم چون پوستم به شدت جوش میزند و در بعضی جاها زخم میشود.و بعد از آن لک میشود تا به حال 3بار به متخصص پوست مراجعه کردم بهتر نشد هیچ بدتر هم شد.پوستم با هیچ داروئی سازگار نیست.پوست بینی ام بدتر از همه جای صورتم منافذ بزرگ و ناهمواری زیادی دارد تا کمی کرم پودر میزنم درون منافذ رفته و خیلی بد شکل میشود اضافه کنم که پوستم بسیار نرم و لطیف است که اینقدر حساسیت نشان میدهد. هر موقع به مسافرت میروم دیگه باید با همون وضع بدش خداحافظی کنم و به پوستی بدتر سلام کنم خلاصه مشکل زیاد دارد...1-چه ضد آفتابی مناسب پوست ناسازگار من است؟2-پوستم با چه دارویی روشن میشود3-منافذ پوستم خصوصا" پوست بینی ام چگونه بسته و ناهمواری هایش صاف و یکدست میشود؟4-لک هایش را چگو

علی

سلام من 23 سالمه و تقریبا از 3 سال پیش انواع دارو ها رو ( ماینوکسیدیل. فولیکا.یک قطره آمریکایی ( هیر ایم) .زینک پلاس. فینستراید و ...) رو مصرف کردم . هرکدومشون یه مدت جواب دادن و بعد از اون اثرشون قطع شده.و دیکه برای بار دوم جواب نداده. راستش الان دیگه نمی دونم چه دارو یی مصرف کنم. میشه راهنماییم کنید؟! ممنون میشم

مریم

با سلام من با تجویز متخصص لوک اسید استفاده میکنم زیر چشمم کک مک داره میتونم زیر چشم استفاده کنم؟

نتاتععفعغعغعغهعخخه

امین

سلام من چند سالیست که عمل بینی انجام دادم ولی مقدار بسیار زیادی از ورم همچنان باقیمانده در اینجا خواندم که شخص دیگری که این مشکل را داشته با خوردن پروپشیا مشکلش حل شده ، آیا من هم باید پروپشیا مصرف کنم ؟ البته قبلا برای موهام از فین پشیا استفاده کردم ولی تاثیری روی ورم بینی نداشته . آیا پروپشیا با فینپشیا تفاوت قابل ملاحظه دارد؟

فرشته

سلام صورت من چربه کمی جوش میزنه دوست دارم پوستم سفت و محکم باشه آیا اگه از ویتامین سی به صورت کرم استفاده کنم جوش میزنم؟از آ اچ آ ریلاستیل استفاده میکنم تا کی ادامه دهم؟ کرم تقویتی برای ژوست چرب معرفی کنید باتشکر از اینکه بی چشم داشت مارا یاری میکنید

فاط

من میخوام چند سانت بلندتر شم, مصرف زینک پلاس کمک میکنه؟