بنام ايزد توانا

با ياری خدا سايت شخصی اينجانب بنام درماتولوژی افتتاح شد شما ميتوانيد مطالب عمده پوست و همچنين سئوالهای رايج را در اين سايت مطالعه فرمايید و جهت بهتر شدن سايت پيشنهادات خود را بيان فرماييد که باعث افتخار من است .
 
۱- شنيدم که با تزريق ژل ميشه لب ها رو بزرگ کرد.ميخواستم بدونم که اين کار عوارضي داره يا نه؟

ژلهای مصنوعی کلاژن و هيالورونيک اسيد برای اين منظور بکار ميرود و تا بحال گزارشی دال بر عوارض ناخواسته اين ژلها نشده است ولی بايد توسط يک متخصص مجرب انجام گيرد تا بهترين نتيجه حاصل گردد.

۲- من دانشجوي پزشکي هستم آيا درمان دارويي قطعي براي آکانتوزيس نيگريکنس در زمينه چاقي وجود دارد؟ ممکن هست نام داروها را ذکر کنيد؟

اين بيماری بصورت تيرگی و مخملی شکل شدن پوست نواحی گردن - زير بغل و زير سينه ها و در موارد شديد در کشاله ران ميباشد که گاهاْ همراه با تگ پوستی ( گوشت آويزان ) است. بيماری در افراد چاق با زمينه ارثی و خوردن بعضی از داروها و همچنين همراه با بعضی بدخيمی ها ديده ميشود. درمان قطعی آن در حقيقت درمان بيماری زمينه ای است بعلاوه بعضی از داروهای موضعی در بهبودی آن موثر هستند از جمله تره تينويين و دياونکس که مشتقی از ويتامين دی ۳ است .در موارد چاقی کم کردن وزن بدن در بهبودی نقش بسزائی دارد .

۳- من موهاي بسيار بسيار نازکي دارم به خاطر همين موهام کم پشت به نظر ميرسه ميخواستم ببينم از چه نوع شامپوههايي ميتونم استفاده کنم

نازکی تمام قسمت سر يک مشکل ارثی است و با داروهای موضعی و شامپوهای تقويت کننده ميتوان آن را بهتر کرد ولی اگر نازکی مو در قسمت جلو سر باشد مشکل هورمونی است که بايد بررسی و درمان صورت گيرد. شما با يک متخصص پوست و مو مشاوره حضوری داشته باشيد.

۴- salam jenabe doktor pesare man 2 sal darad modaty qabl motavajeh shodam mooye sefidy dar sarash darad va hala yeky digarh ham daravardeh mikhastam elat ra bedanam va inke aya momken hast ke baz ham ezafeh beshavad?

در اين سن بهترين تشخيص وجود يک خال را ميتوان داد. ولی علل ديگر را اول بايد کنار گذاشت. برای تشخيص قطعی و اينکه آيا سفيدی بيشتر ميشود يا نه بهتر است با يک متخصص پوست و مو مشاوره حضوری داشته باشيد.

۵- سوال من در مورد الکتروليز موهاي زائد روشن هستش ميخواستم بدونم آيا عوارضي هم روي شکل پوست داره ؟و اگر اون کسي که اين کارو انجام ميده داراي تجربه زياد نباشه (به فرض)فقط باعث اين ميشه که موها از بين نره ..يا روي شکل ظاهري پوستم ميتونه تاثير جبران نشدني بزاره ..؟

الکتروليز اگر توسط يک فرد مجرب انجام نگيرد نه تنها موها از بين نميروند بلکه اسکارهای محل الکتروليز بصورت فرورفتگی در پوست ميماند که درمان آن از موهای زائد مشکلتر است.

۶- مشکل من در رابطه با شکننده بودن ناخنهام که باعث شده نتونم اونهارو بلند کنم

در مورد شکنندگی ناخن قبلاْ بحث شده ميتوانيد اينجا مطالعه فرماييد.

۷- سوال من در مورد دستگاه ultrasonic beauty 958 هست که ادعا مي کنه چين و چروکهاي صورت رو به طور دايم برطرف مي کنه پوست رو شفاف مي کنه لايه رويي پوست رو برمي داره و چربيهاي اضافي پوست رو حذف مي کنه و پوست رو سفت مي کنه با استفاده از امواج ماوراي صوت ماساژي رو که به پوست مي ده تا آخرين لايه پوست هم نفوذ مي کنه. مي خواستم قبل از خريدنش با شما مشورت کنم. آيا ادعاهاي اونها تا چه حد درسته ايا واقعا استفاده از اون پوست رو سفت و شفاف مي کنه يا نه .براي اطلاعات بيشتر لطفا به سايت www.rssmed.com رجوع کنيد.

قبلاْ اين دستگاه را ديدم و اينکه آيا اين دستگاه اين همه کار را انجام ميدهد مشکوک بنظر ميرسد ولی چون با امواج اولتراسوند کار ميکند ميتواند تا حدی کلاژن سازی را تحريک کند و کمی در بهبودی چروک کمک کننده باشد . تبليغات را زياد جدی نگيريد و به کيفيت کار دستگاهها اطمينان حاصل کنيد.

۸- ميخواستم بدونم بجاي کرم دور چشم ميشه از کرمهاي مرطوب کننده معمولي براي دور چشم استفاده کرد؟؟و آيابعد از استفاده ازموکن برقي در ناحيه پا و زير بغل هم ميشه ازژل بعد از اصلاح براي جلوگيري از جوش زدن استفاده کرد؟؟؟وآيا تگ پوستي(همون خال گوشتي بيرنگ) با ليف زدن به ساير نقاط بدن سرايت ميکنه؟
علت سوال در مورد ژل بعد از استفاده از مو كن اينه كه مو كن برقي مو رو از ريشه مي كنه و اگر بعدش ژل اصلاح بزنيم آيا درون منفذش نميره و ضرر نداره؟...و اينكه ميگن بعد ا ستفاده از موكن در زير بغل بلافاصله مام و اسپري نزنيد.اينهم درسته؟ضمنا لب من دايم پوسته پوسته ميشه و هر ۲يا۳ روز يکبار به کلي پوست ميندازه و مجبورم با دست بکنم...مدتي وازلين و پماد ويتامين آ-د و همچنين برق لب استفاده کردم ولي اينها بيشتر باعث خيس خوردن و ورآمدن پوست ميشدند...چه کنم؟

برای دور چشم فقط از کرمهای دور چشم استفاده کنيد چون بعضی از کرمها ميتوانند در داخل چشم حساسيت و قرمزی و سوزش ايجاد کنند.ژل بعد از اصلاح را ميتوانيد بعد از هر روشی که موها را از بين ميبريد استفاده کنيد و هيچگونه ضرری ندارد بلکه از التهاب ناحيه تا حدی جلوگيری ميکند. اگر واقعاْ تگ پوستی ( گوشت آويزان ) باشد با ليف يا تماس ديگر به جای ديگر يا شخص ديگری سرايت نميکند ولی گاهی زگيل بشکل تگ پوستی است که ميتواند با ليف زدن يا حتی کندن ان با دست و خاراندن به جاهای ديگر سرايت کند. خشکی لب بيشتر در افراد با زمينه خشکی پوست ديده ميشود و با زبان زدن شدت پيدا ميکند. بايد با پماد بصورت مرتب لب را چرب کرد و از زبان زدن اجتناب ورزيد.

۹- من يه سوال در مورد رشد موهام داشتم ...در بچگي خيلي موهاي ضخيم و پرپشتي داشتم اما در بچگي شروع کردم به کندن موهام که باعث شد موهام خيلي کم پشت بشه و حالا که چندين سال از اون موقع ميگذره هنوز هم برخي از قسمتهاي سرم خيلي کم مو و موهاي ريزي دارند که خيلي دير رشد ميکنن يا اصلا رشد نمي کنن البته قسمت عقب سرم خوبه اما قسمت جلوي سرم از ناحيه فرق به بالا خيلي کم مو تا جايي که پوست سرم مشخصه به دکتراي زيادي مراجعه کردم و دارو هاي زيادي هم استفاده کردم اما تاثيري نداشت و مي خوام اگه دارو يا شامپويي براي رشد و تقويت موهام معرفي کنيد ... من سارا هستم ۲۰ سالمه

ريزش و کم پشتی موها در اين ناحيه ميتواند اثر هورمونی باشد و بايد از نظر کيست تخمدان و هورمون تحت بررسی قرار گيريد و در صورت لزوم از داروهای ضد هورمونی مصرف نمايد. به يک متخصص پوست مراجعه و تحت بررسی قرار گيريد و نتيجه را به من ايميل کنيد.

۱۰- لطفا چند راه براي هر چه روشن تر شدن رنگ پوست صورت بگوييد.

اول از همه مصرف مرتب از کرم ضد آفتاب است و در صورتی که تيرگی پوست زياد ميباشد تحت نظر يک پزشک متخصص داروهای ضد لک استفاده کنيد.

۱۱- من سه ماهه که توي موهام يه چيزايي افتاده که سفيد رنگه و به موهام چسبيده و جدا نميشه بعدش هم دکتر رفتم يه شامپويي داد به نام ليندين اما تاثير که نکرد هيچ بدتر هم شد حالا اينا زياد هم شده و سرم خيلي هم ميخاره موندم چيکار کنم خواهش ميکنم جواب منو بديد و راهنمايي کنيد

شپش سر تشخيص بيماری شماست بايد از شامپوهای ضد شپش مانند ليندان و يا نوع بهتر آن يعنی شامپوی پرمترين يک درصد بصورت هفتگی يکبار استفاده کنيد (سه هفته ). شستشوی مکرر و در صورت لزوم کوتاه کردن موها نيز در بهبودی کمک کننده هستند. داروی ضد خارش نيز ميتواند از خارش آن بکاهد. لباس و روسری هم بايد در اب جوشانده شود.

۱۲- محمد هستم ۲۴ ساله چند سالي است که از ژل و يا کتيرا استفاده مي کنم و هيچگونه مشکلي ندارم اما مدتي است که موهاي سر من شروع به سفيد شدن کرده موهاي بنده بور مي باشد سوال آيا ريختن ادکلن در کتيرا نه به مقدار زياد و يا اصلا خود ادکلن نقشي در سفيد شدن موها دارد يانه؟

تا بحال چيزی در مورد اينکه ادکلن موها را سفيد کند نديدم . سفيدی مو بيشتر جنبه ارثی دارد و استرس باعث بر انگيخته شدن و شدت سفيد شدن موها دارد. البته کمبود بعضی ويتامينها و پروتئين نيز در سفيد شدن مو نقش دارند.

۱۳- در خصوص جوابي که به يکي از دوستان در رابطه با تزريق چربي براي افزايش سايز سينه سوالي داشتم:آيا اين روش دايمي هستش ؟تزريق ژل چطور؟ کدوم روشو شما توصيه ميکنيد؟

هيچکدام از اين روشها دائمی نيست قبلاْ برای بزرگ کردن سينه از موادی استفاده ميکردند که دائمی بود ولی بعلت عوارض اين مواد ديگر از آنها استفاده نميشود من تزريق چربی را توصيه ميکنم چون از خود فرد است و در صورتی که بعلت التهاب لیپوليز در ناحيه تزريق صورت نگيرد تا چندين سال دوام دارد. تزريق ژل معمولاْ يک سال دوام دارد.

۱۴- مي خواستم بپرسم آيا روشي هم براي کاشت موهاي مصنوعي در سر از طريق جراحي وجود داره؟ خصوصا براي افرادي که ناحيه ي بسيار زيادي از سرشون خالي شده باشه. چون تا حالا من هرچي ديدم کاشت موي طبيعي بوده و بسيار هم گرون.

کاشت موی مصنوعی وجود ندارد و بايد مو از خود فرد باشد. ولی ما در کلنيک از موهای بدن فرد برای موی سر استفاده کرديم که تا حدی هم جواب گرفته ايم و نياز به زمان داريم تا اين عمل را بصورت روتين در آوريم . گرانی اين عمل بخاطر کار زياد و پر حوصله آن است . البته بيماران من با اين هزينه بسيار راضی هستند ولی جاههای ديگر را سراغ ندارم.

۱۵- من ۱۹ سال دارم مشکل من موهاي زياد روي بدنم است مي خواستم از شما سئوال کنم که راهي براي از بين بردن دائم اين موهها وجود داره.

بله. با دارو و الکتروليز و ليزر ميتوان اين عمل را انجام داد.

۱۶- من خانمي ۲۴ ساله هستم که در ۳ ناحيه از سرم دچار ريزش موي سکه اي شدم و در کل داراي موهاي خيلي نازکي هستم و قسمت جلوي سرم خيلي کم مو است به نظر شما استفاده از ريوايووژن براي موهاي من موثر است ؟ من چکار کنم ؟ با تشکر از شما خيلي ناراحتم کمکم کنيد

در ريزش موی سکه ای فرد زمينه اين بيماری را دارد و معمولاْ با استرس و ناراحتی اين موها در يک نقطه ميريزند . گاهی اين موها بدون درمان نيز رشد ميکنند در صورتی که رشد نکنند اول با داروی موضعی و در صورت ندادن نتيجه از تزريق موضعی ميتوان سود برد. نازکی موها نيز بايد بررسی شود و در صورت لزوم از دارو و شامپوهای خاص بيماری استفاده نمود.اينکه ريوايوژن موثر است يا نه بايد اول علت نازکی مو بررسی شود.

۱۷- من پسري ۱۷ساله هستم وسوال من اين است كه در تابستان امسال به سرم ژل سخت كننده ميزدم و?روز يه بار سرمو ميشستم ولي حالا سرم كم پشت شده و موهايم در حاله ريزش هستند ودر ضمن من با يه دختر آشنا شدم ونميخواهم كه اين ريزش مو موجب....... از شما خواهش ميكنم كه سريع ترين راه حل را به من بگوييد

سريعترين راه اين است که بايد معاينه شويد و در صورت لزوم از دارو و شامپوی خاصی استفاده کنيد.

۱۸- لطفا در مورد قارچ كانديدا و راههاي از بين بردن آن توضيح دهيد

شبه قارچ و يا مخمر کانديدا يک فلور طبيعی در پنجاه درصد افراد ميباشد و بيشتر در نواحی مرطوب بدن مانند الت تناسلی و زير بغل ديده ميشود. در بيشتر اين افراد که حامل اين نوع مخمر هستند هيچ مشکلی ايجاد نميکند ولی در صورتی که در اين نواحی تغييراتی صورت گيرد اين مخمر فرصت طلب رشد کرده و بيماری ايجاد ميکند. تعريق زياد - خوردن آنتی بيوتيک بمدت زياد و يا کاهش سيستم ايمنی به هر جهت مثلاْ در افراد ديابتی و يا بيماريهای ديگر. درمان آن بستگی به محل و نوع ضايعه که ايجاد کرده با داروهای موضعی و خوراکی ضد قارچ انجام ميگيرد.

با تشکر از افرادی که من را مورد لطف خود قرار داده اند.

تا بعد حق يارتان

/ 14 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Baran

sallam doctor, sepase baraye seitetun , man 25 salame va dar zire chunam muye zayed dar avordam , in ro ham midunam ke bayad azmayeshhaye hormon bedam man dar amrica zendegi mikonam va alan daneshju hastam va hazineye azmayeshha ham kheyli sar sam avar hast agar man in kar ro be 1 sale dige mokul konam asar bad nemizare , lotfan rahnamim konid va dige in ke che shampui vase sar monasebe chon man inja dastressi daram be kharidanesh baraye muhaye mamuli , sepasgozaram , baraye tamame lotf va mehrbaniytan ,

ليلا24

سلام.دختري۲۴ ساله هستم كه رنگ پوست دستهايم يكنواخت نيست و در بعضي جاها تيره تر است.براي همين هميشه لباس استين بلند ميپوشم چون با استفاده از لوازم آرايشي هم يكدست و سفيد نميشود.چكار بايد بكنم؟

نيما فرجيان

سلام آقای دکتر من پسری هستم 20 ساله که 2 سال پيش در هنگام کنکور متوجه شدم که موهای وسط سرم (از فرق به طرف پيشانی) خيلی کم پشت شده و فرق سرم مشخص می شود البته قسمت جلوی مو و پيشانیام پرپشت بود. نزديک به 1 سال از ماينوکسيديل استفاده کردم ولی خيلی کم تاثير گذاشت.6 ماهه مصرف دارو را قطع کردم و اکنون احساس می کنم موهای جلوی سرم نيز کم پشت شده. من از شما 4 سوال دارم که خواهشمندم به هر چهرتا کامل جواب بدهيد (ممنون): 1.آيا ريزش موهای من ارثی است؟ 2.آيا مصرف قرص finpecia مثل propecia موثر است؟ 3. قطره progeli 2% (ممکن هست که اسمشو با کمی غلط نوشته باشم) که داروی ضد حاملگی است برای ريزش مو مفيد است؟ 4.آمپول های biofol repair formula آيا تاثير گزار است و نحوه مصرفش به چه صورت است؟ لطفا جواب بدهيد. خيلی ممنون از راهنماييتون

لیلا

سايت جديد مبارک. عاليه.

kia

az oonjaee ke man hamishe az weblogetoon estefade mikonam vazifame site jadidetoono behetoon tabrik begam , be omide movafaghiyat haye rooz afzoon

niloofar

سلام. ببخشيد دختر۲۰ساله ای هستم که روی بينی ام لک های قهوهای رنگی ناشی از افتاب هست. تا به حال به دکتر های متفاوتی مراجعه کردم و هر کدام کرم های خاصی دادند ولی هيچ کدام مشکل مرا حل نکرد. اصلا اين لک ها بر طرف ميشوند؟ چگونه؟

زیتون

اگه سوال‌داشتيم تو کدوم قسمت بپرسيم آقای دکتر کريمی عزيز؟

behzad

سلام جناب آقاي دكتر موهاي من مدتي است كه ريزش دارند و خودم فكر مي كنم كه زياد از حد معمول است . خانواده پدري و مادري من هيچ كدام ريزش مو ندارند و موهاي من هم جنس نسبتا خوبي دارند فقط كمي نازك هستند و من از روغن مو و ژل و غيره خيلي كم استفاده مي كنم و قبلا من قارچ داشتم و در سرم هم وجود داشت و روي پوستم بعد از اينكه به دكتر مراجعه كردم داروي (كتوكونازول) را به من دادند (هم قرص و هم پماد ) و شامپوي لوسيونه ضد قارچ . بعد از اينكه مدتي استفاده كردم اين لكه ها و قارچ ها برطرف شد ولي حالا باز در بعضي از قسمتهاي پوستم و درون موهايم خارش شديدي دارم . و در بعضي قسمتها لكه هاي كوچكي را به همان شكل مي بينم . وقتي هم كه از حمام بر مي گردم موهايم را شانه و سشوار مي كشم پوست سرم مي ريزد درست مثل شوره ولي وقتي كه سرم را مي خارانم پوست سرم پوست پوستي مي شود و در زير موهايم آن را مي بينم . مي خواستم ببينم شما داروي مناسبي را سراغ داريد كه من بتوانم از شر اين ريزش مو و خارش پوست و اين لكه هاي قارچي راحت بشوم ؟ چون سالهاست كه اين لكه ها برطرف مي شوند و دوباره باز مي گردند . من منتظر جواب شما هستم .

مليكا كركاني

من حدود 2 هفته است كه دچار شپش در موهايم شده ام و به محض اينكه آن را ديدم از شامپو پرمترين استفاده كردم و هفته بعد هم آن را زدن آيا مي توانم هفته بعد باز هم از آن شامپو استفاده كنم تا از بهبوديم مطمئن شوم