بنام خداوند جان و خرد

سوم خرداد ماه سالروز آزادی خرمشهر بر همه شما مبارک باد.

۱- این امپولهای تقویتی ب کمپلکس و ب ۱۲ رو چطور باید بزنیم اخه میگن ۶ روز یه روز در میون دوتا رو قاطی بزنیم نحوش رو بگید ممنون و قرصهای مولتی دی رو هم هر روز بخورم ایراد نداره؟

بستگی دارد که به چه منظوری شما از اين تقويتی ها استفاده می کنيد. داخل کردن داروها مجاز نمی باشد. قرص های مولتی دی را بسته به کمبود ويتامين و املاح هر روز يا يک روز در ميان مصرف می کنند. مصرف سبزيجات و ميوه های تازه بهترين و سالم ترين روش تغذيه مناسب می باشد.

۲- رو صورت من لکه هایی مثل کک و مک بود . از حدود بچگی . چه کرمی بکار ببرم تا از بین برن ؟ الان دارم آ اچ آ برای جای جوشام بکار می برم . شبا البته . صبحا از اين کرمی که می فرماييد استفاده کنم ؟

کک و مک از اثرات آفتاب است بايد از ضد آفتاب مناسب بطور مرتب استفاده کنيد و برای از بين بردن کک و مک از همان آ اچ آ در مدت طولانی می توانيد استفاده کنيد. روشهای ديگر ليزر و يا ميکرودرم ابرشن است.

۳- کرم ضد افتاب ۹۰ قدرت بالایی داره؟استفادش که ایرادی نداره چون قبلا ۳۰ مصرف میکردم.ایا صابون خرچنگ برای پوست خوبه دوبار در روز مصرف میکنم.در ضمن خیلی دیر جواب میدید . استفاده مداوم از اتوی مو برای صاف کردن موهای فر باعث ریزش مو در آینده میشه؟-ریزش دائمی یا موقت؟ درمانی هم داره؟

مصرف ضدآفتاب با درجه سی به بالا در آب و هوای ايران توصيه ميشود. حال مهم نيست چند باشد مهم مصرف منظم آن است. صابون خرچنگ برای جوش خوب است ولی زياد توصيه نمی شود بعلت قيمت آن چون صابونهای مشابه با قيمتهای نازلتر هم وجود دارد. استفاده ار اطوی مو توصيه نمی شود چون باعث شکنندگی مو می شود. و در طولانی مدت اگر با حرارت زياد استفاده شود ريزش موی دائمی دارد.

۴- ايا كرم ماي 20 درصد هم داره اگه داره براي جاي جوش خوبه چون اين ئكي ها ديگه اصلا اثر نداره.

نه بالاتر از پانزده درصد نداريم. اگر نياز به لايه برداری عميق تر داريد بايد از ليزر و يا بوسيله اسيدهای قوی تر که تحت نظر پزشک انجام ميگيرد استفاده شود.

۵- خوردن قرصهاي ضد بارداري باعث سفيد شدن مو ميشه؟اگه روزئ 2تا قرص مخمر اب جو استفاده كنم ميتونه كمك كنه كه ديرتر موهام سفيد بشه .ايارنگ مو يا اب كردن داخل رنگ مو باعث سفيدي مو ميشه چه چيزايي در اين رابطه خوبه چه چيزايي بد ؟

نه. سفيدی مو ارثی است و استرس و هيجانات روحی در سفيد شدن موها نقش بسزائی دارد. همچنين تغذيه نامناسب و کمبود املاحی چون مس و ويتامينها در سفيد شدن مو نقش دارد.

۶- من پسری ۲۵ ساله هستم که الان مدت ۸ ماهه که از فيناسترايد استفاده ميکنم تنها مشکلی که پيدا کردم چاقی صورت منه البته قبلا؛ در جايی خوندم که چاقی ميتونه يکی از عوارض اين دارو باشه)ايا راهی برای اين مشکل هست ضمنا؛ با قطع دارو در یم هفته چاقی یا پوف صورتم کاملا؛ از بین میره سوال دوم ـ نظر شما در مورد داروی دوتسترايد چيست اون طوری که من تحقيق کردم اين دارو موثر تر از فيناسترايد است(یعنی هم انزیم الفا ۱ و هم الفا ۲ رو بلاک میکنه) و برای کسانی تجويز ميشه که از فيناسترايد نتيجه نگرفتند.

چون داروی فناسترايد باعث از بين بردن آندروژن می شود می تواند اثرات هورمونهای جنسی ديگر مثل استروژن و کورتون بالا رود و اين چاقی موضعی را سبب شود. داروی داتسترايد داروی خوبی است ولی در بازار گير نمی آيد. اگر چنانچه موجود باشد از فناسترايد در بعضی افراد بهتر جواب می دهد.

۷- من پسری 20 ساله . موی سینه اصلا ندارم . موی صورت هم خیلی کم ونازکه . یعنی ریش که ندارم . سبیل هم که کم و نازک . خیلی باعث گوشه نشینی من شده .پدر و برادرانم ریش دارن و لی من اصلا ندارم . چیکار کنم تا موهام ضخیم بشه . و همچنین پر پشت بشه . مخصوصا موی صورت .

شما بايد اول يک سری آزمايشات هورمونی انجام دهيد تا مشحص شود مشکل از هورمون است يا مسائل ديگر. به يک متخصص پوست و يا غدد مراجعه فرمائيد.

۸- من ۲۵ سالمه پوستم خشکه چه صابوني برام مناسبه :شوهرم سرش شوره ميزنه..کلتار فايده نداره صابون گياهي شامپو سير الان هم قبل از شستن سرکه سيب ميزنه ولي بازم بعد از چندساعت شوره ها دوباره میاد بیرون.. البته
هرچی میگم با سشوار سرش رو خشک نمیکنه..شوره ها تیکه ائی کوچک بعد از دو روز با خارش وکمی قرمزی به نظر من زیاد چرب نیست یه کمی هم ریزش مو داره.

پوستهای خشک را نبايد زياد شست بخصوص با صابون و چنانچه می خواهيد از صابون استفاده کنيد از صابون گياهی مثل هميشه بهار و يا صابون گليسرين استفاده کنيد. شوره و خارش سر در حقيقت همان درماتيت سبوره هستند. يک نوع حساسيت که ميتواند تا سالها با انسان باشد و با مصرف دارو بهتر و با قطع آن دو باره بر ميگردد. پس مراقبت بهترين روش است. از شامپوهای ضد قارچ مانند زينک پريتيون استفاده کنيد وقتی شوره بهتر شد هر دو هفته يک بار از آن استفاده کنيد. از داروهای ضد شوره استفاده کنيد. گاهی شوره بدليل خشکس مو است که با استفاده از شامپو و يا حتی صابون مناسب اين مشکل حل ميشود.

۹- چيزی درمورد شامپوی باشو می دونی ؟ توی داروخانه ها تبليغ ميشه که برای رشد مجدد مو !! شامپو باشو !!! جريانش چيه ؟

نه تا به حال نشنيده ام. ولی اين را کلی بگويم که شامپو در جلوگيری ريزش و يا رشد مو تاثير بسيار ناچيزی دارد.

۱۰- من گفتم پوستم شله شما گفتی کرم آلفا هيدروکسی اسيد رو مصرف کن ميخواستم بپرسم طريقه مصرف اين کرم چگونه است ؟

اين کرم را شبها مصرف کنيد و روزها از ضد آفتاب مناسب پوستتان.

۱۱- چند وقت پيش تو يک مجله ای خوندم که توانگليس يه روباتی درست شده که با برداشت قسمت کمی مو از پشت سر اونا روتو ازمايشگاه پرورش ميده وچندين برابر ميکنه اين ازمايش رو چندين نفر انجام دادند که نتيجه اش خوب بوده می خواستم بدونم ايا اطلاعاتی دراين مورد دارين؟

خير من هم در حد اطلاع می دانم که در سايت تبليغ شده ولی نمی توانم در مورد آن قضاوت کنم.

۱۲- براي روشن شدن پوست آلت تناسلي در خانمها چكارهايي ميشه كرد ؟

افرادی که پوست سبزه دارند و يا سر آرنج و زانوی تيره دارند زياد با اين مشکل روبرو هستند. با کمترين التهاب بدليل عرق و يا عفونت قارچی نامشخص در ناحيه تيرگی در ناحيه تناسلی و زير بغل ديده ميشود. برای حل اين مشکل از کورتونهای خيلی ضعيف و کرمهای موضعی ضد قارچ استفاده ميشود.

۱۳-ميخواستم ببينم مزوتراپی برای دختر ۲۲ ساله با ريزش موی هورمونی مفيده يا نه؟توی سايت پيک تندرستی نوشته موثر نيست من نوشته سايت رو کپی ميکنم اينجا:
اگر مرد هستید و به هر کدام از علل فوق دچار ریزش مو، کم‌مویی و طاسی‌های لکه‌ای (به اندازه یک سکه) در سر، ابرو و حتی ریش‌های خود شده‌اید، می‌توانید امیدوار باشید مزوتراپی به شما کمک کند. اما اگر خانم هستید و به علتی جز عدم تعادل هورمونی دچار مشکل مو شده‌اید هم می‌توانید مزوتراپی را انتخاب کنید، چون مزوتراپی در درمان مشکل موی خانم‌ها با ریشه‌ هورمونی و طاسی کامل آقایان بی‌نتیجه است.

نه اين موضوع صحت ندارد. اگرچه در آقايان احتمال اينکه بهتر جواب بدهد وجود دارد ولی در خانمها نيز می تواند جوابگو باشد. ولی من توصيه ميکنم شما اول از نظر هورمونی و کيست تخمدان بررسی شويد و چنانچه مشکل هورمونی داشتيد اول اين مشکل را حل کنيد و در کنار آن نيز می توانيد از مزوتراپی استفاده کنيد.

۱۴- موهای من در۲۸ سالگی شروع به ریزش کرده و من طبق اطلاعات مختلفی که بدست اوردم خودم شروع به مصرف ماینوکسیدیل ۲٪ کردم اما حس میکنم ریزش موهام بیشتر شده. ایا ساختمان شیمیایی ۲٪ اینها با هم متفاوت هست در هر کارخانه؟؟ ایا ادامه بدهم؟ ایا مکملی برای تقویت موهام هست؟؟

در شروع مصرف ماينوکسيديل احتمال ريزش شديد تر وجود دارد. شما ماينوکسيديل را ادامه دهيد و داروهايی مثل سولفات روی و فناسترايد يک ميلی گرمی نيز بايد مصرف کنيد. البته اگر ريزش موی مردانه داريد.  

۱۵- من الان شش هفت ماهی ميشه که از فيناسترايد استفاده ميکنم هيچ کمبود کاهش ميل جنسی نداشته ام فقط موهای بدنم کم شده دراين مدت موي سر من تعغيری نکرده ومن تمام ازمايشات در اين مورد را نيز داده ام که نرمال بوده به نظر شما اگر با فيناسترايد نتيجه نگيرم دليلش چيست وچکار ميتوانم بکنم؟

شما دارو را ادامه دهيد همين کم شدن موهای بدن شما نشان دهنده اثر دارو است. حداقل يک سال بايد مصرف کنيد.

۱۶- من ۱۲ بار (برای موهای زايد ) ليزر شدم.
نتيجه بد نبوده. ولی چون پوست من سفيده موهايی که رشد ميکنه ديده ميشه. مها نرمن ولی بعضياشون تيره هستن. نميدونم بازم بايد ليزر بشم؟ تاکی بايد ادامه بدم؟

با چه نوع ليزری شما را ليزر کرده اند؟ معمولاْ ليزر آلکساندريت تا هفت جلسه نتيجه مطلوبی ميدهد. البته موهايی که تيره نباشند و يا کم رنگ باشند ليزر چندان اثری ندارد و بهتر است از الکتروليز استفاده شود.

۱۷- ميخواستم بدونم اين کرم های ضد رويش مو رو بايد بعد از برداشتن مو ماليد يا تراشيدن يا اصلا فرق نميکنه ..من مارک نيلا گرفتم روش نوشته به انگليسی که مو رو بتراشيد بعد استفاده شود ولی زنگ که زدم گفتن بايد مو رو برداری بعد استفاده کنی روزی چند بار.

موها را با قيچی کوتاه کنيد و هفته ای دو بار در ناحيه بماليد. کرم را بر خلاف جهت رشد مو بکشيد تا مقداری کرم از حاشيه فوليکول مو داخل شود.  

۱۸- در صورت لاغری مفرط که با خوردن غذا نشه کاری کرد ميشه از کورتن واسه چاق شدن استفاده کرد؟

خير چون کورتون يک چاقی کاذب ايجاد ميکند. تغذيه مناسب. کنترل اعصاب و ورزش و در صورت نياز زير نظر متخصصين تغذيه از مکمل های غذايی استفاده شود.

۱۹- پسری هستم ۲۳ ساله که موهای بدنم از ۱۳ ساگی شروع به رويش کرد. هميشه هم موهای صورتم و هم بدنم از هم سن و سالهای خودم بيشتر بود. با افزايش سنم تراکم و حجم اين موها هم بيشتر شد. مشکلی که الان دارم اينه که جلوی گردنم خيلی مو داره و اگه جند روز اصلاح نکنم منظره خيلی بدی داره. روز به روز هم بيشتر ميشه. می خواستم بدونم که اين رويش موهای جديد تا کی ادامه داره ؟ آيا راهی برای بر طرف کردنش هست ؟

اين رشد و افزايش موی شما ارثی - هورمونی است و بايد يک سری آزمايشات هورمونی انجام گيرد و در صورت نياز از داروهای ضد هورمونی استفاده شود و همچنين از ليزر و الکتروليز ميتوان استفاده کرد.  

۲۰- من دختری ۱۹ ساله ام و حدود ۹ ماه است که به بیماری Ashy dermatitis مبتلا شده‌ام. و تمام بدن من از لکه‌های خاکستری پر شده است . دکترم هم پس از اینکه چند دارو و قرص رو که از توی مقاله‌های علمی پيدا کرده بود روی من امتحان کرد و جواب نگرفت به من گفت که تو هیچوقت خوب نمیشی و این بیماری درمان نداره . این موضوع باعث نگرانی شدید من شده . ترخدا به من کمک کنید و من رو راهنمایی کنید . من یک دخترم و این موضوع میتواند روی آینده‌ی من تاثیر بگذارد .

اين يک بيماری پوستی التهابی است و با داروهای موضعی و خوراکی ميتوان آن را کنترل و درمان نمود. شکست درمانی توسط يک پزشک نبايد شما را نا اميد کند. بيماری شما قابل درمان است نگران نباشيد. آيا اين بيماری در خانواده و اقوام شما نيز وجود دارد؟ آيا پيشرفت بيماری متوقف شده يا هنوز در حال افزايش است؟

۲۱- من ۲۱ سال دارم میخواستم بدونم که ۱ـمو های ریخته شده تا چه سنی امکان رشد برایشان وجود داره یعنی من در این سن به مصرف دارو ادامه بدم؟ امکان بهبودی هست۲ـریزش موی من ارثی است من ماینوکسیدیل و فناسترید استفاده میکنم ایا به غیر از اینها داروی دیگهای هم برای درمان وجود داره؟ و ایا این درسته که میگن ماینوکسیدیل برای موهای جلوی سر هیچ فایدهای نداره؟۳ـ موهای جلوی سر من اندکی ریخته یعنی پیاز ان از بین رفته پس جطور ممکنه با مصرف دارو موهام در بییاد؟۴ـ کاشت موی طبیعی به طور معمول چقدر هزینه دارد ؟ و ایا امکان ریختن برای موهای کاشته شده در جلوی سر هست؟۵ـایا ممکنه استمنا به عنوان عامل اصلی ریزش مو باشه؟

هر زمان که شما اقدام به درمان کنيد موهای ريخته شده ميتوانند رشد دوباره داشته باشند. درمانهای مکمل غذايی مثل سولفات روی و ويتامينهای گروه بی نيز در رشد مو موثر هستند. ماينوکسيديل برای رشد موهای تمام قسمتهای بدن موثر است. پياز اين موها از بين نرفته بلکه موها به نوع کرکی تبديل شده که قابل رويت نيستند و با درمان اين موهای کرکی به موهای ضخيم تبديل ميشوند. بستگی به وسعت خالی بودن سر هزينه کاشت مو فرق ميکند. استمناء عامل اصلی نيست ولی در سرعت بخشيدن به ريزش مو بسيار موثر است.

۲۲- اگه سر چرب باشه موها ميريزه چون ممكنه ارثي باشه يا هورموني، پس چرا بابام موهاش چرب ولي كچل نيست مرحوم بابا بزرگم آخراي عمرش ناي راه رفتن با عصاهم نداشت اما موهاش پرپشت پرپشت بود،انگار همه ي جونش رفته بود تو موهاي كلش فقط مو رشد مي كرد،تازه يادمه وقتي عكس باباشو نشون مي داد موهاي سفيد كلش فقط ميديدم،حتما شما ميگيد من به اون باباي بابا بزرگ بابام رفتم. الان تو نسل بابا بزرگ مرحوم من كچل پيدا نمي كنيد. البته فكر كنم من استثنا باشم كه تو22 سالگي موهاي فوق العاده چرب و در تمامي سرم مو هايم كم شده و داره هي كم و كم و كم ...ميشه. اگه همين جوري پيش بره تو كل فاميل فقط من كچل ميشم كه از يك نظر خوب چون تو كتاب ركوردهاي گينــس ثبت ميشه.راستي چرا بعضي ها باباشون كچل ، ولي اونا تا 35 -45 سالگي موهاشون نمي ريزه البته بعد ميريزه،اما تو اوج جووني نمي ريزه،اما بعضي ها همون 21 سالگي ميريزه،آها فهميدم برا بعضي ها عوارض زود خودشو نشون ميده. پس حل! اينو گفتم نگي به داييت رفتي چون داييم موهاش ريخته البته وسط سرش كمي هم 50 سالشه تازگيهاهم ريخته،البته پسرش كچل نيست 28 سالش هم هست..هيچي جواب خودمو دادم يگه.

نه عزيز علاوه بر اينکه وجود ژن ريزش مو در طاسی سر الزامی است بلکه استيل زندگی و هيجانات روحی و اعصاب برای برانگيختن اين ژن موثر است. شما اين ژن را دارا هستيد و يک مشکل ديگری مثل اعصاب- عدم تغذيه مناسب و کمبود ويتامين يا املاح خونی ميتوانند اين ژن نهفته را بارز کرده و باعث ريزش موی شما شوند.

۲۳- من مدت يک ماه است که از لايه بردار مارک ماي پانزده استفاده ميکنم از حدود دو هفته پيش چند خال وچند لکه قهوه ايي در صورت من در اومده و تعداد اونها هم داره بيشتر ميشه. در ضمن پوست من چرب است و همچنين در روزها هم از ضد آفتاب ماي شصت استفاده ميکنم؟

با استفاده از کرمهای لايه بردار پوست سطحی تا حدی در اول نازک ميشود(البته بعد اين قسمت ضخيمتر از قبل ميگردد) و محافظت اين ناحيه از دچار اختلال ميگردد پس بايد بطور جدی از يک ضدآفتاب خوب بطور منظم هر سه ساعت يکبار استفاده شود و همچنين يک لايه از ضدافتاب بايد روی پوست باشد تا اثر ضدافتاب را داشته باشيم . اين نوع ضدافتاب برای پوست شما خوب نيست چون بايد ضدافتاب شما فاقد چربی باشد.  

۲۴- پسری ۱۹ ساله ام.هر روز يا يکروز در ميون ميرم حمام.۵ يا ۶ ماهه وقتی که ميرم حمام کناره های بينی و گونه ام پوست پوست ميشود و وقتی اين پوستها را ميکنم صورتم قرمز ميشود.با کرم هم خيلی صورتم را چرب کرده ام ولی باز که به حمام ميروم پوست پوست ميشود و خشکی ميزند.اعصابم را خورد کرده و روحيه ام را خراب. به من کمک کنيد.تو را به خدا جوابم را بدهيد.چی کار کنم؟

اين يک قسمت از درماتيت سبوره است. ميتوانيد از يک کورتون ضعيف مثل هيدروکورتيزون حداکثر روزی دوبار استفاده کنيد و همچنين در حمام با صابون سولفور ناحيه را بشوييد و بعد از حمام هم از همين کرم استفاده کنيد.

۲۵- به نظر شما بيماری قند خون يافشار خون ياحتی چربی خون در ريزش مو تاثير دارد؟

قند خون شديداْ ميتواند باعث ريزش مو شود. فشار خون تا حدی در ريزش مو موثر است ولی چربی خون نه.

تا بعد حق يارتان

/ 167 نظر / 223 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امیرکوروش

سلام. امیرکوروش هستم پسری 22 ساله ریش و سبیلم خداروشکر خوب در میاد ولی مشکلی که دارم اینکه وقتی دو سه ماهی ریش و سبیلمو نمیزنم که بلند شه وقتی تا یه حدی بلند میشه ریشهام تاب ور میداره و فر میخوره و موخوره میشه و خشک و وقتی با دست حتی به آرامی میکشم به صورتم تک و توک ریش و سبیلام میریزن و ریشه اشون هم سفید است. چه کنم ریشم وقتی بلند شد صاف بلند شه دیگه نریزه و موخوره هم نشه. مشکل من علت و درمانش چیه؟

امیرکوروش

درضمن من دوست دارم کلا پشمالو باشم و بشم. ریش و سبیلم خیلی پرپشت و تووپر باشه سریع هم رشد کنه سینه ام پرمو باشه آیا کرم هیدروکورتیزون 1 درصد تاثیری رو صورت و ریش داره؟ خوب هست؟ صابون گوگردی چی؟ کلا چی خوبه واسه پشمالو شدن؟ درضمن من مدیر 2 وبلاگ در مورد ریش و سبیلم خوشحال میشم تشریف بیارین و جوابمو در نظرهای آنجا هم بدین www.rishsibil.blogfa.com

عسل بانو

سلام جناب دكتر من يكبار ديگه هم از شما سوالي در رابطه با داروي كاهش اشتهاپرسيدم كه متاسفانه جوابي نگرفتم.اما سوال ديگه در ارتباط با مو داشتم.من موهاي بلوند ، فر و بلندي دارم مدتيه كه موهام وز شده بهم گفتن روغن زيتون بزن اما موهام بد حالت شد. چه روغني براي زيباتر كردن فر موهام مفيده؟ تشكر

عسل بانو

سلام جناب دكتر از شما به خاطر سايت مفيدتان بي نهايت متشكرم سوالي داشتم .من دختري 26 ساله هستم از 3 سال پيش رژيم لاغري گرفتم و بسيار لاغر شدم اما به مدت يكسال است كه دوباره شروع به چاق شدن كردم انواع و اقسام قرصهاي لاغري را امتحان كردم ، اثري نداشت.از برنج به شدت بيزارم و 3 سال تمام برنج نمي خورم.اما به نان علاقه زيادي دارم.موهاي بلوند،فر و بلندي دارم وتا يكسال پيش از فرم ورتگ موهايم راضي بودم اما ظرف همين يكسال موهايم نازك شكننده و بدفرم شده و رنگ كدري پيدا كرده .انواع كرمهاي مو و تقويت كننده را استفاده كردم واين مسئله هزينه گزافي برايم در بر داشت.سوالي كه دارم اول در زمينه لاغري است البته اگر بتوانيد در اين زمينه مرا راهنمايي كنيد كه براي لاغري چه كنم؟دوم براي طراوت و شادابي دوباره موهايم چه كنم؟چون موي فر مراقبت زيادي لازم دارد! زياده گويي مرا ببخشيد متشكرم

purina

آیا مزوتراپی در تقویت موههای نازک وکم پشت موثر است اگر عامل ژنتیکی باشدآیا علاوه بر موههای ریزش یافته موی جدیدی رشد می کند؟

شیرین

سلام من از شما چند تا سوال داشتم تورو به خدا جوابمو بده من قدم 167 و وزنم 39 به نظر خودم خیلی لاغرم اما هرکاری میکنم چاق نمیشم باید چی کار کنم و الان چند ساله که یبوست دارم و گاهی همراه با خونریزی و درد همراه اما روم نشده بره دکتر و مقعدم به خاطر یبوست کمی بزرگ شده و بد قیافه هم شده باید چی کار کنم ویکی اینکه من هر 5 دقیقه میرم دستشویی حتی اگر هم چند روز اب نخورم بازم هم مثلنم همیشه پره خسته شدم خواهشن کمکم کنین و من 27 سالمه بهم بگن چرا چاق نمیشم و مشکلم چیه ممنون

شیرین

خواهشن بهم بگو چی کار کنم تا مقعدم مثل اولش بشه و بزرگیش و بد قیافگیش از بین بره چون به خاطر بزرگ . یبوست همیشه با درد و خونریزی همراه بود یعنی پاره میشد و الان جای پارگیش خیلی زشت و گشاده تورو خدا جواب منو بدین

wanker

من پسری21 ساله هستم. از 12 تا 15 سالگی روزی سه بار استمنا می کردم. از 15 سالگی تا الان هم 3 روز یه بار این کار رو انجام میدم. از 14 سالگی ریزش موی شدید دارم. خواستم بپرسم اولا استمنا چگونه باعث سریع تر شدن ریزش مو می شه؟ ثانیا" چرا یکی می گه استمنا هیچ ربطی به ریزش مو نداره و یکی می گه داره؟ ثالثا" چرا هیچ دکتری نمی خواد به من بگه من تو این 9 سال چه بلایی سر خودم آوردم؟ اصلا" استمنا هیچ ضرری داره؟ من تو یه کتابی خوندم که استمنا باعث تبدیل تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون میشه. آیا این درسته؟ آیا این درسته که مالیدن قرص خرد شده ی Ovocept HD روی سر با عث رشد مو ها می شه؟ در این صورت آیا پیشنهاد می کنید که از این قرص محلول درست کنم و بمالم روی سرم؟ در صورتی که Finastride قابلیت جذب از راه پوست داره، آیا بهتر نیست از این قرص هم محلول درست کنم و علاوه بر اون یک میلی گرمی که می خورم، از این محلول هم استفاده کنم؟ آیا محلول اسپیرینولاکتون هم کمکی می کنه؟ دکتری که من رفتم علاوه بر روزی 75 میلیگرم اسپیرینولاکتون و 1 میلیگرم فیناستراید، روزی سه تا PABA تجویز کرد و گفت که مو ها رو کلفت می کنه که از جا

مریم

با عرض سلام مصرف روزی یک عدد قرص رواکوتان با قرصهای فلوکستین ونوستات کارنیتین سنالین فاموتیدین تداخل داروئی دارد یا ندارد؟

narges

من وزنم 43وقدم 160است هیچ گونه بیماری ندارم ولی کم غذا میخورم 18ساله هستم چه کنم تا به وزن نرمال برسم لطفا کمک کنید دوست دارم کمی چاق شوم